Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

gjjm

Směšné, trapné. Příliš málo brutální, aby mě to zaujalo, depresivní atmosféra Slovenska jako země romských pouličních gangů a modelek, které jsou návnadami pro německé psychopaty, možná může zaujmout Američany, ale rozhodně ne ty, kteří poznají Krumlov. Blbost, ale kdyby to bylo trošku morbidnější, asi by se mi to hodně líbilo. Nuuuudáááááá.P. S. Mistrovo jméno na obalu (tím Mistrem myslím Q. T., ne E. R., to jen pro jistotu) mne uráží. Ale každý se musí něčím živit a jeden dobrý film musí být pro rovnováhu asi vykoupen tunou špatných, které ho zaplatí. Co se dá dělat. ()

tnp101

Jeden z nejhorších filmů? To těžko. Netvrdím, že se jedná o výborný kus filmařiny s hromadou nápadů, či skvělým scénářem a podobně. To v žádném případě. V tomto směru není však o moc horší než obdobná žánrovka s výrazně vyšším procentuálním hodnocením. V prvcích, na nichž primárně staví, funguje naprosto v klidu. Pro Čecha, či Slováka se kromě toho jedná o nechtěně zábavnou komedii s neskutečně absurdním vykreslením Slovenska formou tuzemských „kulis“ očima Amíka. Nejen díky tomu, ale také sympatické efektivnosti násilí bez nutnosti všechno ukazovat, pro mě film představuje nenáročnou a docela svižnou blbinku, která si takto nízké hodnocení opravdu nezaslouží (a klidně mě za to vyhoďte do jednoho z těch zařízení na lidskou zabijačku, co se tu údajně provozují :-D). RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A pro těch několik málo zájemců o případné investování do HD disku nyní napíšu krátkou recenzi, aby případně věděli, do čeho jdou. Jednalo se o jeden z prvních u nás distribuovaných Blu-ray disků. Obrazový přepis je prezentován v kino-formátu 2,35:1 a není to žádný zázrak. Nemalou vinu na tom má samotná stylizace se špinavě působící barevnou paletou, respektive její tmavostí. Na barevné podání si ale přesto nemohu stěžovat a až na pár scén je na tom dobře i černá a kontrast. Ostrost je nadprůměrná a stejně tak množství detailů. Jediným větším, avšak docela podstatným problémem přepisu, je docela velké množství zrna, které se projevuje především v nadmíru tmavých scénách. I tak nemohu říct, že by se k filmu nehodilo. Věc se má jednoduše tak, že těch několik nedokonalostí se dá hodit docela bez problémů za hlavu a oproti DVD jde o podstatný upgrade. Originální zvuk je na tom ještě o dost lépe. Na disku se nachází ve formě DD 5.1, ale i nekomprimovaného LPCM 5.1 a právě ten druhý jmenovaný zní parádně. Disponuje agresivními čistými hloubkami a to jak v energeticky podané hudbě, tak v dalších efektech. Dialogy jsou tišší, avšak víceméně čisté. Kromě toho je zvuk velice detailní s hromadou maličkostí rozprostřených po všech kanálech, přičemž i samotná prostorovost není vůbec marná. Jednoduše nadmíru povedená stopa, která vás může jen překvapit. Vzhledem k americké verzi Blu-ray nosiče, který je přecpaný bonusy, bohužel překvapí i skutečnost, že se na tom tuzemském nenachází zhola nic. A pokud ve výčtu aspektů disku postrádáte zmínku o dabingu, je to proto, že na disku žádný není. Tuzemská verze disponuje pouze českými titulky, ale komu by to vzhledem ke kvalitám HD stopy vadilo, že? Titul mohu tedy opatrně doporučit fanouškům a to především těm, kterým nevadí naprostá absence přídavných materiálů. Jen dodám, že v současné době se dá v některých tuzemských e-shopech v rámci výprodeje sehnat za necelé dvě stovky. 40% ()

Master19

I přes ty komentáře tady jsem nečekal, že to je až taková kravina. Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se chvílemi docela dobře pobavil. Celkově mi to přišlo zmatené, nudné, přitažené za vlasy (nebo za co), ale "vtipy" tam byly dobré. Vskutku originální je třeba to, že se hlavní "hrdina" zachrání tím, že se pozvrací - to je tak blbé, až je to originální. No a vizitka s mailem: balatnikov@gang.rus je perla, která také nemá obdoby... :-) PS: Hodně jsem se pobavil u komentáře "Djkoma", který píše, že té borce něco spadlo do oka. :-)) LOL ()

Aven odpad!

