Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

noriaki

U spousty fanoušků svádí The Wrath of Khan tvrdý souboj s The Voyage Home o pozici nejlepšího filmu původní posádky. U mě by oba prohrály s The Undiscovered Country, ale duel mezi těmi dvěmi by vyhrál. Druhý díl opustil cestu nastavenou jedničkou a vrátil se zpátky ke kořenům. Příběh je akčnější, uvolněnější, emocionálnější a taky stravitelnější. Stopáž má sice necelé dvě hodiny, ale scenárista je zaplnil dostatečně zajímavým dějem, aby film ani chvilku nenudil. Postava Khana je dost zajímavá, aby utáhla film prakticky sama. Jeho návrat byl perfektní volbou, a Ricardo Montalban si znovu ukradl hlavní roli pro sebe. To co se nepovedlo jedničce, čili předávat emoce a vsugerovat divákovi pocit ohrožení jeho oblíbenců, tady funguje na výbornou. Závěrečná dojemná scéna je téměř na šest hvězdiček. ()

Kubaso

Někdo se vyjádřil o tomto pokračování jako o space opeře a mě opravdu lepší přirovnání nenapadá. Jakmile se u nás začaly v televizi objevovat sterilní a prázdné seriály, snažící se přiživit na atraktivitě původního nápadu, ztratil jsem o celý startrekovský svět zájem. Proto mi málem vyrazilo dech, když jsem po dlouhé době tento film viděl a uvědomil si, o jak dobré dílko se jedná. Je vším, čím by novější seriály/filmy chtěly být, kdyby jejich tvůrci prokázali alespoň trochu talentu, namísto toho, aby se zaobírali otrockým zkoumáním koláčů sledovanosti. Má to styl, akci a nápad. Skrze skvělého Ricarda Montalbana promlouvá Shakespeare a osazenstvo Enterprise působí lidsky a nenuceně. Překvapí a potěší i výborné triky, které udivují svou přirozeností (dá-li se to tak říct), precizitou a především poctivostí, díky níž nezestárly ani o píď. Od začátku do konce prostě skvělá věc a pro mě osobně jediný pádný důvod, proč na chvíli přehlédnout celou tu šaškárnu, jenž se kolem Star Treku vytvořila. A pokud by snad někomu vadily monstrózní bláboly, které hlavním hrdinům létají od huby jedna radost, nechť se vrátí na začátek komentáře. ()

Krysa SPK

Poprvé jsem Khanův hněv viděl jaksi omylem v deseti letech na prázdninách u babičky. Od té doby patří k mým nejoblíbenějším sci-fi filmům a Spockovo hrdinné sebeobětování mne i po letech dojímá.: "You are my superior officer. You are also my friend. I have been and always shall be yours." ()

Brandon

Podlé mého názoru, v scífku musí být hlavním padouchem geniální, ultratemnej mimozemšťan krutokiller, jinak to není ono. Lidští odpadlíci s dlouhejma hárama a rádobyvizáží barbara conana nepatří mezi důstojné protivníky, pravda krapet obstarožních, nicméně elitních vesmírných průzkumníků Kirka, Spoka a spol. Ale i tak pěknej kuk zpět do osmdesátek. 3,5* ()

Mishqo

má všetko pozitívne čo sa dalo nájsť v jednotke plus perfektného a charizmatického zloducha a krásny emocionálny náboj...(neviem či toto dokáže niektorý z filmov tejto série prekonať - teda nepočítam reštart série z roku 2009 lebo ten zatiaľ u mňa asi vedie) ()

Terzeus

Star Trek II je sci-fi, ktoré nestratilo svojím vekom skutočne nič. Možno tak efekty ale aj tým netreba veľa odpúšťať pretože Star Trek II nie je o boji ale o postavách. Práve druhý diel to ukazuje lepšie ako prvý. Jednotka mala až príliš filozofický podtón, ktorý vo výsledku nebol na škodu (a bol konzistentný s majestátnosťou a istou poctou sci-fi žánru, ktorý predvádzal v zdĺhavých efektívnych záberoch) ale bohužiaľ na jeho úkor film sprevádzalo mnoho nudy zavinenej nie vždy vydareným scenárom. V jednotke človekovi na postavách skrátka nezáleží tak ako v II. Admirál Kirk a Spock je duo, na ktoré sa ťažko dá zabudnúť. Po pozretí sa dá dokonca povedať, že Star Trek II je ďaleko filozofickejší než 1 a pritom to na prvý pohľad rozhodne tak nevyzerá. To preto lebo pointa smeruje k ľuďom a nie za hranice mysle. Ľudskosť, hrdinstvo, mladosť, túžby... témy, ktoré Star Trek II pozdvihol vo svojej pointe a nádhernom konci na čestný trón. Lebo práve tu vidno lepšie ako kdekoľvek inde, že sci-fi je vo svojej podstate nielen o budúcnosti a jej mnohotvárnych predstavách ale tiež o tom ako v týchto predstavách vykresľuje ľudí. Star Trek II sa s týmto problémom vyrátal najprirodzenejšie - ukazuje ich ako tých istých len v inej dobe, s inými prostriedkami a inými pravidlami. Jednoducho... sci-fi, na ktoré sa fakt ale fakt ťažko môže zabudnúť. 100% ()

lykan9

Svitla mi naděje, že maraton startrekovských filmů nebude tak hrozný, jak jsem se domníval po shlédnutí prvního filmu. Khánův hněv měl aspoň zajímavý příběh a herecké výkony byly o dost lepší. K tomu ten závěr se Spockem byl moc moc dobrý. ()

