poster

Královna Alžběta (TV seriál)

 • USA

  Elizabeth I

Životopisný / Drama / Historický / Romantický

USA / Velká Británie, 2005, 2x110 min

 • Gary
  ****

  První část je skvělá a objeví se tam nejlepší okamžiky, včetně popravy sestřenky Marie a vztah Alžběty s hrabětem z Leicesteru (Irons). Druhá půlka je však zbytečně roztahovaná a skoro celá se motá kolem Roberta z Essexu (Dancy) a toho, kdo vlastně zradil královnu. Celý film je ale vcelku přirozeně natočený, i když moc peněz na kompars asi nebylo (viz. bitva proti Španělsku) a nepostrádá kvalitní herecké výkony v čele s Helen Mirrenovou a Jeremy Ironsem. 70%.(15.8.2006)

 • Legas
  ***

  Kostýmní dramata s politickými intrikami nejsou zrovna můj šálek čaje, ale Elizabeth moji pozornost díky úžasné Helen Mirren udržela. Moje hodnocení je tedy spíše subjektivní, film je nesporně velice kvalitní.(12.7.2007)

 • Matty
  ****

  Výtečná, výtečná Helen Mirrenová v obstojné náhradě několika hodin dějepisu (ačkoliv spíš několika minut, protože takhle dopodrobna se žádný britský panovník neprobírá). Důstojným partnerem její lehce infantilní královny, která má velké srdce a mnoho stinných stránek, je Jeremy Irons. Škoda, že nebylo osloveno více známých britských herců. Že by kvůli financím? Kostýmy jsou parádní, na dekoracích a komparsistech se však patrně šetřilo. To první je opodstatnitelné, vždyť Anglie byla v té době chudou zemí, ale když se na královském dvoře kvůli popravě sejde hlouček všehovšudy padesáti Londýňanů, působí to komicky. Toužíte-li vědět více o jedné z nejpozoruhodnějších (a z historického hlediska nejspíš také nejdůležitějších) žen, které kdy vládly, televizní Královna Alžběta by vás neměla zklamat. Kultivovaně napsané dialogy občas zpestří nějaká ta odťatá ruka a druhá část má slušný spád, krom toho ji lze vnímat jako jiný úhel pohledu na celou tu šaškárnu zvanou politika. Ona se vlastně změnila jenom honosnost šatů a radikálnost přístupu k některým problémům. 75%(19.7.2007)

 • Tayen
  ****

  Královna. Má nejoblíbenější filmová postava. Pomiňme můj psychologický profil a důvody pro mé zaujetí pro královny - toť otázka pro odborníky - a zaměřme se na to, jak v této roli obsála Helen Mirren. Výborně. Někde jsem slyšela, že Oskara můžou získat jen herečky do čtyřicítky - pokud je to za svěží obličejík, určitě, pokud je to za hereckou sílu a charakter, jenž vštěpují svým postavám, může, nebo spíš musí, sošku získávat starší herečky - neříkám, že je to pravidlo a že mladší herečky jsou k ničemu, nebyla by to pravda. Skoro bych řekla, že Helen Mirren královny sluší a Jeremymu Ironsovi hrabě z Lesteru taky padl, jakoby tu roli napsali pro něj. Kostýmy, hudba, výprava výborné. Nevím proč, ale z nějakého důvodu se mi zdají některé televizní adaptace mnohem povedenější než Hollywoodské trháky. Možná je to tou komorností nebo tím, jak se televize nesnaží tlačit na pilu, možná těmi detaily na, které se ve velkofilmu nedostane -velké efekty, velká gesta, velké emoce,velké všechno -, možná ničím z toho, možná vším dohromady. Výsledek ale stojí za to. Několik takových filmů a doženu si všechny znalosti, kterých jsem na základce odmítla dosáhnout.(22.7.2007)

 • flanker.27
  ***

  Historicky mě to příliš nenadchlo, ale hysterické staropanenské výlevy stály zato...(6.10.2010)

 • - BAFTA TV udělila cenu Robertovi Lanehovi za nejlepší hudbu k televiznímu filmu nebo minisérii. (Terva)

 • - David Bowman AT, Jimmy Kiddell, Russell Horth a Gurel Mehmet získali americkou cenu VES za nejlepší vizuální efekty. (Terva)

 • - Los Angelské združení PGA udělilo za produkci Suzan Harrison, Jiřímu Faberovi, Charlesi Pattinsonovi a Barneymu Reiszovi cenu LongFrom. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace