Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

C0r0ner

Řežba 100, scénář 0. Jednoduchý popis, který vypovídá o klesající úrovni série Saw. James Wan se myslím musí stydět za to, co s jeho dílem udělali neumětelové, kterým jde jen o to ukázat ty nejdrsnější způsoby, jak se dá umřít a naprosto zapomněli na to, že by film taky mohl být zajímavý i něčím jiným. K pozitivům - pořád se na to dá v pohodě koukat, aniž by se člověk užíral nudou. Další díly ale vidět nechci. 55% ()

Wormboy

Popkulturna masturbacia jedneho americkeho sadistu prevedena do filmovej podoby. Prve dva diely Saw sa mi pacili, zdali sa mi v celku originalne, nasilie nebolo samoucelne, myslienka bola na hororovy zaner stravitelna. Treti diel vsak chybuje snad vo vsetkom, v com boli prve dva diely ako-tak "vynimocne". Nasilie nie je prostriedkom, ale cielom vyjadrovania sa, cim explicitnejsie, tym lepsie. Nemam problem s filmami ako Braindead, Bad Taste, ci v poslednej dobe The Descent alebo Slither, ktore su plne otvoreneho nasilia. Je tu vsak jeden zasadny rozdiel - miera odstupu. Nechapem pseodomoralistov, ktory sa nachadzaju v kazdom kute sveta, ktorym sa nahe telo vo filmoch zda byt prejavom amoralnosti (a treba scenu proste scenzurovat), avsak absolutne otvorene nasilie je v poriadku. Hlavne nech sa zabavime...a nase deti s nami! Nech krv tecie... ()

lakikaki

Ak účelom tretieho Saw mala byť zábava (plynúca z násilia), film zlyhal kvôli zbytočne naťahovaným dialógom, ktoré sa márne snažia dodať filmu nádych inteligencie. Prvoplánové, nudné a celkovo nijak zvlášť zábavné. A tá hlúpa záverečná pointa, podaná ako veľkolepý a šokujúci zvrat, je v porovnaní so svojimi predchodcami maximálne úbohá. [28%] ()

Juto

Aj keď Saw 3 poskytuje slušný počet nových zvratov, psychologických aj mučivých scén, nevyhnutne mu chýba originalita. 6/10 ()

emo

Hmmm... Tretie pokračovanie podľa mňa vynikajúceho thrilleru SAW je iba ďalšou zbytočnou zlátaninou, ktorá sa nedostatok logiky a nových nápadov snaží nahradiť rastúcim množstvom gore efektov... ()

Davosh

V Saw 3 se všechny chyby druhého dílu oproti prvnímu ještě prohloubily a vznikl nezáživný ,špatně zrežírovaný film s hrozně nesympatickými herci. Filmu nakonec pomohly flashbacky hlavně do prvního dílu a konec, kdy jsem měl alespoň na chvíli pocit, že se dívám na Saw. Je hrozná škoda, že Bousman asi nepochopil o čem vlastně první Saw byl a jediné a ve výsledku vlastně pro první Saw to spíše méně důležité - všelijak vymyšlené pasti - se zde objevují v takové míře, že se dokonale ztratil jakýkoli příběh (tedy pokud vůbec nějaký ve scénáři byl). Pokud se po čtvrtém dílu nestane zázrak mám velký strach, že se zapomene jaký vlastně byl první díl a vznikne jen natahovaná série čím dál horších filmů, na které i tak bude chodit dostatek lidí, aby se zaplatil rozpočet. A to si Saw 1 prostě nezaslouží. ()

c.tucker

Další z řádky Saw se ukázala býti zajímavou. sice trochu jednotvárné a konstantní vůči předchůdcům, ale konec je opět nečekaný. Plno nechuťáren a vychytávek, na které se jen tak s úplným klidem nedá koukat. obzvláště když nemáte rádi otevřené zlomeniny. ()

WolfR

Saw 3, další díl této série uzavírá trilogii Saw, ale zároveň si nechává zadní vrátka pro další pokračovaní. Ze začátku se mi Saw 3 moc nelíbilo, ale po opakované projekci jsem změnil názor. Od tvůrců mě překvapilo, ale zároveň potěšilo, že v ději této série, v tomto díle, udělali jednu důležitou věc, která celou touhle hororovou ságou zatřásla v základech. Za to jim, ale dlužím velké plus. Dále pak zkoušky odpuštění se mí velmi líbí, byl to dobrý nápad. Atmosféra prvních dvou dílů se sice poněkud vytratila, ale stále tu máme velmi originální pasti a další vychytávky a nápady. Navíc se opět setkáme s nejlepším hercem této série Tobinem Bellem alias nelítostný manipulátor Jigsaw. Scénárista Leigh Whannnell sepsal opět dobrý scénář a také se opět pochlapil a vymyslel další šokující pointu na závěr. Také nám osvětlil pár nejasností z předchozích dílů (např. pár flashbacky), ale zároveň vytvořil další. Pokračovaní je to slušné, pořád to jsou ještě 4 hvězdy, ale o fous. ()

