Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

dr.horrible

Najlepší film série. O inteligentnom scenári, alebo kvalitných hereckých výkonoch sa samozrejme hovoriť nedá, ale je to zručne remeselne natočené a primerane zábavné. A scéna s havranmi je jednoznačný vrchol fimového RE. 70%. V rámci žánru za 4. ()

InJo

Skvělá druhá polovina, nic moc první. Mulcahy to s Andersonem zmákli na úrovni - děj má svoje momenty (zombie vrány, relativně dlouhý souboj mezi "památkami", stylové a skoro až katarzní sebeobětování, závěr) a ty jsou navrátivším se veteránem výborně zvládnuty. Akční scény jsou chvílemi až překvapivě dobré (vyjma té první se "psy", která je dost divně sestříhaná), hlavně Milla ve zpomalovačkách nemá chybu. Příběh jako takový radši moc neřeším, je to v podstatě pořád stejný nesmyslný škvár jako v předchozích dílech. Na rozdíl od jedničky už bohužel mnohem méně hororové, na rozdíl od dvojky naštěstí méně rádoby drsně klipové a očividně tupé. Otevřený konec mě nadchl - doufám ve čtyřku se stejným tvůrčím týmem, která by celou sérii důstojně uzavřela! Na tomhle filmu mě vlastně mrzí jen to, že mě vyloženě vtáhl právě až někdy v polovině... 70 % ()

Legas

V každém dílu se mi líbí prvních 10 a posledních 5 minut. Závěr vždy obsahuje nějaký zajímavý twist. Škoda, že uprostřed filmu (filmů) vládne rutina, zajímavé nápady se nelogicky zapomínají a celkové vyznění filmu spadá do kategorie B - a to nekompromisně. A právě Zánik je na tom o něco hůře, než předchozí dva díly. Škoda. ()

Carol Pifková

No ako malo to pár chybičiek krásy a teda Milla tu tiež veľa krásy nepobrala ale bolo to dosť obstojné.... a Ali Larter ma tu ohúrila viac ako hlavná postava. ()

Anderton

Dielko v podstate určené len pre fanúšikov série. Videl som ho skrátka iba preto, že to začalo v telke a neprepol som. Nakoniec som bol ale milo prekvapený, obávam sa však, že nie každý diel tejto béčkovej série v kvázi áčkovom kabáte by ma zaujal. Postapo krajina je celkom presvedčivá, menej však už lacnejšie triky. Tu ale rozhodne stojí za pozornosť sekvencia s vtákmi, čo asi bude pocta Hitchovi, tieto scény s prehľadom zatienili aj obligátne akčné finále. Hmýri sa to tu klonmi Milly, čo zrejme taktiež docenia iba znalci série a jej postupne rozvíjajúcej sa mytológie. ()

Frajer42

Jednoznačné zklamání. Telekineze do filmu tohoto typu prostě nepatří! Nicméně akce zde byla. A o to jde v akčním filmu především. ()

AppleCore odpad!

Proč se ta ženská tváří jak kdyby jí patřil svět, namyšlená a blbá mrcha co valí karate, nic proti tý herečce nemam, ale ten její výkon v tomhle filmu je fakt tragickej, možná je to díky samotnýmu filmu, nebo za to může režisér, každopádně říkam že tahle podívaná stojí za hovno, jo a proč furt dělá ty svoje fatality (skoky, machrovinky s dýkama, trapný keci) proč je prostě nezabíjí nějakym reálnym způsobem, fakt vrchol. ()

Kothy

O něco povedenější, než minulý díl. Tentokrát zavítáme s Millou Jovovich do apokalyptického Las Vegas. ()

