Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Ouwen

Akční kriminálka s hororovou atmosférou a místy komickými prvky. AKCE - Rozhodně to není regulérní action movie. Spíš se dá považovat za příjemný bonus. Máme zde solidní karate souboj v tělocvičně proti dvoum náckům, se kterými zápasí Cassel, pěší honičku v dešti/na sněhu, která je bez hudebního doprovodu a naprosto se mi tajil dech, né moc výraznou honičku v autech v noci, mno a nějaká ta střelba. Nic co by vyvolalo úžas, ale choreografie bitky špatná není, navíc film vede solidní režie, kde střihy moc prostoru nedostávaj. KRIMI - Zajímavá zápletka, který však dělí na dva tábory. Někteří jsou spokojeni s pointou, protipólu to přijde postavené na hlavu. Takhle, dává to smysl, palicí jsem nekroutil a však mi vyústění v závěru na horách přišlo trošku víc nad rámec. HOROR - Prakticky žádné gore film nenabídne. Rko to je, nějaká krev poteče, spíš zde má ale prim tísnivá atmosféra s velmi neklidnou muzikou. Občas mě i mrazilo v zádech. Takže tenhle hororovej prvek funguje. HUMOR - Cassel mele, naštěstí je zábavnej, v akci se výborně prezentuje, má supr dialogy a ze všeho si dělá prdel. Snad v každé scéně má trefnou připomínku a jeho postava umí navodit příjemné odlehčení. SHRNUTÍ - Jean Reno hraje klasicky skvěle, s Casselem tvoří dobrej tým a pobaví i jeho panickej strach ze psů. Sem tam mi jinak vadila muzika, né že by nebyla přirozená melodiemi, spíš mě místy fakt rušila. Vizuál mi přijde v pořádku, režie jak jsem již zmínil, bez nadbytečných střihů, se slušnou kamerou. Nenudil jsem se v žádné scéně. Jen mě mrzí ten uspěchaný závěr, spolu s trapnou lavinou a taky to, že Cassel nedostal ve dvojce prostor, nebo alespoň podobnou roli jako zdejšího policajta. 9/10 DODATEK - Viděno v českym dabingu. Byl vynikající! ()

moviesfan

Vydařené krimi, které se mi ve větší míře líbilo. Je temné, má slušný děj a k tomu je zde v dobré formě Jean Reno. ()

JohnCZ

Luxusní lokace, hutná atmosféra a parádní Jean Reno dal tušit famózní kriminálku, které však podráží nohy scénář a zejména ne moc zvládnutá pointa. Vyústění je bohužel dost slabé a je to jednoznačně škoda, protože první polovina filmu sahala po jasném pětihvězdí. ()

Blofeld

Až do chvíle, kdy se oba detektivové spojí, film drží pohomadě, je napínavý, občas strašidelný, občas vtipný a celkově vyloženě slušný. Pak začne záhy vykrádat Se7en (tak okatě, že mu to neodpustím ani já), každou scénu jako by psal jiný scénárista (tedy scénář je od téhle chvíle pořádně děravý, takže proto) a závěrečné odhalení je snad PARODIE na závěrečné odhalení. Jediné, co nám do drughé části zbude, je slušný výkon Rena i Cassela, velice dobrá hudba a napínavá honička v autech... Celkově za čtyři (docela slabé) - především díky tomu, že se detektivové dají dohromady relativně pozdě. ()

Bubble74

Tato kombinace u mě funguje vždycky zaručeně: napínavý, mrazivý thriller, atraktivní prostředí (francouzských) hor a drsní sympaťáci v hlavních rolích. Konec je zde sice dost mimo mísu, ale já to Kassovitzovi bez problému odpustím. ()

