Agent WC 40 Dick Steele se musí vrátit po 15 letech do aktivní služby, protože svět ohrožuje jeden z jeho dávných protivníků, šílený a mocichtivý generál Rancor. Zloduch, o němž si Steele myslel, že ho před patnácti lety zlikvidoval, má dva cíle, chce ho zabít, protože ho připravil o horní končetiny, a pak zničit zemi s pomocí ukradeného čipu do rakety. Zneužije k tomu Barbaru, dceru Steeleovy jediné životní lásky. Proti generálovi však stojí silný protihráč - agent WC 40, který zvládne každou zapeklitou situaci, zlikviduje svého nepřítele a zachrání tím svět. (TV Nova)

Zodd

Je to už dlouho, co jsem tuto parodii viděl, ale určitě sem tam pobaví. Na Bláznivé střely to sice nemá, ale proti uspávačce Vesmírné prdě to má ještě hodně vysokou úroveň. ()

klerik

Pre mňa najzábavnejšia nielsenovka. BLÁZNIVÁ STRELA je kvalitnejšia, ale toto si ku mne ľahšie našlo cestu... ()

SeBig

Docela dobrá parodie plná odkazů na známe filmy. Při pár scén se fakt zasmějete možná trochu něco ve stylu Bláznivá střela ale o něco slabší. Leslie byl dobrý komik. ()

LaciLC

Je jasné, že s Lesliem už to nie je čo bývalo, ale keď tento filmporovnám napr. so staršími Drakulovinami, alebo novšou Vesmírnou prdou je to fakt parádny kúsok. Spolu s Utopencom na úteku jeden z tých lepších novších Nielsenových filmov.***a 1/2 ()

Chrustyn

Pár parodických scének se docela povedlo (převážně parodie na Pravdivé lži byla výborná) ale většinou se jednalo o trapné parodování známých filmů aniž by scény dávaly smysl. ()

eraserhead666

Bondovky sice parodovat nepotřebují, páč některé z nich to zdatně zvládají samy, ale jako bondovský fanda si tuhle docela povedenou parodii přece nemůžu nechat ujít. Notabene, když hlavního kladného hrdinu hraje můj oblíbenec, profesionální blb Leslie Nielsen. Jen je trošku škoda, že nejlepší fórky jsou nahuštěny do úvodní scény a úvodních titulek a čím se film blíží ke konci, tím je jich méně a méně. Ale i tak, zdařilá parodie se skvělým konverzačním humorem, ztřeštěnými frky a skvělými nápady (šéf a jeho kancelářské maskování, zubař a cukrář v autobuse)... ()

TheEvilTwin

Konečně!! Při mém maratonu parodií jsem musel testnout 5 podprůměrných snímků, abych konečně narazil na klenot. Nielsen válí a tohle je přesně ta role, ve které ho chci vidět. Humor je perfektní, nekompromisně dementní a nespočetněkrát jsem se válel smíchy. Jackpot! ()

Necrotongue

Leslie Nielsen byl svého času hvězdou filmových parodií a ve všech těchto snímcích hrál vlastně stále stejnou postavu stále stejným způsobem. Možná to vyznívá jako kritika, ale ve skutečnosti to vidím spíše jako klad. Mě vlastně všichni ti jeho agenti a detektivové hodně bavili a stále ještě baví, protože jim dokázal dát svůj svérázný výraz, kterým mi často evokoval animované postavičky z Looney Tunes. Ano, hlavně Wileho E. Coyotea. Spy Hard určitě nebyl kvalitní záležitostí, protože na mě vůbec nepůsobil jako film. Byla to spíše dlouhá série scének, jež parodovaly mnohé (a tím myslím opravdu mnohé) známé snímky. Kdyby tvůrci přišli s tím, že natočili jakési pásmo parodických skečů, byl bych při hodnocení asi štědřejší, oni ale trvali na filmu a v takovém případě musí dvě hvězdičky stačit. / Poučení: Bez rukou se dá sice žít, ale člověk se dostane do mnoha prekérních situací. ()

becki_tu

Leslie Nielsen má samozřejmě i daleko lepší kousky, ale na druhou nutno dodat, že má na svém kontě i takové zaléžitosti zavánějící skoro až odpadem. Tahle parodie na Jamese Bonda je tak někde mezi, protože vedle vtipných a originálních fóru jsou zde bohužel i ty staré, trapné a tisíckrát ohrané. Slušná zábava, která by neměla urazit jak fanoušky parodií, tak fandy Leslieho Nielsena. ()

Lacike

Frank Drebin je späť pod krycím menom Oceľový kokot a tentoraz paroduje špionážny žáner a samozrejme najviac Bondovky. Mne to oveľa horšie ako séria Naked Gun nepripadá. Len sa tu viac parodujú konkrétne scény a kvôli snahe prísť s novým gagom každú druhú sekundu logicky nemôžu byť nijak sofistikované. Okrem rôznych neustálych podkopnutí a nárazov sa tu hrá na absurdné predmety, ktoré sa zrazu objavia na scéne. Kadencia vtipov je ale tak vysoká, že aj keď sa vydarí každý desiaty, tak to stačí. Našťastie ešte na žiadne nechutnosti nedošlo ani raz. No a doslovné paródie scén mojich obľúbených deväťdesiatkových klasík (Pulp Fiction, Speed, True Lies) som si vychutnal. Len ten Sám Doma skombinovaný s Postrachom Dennisom sa nevydaril. Celkovo aj vďaka už tradičnej krátkej stopáži to vôbec nenudí a viackrát som sa aj zasmial. Len ten CZ dabing, v ktorom Brabec dabuje hlavného záporáka namiesto Nielsena, je divný. Bondovská úvodná pesnička od divného Ala je ale dobrá. 6/10. ()

Tommassi3

"Příští stanice Sunset Boulevard !! Aspoň si to myslím.." ;) To bych musel bejt asi úplně stejně slepej jako řidič toho autobusu, co nápadně připomínal Raye Charlese, abych si nevšiml téhle veskrze výborné špiónské parodie vlastně filmově úplně neznámého Ricka Friedberga, byť tedy mezi nejlepší pasáže patří citace ze slavných bijáků z úplně jiných žánrových vod.. Škoda, že toho tenhle usměvavý chlapík nenatočil víc a zůstal věrný té svojí reklamě.. Naprosto souhlasím s Gilmourem.. Stýská se nám, Leslie !! ()

corpsy

Paródia, ktorá síce ku BLÁZNIVÝM alebo HORÚCIM STRELÁM kvalitou nesiaha, cez to všetko je to poriadny kus komediálnej zábavy. ()

ConanVJ

Parádní parodie na Bonda, ve které je spousta odkazů na filmy jako Cliffhanger, Pravdivé lži a další pecky. Určitě je to lepší komedie než Utopenec na útěku a taky jsem se u toho víc nasmál. Za mě 75% :) ()

mis-ko

Už ani filmy s Leslie Nielsenom nie sú to čo predtým. Hlavne keď sa polovica vtipov stratí v preklade. "You can send your Steel Dicks, but you can't stop me." ()