MikeCool

Pro mě jedno z nejlepších, ne-li nejlepší filmové zombie béčko vůbec. Pamatuji si na ten den, kdy jsem viděl tento kousek poprvé. Byl jsem ještě malý capart v době, kdy nebyl internet (respektive byl, ale ne u nás v domácnosti :-D ) a přijel jsem z hradeckého Tesca, odkud jsem si přinesl originální DVD právě se třetím, filmových Residentem. Po skončení filmu jsem byl naprosto unešen a říkal jsem si v tej době "Týýý vadóó, tak to je fakt husťáckej horor se zombíkama!!!!" Možná to bylo tím, že jsem byl dost dlouho nepolíben internetem a myslel jsem si, že jinak, než koupí originálního DVD se film vidět prostě nedá! :-D Ale i s odstupem času na tento pouštní díl koukám jako na nejlepší část filmového Residenta Evila. Za mě bezkonkurenčně plný počet, už jen z pocitu výše zmíněné nostalgie. :-) ()

Smok

Vzhľadom na to, že poznám RE od jeho prvého objavenia na PC, tak som tu nejaký extra príbeh nehľadal. Stačí si len pekne sadnúť a vychutnávať si krásny zombie masaker. Zombíci vyzerajú ako živí, teda pardón ako nemŕtvi, a v Las Vegas sa s nimi rozhodne nikto nemazná. ()

AllShallFall

Tento díl je že všech určitě nejlepší. Potěšil mě svým apokalyptickým prostředím, skvělými akčními scénami, dějem a výborným výkonem velmi oblíbené Milli Jovovich. Opravdu jsem z toho dílu nadmíru spokojen. ()

swamp

Celá série Resident evil (ať už filmová či herní) má pro mě kouzlo především v interiérech, tudíž tohle převážně post-apokalypticko-pouštní dobrodružství pro mě není zrovna to nejoptimálnější.. ale Mille to sluší, i když nemá prsa. ;) ()

Okara

Díl o úroveň lepší, jak dvě předchozí epizody, tentokrát velice správně sází na impozantnost a postapokalyptické prostředí, což už na papíře vypadá očima akčího fandy excelentně. I když se mezi ně neřadím, tak jsem byl velice spokojen výběrem pouštního krajiny, navázání kontaktu Alice s karavanou a kvalitním posunem děje. V porovnání s úvodním dílem je již tento samozřejmě jinde, je už zkrátka vidět, že se další díly točí jen za účelem tržby. Ale já jsem spokojený a těším se na pokračování. Nejlepší soundtrack z filmu 70% ()

predators

Žádný našlapaný svalovec, ale "docela" pohledná ženská:-) Taková je hlavní hrdinka 3. dílu Resident Evila. Ale nenechte se zmást jejím vzhledem. Způsob jakým likviduje zombíky je leckdy hodný samurajského bojovníka a Ramba dohromady:-) Ikdyž s odřenýma ušima, ale na ty 4* to je:-) 70% ()

Němi

Poslední kvalitnější přírůstek do mé rodiny zombie filmů. Oproti jedničce se kvalita hnula nahoru hlavně díky výměně tragika Paula Andersona, kterého nahradil občas múzou osvícený Mulcahy (ale pořád žádná sláva). Ale po dvojce, která byla neskutečnej shit je tohle přeci jen osvěžení. Atmosféra sice opět ustoupila akci, ale takový už je v současnosti zombie žánr. Nedá se proto srovnávat s Romerem, který točil kdysi skoro něco úplně jiného, ale s výstavním kouskem ze současnosti, jakým je Snyderům Úsvit mrtvych. V porovnání s ním sice RE3 prohrává na každém postu, pořád je ale o zábavu postaráno i tady. Děj se přesunul z klaustrofobních katakomb do pouští apokalyptického světa, což beru jako zdařilý krok. Pouště a ruiny se sami o sobě postarají o náladu snímku, tím více se může film soustředit na akci. Děj jako takový samozřejmě nijak zajímavý není, naštěstí ale nemá šanci začít nudit a jde tu hlavně o akci, která zakončuje snad každou scénu. A ta je povedená. Když už film něco vykrádá (Ptáci), dělá to zajímavě a právě scéna s ptactvem je možná v celém filmu nejlepší. Postavy jsou jedna jako druhá, ale koho to zajímá, když po obrazovce běhá sexy Milla a kope, do čeho se dá... Pár cool scén, fajn provedení, z kterého v dobrém ani špatném nečouhá rozpočet a dá se na to příjemně koukat. Pokud od RE3 čekáte jen Millu v sexy hadrech, střílení, pár nechutností, střílení, akci a střílení, pak určitě nelze být nespokojen. ()

nash.

Nářez, který si bere z westernu, Hitchcocka, Romera i všelijakých x-menů, ale nestydí se za svou béčkovost. Mix zombie horroru a Mad Maxe sice zahodil logiku a nedává příliš smysl, bezradná historka o ničem slouží jen jako jednoduchý věšák na efektní akční scény, ale přesto je to ve výsledku mnohem lepší podívaná než dvojka i jednička. Některé detaily (třeba ty westernové) pobavily, jiné potěšily (poslení cigáro). Mulcahy se zase po letech vytáhl a některé akční scény jsou výtečné. Jen to monstrum v závěru mi přišlo jako zbytečné a navíc. Z Alice se ale stává zhmotnění akčního ideálu a Milla je sexy i když není v sukýnce. A to nemluvím o bezchybné Ali Larter. Zkrátka radost pohledět. ()

silentname

Celkom jednoznačne môžem povedať, že v "Resident Evil: Extinction" mám pocit, že tu sa tvorcovia snažili priniesť nové nápady a urobiť aj reálne dobrý film. Minimálne v rámci série a čo sa týka filmu samého o sebe. Nové postavy sú podľa mňa celkom využité, púšť je tu skvelé, dokonca aj vidieť klony Alice je super. Plus prežívať niektoré momentky v tomto filme opakovane stojí za to. Kde film pre mňa padá bol jeho záver, ktorý je opäť otvorený, no najmä maximálne otravný boss battle, ktorý pôsobí skutočne len, ako keby sa to vystrihlo z videohry. A to presne nepotrebujeme, lebo je to trošku otravné. Ale keď si vezmem tento film, mám pocit, že dávanie inteligencie zombíkom dáva zmysel. Fakt, že vedia utekať dáva zmysel a celkovo ako film to funguje. Aj úvod je celkom dobrý. Pre mňa asi najlepší moment série a to je dosť prekvapivé. Vizuálne sa mi to na tú dobu zdalo super, akcia pre mňa fungovala a mal som pocit, že sa tu snažili tvorcovia skutočne urobiť dobrý film. A pre mňa to celkom funguje. Po tomto momente však akosi séria začala absolútne upadať. Hodnotenie: B+ ()

Tomco

Ani neviem do coho zacat mrdat skor. Scenar? Hroza. Sto krat opocuvane prazdne rozhovory, premotivovane a zle napisane postavy, hlupy dej, nezaujimavy pribeh, nulova pointa, biedny zazitok. Hlavne, ze to Anderson sikovne zakoncil, "tesim" sa na stvorku :). Okrem prijemnych zenskych pozadi nie je vo filme absolutne nic, co by ma nejako vyraznejsie chytalo za srdce. Herecka posadka je plna premotivovanych hercov na cele s nesmrtelnou Millou, ktora nema problema vykrutit psovi krk cerstvo vyholenou nohou. No a tak dalej. Koniec som uz registroval len jednym znechutenym okom. Radsej som mal zacat robit diplomovku. ()

Slarque

Russell Mulcahy je zkušený béčkař, který naštěstí dobře zvládá řemeslo a ví, co podobný druh filmů vyžaduje. Neakční a nehororové scény jsou tedy osekány na nezbytné minimum a většinu filmu tvoří řež Milla vs. zombíci. Scénář se viditelně inspiroval i Mad Maxem, Ptáky a Matrixem, ale čert to vem! Hlavně že to má grády a nenudí to jako dvojka. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)