Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

Morzael odpad!

Nevím, jestli mám podle toho, kolika způsoby se dá mučit a zabít člověk, hodnotit film, ale jestli ano, tak jsem dal příslušné ohodnocení. ()

J0hny5

Pro mě jeden z těch lepších hororů. Že se to točilo u nás resp. odehrávalo na Slovensku beru spíš jako plus a důvod hodnocení zvýšit. Je mi jedno jak to naše země vykreslilo. Dal bych možná spíš 3*, ale při nepochopitelně nízkém hodnocení o jednu * přitlačim. 65% ()

Juto

Hlboko nepríjemné na jednej úrovni, vzrušujúce pre iného ?? funguje, ako má, ale je to veľmi základná a cynická záležitosť, ktorá mnohých odradí. 5/10 ()

WolfR

Hostel není tuctový film v tomto žánru. Není to klasická „teenage“ vydražďovačka, kde skupinka mladých lidí narazí na nějakého vraždícího šílence. Pravda začátek filmu je otřesný a naprosto o ničem. Ale příjezdem na Slovensko začne atmosféra gradovat a napětí se stupňuje. Tajemno vrcholí únosy jednotlivých postav. Dále pak krvavé a kuchající scény jsou solidní a následný útěk z tohoto “sklepu hrůzy“ je prostě parádní, stejně tak jako slušný závěr filmu. Ano, možná si řeknete, že to na dobrý film nestačí. A ano, on Hostel je opravdu taková pytlovina se špatným scénářem. Ale ta béčkovost je na tomto filmu thrillerově kouzelná. Protože tohle je spíš takový thriller s nádechem hororu. Ale přesto jsem v celku spokojen. Navíc prostředí není konečně takové to nudné Americké, nýbrž Evropské a nám velmi blízké. Ikdyž mi, ale i trochu vadí, jak špatný stín to vrhá na Slovenskou republiku, ale to je teď vedlejší. Zápletka je taky konečně něco jiného než klasické “teen vyvražďovačky“. Psychopatická skupina, která organizuje únosy a následné mučení a vraždění nevinných lidí pro bohaté magory, kteří se v tom vyžívají. Takže ikdyž je to celkově konina, bavil jsem se. Pro mě příjemné překvapení. Čekal jsem totiž odpad. Silné 2 hvězdy PS: Herecké výkony nejsou v tomto filmu podstatné, ale přesto nejsou špatné. ()

SHI-SHA

V následujícím komentáři ohodnotím Hostely (I, II) jako celek. Myslím si, že Hostel je nejpodceňovanějším filmem csfd.cz, což trochu dokazuje 65% hodnocení na imdb. Neříkám, že ho zařadím mezi své nejoblíbenější filmy! Na můj vkus je v něm příliš nechutných scén a pohled na násilí mi dobře nedělá. Na druhou stranu právě díky těmto scénám získá zbytek filmu (rozuměj bez "mučících scén") skvělou atmosféru a napínavost. Dále si myslím, že je film podhodnocen hlavně kvůli stylu, jak zobrazuje střední Evropu, hlavně Slovensko - ráj vrahů, feťáků a prostitutek. Já se nijak pohoršen necítím, naopak se mi to zdálo poměrně zábavné :-). V druhém díle například uvidíte záběr česky dabovaného Pulp Fiction (česky na Slovensku? :-) a v pozadí jedné depresivní scény hraje nějaká slovenská lidová písnička o lásce. Je vidět, že Eli moc česky neumí :-D. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale Hostelu se opravdu křivdí, mohl bych vyjmenovat desítky hororů, které mu nesají ani po kotníky, ačkoliv hodnocení tvrdí opak. Například sérii SAW (od 2. dílu) nebo novinky od Romera strčí hravě do kapsy, ať už co se atmosféry, či zpracování týče. Poslední argument, který zmíním jsou efekty - spousta z vás zde píše, že z Hostelu levnota přímo čiší. Je zvláštní, že u Rodriguezovi série Grindhouse a Machete to nikomu nevadí. Přidávám hvězdičku ze soucitu, panchart Eli si to zaslouží. Nejde sice o žádný průlom v žánru, ale já se Bál a bavil. ()

KajusaK

Tak nevím ale vždy když se řeklo hostel představila jsem si typický americký horor. On to asi typický am. horor je ale výjimka je v tom, že zde hrají převážně čeští a slovenští herci a natáčelo se v Čr a na Slovensku. Všem doporučuji přeskákat tak do poloviny filmu, protože se vůbec nic nestane a nic vám neuteče. V té druhé polovině se už tedy něco hnout začalo. Nechápu jak se mohl Rick Hoffman upsat pro takovou capinu. 1* navrch za něj, pár dobrých scének a hlavně, že amerikáni nechali výjimečně někoho přežít a nevymlely jednoho po druhým. Ztráta času :-) Ještě dodatek, zaujalo mě že se na tu dívku na nádraží nikdo nedíval, nevím jak vám ale mě to přijde dost podivné, češi aby se nedívali když jde někdo s vypíchlým okem a pomali dírou v hlavě. ()

