"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

sharik002 odpad!

Americká filmová parodie - když tyhle tři slova dáte za sebe, asi můžete očekávat jen hrůzu. Nečekal bych ale, že ta hrůza může být až taková. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy měl tu smůlu vidět. Pokud máte mentalitu dvanáctiletého puberťáka a kouříte trávu, hodně se zhulte a podívejte se na to - to je jediná moje teorie o tom, komu by se tenhle film možná mohl líbit. ()

Tomasek. odpad!

Prasárna , nechutnosti . Toto je hlavní článek tohoto filmu . Pár minut koukatelných , čím víc tento film jde do hloubky tím víc je to trapné. ()

Wafs odpad!

nechápem prečo sa tento film volá STRAŠNÁ HALUZ, keď je to totálna trapošina a odpad. Ťažko sa tam našla aspoň 1 vtipná scéna, ostatné to bolo hrozné, tak ako aj herecké výkony... ()

Danulka01

Je to taková roztomilá blbinka, vzhledem k tomu, že znám filmy, které to paroduje, dost jsem se pobavila :) A navíc zbožňuju Alyson Hannigan, která v tom je kouzelná. ()

aileen.bp

Rádoby vtipné scénky na záchodě z duše nesnášíma nevidím na nich nic vtipného, u tohohle filmu jsem měla zakryté oči častěji než při sledování hororu. Na druhou stranu tam byly i některé povedené scénky, jen si zrovna nedokážu vzpomenout, které to byly. ()

Milda4444 odpad!

Mám komedie a parodie hrozně rád, ale tohle je totální sračka zasmál jsem se tak maximálně dvakrát....Zlatý starý parodie...toto je píčovina a ne parodie... ()

stanjel

velmi dobre zapadnuté prepojenia na parodované filmy.. fakt som sa pobavil. asi viac ako pred 5-6 rokmi keď som to videl prvý krát. odporúčam všetkým parodiofilom :) ()

jlevcik odpad!

Vážný kandidát na nejhorší film všech dob, který se zde odvažuji hodnotit. Film překypuje rádoby-vtipnými absurditami, kde místo záchvatu smíchu se chce člověku plakat, slabší povahy odprásknout se. Ano taková blbost to je. ()

bratr_jezek

Ta jedna hvězda je za hlavní hrdinku, která je sympatická i přes dementní scénář, kde si představují parodii na romantické filmy tak, že vezmou libovolné scény z několika filmů, násilně se pospojují a bude to zábava. Jenže když si vyberete scény, které už v originále měly plnit komickou složku a občas ani tam moc vtipné nebyly, tak to nefunguje! Tady to navíc téměř vždy chytne snahu o fekální či nechutný humor, takže místo zábavy jen nechápavě vrtíte hlavou. ()

andydufrsn

Po silvestrovské půlnoci konečně přišlo něco na co se dalo v telce aspoň trošku koukat, byť se jedná jen o další těžce pubertální komedii, kde byste střípky či alespoň záblesky zdravého rozumu hledali marně! ()

InaS odpad!

Kopa nechutností, 'vtipné' za každou cenu. Je to nesmyslná parodie asi tak na 40 filmů najednou. Ten nejodpornější fekální a buranský humor v jednom balení. A pozor dámy a pánové! Oni natočili ještě přibližně jednu dost podobnou mistrovskou práci v oboru shazování lidstva dolů z potravního řetězce a vůbec všech dalších řetězců a žebříčků (Děsnej biják)! Tak si tu pomalou sebevraždu vlastní sebeúcty užijte! ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300