Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

bolan

Čekal jsem něco vyjímečného ve stylu HEAT, ale člověk když něco očekává, bývá obvykle zklamán, tak jako já v tomto případě. ()

Kratoc

Tomu říkám detektivka ze staré školy. Žádné čipy, tajné služby a DNA vyšťourané z pupíky tři týdny staré mrtvoly. Ale pěkně postaru - sex, drogy a alkohol a do toho dva policajti, kteří nejdou pro ránu daleko, ale jeden druhého podrží a jdou proti všem, jenom aby dosáhli cíle. A mezitím (o tom nepochybuji) dokáží zlomit srdce polovině ženám v publiku ;) ()

jacksax

Nezáživné, nudné, nedá nikomu fandit. Neuvěřitelně dlouhé - asi aby diváka udrželi v naději, že se to zlepší. Za takové peníze jsem očekával záruku čehokoliv, nedostal jsem prakticky nic. Obě hlavní postavy jsou otřesné a zachraňují to sem tam nápadité bokovky. Mít to o hodinu míň, hodnotil bych to jako průměrný díl seriálu. ()

Florfila

Naprosto dokonalý soundtrack. Herecké duo Farrell a Foxx bylo uchvacující. Stejně tak mafiánské prostředí. Zcela fádní příběh, ale s tak dokonale autentickou kamerou se stává labužnickým zážitkem, který nutí diváka myslet si, že se to děje právě deď a právě jemu. ()

Brejlil

Těšil jsem se na vymazleného Manna a dostalo se mi takového spíše dokumentu. Dva policisté s neomezenými možnostmi. Ovládají letadlo a rychlý člun, běžně se vozí ve sporťácích, ale všechno to jsou jen rekvizity. Jeden kryje druhému záda, jeden druhého nepodrazí. Na druhou stranu ani ničím nezaujali a film si celkem v pohodě plyne. Až doplyne. Nic výrazně překvapivého. ()

Sunny.69

Film je skvělej. Herci jsou výborní, zápletka taky.... Ale přehnaná stopáž tomu prostě škodí. Kdyby byl film alespoň o tu čtvrt hodinu kratší, dá mu to mnohem větší říz a spád. ()

TheSpearCZ

Tenhleten biják strašně s časem uvadl. Před patnácti lety to možná mělo šmrnc, teď z toho zbyl jenom nezáživný špionážní film se zbytečnými dialogy a bez pořádné akce. Nelíbilo. Čisté 2* ()

Ulrich

Miami Vice bude urcite srovnavano s Heatem, coz je podle me dost mimo. Jelikoz v Heatu jde o charaktery a soupereni mezi Al Pacinem a Robertem DeNirem mimo tradicni rozdeleni dobra a zla. Veskere situace a akce ve filmu jsou tomu podrizeny. Zato MV ma jednu jedinou hlavni postavu a to je atmosfera. Je jedno, jestli jde o diskoteku, bar na Kube nebo letecke zabery vodopadu a samozrejme zabery na rozzarene a vsemi barvami hrajici Miami" . Mann mel vzdycky ve svych filmech takovy zvlastni feeling, nepopsatelny a vsudypritomny, ovsem teprve zde se stava dominantni velicinou filmu. Tomu je podrizeno uplne vsechno - scenar, ktery se mozna muze zdat slabsi, vychazi sice ze vsech klise policajtskych filmu, ale dokonale slouzi celku. Tady i tradicni unos osoby blizke nevyvola rypavy usmev na tvari, ale opravdovy strach o hrdiny. Podrizeni celku jsou i oba hlavni predstavitele. Neni to studie charakteru jako v Heatu nebo v Collateralu, vidime pouze jak reaguji na vznikle situace a diky tomu a i proto, ze vetsinu filmu predstiraji, ze jsou nekdo jini, se o nich moc nedozvime. Co se tyce fyzicke stranky - opravdu v soucasne dobe neslo vybrat lepsi dvojici. Tam kde je Foxx "smooth" tam je Farrell agresivne zivocisny. Nejvic cool dvojice, co sla vybrat. Koukam, ze jsem se uz rozepsal nejak moc, takze moc nebudu vypravet o dokonalosti zaverecne prestrelky a vubec celeho zaveru, ktery je tresnickou na dortu. Nebo spis paraplickem ve skvele namichanem drinku. ()