MightyHal

Nemám slov, klasická ČSFD. Buď tu hodnotí lidi co jsou nasraní že banda dětí tu v česku/slovensku okrádá turisty, nebo se na to koukli lidi co by se normálně na takovýto film nedívali. Což by pak vysvětlovalo tohle, až tristní hodnocení. Eli Roth, tu totiž opět má svůj rukopis, po Cabin Fever, opět mixuje brutalitu (tady více explotation substanci) s absurdním a černým humorem. Mě to prostě bavilo. Nebudu se tu obhajovat. Je to dobře natočený, první půlka je správně absurdní a zábavná (speciálně scéna s neskutečně úchylným dýmkařem, miluju toho herce, či dětský gang co random seskočí ze vzduchu v úzké uličce). Torture pon v druhé půlce je zase skvěle úchylný kontrast. Sice asi po tomhle filmu opravdu budu rozvažovat Tinder rande, ale to je jedno.  Ve výsledku je tohle opravdu výborná žánrovka, co baví a strhne vás svým mixem žánrů. Škoda toho špatného renomé, Roth si to fakt nezaslouží. ()

Radiq

Mučeníčko bylo jakž takž dobrý, ale film teda stál za hovinko, teda hovnisko, pěkně dlouhý, smradlavý a smíchané s krví... To byl můj komentář, když jsem to viděl poprvé. Teď po druhé viděno na Nově s dabingem a s reklamama, ale kupodivu jsem byl nadšen (teda kromě toho, když po jedné reklamě dali spoiler, když dali ukázky z dvojky). Nevim, jestli kvuli tomu, že už sem trochu věděl, do čeho jdu. Samozřejmě se to nedá brát moc vážně, ale obrázek takhle zlotřilýho Slovenska je zábavnej a vidět tam ty zákoutí a hnusy známé našincům, to je třešínka. Dokonce i ty krvárny sem si užil a věřil autenticitě. Pobavila přítomnost českých herců, hlavně Jan Vlasák byl pěkně nechutnej a Petr Janiš neboli "ten, co na sobě nemá světýlka" ze Samotářů, to byla postavička naprosto skvělá. ()

Slavníkovec

Zprvu jsem si říkal, další americký film s českou spoluprací natáčený tam u nás za kopečkama. Něco ve stylu Chooking Hazard. Ale Eli Roth vytvořil něco na co může být pyšnej. Natočil totiž horor, kterej se líbil mýmu bráchovi. Kvalitní celkem slušnej béčkovej horor, který má bohužel mnoho chyb. Třeba není zřetelné, proč ty maníci v lékařskejch hadrech zabíjí. Jestli za prachy, tak kdo a proč je platí. Kvalitní a pečlivě vybraný námět potřebuje čas. Zde to chtěli tvůrci mít rychle za sebou. Něčemu jsem se v trošku sci-fi příběhu i zasmál. Romské děti byli fakt super. Jak bych to shrnul. Tento film je tak amatérský a nepovedený, až je to strašidelný. ()

Sabrewulf

K tomuto filmu jsem se dostal až poté, co ho všichni poslali do horoucích pekel, takže jsem čekal to nejhorší. A občas to mělo i atmosféru. Jan Vlasák byl skvělý a Habera s Teamem potěšil. Samozřejmě že gang cikáňat je trapný až na půdu. ()

wendelin9 odpad!

První půlku jsem si myslela, že jsem se špatně podívala do televzního programu a sleduji spíše nějaké nezdařilé porno. Ale jak se film přehoupl přes polovinu, věděla jsem že nejde o špatné péčko ale nejhorší horor, co jsem kdy viděla... Při sledování jsem se ani jednou nebála, bylo mi akorát tak špatně z nechutných scén. Pointa veškerá žádná, demetní děj a trapný konec... Prostě odpad!. Nechápu jak mohlo vzniknout pokračování... ()

Nivenx

Rozhodně tento film není odpad a nepřemýšlejte zda se na film podíváte, když má zde 31%, na IMBD má přes 58%. Ano z jedné stránky jde o samoúčelnou brutalitu plnou hrozných masakrů, ale má velice slušnou atmosféru a velice slušné herecké výkony a na horor to je opravdu velice dobré. Eli Roth dal hororovým fanouškům opravdu dobrý film, který nikoho neurazí a shodit film do odpadu je to nejjednoduší co může být. Ale z mého pohledu tam rozhodně nepatří! Mě Hostel sedí, brutálně špinavý film plný krvavých scén, co víc si přát! 60% ()

sir-dave

Vyvražďovačka s teenegery "na východním Slovensku poblíž Bratislavy". Kdysi jsem tomu moc neholdoval a považoval to za pěknou kravinu. Osud tomu chtěl abych dal Hostelu druhou šanci. Má to svou atmosféru, hlášky, zabijáci působí dojmem jako tupí rowdies a ty děti... ty děti mě tolik iritovali, až to není možné. Nebýt lehce zesměšněného Slovenska nebyl by Hostel čím je. ()

