"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

psycho_6 odpad!

Neuvěřitelná sr*čka. Ulítlé komedie mi nedělají problém a některé patří mezi mé nejoblíbenější filmy (Zoolander rulez), ale tohle je ubohé. Trapná komedie, trapná parodie. A osobně si myslím, že na bláznivou komedii je jedno rozpačité pousmání opravdu málo. Odpad! ()

THE_Joko odpad!

To s tou mačkou na hajzli snáď nemyslíte vážne...omg ľudia, vyhlasujem petíciu proti tvorbe „filmov“ tohto typu! ()

Luqi

Už len ako divák som sa hanbil za to, že som to vôbec dopozeral. Ako sa asi musia cítiť herci a ostatní "tvorcovia"?...................Vôbec, ale vôbec sa nečudujem, že tento film sa ocitol v rebríčku najhorších filmov........ niečo tak nechutné, trápne a nevtipné sa len tak nevidí............ ()

Gerrard8

Jedna hviezdička zato, že som sa niekedy musel fakt zasmiať, ale to bolo naozaj zriedkavo veľa vecí tam prehnali.... ()

blue.claire

I přesto, že jsem se párkrát zasmála, často velmi nechutné a mně unikala vtipná pointa. Jak to vypadá, je velmi těžké udělat parodii, aby měla důvtip a ne samou trapnost, kterou by vymyslelo i malé dítě. Ani sympatická Alyson to moc nezachránila. Jako většině parodiím tomu chybí inteligence. ()

wakeup odpad!

Zrovna nedavno jsem si rikal, ze uz je to dlouho, co jsem nejaky film neohodnotil odpadem. no a je to tady. Nemam co dodat. Mimochodem toto je opravdu muj v zivote jediny film, ktery jsem nedokoukal ciste z duvodu, ktery je pojmenovan v hodnoceni. Kdyby sprosta slova byla slusna, nazval bych tohle srackou. ()

alambert

Hned na začátek musím říct, že je to totální blbost....ale taky nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl. Skutečně jsem se pobavil. Prostě jsem měl náladu na nějaký lehčí film a tenhle mi přišel vážně vhod. Je to vtipné, je to brutální, je to perverzní, je to prostě fakt sranda...Nevěřil bych, že je možné v jednom filmu zparodovat: Deník Bridget Jones, Pretty Woman, Po čem ženy touží, Pán prstenů, Kill Bill, Mr. And Mrs. Smith, Hitch, Nothing Hill, King Kong, Pravá blondýnka, samozřejmě Fotr je lotr a zřejmě i spousty dalších, které možná ani neznám...evidentně to možné je a dokonce je i možné, ještě stihnout udělat si srandu z Michaela Jacksona nebo Jennifer Lopez... + jsou tu v podstatě parodie takových těch klasických mužských erotických představ...xD Nechápu, proč má film tak špatné hodnocení, není to žádný romantický film jak se tu píše, je to parodie a to hodně kvalitní...Myslím, že není možné se u tohohle filmu nezasmát. Kdo dává hodnocení Odpad, chce si podle mě dokazovat jak je inteligentní, nebo něco takového, jinak to nelze vysvětlit. Rada pro tyto lidi: Nekoukejte na parodie, když předem víte, jak je zhodnotíte! Chtěl jsem dát původně 4 hvězdy, ale abyste viděli, že to myslím vážně, dávám 5...:-) ()

drankeryth

Mna tato parodia celkom pobavila, ale ako pozeram moc jej velku sancu nedali. Blaznivych situacii je tam docela dost a to mam rad ked je aj film uleteny:))))))))))) Tu sa viac tvorcovia zamerali na romanticke filmy a urobili si z nich srandu:) ()

Elbarto08

dal bych odpad ale přikládám tomu pouze jednu hvězdičku proto, že jsem se tomu v mládí docela smál (ale znova se na to fakt nepodívám) ()

figliar

Neskutočná zlátanina všetkého možného, ktorá nemá hlavy ani päty. Ale sem-tam sú tam vtipné hlášky. Sú aj lepšie, ale aj horšie paródie. ()

Olík

Jestli budeme brát jako měřítko kvalitní parodie snímky legendárního trojlístku Zucker – Abrahams – Zucker, tak potom pánové Friedberg a Seltzer točí…….budu slušný a řeknu nekvalitní parodie. Vymačkávání beďarů, prdění, muž s kočičími bradavkami „podojíš i mě?“…….děkuji, nechci. ()

Nerd4Dreaming

Film natočený ve stylu Scary Movie (také na něj párkrát odkazuje) ale o dost slabší.. Vývar různých scének z pop-kultury, převážně z romantických komedií ale dočkáme se i narážek na Star Wars a Lord of the Rings :)) .. Neskutečně namaskovaná Alyson Hannigan na začátku filmu opravdu vyrazí dech.. ale nic na plat, je to hrozná hovadina na jedno shlédnutí, bez šance na zkultovění. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300