El Pistolero

Souhlasím, že první hodina „Purpurových řek“ je skvělá. Souhlasím, že konec se moc nepovedl. Souhlasím, že atmosféra nemá chybu. Souhlasím, že film je místy zbytečně překombinovaný. Souhlasím, že Kassovitz asi musel ujíždět na thrilleru Davida Finchera „Sedm“. Souhlasím, že Reno a Cassel jsou výteční herci. Souhlasím, že se jedná o jeden z těch povedených mysteriózních snímků. Souhlasím, souhlasím, souhlasím... ()

liquido26

Když jsem četl zdejší komentáře, říkal jsem si: "Co zase všichni mají s tím koncem? To jde určitě o nějakou formu zdejší hysterie a ten konec je ve skutečnosti úplně v pohodě." No ale pak jsem se na to podíval a bohužel musím dát všem za pravdu. Super atmosféra, napínavé vyšetřování atd. a velké zklamání na konci. Nejenomže pointa zklamala, ale ještě k tomu zůstalo několik nejasných a nevysvětlených míst. Nicméně za to, jak jsem si film po valnou většinu děje užíval a taky za oba hlavní frajery si 4* zaslouží. Btw. Ta fakulta silně připomínala jeden nejmenovaný historický ústav na jedné nejmenované univerzitě v jihočeském kraji :-) ()

curunir

,,PRE ZAUJÍMAVOSŤ SME VYRÁTALI PRIEMERNÉ IQ NAŠICH ŠTUDENTOV. VIETE KOĽKO NÁM VYŠLO." ,,24." __ (pointa prezradí, že išlo o niečo iné. :-)) Povedal by som, že ,,Purpurové rieky" sú už od svojho nakrútenia pomerne známym a vo všeobecnosti uznávaným filmom, u ktorého ma prekvapili časté (pod)priemerné hodnotenia viacerých mojich obľúbených užívateľov. Po jeho pozretí si ani u mňa nemôže nič lepšie vyslúžiť, keďže vo viacerých oblastiach ide o veľmi rozporuplný film balancujúci na pomedzí pozoruhodne temného trileru a zároveň trúfalej báchorky do ktorej postupne smeruje pre viaceré nelogické a prehnané prvky, ktoré v ňom začali kulminovať s pribúdajúcou minutážou eskalajúc v samotnom závere a vo mne prebúdzali údiv rozčarovania. Keď nad filmom postupne premýšľam, veľa vecí mi v ňou nesedí, ale im plne nechápem. Páchateľ je postupne jasne rozpoznateľný, vadili mi však čudné spojenie spoločného pátrania oboch vyšetrovateľov, nevysvetlenie niektorých liniek (pátranie po bielej Lade...), skôr pózerská bitka s náckami, objasnenie pozadia činov prezrádza dizertačná práca, ,,ukradnutie" auta z pumpy (?), neschopnosť a infantilnosť policajtov zbytočne odľahčujúca dej vtipnými momentkami, poprípade opakovanie otázok typu: O čo tu, do pekla, ide? // Čo to je? // Tí basdarti, do riti. // a pod,, ktoré iba podrývajú miestami prekombinovaný scenár. Napriek výčitkám si film ešte niekedy určite pozriem a nebránim sa ani jemu údajne menej vydarenému pokračovaniu. Dej je predovšetkým v prvej tretine veľmi pútavý a podporený atmosférou horského prostredia docieleného nielen zručným filmárskym vedením, ale tiež soundtrackom tešiacim sa medzi poslucháčmi filmovej hudby priazni vytvorenej svojim melodickým napätím a tajomnosťou. (22 563. hodnotenie, 499. komentár k filmu) ()

nervoznideda

Tento film mám natočený už od 2010 tak jsem si ho dnes pustil znovu . Při prvním shlédnutí jsem ho nedokoukal. Dnes jsem vydržel až do konce a zjistil jsem , že 3tí reklamu jsem tehdy ani nevymazal. Film ještě v tv běží právě tam dávají reklamu na dámské vložky, tak dámy ať se dobře vybavíte:-) Bohužel mne ani po přečtení Vašich komentářů neuspokojil. Rena nemusím, a Cassela mi bylo skoro líto a sobě nadávám , že jsem ztratil 100´ mého drahoceného času. Tak si na vaše komentáře musím dát větší pozor, abych si raději pustil něco jiného , třeba i po 10té ale zaručeně to bude film , který mě potěší. Toto byla ztráta času škoda :-) ()