HorrFi

Průměrnej americkej thriller natáčenej v Českým Krumlově a ve kterým hrajou český herci. Koukat se na to rozhodně dá ale neni to nijak vyjimečný thriller. 50% ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Šukací trip se zvrtne? Než tady začnu něco sepisovat, tak se přiznám, že sice nevím co, ale mě to nějakým způsobem bavilo. Klasika, amíci se rozhodnou udělat si pěknej výlet, kterej bude samozřejmě plnej koz, chlastu a fetu, začnou v Amsterdamu, kde jim takovej kokot doporučí právě naší krajinku. Takže se sem vydaj vlakem, kde potkaj divnýho týpka, kterej má rád salát, když dojedou na místo, ubytují se, hned je začnou dvě takovy "sexy bomby" lákat do lázní, jinak nechápu proč amíky hrál někdo z Islandu nebo to tam bylo aspoň tak zmíněný a zadruhý cápek, kterej mi spíš přijde jako mexičan nebo tak něco.. Borci dostanou, co chcou, ale náhodou jim islanďan zmizne, takže ho hledají, nenajdou, hahaha. Pak zmizne i druhej pinďour, nečekané, jinak tyhle zmizení nebyly úplně bed ajdyja, ale že toho třetího nechají nakouknout přímo do toho jejich systému "prodeje", pak ať se nediví, že jim ten kšeft zesere, což je vlastně celej film bajdwej. A ten skok pod vlak byl naprosto nezajímavej, kiďoši si užili žuvačky a vlastně název filmu, je tam minimálně obsazen, čekal jsem, že se to bude aspoň odehrávat v tom hostelu a ne někde u komínů. :) ()

CinemaRanger

První hostel je jedno z mých osobních guilty pleasure. Neskutečně pitomej horor, ale ty neherecký výkony a lokace jihočeského kraje vždycky pobaví. Hudba ovšem kvalitní a nějaká ta mrazivá scéna se taky najde. ()

fantoci

Když jsem vyrazil na tento film, tak jsem znal dopředu některé reakce a tudíž jsem si o něm nedělal iluze, že půjde o něco kvalitního. Teď jak tu svůj komentář, tak nějak, decentně napsat, aby se dámy neurazily, ten film je prostě sračka. Nedivím se Slovákům, že se bouří proti tomu, jak Slovensko bylo v tomto filmu vykresleno. Celou dobu jsem nepochopil, co nám tvůrci svým dílem chtěli sdělit. Mylně se mnozí komentátoři domnívají, že se děj odehrává v Bratislavě. Hned v ději bylo zmíněno nějaké místo u Bratislavy. Pro to údajné místo byl zneužit krásný Český Krumlov (za to by si tvůrci zasloužili mít v pasu razítko (NEŽÁDOUCÍ) a z hranic či letiště je posílat štandopéde zpět domů do Ameriky. Slovensko bylo vykresleno jako ta nejprimitivnější a nejzapadlejší země, plná magorů, primitivů a dětských gangů. Nepochopil jsem ani začátek filmu, kde se děj odehrával v Amsterodamu. Začínal jako lehké softporno. Američanům se asi po Evropě cestuje stejně pohodlně, jako když třeba jedeme z Prahy do Říčan. Najednou se prostě rozhodnou, že přejedou z Amsterodamu do Bratislavy. Stihnout to prostě pohodlně a za chvilku. Na Slovensku děj pokračoval opět erotickými scénami. Po čase se film zlomil v definitivní nelogickou hovadinu. Nebyla nouze o krev, uříznuté prsty a různé údy. Hloupé a amatérské chování padouchů. Musel jsem se, mimo jiné, smát scéně, kdy je nějaké vietnamské dívce vyříznuto oko a pak se normálně pohybuje po ulicích a nádraží, jako by se maximálně řízla do prstu a současně si ji nikdo nevšiml. Podobných situací ve filmu je více. Hrdinové asi bolest snášejí lépe. Dále často se v amerických filmech objevuje scéna, kdy je někdo utopen v záchodové míse, je tomu tak i zde. Musím napsat, že je to technicky a fyzicky nemožné. Jen se do té své domácí podívejte. Je tam málo vody a mnohdy tam bývá ten mramorový rantlík. Na Slovenský zlí policajti normálně na silnicích vytahují lidi z vozů a brutálně je zbijí na místě. Tedy, takovou situaci nám tvůrci předvedli. Už se nechali slyšet, že připravují dvojku. Doufám,že už je do našich končin nepustíme. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)