Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

Ajinka126

Asi jsem něco nepochopila.. ale ten 22. díl byl skutečně závěrečný díl? Jako poslední díl ze všech?? Chcete mi říct, že jsem sledovala prvních 21 dílů s vědomím, že se dozvím nějakou odpověď nebo nedej bože uzavření seriálu, a pak to skončí 22. dílem??? ()

Kryton

Mě tohle scifi nikdy nevzalo. Asi protože to po pár dílech je nuda, vaří se pak doslova z vody a není tam postava , která by mi rozhodně k srdci přirostla. Další nadhonocená seriálová "bomba". ()

ladko

Ďalší z predčasne ukončených seriálov. Tento však vydržal len jednu sériu, avšak treba povedať, že veľmi zaujímavú sériu. Má síce zdanlivo pomalé tempo, to si však myslím takýto námet priamo vyžaduje(pozrite sa čo napríklad s filmom Invasion narobila zmena režiséra a pridanie "akčného"konca). Herecký ansámbl o hlavu prevyšuje Fichtner, ktorý po zrušení prešiel do Prison breaku:) ()

Korbitch

Tv Prima vysloveně překvapila. Tohle jsem na její obrazovce tedy opravdu nečekal. Na můj vkus tomu chybí spád, mohlo by to být přímočařejší, ne tolik tajemné a více akční,ale i bez toho solidních 80%! ()

zahubicku

Pamatuji si jak jsme o prázdninách čekali se sestrou na novou epizodu až do půlnoci . Prostě mě tento seriál pohltil tak že si na něj ještě občas vzpomenu . ()

Jillen

...tak teda na "Ztracené" to nemá...chybí tu sympatičtí herci, režie a hudba...patří to ke špičce, ale stále je to jen seriál, který ničím neohromí...Prima si naběhla...hahaha...kdo by čekal tak malou sledovanost...Dávám 65% ()

Mr. Filuta

Invaze rozhodne neni pecka typu Lost, nebo Prison Break. Spoustu veci musim tomuto serialu vytknout. Vezmu-li to poporade, prvni dily jsou pomerne rozvlekle, nicemu nerozumite, a mate v hlave pekny bordel. Jedine co vas uklinuje je veta, kerou jsem si aspon ja osobne porad opakoval "Vsechno se vysvetli, musim bejt trpelivej" . V tu chvili jsem to videl tak na 3*. Asi tak v druhe ctvrtine se posouvame od velmi rozmazanych a nejasnych scen pri kontaku s cimsi cizim na o neco jasnejsi zabery. Stale vsak nevite nic (moje hodnoceni se zlepsuje na 3-4*). Ve treti ctvrtine se zacina celkem uz neco dit, nebo to aspon budi ten dojem (vaham mezi 4* a 5*). (POZOR! Dale mozny drobny spoiler) Posledni cast je uz vypada pomerne zajimava, avsak konec me zklamal. Vesmes nic se neobjasni, nic se nedozvite. Nema to kouzlo otevrenych koncu , protoze v tech nevite pouze co se dal stane, nikoliv celou pointu. Neni vyvsetleno kdo jsou, odkud prisli a co chteji. Kdo v tom jede a co se bude dal dit. Kdyz sem se po shlednuti ohledl na celou serii, uvedomil jsem si ze to co vypadalo jako akce, bylo vlasne jen bezduche pobihani. Opravdu, z tohoto serialu si nic neodnesete. Hezky zabaleno, obsah velmi chudy. Lepsi nez 3* nakonec nedam. ()

O.Peta

Nemám nic, na co bych si mohl stěžovat a do čeho píchnout. Atmosféra v každém dílu úžasná, která graduje, že nutí pouštět další a další díl, abych se dozvěděl jak to s těma žluťáskama je. A teď si přeci jen trochu rejpnu. Škoda, že tvůrci nedělali seriál s myšlenkou ukončit ho rovnou po první řadě, otevřený konec by mi nevadil, ale chtělo to aspoň trochu ukončit a ne tam hodit takovou závěrečnou scénu, která mi bude akorát pořád vrtat v hlavě :) Pokračování si Invaze určitě zasloužila, ale asi vznikla ve špatnou dobu s velkou konkurencí, ale proč ji ukončili pro malou sledovanost? Když se podívám teď, které seriály pokračují a mají třeba i poloviční diváckou přízeň tak nemám pro toto pochopení. Jestli náhodou se už Will F. nechtěl přemáhat, protože věděl, že ho čeká velká role v Prison Break :) ()

buldock

Po dvanácti dílech mám už nutkání provést jakési "mezi hodnocení" a zatím musím uznat , že se jedná o velmi kvalitní spíše komornější sci-fi podívanou , která ovšem chvílemi až moc zabrouzdává do roviny rodinných vztahů a tím působí mírně rušivě vůči té hlavní sci-fi rovině. Tak jsem se dostal ke zdárnému konci seriálu a nutno říci , že mi zbytek dílů chutnal podobně jako ty předešlé , ale ten poslední i s otevřeným koncem se mi trošku zadrhnul v krku a tudíž musím jít s hodnocením mírně dolů. Celkově se ovšem jedná o velmi povedený sci-fi seriál o lupičích těl z vesmíru , který mohu s klidným svědomím doporučit. ;-) Seriál: 79% ()

raimi

Tohle je fakt mrzuté. Seriál, kterej byl podle tvůrce Shauna Cassidyho koncipován na pět sérií, byl zrušenej po sérii první. A je to škoda, tohle bylo fakt výborný a hodně by mě zajímalo, jestli by to tvůrci zdárně ukočírovali až do konce. ()