Cimr

Film, který trpí jedním velkým paradoxem - na jedné straně je intelektuálskou hříčkou a po jeho skončení musíte dost dlouho přemýšlet, aby vám došlo, co že se tam vlastně dělo. A na straně druhé je plný docela očividných logických chyb. Takže si člověk po skončení nejspíš řekne: ,,Bylo to geniální a nebo odpad?" Pro mě zatím ani jedno ani druhé, ale spíše se kloním k tomu prvnímu (asi je zapotřebí dodat, že román jsem nečetl). Ale těch posledních pěti minut je opravdu škoda... ()

fannah

Excelentní trhiller! Mathieu Kassovitz natočil vynikající film. Jediné co bych mu vytkl, je dementní americký konec. Jinak opravdu výbodný film, scénář, úžasná výprava no a jak jinak, Jean Reno. Já osobně jsem velmi spokojen a tenhle film rozhodně doporučuju. ()

Krissty

Ze začátku hodně dobrá kriminálka, kterou bohužel zkazil závěr.. Slušná atmosféra a opravdu "skvělé" vraždy.. Líbilo se mi, jak do sebe všechno zapadalo. Vincent Cassel byl úžasný a Jean Reno byl také super, v takových rolích mi sedí nejvíc. Celkově bylo obsazení více než příjemné.. Ale ten závěr to prostě zkazil.. Ale i nebýt něj by to nejspíš na plný počet nebylo.. ()

Terter

Solidně nastartovaný příběh, podpořený hutnou atmosférou, opravdu slibuje nevšední zážitek a divák si to užívá opravdu vrchovatě. Je tu ovšem jedno velké ALE. To nastává cca po dvou třetinách filmu, kdy tempo filmu nabere nevídaný spád a rychlostí utrženého vagonu se řítí do cílové stanice. Tady se už vytrácí i ona atmosféra a závěr celého filmu proběhne tak rychle, že ho méně pozorný divák ani nepostřehne a zůstane civět na závěrečné titulky v domnění, že se ještě něco musí stát. Ale ono nic. Takže nám tu zůstává kvalitní detektivka s řádně temnou atmosférou, která je totálně pohřbená poslední třetinou filmu. ()

katasta

Během filmu bylo všechno v pořádku, takový průměr toho, co by se od tohoto žánru dalo čekat. Zajímavé téma, semtam trochu napínavé, dostatečně zamotané, aby divák nevěděl, jak všechno skončí...to bylo ale bohužel i kamenem úrazu, což na konci film shodilo o celou příčku níž. Všechno se totiž zazdilo tím, že na konci zjistíte, že celý ten příběh má víc mezer než spojnic a vlastně vůbec nic nedává valný smysl. Škoda... ()

JJ.Gibson

Bezva podívaná. Od začátku až něco přes půlku filmu je to vážně poutavý příběh. Pak pohužel přichází rychlé klesání a dopad o velmi tvrdou zem na konci filmu. Místama mi to připomínalo thriller Sedm, což v tomto případě beru jako lehké plus. Drsný Reno se s Casselem vtipně doplňovali a nehráli si na nezničitelné policisty jako známe z americkým snímků a to je dobře. ()

Jillen

Je škoda, že konec zhatil celou atmosféru filmu, které jsem věřil. Na Frantíky je to slušné. Nebejt toho konce dám i za 4,5...takže za 5*...bohužel. Reno je prostě klasa. Dávám 60% ()

buldock

Jedná se o velmi dobrý thriller , který bohužel sráží slabší finální rozuzlení. Knihu jsem nečetl a tak nemůžu porovnat co se povedlo a co nikoliv. Snímek je ale dynamicky natočený , nechybí mu správná porce napětí , Jean Reno opět nezklamal a Vincent Cassel překvapil. Od obrazovky jsem tudíž odcházel spokojen a to se odráží i na mém hodnocení. Film: 75% ()

Wolodja

Velmi zrucne natoceny thriller, v dobrem slova smyslu „Hollywoodsky“, za zminku stoji především kamera. Jedinou chybou je prekombinovane finale. ()