Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

Martin741

Demonizovanie Slovenska az tak nevadilo /aj tak suhlasim s cechoslovakizmom, vlastne sa povazujem za Cechoslovaka/. Co vadilo najviac, bola absencia slusneho scenara, poriadnej strasidelnej atmosfery a priserna nuda behom prvej polky filmu. Za efektivne vyvrazdovacky, ktore su v druhej polke dam vysokych 50 % ()

honajz2

Můžu to hodnotit i jako komedii, že jo? Protože to vykreslení Slovenska (vlastně Česka) si o to přímo koleduje, když to tam člověk zná a ví moc dobře, že takhle to tam fakt nevypadá. Možná na nějaké té diskotéce ještě zazní Michal David, ale tam pravost těchto "reálií" končí. Nahlas mě tu rozesmála spousta scén - nádraží v Poříčanech symbolizující nádraží v Bratislavě, asi pětikilometrová vzdálenost nádraží od města, historické centrum Českého Krumlova vydávající se za celou Bratislavu, natáčení jen těch nejhnusnějších ulic a baráků, co se povedlo najít, obrovské gangy cikánských dětí, "fakt", že každý obyvatel je zároveň úchylák nebo prostitutka... Jako sorry, ale to je asi tak pravdivé jako Eurotrip :D Ten to dokonce polovinu - no, spíš tři pětiny - filmu docela připomíná a k nějakému exploitation dojde až v poslední půl hodině, přičemž ty gore scény podle mě nevypadají špatně. On ani tak ten film není špatný, když člověk odhlédne od toho šíleného vykreslení Slovenska, protože scénář docela funguje, dokáže všechny rozehrané prvky zdařile propojit a i ten nápad docela ujde, bohužel si to dost kazí tím, že je až moc brzo jasné, oč půjde a vzhledem k tomu, jak pomalu se to celé vyvíjí a jak moc si to snaží hrát na jakože velkou záhadu, tak to dost ubírá na atmosféře a co se postav týče, rozhodně ani o jedné nemůžu říct, že by mi byla sympatická. Spíš naopak, ti tři sexuální turisti mi pěkně lezli na nervy a bylo mi vlastně úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Na ty tři hvězdy si to u mě zachránil hlavně závěr, nicméně si myslím, že si je ten film zaslouží a že je tu to hodnocení přehnaně špatné, byť naprosto chápu, na základě čeho to tak je. Stejně by mě ale zajímalo, jestli jsou Amíci tak blbí a fakt si po tomhle filmu mysleli (nebo třeba i stále myslí!), že nějak takhle to na Slovensku opravdu funguje :D Slabé 3* ()

William_

3,5/10. O tomto filmu toho bylo napsáno už dost. Můžete ho nenávidět nebo milovat, faktem ale je, že poznamenal mentalitu Američanů (ať už těch z jihu nebo ze severu) tím způsobem, že si opravdu mysleli že se v Česku i na Slovensku při jejich příjezdu děje to samé, co bylo v tomto jinak podprůměrném bijáků otírající se o jméno nejlepšího režiséra všech dob. Dnes už naštěstí tento brak upadl v zapomnění veškerého dění a můžeme se už jen smát jak hloupoučký, naivní a plný nepřesností je. ()

dezorz

nepodareny slovensky masaker motorovou pilou. zaujimavy, ale slaby napad a tak bolo potrebne prvu polku zbytocne a nelogicky na naslednu polku druhu natahovat. tinedzerom v US sa take ale iste paci, co my vieme. :) po hosteli som si pozrel dansky film green butchers a nevychadzal som z udivu akym divno humorno prepracovanym sposobom dokazu spracovat podobnu temu, vrazdenie nevinnych ludi. ()

Jino

Nevím jestli se mám smát a nebo brečet. Celý film je velká slátanina, ze kterého mě utkvěla v paměti jen scéna, kterou si ani nepamatuji, ale vím že tam hráli Michala Davida... Naprostá pecka. ()

cariada

Tohle se mě líbí. Má to akci a vtip. První půl hodina je spíš ve stylu prciček ,ale tvrdších a pak se to postupně rozjede,slušný formy mučení ,hlavně pálený tváře a oko. Do toho cikánský dětský gang. Český herci a naše hudba v hororu to nemá chybu. ()

bourec

Skouknout ještě jednou Hostel jsem musel.Opravdu mi nevadí hnusný scény,ale musí bejt ty scény v dobře fungujícím filmu.Tady ,když pominu deset jakoby seznamujících minut,film vypadá jak nějakej začátek pornofilmu.Vůbec neni využito prostředí hnusnýho města,k nějakýmu postupnýmu odhalování tajemství a hrůz ,co se tam dějou.herci postupně mizej,a když se dostaneme do polorozpadlý továrny,kde se to všechno děje,to mučení mi přijde samoúčelný,až hrůza.A když k tomu přidám úplně debilní vykreslení střední evropy,kde děti dělaj kamenem díry do hlav,tak musim říct,že je to tak pitomě natočenej film,že je škoda materiálu.30%. ()