Režisér a scénárista(v jedné osobě) tohoto filmu má velice jednoduchý pohled na Evropu. Nizozemí je země, kde jsou všichni nonstop zkouření trávou a krásné ženy tam dávají na potkání. Slovensko je země, která je "někde vedle Ukrajiny" a krásné ženy tam také dávají na potkání. Sice tam nejsou všichni zkouření, ale zato tam vládnou ulicím gangy desetiletých dětí, které vraždí pro pytel žvýkaček (pozn. pro skeptiky- to není sarkasmus,tohle opravdu ve filmu uvidíte). Na Slovensku také můžeme najít gang, který loví lidi pro potěchu "znuděným zbohatlíkům", kteří nebohé oběti mučí a alespoň trochu se tak odreagují od každodenního pracovního stereotypu. Na tento gang je potřeba si dát pozor, neboť je napojen nejen na policii, ale i na nádražáky!!!!!!!! Naštěstí se najde americký hrdina, kterému se zdaří útěk. Scénář tomuto hrdinovi přeje a tak stačí jen, aby jeho kat uklouzl na krvi a sám se zabil motorovou pilou, dále povolila židle přišroubovaná k podlaze a cesta je volná. Na konci ještě, jako správný charakter zabije vraha svého parťáka. Co na tom, že nemohl vědět, že jde o vraha, když se v době parťákova únosu válel ožralý jak pytel někde ve skladu, hlavně, že je spravedlnosti učiněno zadost! Popravdě,při sledování filmu jsem nevěděl jestli budu dřív zvracet ze scénáře nebo z těch naprosto odporných nechutných scén (opravdu chcete vidět jak se stříhá oční nerv?). Ve výsledku - megaodpad! ()

nevermore odpad!

Táborský se tu nějakým zázračným způsobem vecpal stejně jako v Eurotripu do minirole. Michal David vyhrává v pozadí naplno a Slovensko opět v roli, kterou si snad ani nezaslouží. Divím se, že se tenhle brak někomu líbil. Všechno je vyhnaný do absurdna drastickými záběry, který zas TAK drastický nejsou a spíše se jedná o kolosální nudu. ()

lumiros

Od Eliho Rotha se mi líbil například Cabin Fever, který svým způsobem byl na rozdíl od Hostelu originální. Nebýt asi toho, že se na bombastickým reklamách podepsal veliký QT, tak po tom neštěknul ani pes. Hodně lidí žije v omylu, že to snad i režíroval QT a to filmu hodně pomohlo. Další chybou je ocejchování filmu, jako nejděsivější film desetiletí, což je úplně zcestné. Je to spíš takový ten tuctový horůrek opepřený hutnou dávkou erotiky a troška humoru, prostě Eli Roth takový, jakého ho znám z již zmíněného Cabin Feveru. Není to úplně špatné, já dávám 2 hvězdičky. ()

haj

Nemám nic proti násilí ve filmu, naopak by se dalo říct, že v určitých filmech ho mám i rád, ale musí mít nějakej smysl, ať už je líbivý (jako třeba v HK filmech Johna Woo), vtipný (Braindead nebo Evil Dead), nebo důležitý pro atmosféru filmu (třeba Statečný srdce nebo i série Saw). Ale Hostel je bohužel takřka bez příběhu, naprosto bez atmosféry a na to, že jde o horor, se není ani čeho bát. Prostě jen zavřou hlavního hrdinu ve starý továrně (a to až v druhý polovině filmu), ze který uteče a během toho nám ukážou pár nechutnejch záběrů. A to je bohužel jedinej cíl filmu- ukázat spoustu mučících nástrojů, trochu toho mučení a krve, ale jak diváka vystrašit nebo pobavit, to už tvůrce nenapadlo. ()

Stodvacet

Na tento film jsem se moc těšil,v rádiu jsem neustále slyšel že to bude jeden z nejkrvavějších hororů a nezklamal.Do půlky vypadá jako tuctová teenagerová komedie teprve od půlky se rozjede boj o život.Akorát hodnocení nechápu 131. nejhorší film na databázi???? ()

McM odpad!

Sex a krev. To je to co Amerika chce? Ať, ale já ne. Nechápu, co dovedlo Tarantina k tomu, se pod to podepsat. To už si radši pustím Anakondu 2;) ()

Danny F.

Brutální, nechutné a drsné podání lidského mučení. Výborné podání hrůzy lidské povahy. Děti ve filmu neměly chybu:-) 90% ()

Mishqo odpad!

fakt hnus...jednak mi vadilo zobrazenie slovenska i keď to by až tak na kvalite neubralo...no jednoznacne to je viac ako hodina nudy kým sa vobec nic nedeje..clovek s nadejou caka ze uz uz sa nieco stane a ked sa uz nieco stane tak len smutne skonstatuje ze ak toto stalo fakt za hovno...no ocakaval som viac ako som dostal ()

Tereza666

Náhodou to nebylo zase tak špatné! Na to že je to více méně český film to nedopadlo nejhůř. Brutalita byla! A to mě osobně stačí. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)