KajusaK

Klesli jsme opět k urovni prvního dílu..Ukázané až na "řezání" mozku a zakončení tam vůůůbec nic v podstatě nebylo..Slabota..Horor bych z kategorie fakt vypustila.. ()

animaxis

O něco zábavnější než druhý díl.Jsou tu celkem dobré pasti a ani jsem se nepozvracel u operace mozku,jenže atmosféru to s koncem tohoto dílu úplně ztratilo:( ()

Radiq

Sic efektně nechutné, ale nesmyslné - nikdy by to takhle nemohl nikdo naplánovat a připravit. Dvojka ani tohle se jedničce nevyrovná ani náhodou - tvůrci chtějí jen zaujmout větší brutalitou a detaily jejího zobrazení. Ta kamera a neustálé prostříhy pak už spíš vadí. Ale nemůžu jim upřít to, že jsem celej film byl takovej napjatej a měl jsem divnej pocit v hrudi za ten masakr (asi když jsem si představil, že to někdo dělá mě). Někdo se asi konečně na netu naučil, jak vypadá reálná vražda, vnitřnosti a zmasakrovaný části těl. Nápad s mrtvýma prasatama byl sice originální, ale když je porcovala hromada cirgulárek, tak z nich zbyla dycky jenom hnědošedá voda voda - a kam se poděly tkáně? Každopádně doufám, že někoho nenapadne točit ještě čtverku, myslím, že tohle bylo poslední, co mělo ještě nějakej smysl. No a osobně si myslím, že spíš než pokračování někdo natočí prequel, jak je to poslední dobou v módě. ()

otík

Vskutku hodně morbidní začátek (ale o nic morbidnější než jsou podobné scény z jiných Saw) třetího dílu série se brzy změní v slušnou nudu, kterou naštěstí občas vystřídá zajímavá scéna připomínající, co se dělo v předchozích dílech (což je ale na škodu pro toho, kdo je neviděl!). Naštěstí konec je už zase klasickou ukázkou toho, jak všechny pasti do sebe zapadají a jak porušení pravidel vede ke smrti. Myslím, že autoři tuto sérii velmi dobře uzavřeli a chystanou čtverkou už jen velmi slušnou hororovou sérii pohřbí. Ale za díly 1,2,3 se nikdo stydět nemusí. ()

Nivenx

Neřekl bych, že třetí díl byl o něco horší jak díl druhý. Příběh se ještě více zamotává, vraždy jsou už bez jakéhokoli důvodu a samoúčelné. Navíc mi docela vadilo, že by Jigsaw nechal Amandu vraždit, tak že oběti neměli šanci na záchranu. Mílový krok za prvním dílem. Odchod Jamese Wana ze série je hodně zničující a tímto dílem, kde Jigsaw zemřel měla série končit! Ale jak my víme, tak série jede pořád dál. Naštěstí při ohlídnutí ze série a hodnocení, tak jde stále o kvalitní horor. 70% ()

Madlenka26 odpad!

Marně hledám slova jak jsem naštvaná. Jak někdo může natočit takovou ohavnost, kde se dost drastickým způsobem ubližuje člověku. Pak se divíme co kolem nás chodí za lidi a co dělají, když se natáčí takovéhle filmy. A ještě nejhorší mi příjde, že se na to někdo dokáže dodívat až do konce. Už dlouho jsem u filmu nebyla takto naštvaná! ()

URBAN

V atmosféře a provedení téměř jako dvojka , ale zdaleka na ní nedosahuje a to jenom kvůli toho že hra nám už něják oslábla a vražedné věcičky už nejsou to co bývaly . Největším tahákem je brutalita na operačním sále . Slabším povahám by to mohlo zvednout žaludek , ale nějáký větší tahák než tento v tom moc nevidím . A navíc se tam toho prakticky nic moc neudálo . (26.6.13/PC ) ()

Deyw

di do prdele bousman! (reziser je kokot citi love) update 2018: Hmmm, driv sem tomu dal hrozne na prdel, ale ted cumim jak je to vpohode..skvela zaverecna past, super twisty a zaver je zase tresen..pro me lepsi nez 2ka, ktera uz je dneska zastaralejsi nez prave 3dil..ten je naprosto okej..ten konec je tak vymazlenej, ze bych klidne lupnul 4hvezdu.. je videt, ze to porad psal whannel..pecka za silny 3! 70% ()

COF_666

Škoda, fakt škoda že se série odstartovaná skvělým prvním dílem dostala do fáze "ubohé vyvraždovačky". Pořád dost nechutný ale už ne tak zábavný jako jednička a i nakonec dvojka, která se po třetím dílu jeví jako dobré pokračování. Ale není všem dílům konec - už se točí (prej) díl 4 a to už má být plnohodnotný áčkový thriller. Navíc scénář prý píše Kaufman ( věčný svit..atd.) ;-). ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí