Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

svist10

Red tails utvářejí úplně novou úroveň patosu. to by ani tak nevadilo, i patos jde celkem ustát. Průšvih ocasů (ehm... kormidel) je v tom, že naprosto prkenní herci předvádějí hrdinské pózy ve scénáři, který je děravý jako průměrná poválečná Me 109, se schematickými postavami (mechanik, nováček, drsňák, velitel s traumatem), ale přitom se tváří smrtelně vážně a chtějí po vás, abyste jim to žrali. Za sebe říkám "NE!" Romantická linka je jedno velké WTF, pět scén, které mají každá snad maximálně dvě minuty, ukazuje jak vzniká láska mezi dvěma lidmi (a teď pozor!), KTEŘÍ SI ANI NEROZUMĚJÍ. Nepřítelem je celá německá armáda, hlavní záporák má ve filmu čtyři (!) věty, z nichž dvě jsou "Zeigt keine gnade" Scéna se zajetím a následným transportem do internačního tábora je snad myšlena jako komedie. Němci, pakáž, která si vždycky našla záminku proč jiné rasy (a židy) perzekuovat (mučit, věšet, střílet, topit...) se před černým letcem málem klaní a dokonce nechá američany vybírat, do kterého baráku ho mají strčit. WHAT. THE. HELL! Abych jen nekritizoval, kromě tupého a naivního scénáře, herců-neherců, neúnosného patosu, mizerné režie,... (je vážně těžké přestat kritizovat takhle promarněnou příležitost) jediné, co si zaslouží pochvalu, jsou s ohledem na budget relativně slušné triky a neškodná hudba. To stačí sotva na jednu hvězdu, a ještě s odřeným zadkem. Takhle ne, Georgi. ()

schindler

Jediné co mě na filmu překvapilo byl nečekaný průlet nad Karlštejnem a také nesmím zapomenout na to jak Cuba Gooding Jr. skvěle blafe z fajfky. ()

WikingVik

Red tails není špatný film. Má vcelku spád, odehrává se na pozadí skutečné události, jsou v něm strhující scény ... ale docela hodně mu škodí propagandistický podtext. Když jsem se tak díval na "neprůstřelné černé letce", kteří sundávají jedno německé letadlo za druhým, kosí pozemní personál, s přehledem ničí zaparkovaná letadla, chrání bombardéry jako nikdo jiný a nakonec cestou domů jen tak mimochodem rozstřílí válečný křižník, vzpomněl jsem si na dobu bolševika, jak jsme se dívali na "neprůstřelné sověty". ()

BaseDallas

Trochu škoda tých neautentických počítačových súbojov, hlavne vlak na začiatku bol zničený dosť neuveriteľne. Je mi jasné, že nikto nemôže rozdrbať exponáty, pomocou trikov sa ušetrí, ale trošku realistickejšieho spracovania by si film zaslúžil. Inak fajn zábava, so zopár všeobecne obľúbenými hereckými ksichtami a superdrajvom. 3,5 ()

Sodan Molotov

Obávám se, že co se dalo shlédnout v traileru, tak je vesměs to nejlepší co bylo v celém filmu. Dokonce i hudba je v trailerech lepší. Film jako takový určitě není špatný, ale rozhodně jsem očekával více. Letecké bitvy opravdu na výbornou. Celkový nápad natočit film o černých pilotech také výborný. Ale snad vše ostatní selhává. Milostný příběh byl ohranou záležitostí. Silné proslovy plukovníka (T. Howarda) byly skoro až zesměšněny hudbou v pozadí, která se místy absolutně nehodila. Jeden vzteklý němec létal snad ve všem co mělo křídla a jak naschvál vždy narazil na tuto letku červených ocasů. Celkově tedy vzkutku zajímavá podívaná, ale má své mouchy, které by nejspíše odstranil větší rozpočet... škoda... ()

meldalm odpad!

Historie trpí a já trpěl taky. Tento film je realistický asi jako star wars. Scény to má pěkné, ale celek je utrpení. ()

Petbrick

Tento film, je založen na historických faktech.a proto jsem zklamaný z jeho zpracování. Je to slábá spravedlnost pro tisíce pilotů, kteří nasazovali v té době své životy.Bavili mě bitevní scény ale to je asi tak všechno,v ničem ostatním mě film nenadchl,čekal jsem víc. ()

Elles

Úchvatné a pravdivé, bojovali proti rasistům a sami amíci byli ještě rasisti taky. Nechápu tady spoustu komentářů, je mi vás líto ... ()

Klint

Škoda, téma, který si určitě zaslouží lepší zpracování než tohle. Ty dvě hvězdičky sou za ty bojový sekvence, zbytek včetně karlštejnu uprostřed Itálie radši netřeba moc rozebírat. Mimochodem, P-51 Mustang Tuskegee Airmen skutečně měli, ale v první fázi se starším kokpitem... ()

100pka

Tento film je podle skutecnych udalosti a opravdu letci dosahly lepsich vysledku neź bili plesati dementi co nepoznaji dobrej film. Je to o tom jak se cerni letci z Tuskagee stali bojovou leteckou jednotkou. Nechápu ty rasistický kecy tady. ()

Jan21

Kdo ma rad letadla, byl spokojeny. Po teto strance zadna vyhrada. Take zaverecny pohled na hvezdy a pruhy v americkem valecnem filmu je temer povinny a nerusi. Co mi vadilo, je polopaticka didakticnost vysvetlovani pozadi vzniku 332. stihaci skupiny a realii pusobeni americkych letcu ve VVII. Po filmove strance byly vsechny postavy takove jednoduche a ploche, snad s vyjimkou plk.Bullarda. Takze pokud vas neirituje to ze : - kluci opaleni na P-40 bez bojovych zkusenosti smetou z nebe pri prvnim vetsim boji cely Schwarm Me 109 - "Lighting" rozstrili kulomety raze .50 neco co vypadalo jako lehky kriznik - Mustangy s prostrilenymi ( radovymi kapalinou chlazenymi motory ) se dlouhe minuty drzi ve vzduchu - vzletova a pristavaci ploch polniho letiste kdesi v Italii vede uprostred stanoveho mestecka - Karlstejn je v Italii tak si to uzije. ()

JAMcNovak odpad!

Totální výsměch všemu svatému. Měla by se sestavit komise, která by takovéto "počiny" pálila, aby se nedaly šířit dále. Původně jsem se na tento film trošku těšil, i když nechápu proč vlastně vznikl, ale to co mě čekalo se nedá považovat ani za parodii či špatný vtip. ()

KiR0

Ač byl film inspirován skutečnými událostmi, ta to, jak byly zpracovány, to je děs a hrůza... Jen díky leteckým scénám se dá u tohoto filmu vydržet... ()

jaaara

Akční scény ujdou a milovník leteckých filmů přimhouří oko i nad těmi dialogy a tím scénářem, které fakt nejsou žádný vrchol. Nějak jsem nepoznal, v jaké scéně použili tu úžasnou B-17, na kterou jsme se jeli podívat do Milovic. Co mě ale dostalo, byl ten průlet kolem Karlštejna při návratu domů na italskou základnu. Za tuhle typickou americkou tupost dávám hvězdu dolů. ()

Togorot

Film je spracovaný historicky celkem přesně, sice trochu roztahaný ale to člověk přežije. A přiznejme si koho nepobavil Karlštejn v Italii? ()

Gerry.S

Přišel jsem, viděl jsem ...a zapomněl jsem. Další důkaz k tvrzení, že když (zejména Američané) udělají remake ( a to i svého filmu), je to průšvih těžkého kalibru. Trpěl jsem jsem jako divák i jako fanda 2. světové války. Ostatně - to, že jsem téhle hrůze dal 1 hvězdičku a TV (!!!!!) předchůdci Letci z Tuskegee rovných 5 o mých pocitech vypovídá asi nejlépe .... ()

Mrliš odpad!

Mám k tomuto filmu jen málo. NUDA, BLBOST. Berte to jen jako čas ztrácející komedii. Vřele NEDOPORUČUJI. ()

The Count

Pár lepších momentů, hlavně díky hercům jako Terrence Howard, ale spoustu průměrných a taky dost podprůměrných. Chybí tomu vtažení diváka do děje a silnější emoce podle mě. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)