Šmoula

Než jsem se na tento film vydal, přečetl jsem si spoustu pozitivních recenzí ve smyslu, že jde o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Ač patří akční filmy k mým nejoblíbenějším, nelze to tvrdit o tomto filmu. Čekal jsem po pravdě trochu něco jiného než „tradiční“ akční film. Takových filmů jako Miami Vice jsou na světě už stovky. Chtělo by to natočit něco jiného , než jak se policajti infiltrují do gangu, potom se na to „překvapivě“ přijde a gang unese přítelkyni jednoho z policistů. To jsem mohl zůstat doma a koukat na Cobru 11. Ale abych jenom nekritizoval, dvojka Farrel a Foxx není vůbec špatná. Rozhodně se nebudete nudit, ale to nejlepší přijde až na konci filmu, kdy se chystá samotný zátah na vysvobození přítelkyně a zajmutí drogových bossů. Takže pokud ještě nemáte dost Cobry 11, tak určitě navštivte nejbližší kino, jinak si raději kupte popcorn a mrkněte na Marečku podejte mi pero :-) ()

MAJkLSON

Tohle je přesně šálek mého čaje! Výborná kamera, výborná hudba, skvělí herci - Jamie Foxx a Colin Farrell, ale třeba i John Ortiz a Luis Tosar. Dostatek té pravé surově-syrové akce a pořádného cool nádechu! ()

Jabro

Moji oblíbenci Jamie Foxx a Colin Farrell mě rozhodně nezklamali. Pro mě nezapomenutelná byla hlavně závěrečná přestřelka, kdy jsem měl pocit, že jsem ve středu dění a lítají mi kulky kolem hlavy - prostě paráda! Po shlédnutí DVD ona přestřelka již tolik nevynikla jako poprvé v kině - proto dávám jen čtyři hvězdy... Ještě bych chtěl připomenout skvělou hudbu a zvuk! ()

TomasKotlant

Bombastická suchá akce, která dle mého poráží s přehledem Tarantinovy Gaunery i Pulp Fiction. Bohužel mně, jakožto obdivovateli závěrečných point, tam něco trochu chybělo, takže zůstanu u 4 hvězdiček. Colin Farell vypadá s těmi vlasy perfektně, záporáci mají také fajn charisma. Děj je sice trochu komplikovaný, ale přitom maximálně přímočarý. Celé to doplňuje svižná a chytlavá hudba. Za celou dobu stopáže jsem se nedokázal nudit. *** Ve zkratce: Akce, peníze, ženská, mrtvoly, akce, akce, ... ()

Luqi

"Nenatočil toto náhodou Mann?" - toto ma napadlo, keď som to začal pozerať. Jednoducho ten rukopis spojený s digitálnou kamerou silne pripomína Collateral. I keď Mann, čo sa týka režisérskeho umenia, vôbec nepoľavil, predsa len letné Miami nie je nočný LA,...... C. Farrel nie je T. Cruise ...... a tie dialógi tiež zrejme písal niekto iný.......... Miami Vice odo mňa dostáva tiež 4 hviezdičky, ale zatiaľ čo Collateral tesne minul 5, tak Miami Vice tesne minul 3............. ()

Han-cock

Dvaja machri ktorý sa neboja ničoho... Takto by som opísal Vapet na DVD. Velmi sa mi pačili scény ktore boli vlastne spravené ako keby ručnou kamerou, strelba aj zbrane mali dobrý zvuk.Najviac som bol ohromený z vety "Kto vas pozná... Sony : no moja mama a otec ma poznajú" Naozaj je to jeden dobry akčný film na ktorom sa da aj pobavit aj poriadne si ho vychutnať. ()

P-puma-

Hvězdčky tenhle film dostává za skvělou kameru a za to, že dokázal, že správný krimi drama se obejde i bez hloupích siláckých "vtipů". Ale co mi fakt chybělo byl nějaký charakter postav a realističnost akčních scén. ()

jane1106

Kdepak, nesedlo mi. Velkou slabost vidím v ústřední charakterech a překvapivě v hereckých výkonech Foxxe a Farrella (!). Jinak je dost s podivem, že digitál mi v takto moderním snímku vadil podstatně víc než třeba v "historických" Public Enemies. Místy jsem měla pocit, jako bych sledovala lacinou telenovelu. Jako vždy ovšem strhující hudba a klubové scény. ()

Rehooo

Snímek se na první pohled tvářil slibně, ale nakonec mě lehce zklamal. Nebyl to sice žádný propadák, ale ani žádný skvělý kousek. Ani délka přes dvě hodiny mi nepřišla nějak dlouhá... Prosně se nenašlo nic, co by mi utkvělo nějak víc v paměti. ()

Caaslav

styl kterým je tenhle film natočený mi vůbec nesedl. shlédnutí tohohle filmu bylo místy utrpením než filmovým zážitkem a to i kvůli příběhu který je zbytečně natahovaný (film by mohl ztratit polovinu stopáže a přitom by divákovi vůbec nic neuteklo)....přesto jsem ho viděl celý a odolal pokušení kliknout na křížek v pravém horním rohu přehrávače....29% s odřenýma ušima ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)