Motel smrti

Mladý manželský pár v opuštěném motelu objeví skryté videokamery ve svém pokoji. Brzy si uvědomí, že pokud se jim nepodaří utéct, stanou se dalšími oběťmi snuff filmu. (HBO Max)

Tereza666

Nejhorší co mže být. Těšíte se na oblíbený herce, parádní napínavý thriller/horor. Pak to skončí. Vy ani nevíte jak a co z toho máte? Nic! NUDA! ()

Danny F.

Vcelku dobré. Náhánění bez ustání a dobře mě film zabavil. Děj trochu okoukaný a docela dobře se dalo čekat co bude následovat. 55% ()

VanTom

Velmi jednoduchá, přímá thrillerová žánrovka, kterou na mírný nadprůměr vyzdvihuje řemeslná zručnost i jistota režiséra a slušné obsazení (Kate Beckinsale takovéto role sluší). Zoufalý boj o život v jednom špinavém zapadlém motelu, kde jsou kvůli porouchanému autu rozvádějící se manželé nuceni strávit noc, potěší vcelku uvěřitelným (= nedebilním) chováním postav, intenzitou, dynamikou a napětím. Slušné 3. ()

lykan9

Vlastně jsem ani nečekal, že to bude dobrý a ono fakt dobrý je. Motel smrti je jednoduchý, svižně ubíhající, krátký a napínavý thriller, který je ošperkovaný hvězdným obsazením (což je znát - žádné přehrávání a notná dávka uvěřitelnosti). Začátek je sice trochu táhlejší a závěr by možná chtěl nějaký menší zvrat. Ale možná by to zabilo tu krásu v jednoduchosti. Za mě rozhodně palec nahoru. Vacancy je thriller, který by měl být ukázkou začínajícím režisérům, jak se má s minimálním rozpočtem natočit zajímavý film. ()

liuk

Tak hlavní předností Vacancy je (kromě bohyně Kate Beckinsale) opravdu neskutečný spád. Tento thriller se řítí díky své napínavosti k dosažení konce své krátké stopáže jak namydlený blesk. Musím ocenit, že (opět díky své krátké stopáži) se hlavní postavy stále snaží něco vymyslet, nesedí tedy jen v pokoji a neječí, do jakého trapu se dostali. Ta absolutní bezmoc a touha s ní něco udělat ja podchycena skvěle, a fakt jsem těmto zprvu rozhádaným manželům přál, ať se z toho dostanou, připadal jsem si s nimi voyeursky v centru dění. Je jen škoda, že najednou v průběhu filmu začnou tito vězni pro své vůli dělat záchranné pokusy, které mohli udělat už dříve, a to mnohem účinněji, s větší šancí na úspěch. Ale dá se to omluvit, brainstorming v takové situace asi nefunguje příliš efektivně a život není turn-based strategie, aby si mohli vše pořádně dopředu rozmyslet. Všechno je to moc fajn, ale přichází konec, ze kterého jsem na hony cítil, že se v něm stane nejhorší odpadní klišé s návraty už oddělaných postav, sice se úplně tak nestalo, ale jeho odlehčenější verze se přece jen dostavila, a bez ní by se závěr klidně obešel a působil by lépe. I tak ovšem moc dobrý hitchcockovský napínák odehrávající se ve dvou pidibarácích (motelová recepce a pokoj) a na prostranství mezi nimi. ()

Scar

Je to agónia. Tvorcovia využili všetky možné fóbie, na ktoré si len spomeniete. Bojíte sa zostať vovnútri, bojíte sa vyjsť von, ale i cez stiesnený tunel plný potkanov a hmyzu. Čo viac si môžeme priať? Pointa síce nie je najoriginálnejšia, ale lepšie spracovaná ako napr. vo filme Hostel. Nech si každý vytvorí obraz sám, ja som sa bavil a film som zaradil medzi najnapínavejšie aké som doteraz videl. ()

drackula

Nič extra, ale zároveň ani nejaké vážne sklamanie. Kate zahrala svoju úlohu vcelku sympaticky, rovnako aj "pošuk" hoteliér. Film plynie tempom rýchlika a aj vďaka krátkej minutáži skoro vôbec nenudí. Celé dianie a samozrejme aj vyvrcholenie je však natoľko jednoduché a miestami otrepané, že film v divákovi nezanechá absolútne nič zapamätateľné a tak sa tento film zaraďuje do kategórie zaujímavých priemerných zabijakov času. 65 % ()