PogoJoe

Mám pocit, že u tohoto seriálu se vždycky většinu dílu nic neděje, až to najednou udeří a během závěrečných pěti minut dojde teprve k nějakému zvratu. Člověk stále čeká, kdy už "to" propukne, ale ono nic. Je to stále přebíhání okolo horké kaše, ale jaké přebíhání! Má to svoji atmosféru, výborné herce, na které si člověk zvykne, má to hodně silných momentů a nápadů. Člověk opravdu nemůže předem odhadnout, kam se tento seriál pohne dál. Hezky se na to dívá, je to sice na pokračování, ale každý díl má své nosné téma, postavy, kterým se věnuje pozorněji, kolem kterých se něco zajímavějšího děje. A líbí se mi stálá záhadnost šerifa Underlaye. Než člověk definitivně pochopí jeho "úmysly", o co mu skutečně jde, trvá to celkem dlouho. Závěrem si neodpustím rýpnutí do podle mého názoru nepovedeného českého dabingu. Sledovat seriál v originálním znění s titulky a česky přemluvené na Primě - je rozdíl. Seriál v TV ztrácí mnohé ze své atmosféry... ()

stration

I přes počáteční zdlouhavost, která odradila valnou většinu diváků pro mě jeden z nejlepších seriálů posledních let. Já chci sakra pokračování! ()

Kuzlo

Prvé diely super, ale čím ďalej som to pozeral tým to bola väčšia nuda. Po pozretí celej prvej série vo mne zostal pocit, že je to novodobá verzia Telenovely - naťahovať, naťahovať, naťahovať :( ()

Mickalle

Když vidím ty komentáře nevěřím svým očím :o) Zkoušel jsem na to koukat od začátku a to se prostě nedá, nejen že děj stojí takřka na místě(když vynecháte tak 5 dílů o nic nepřijdete :p ). Vždycky, když to vypadá, že padne ňáká dobrá myšlenka, tak padne střih :D, krom toho od sci-fi bych čekal trochu víc těch mimozemskejch efektů, tady se dočkám tak jednoho oranžovýho zasvícení za jeden díl a čau :o) ()

Fanucci

Viděl jsem témař celou první sérii a musím říct, že seriál je parádní. Je tajemný, napínavý, slušně zahraný, člověk se i někdy pěkně lekne...:-) Všem doporučuji. ()

Efik_CZme

Invaze mi dala přesně to co jsem očekával; příjemnou propracovanou zábavu, odpovídající moderním americkým seriálům. Škoda, že se nepočítá s další sérií... Určitě bych ji uvítal. **** ()

ilemas

Čím déle sleduji tuto trapnou telenovelu s pozadím sci-fi, tak neustále snižuji hodnocení., zvlášť po epizodě s Luisem a jeho rukou, mluvením o Bohu, pomalu posouvajícím se dějem, divnými herci, několikrát viděným příběhem v různých obměnách.  V malém městečku kdesi na Floridě se lidé začínají měnit....však to znáte, scházejí se v kostele, kde o tom vyvolení diskutují atd. Na csfd se nedá řídit hodnocením a dle toho vybírat filmy a seriály. To neumějí natočit pořádnou epickou sci-fi jako třeba v dokumentu Svět mimozemšťanů epizoda Terra o velmi vyspěle civilizaci bez světelných mečů a podobných ptákovin? Končím u 14. dílu, nebudu dál ztrácet čas sledováním tohoto velmi přeceňovaného seriálu a podívám se na méně hodnocenou Invazi 2021. Nakonec jsem seriál dosledoval , dva poslední díly stály za to, ale co ten otevřený konec? Co se stalo? Zbytečná ztráta času, sci-fi telenovela. ()

honajz2

Jsem rád, že jsem si to konečně zopakoval, protože napodruhé jsem to dokoukal a navíc mě to dostalo mnohem víc než předtím. Člověk si jen musí zvyknout na pomalý vývin všeho a zaměření především na dvě rodinky, ale jinak je to správně mysteriózní, napínavé, promyšlené, se zajímavými postavami a v druhé půlce ten seriál nabere takové grády, že jsem měl potřebu ho dokoukat co nejdřív to jde. Vyplatí se počkat, protože ta první půlka neustále mlží okolo zjevného a když vás nezaujmou postavy a atmosféra, tohle podivné tajnůstkářství vás leda tak vytočí. A že druhá série nikdy nevznikne je obrovská škoda, jelikož to stále mělo dost co říct, ale znáte to, jak je to s těmi nejlepšími seriály... Místo toho uspělo překombinované, přeceňované Lost, které má nejblbější závěr ever. 4* ()