VanTom

Kvalitní, ze seriálového dědictví plně vycházející scénář pěkně prohlubuje osobnost stárnoucího admirála Kirka a jeho respektuplné přátelství se Spockem, především ale vrací na scénu maximálně charizmatického záporáka, zpupného, pomstychtivého Khana. "Ponorková" bitva poškozené Enterprise s uneseným Reliantem v mlhovině Mutara stále patří k vrcholům (taktických) vesmírných soubojů – pokud u ní tedy neusnete. ()

drackula

Po skvelej jednotke ma pokračovanie trošku sklamalo. Od postavy Khana som očakával trošku viac a v globále mi Khan pripadal skôr ako zatrpknutá rocková hviezda a nie ako vesmírny postrach. Ostatné aspekty sú však na vysokej úrovni a preto je hodnotenie stále vysoké. 70 % ()

Gurtha

Chybělo mi věčné špičkování (napříč charaktery) a chyběly mi pěstní (a nožní) soudoje, navíc jsem byla postižena nemocí zvanou dabing, když Kirkovy lezou z úst perly typu: "Bonesy, co to zas povídáte", nelze snímek pozorovat ve střízlivém stavu. Nekonečně si vykající kolegové pak nemají nejmenší šanci působit tak jak je znám - jako soukolí držené nejen morálkou družstva, ale i přátelstvím. Zkrátka doufám, že se mi to jednou dostane do rukou anglicky a budu moci celé dílo přehodnotit, do té doby "Žijte dlouho a moc krásně". ()

blackJag

Nejlepší STAR TREK podle Koothrappaliho :-) Po celkem netypické, rozjímavé jedničce, docela hodně typická vesmírně-dobrodružná dvojka, která v závěru naprosto pochopitelně vnadí k dalšímu dílu (a sama je vlastně pokračováním, když navazuje přímo na události jednoho z dílů originální série - což je situace, která se ve světě filmu snad do té doby ještě nikdy nestala). Jen osobní postřeh, Khan jako by z oka vypadl Iggy Popovi (nebo vlastně naopak :-) 80% ()

dragon94

Jeden ze dvou filmů s původní posádkou, který za něco stál. Khan je docela sympaťák. A i když toho mnoho nepředvedl tak film dokázal bavit podstatnou část své délky. Navíc konec byl na poměry Star Treku dost dojemný. 3* 60% ()

Pecival

Po vážné jedničce totální obrat do punkových (strašně mi ta záporácka skvadra přípomínala Mad Max), akčnějších vod. Za mě je to posun k horšímu, protože tohle v mých očích zestárlo fakt rychle. Jinak Khan je takovej panák s hárem, nebudí vůbec respekt a celkově je to takové nedomrlé. ()

BMAJTZ

V poradi druhy Star Trekovsky film se vraci k pribehum ze zakladniho serialu (The Original Series). Smulu tedy maji hlavne ti kteri danou epizodu nevideli nebo ti kteri zkoukli pouze tento film. Clovek presto hodne brzo pochyti o co asi de takze pribehova kompenzace je docela slusna. Veskere motivy jsou nam vysvetleny pomerne brzy (i kdzy podle me tento motiv neni tim nejvetsim tahounem celeho filmu). Herecke vykony jako takove ani moc zpochybnovat nelze, precijenom posadka ma za sebou uz cely serial a jeden film, takze se ve svych rolich citi jako ryby ve vode. Oproti prvnimu filmu u me tenhle ziskava jeste neco malo navic, u prvniho mi strasne vadilo odstraneni tolik typickych znaku Star Treku kterymi jsou treba uniformy. Tenhle film vzal pod svuj palec nekdo trochu vice zasvedceny a prestoze zde barevne odlisnosti jednotlivych sekci nevidime, pusobi v tomhle detajlu posadka aspon trochu kompaktneji. Akce jako takove taky neni malo a celkove provedeni, se mi velice libilo. Hlavne je uchvatny ten pokrok oproti serialu, protoze tenhle film vypada o tolik dospeleji. Neni to nejlepsi ST film, toho jsem si docela vedom, ale jako ukazka kam tento kult pomalu pude to je vyborne. ()

FIBO

Mno, dějově film, kterej pro mě jako pro skalního byl popravdě méně zajímavej. Štafetu hudby chopil do rukou James Horner a odvedl DOKONALOU práci, kdy ještě lepší hudba na stejné motivy byla ve trojce. Jinak projekt Genesis, Khan, ano ano, vskutku pěkná podívaná. Pro mě osobně jeden ze slabších článků ST filmů, leč pořád na vynikající úrovni. ()

ZkuKol

Jednoduší a přehlednější příběh než první film je hlavní devizou "Khana." Bohužel Shatner stále neumí hrát, triky jsou leší než minule, ale stále televizní. Je docela škoda, že ač jednotliví členové týmu jsou lepšími herci, tak mají mnohem méně prostoru a pak by mě zajímala studie na téma: pohyby postav ve Star Treku, vždy mám pocit, jako když jim při natáčení došel toaleťák a že všichni zúčastnění povinně polikali pravítko, vůbec nikdo nepůsobí uvolněně nebo přirozeně. Poslední výčitka, škoda střihu, polovina dialogových scén začíná tak cca o sekundu dříve a dlouhé až táhlé průlety okolo modelů můžou být v dokumentu, ale ne v klasickém scifi. Přesto pokrok a skůček na 60%. ()

DeLaMorte

Druhý celovečerní Star Trek je již svižnější a akčnější než první více filozoficky založený a to mě vskutku bavilo! ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)