Mefistofelle

Největší chybou, která způsobila, že má Hostel tak nízké hodnocení, je to, že byl film vůbec uveden do multikin... Na horor/exploitation podobného rázu nejsou nezainteresovaní návštěvníci kin zvyklí a vlna brutality, která se na ně snesla z plátna, je logicky musela silně odradit, znechutit a po všech směrech poštvat proti tomuto jinak ne špatnému filmu. Kina pak opuštěli s výroky typu: "Fuj, taková nechutnost, samý střeva a nic víc, za to že jsem vyhodil svoje prachy?" Takový člověk možná viděl například Saw (a to taky není žádná pohádka pro malý děti), ale to je film, který nejen že využívá prvky i jiných žánrů (jako je například detektivka), ale navíc dává vraždám jakýsi hlubší smysl. Hostel naprosti tomu je čistá esence "meaningless" brutality, takže pro takového diváka je velmi těžké ono násilí "odfiltrovat" skrz jiné prvky, na které by se mohl soustředit místo něj. Já se těm 30% vůbec nedivím, na tohle lidi zkrátka nejsou moc zvyklí... Můj osobní dojem je ten, že Hostel sice nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno, ale svá plus má. Film se sice rozjíždí na můj vkus moc pomalu a ti američtí vysokoškoláci jsou pěkná paka, ale jakmile se to trochu rozjede v tom brutálním slova smyslu, nebyla jsem zklamaná. Hned několik gore scén je skutečně pěknej eklhaft:). Jo a ani mi v tomto případě tolik nevadilo, že ze Slovenska udělali tu největší díru na světě, ono to k tomu filmu zkrátka dost hezky sedne:). ()

snob

Tak jsme si rozpárali pupky, rozedrali navzájem šlachy, rozbodali organismus, roztříštili vkus, smazali z povrchu zemského svědomí a rozkopali lidskost, tak si můžeme konečně skočit na pivo a mluvit o něčem obyčejném, všedním. Třeba o vraždě. ()

BUD-SFIS odpad!

Sice opravdu nase bratri uplne nemiluji ale tohle by jim nepral ani nejzlomyslnejsi nepritel. Jako horor totalne vedle. Zato dobra komedie s jemne hororovymi prvky a velmi nechutnymi scenami. Opravdu jsem netusil, ze na Slovenku jsou jen kurvy a cigani. ()

Wormboy odpad!

Nemyslel som, ze filmy ako Cradle of Fear za daju natocit aj pod zastitou "normalny film",ktory ide do kina. No zrejme,ked mate na zaciatku "Quentin Tarantino presents", tak je mozne vsetko. Vykreslenie Slovenska ako zapadakova ovladaneho ciganskymi gangami, s brutalnou dopravnou policiou a ceskymi nazvami ulic,kde si mozete na objednavku vrazdit (co je velmi podobne so spominanym Cradle of Fear) mi az take hrozne neprislo. Film je,ale tak neskutocne nudny,ze som pocital snad kazdu minutu dokonca a jedine zavazok dopozerat,co som zacal ma prinutil nevypnut to. Je to nuda, tragicky zle natocena nuda a este vacsia nuda,ktora je pritom vsetkom neuveritelne stupidnou zhovadilostou najhrubsieho zrna. Ak chce niekto vidiet riadne a mainstreamove novodobne gore,nech si kukne Haute Tension (co tiez nie je ziadna vyhra sice,ale aspon ma aku taku hlavu a patu) alebo velmi dobry Descent,ci Land of Dead,alebo novy Dawn of Dead. HOSTEL JE SRACKA!!! ()

janajane

Protože jsem žila dlouhou dobu v USA, vím, jak se Američané na nás z východní Evropy dívají. A Eli Roth je ještě jemný. Jsme pro ně banda cikáňat a méněcenná rasa. Možná zaslouženě:) Ale hlavní jsou vždy tržby a pak až nazory. ()

Fallen_One

Uznávám, některé momenty byly přitažené za uši, ale vcelku to není vůbec tak špatný film, jak je prezentován. Alespoň pro mě. Bavil jsem se. Chápu že Slovensko mohlo být rozladěno natáčením své domoviny v Českém Krumlově, ale to je taky jeden z důvodů proč jsem si film užil. Páč je natáčený v českém prostředí a je to nehorázně vtipný, zvláště gang dětí :-D Ano, má to být horor, ale mě to tam sedlo i tak. K hercům jen dodám, že Jan Vlasák ve mě opravdu vzbudil strach :-) Červen08: měním hodnocení na 5. ()

Alfréda odpad!

Tak tohle jde opravdu mimo mně...je to urážka Slováků a urážka hororového žánru. Jestli jste se u toho někdo bál tak mi prosím vás řekněte kde. Ani ta krev nestojí za nic. No pane Bože...tomu říkám zmetek...jestlipak to nemá na svědomí nějaký ten rádoby režisér. Není to první snímek který totálně pohřbil, tak alespoň doufejme že je poslední!!! ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)