MencaCZ

Co říci více než paráda ! Když vemu za kolik byl tenhle film natočený a jakou porci zábavy dal... super. Kdyby se v tomhle poměru peníze - zábava točilo všechno. Tak mega super drahý chujoviny typu Transformers by musely být jako skvostný nepřetržitý orgasmus. ()

manonfire

Nejsilnější část filmu byla jednoznačně v momentech, kdy hrdinové shledali svůj pokoj nápadně podobným pokojům na kazetách. V tu chvíli film působil opravdu originálně a dost psychopaticky. Také úvodní scény s boucháním na dveře byly dost dobré. Pokud by si film udržel takovou atmosféru i po zbytek filmu, tak by bylo hodnocení o něčem jiném. 60% ()

jefff

Oba hlavní představitelé nepředvedli špatný výkon a i když to není kdoví co, průměrný thriller přikořeněný hororovými přísady to je jistě. Pár scén tu bylo poměrně povedených. Pár jemně převzatých od slavnějších filmových kousků. ()

zsn

Zjistila jsem, že mám slabost pro filmy odehrávající se v autě, na nějaké cestě, nejlíp bez navigace - ztraceni s rozkládací mapou (ač ztratit se dá i s tou technologickou d_vkou satanova), v motelu či na hotelu. K tomu obstarožní Norman Bates, a dále přidejte vybitý mobil nebo nejlépe dobu neexistence mobilů, která hororům zdravě svědčí a máte scénář na horor jistý :D Luke Wilsona jsem snad ještě v žádném hororu neviděla, ale zdravě jsem se pobavila, ač mohly být postavy propracovanější. Beckinsale je nakonec všechny pobila, holt jde vidět, že je to lovkyně nejen upírů. Napínavé béčko. ()

P1tr

Motel smrti je nenáročným hororovým zážitkem, který dokáže vyděsit, nabízí pár dostatečně "creepy" momentů, ovšem nelze se zbavit dojmu, že mu chybí nějaký výraznější prvek, který by ho pozvedl z celkem zapomenutelného, lehkého nadprůměru. Až na vyjímku jedné scény nenabízí Nimród Antal příliš zapamatováníhodných scén a bohužel chybí nějaké šokující rozuzlení. Ačkoliv nejde o zásadní dílo, Motel smrti je plynulým zážitkem, který na jedno pokoukání zaručeně zaujme, ale nezůstane v paměti příliš dlouho. ()

Smileface

Vždy jsem věděl, že se dá natočit špičkový horor bez uřezaných hlav, noh či jiných končetin. Zatímco Hostel byl ukázkou bezduchého samoúčelného násilí, Vacancy ukazuje účinnost budování všudypřítomného strachu a zoufaltví, při kterém se sžijete s postavami ať jsou jakékoliv.90% ()

ArdathBay

Naprosto zbytečný, hloupý a nudný film. Příběh, dá-li se to tak nazvat, je příkladem nejklišoidního klišé tohoto typu filmů. Bez nápadu, předvídatelné až hanba. A ten konec ? Trapnost nejhrubšího zrna. Jméno režiséra mi přijde jako by to byl otec Antalové, který je zároveň myslivec :) ()

sedm.1

Asi skutečně jen béčko,ale narovinu,béčko skutečně meganapínavé a při spoutě scén jsem ani nedýchal.V tom vidím největší plus filmu,neboť dnes se většina thrillerových produkcí zaměřuje na buď syrovost,nebo ultrapřekvapivou pointu,či v neposlední řadě krvavost,ale film vyvolávající čistě jen napětí je téměř již raritou.Celý snímek je sice položen na primitivní zápletce,ale strhující atmosféra Vacancy je neoddiskutovatelná.K tomu velmi příjemní herci(především pak kočička Kate :)) a až lavinovitě rychlý dějový spád dělají z Vacancy lehký thrillerový nadprůměr.Pravda,konec je šablonovitý už až moc a hlavně dost upachtěný,přesto musím jako napínavou jednohubku určitě povyzvednout.Hodně silné 3*!!! ()

Maďarský Predátor a odložená Red Sonja

Maďarský Predátor a odložená Red Sonja