Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

reaper

vetsinou nuda a naprosto nezazivny a pomerne tupy humor. clooney mi jako reziser vubec nesedi, cely film mi prijde nekonzistentni a finalni pointa az moc slaba ()

Angelitos

Nevím co to je, ale něco tu chybí. I když je Clooney fakt HOT, a Zellwegerka je dobrá hÉrečka, tak to nemůže zachránit celý film. Chvílemi jsem fakt nevnímala a neudržela jsem se celý film v pozoru. Líbila se mi ta atmosféra dávnější doby. :) ()

Wolvie

George Clooney se definitivně stává nástupcem Caryho Granta a spolu s Benem Affleckem nejlepším současným režírujícím hercem.Jojo,v těchto dvou štramácích mají Clint Eastwood a Robert Redford velmi kvalitní nástupce! ()

MickeyStuma

George Clooney před kamerou, George Clooney za kamerou a svěží sportovní film o postarším týpkovi, kterak zachránil svou pílí a uhrančivostí tým amerického fotbalu před zánikem poté, co ho opustil sponzor. Píše se rok 1925, ale svým způsobem jakoby se to odehrávalo dnes. Na všem podstatném, co je v příběhu zohledněno, se za ty roky do dnešních dob absolutně nic nezměnilo. Snímek ze sportovní tématikou obsahuje veškeré dění kolem sportu. Máme tu samozřejmě sportovní tým, v tomto případě amerického fotbalu, hráčské hvězdy, manažerskou pozici snažící se o vše podstatné kolem týmu a dva dva typy novinářů. Jedni komentují sportovní dění, a najdou se i tací, kteří se na nějakou hráčskou hvězdu snaží najít nějakou tu špínu k mediálnímu očernění. A tak se tímto filmem vyobrazuje sportovní obraz ze všech směrů, o jakých většinou sportovní fanoušek nemá ani potuchy. Takže sport a starosti s tím spojené, novinářská práce a odezva dané doby s porovnáním s přítomností. George Clooney je ve své roli takový jaký je a Renée Zellweger v pozici novinářsky, snažící právě nějakou tu špínu najít, doslova překvapuje svou náturou a agresivním pojetím charakteru své role. Snímek má úžasnou svěží atmosféru, takže po divácké stránce je potíž posoudit, má-li se to brát vážně nebo se nad tím jen pousmát. George Clooney se nechal slyšet, že se inspiroval různými styly obdobných sportovních snímků a snažil se o vytvoření svého tvůrčího rukopisu. Jestli se mu to povedlo je samozřejmě na divácích. Každopádně snímek oplývá lehkostí, humorem a vážnosti hlavně právě tím neskonalým sportovním duchem. Ale jo, na jiné myšlenky diváka umí přivést. Je to snímek k pobavení a odpočinku, ne ryze sportovní, tedy s nějakým dramatickým a emotivním zápasem, jak by se možná mohlo očekávat. Někdo to bere u Clooneyho coby režiséra jako krok zpět, ale na druhou stranu, proč ne. ()

Olík

Vlhký sen mnohých dam George Clooney jede retrobomby před kamerou i za ní. Sympatické sportovní vzpomínání na doby chlapů s šarmem a tvrdými palicemi. Vtipné, s příběhem, s jiskrou, filmařsky na úrovni….tady není moc o čem. Clooney je jedním z těch, co píšou dějiny kinematografie. ()

darkreider

Skvelá atmosféra, hudba, kostýmy, nebol problém vžiť sa do (nie až tak) dávnych čias, v ktorých sa tento film pohybuje. Kvalitný herci, Clooney, Zellweger, Pryce, všetko toto bol na vysokej úrovni a napriek tomu sú prvé dve tretiny strašne nudné. Dej ide mimo mňa, dialógy, ktoré majú pôsobiť vtipne, sú skôr kŕčovité. Našťastie posledná tretina už ma zaujala a bavil som sa (aj som sa zasmial). Takže suma sumárum: dve hviezdy za technickú stránku, atmosféru a hudbu a jedna hviezda za poslednú tretinu, bez ktorej by som bol úplne sklamaný. ()

Jeand´Boa

Je to příběh o začátku, nebo vlastně konci krásného amerického fotbalu? To je otázka sporná, nad kterou lze dlouze spekulovat...podstatnější je, že je to příběh o hledání cesty poznání a pravdy...je to příběh o tom, že tvrdohlavost a zarputilost je potřeba občas krotit...je to příběh o tom, že si nepřestáváme hrát, neboť stárneme, ale stárneme, neb si přestáváme hrát...je to příběh o tom, že se do rádia nemá říkat sakra, ale spousta reklam...je to příběh o tom, že pravidla jsou třeba, ale ne vždy jsou pokrokem...je to příběh o tom, že zápasy v blátě nejsou čistě (ani čistou) dámskou záležitostí... je to příběh, který má krásnou atmosféru své doby, což je dáno propracovaností i uhlazeným herectvím ...je to příběh, který se mi moc líbil, neboť mi nabízí spoustu prostoru k přemýšlení o tom, o čem vlastně je... ()

Harts

Zajímavý nádech, úžasny Clooney, 20. léta a historie amerického fotbalu, docela vtipné, promyšlené dialogy a některé scény, to je vše, jinak průměrný film v podstatě o ničem, koukáte se na to jen, abyste zjistili, jak to mohlo kdysi být a to vás u tohoto filmu bude držet až do konce. A jestli to takhle bylo, chápu, proč je oblíbenější baseball, protože americký fotbal díky pravidlům je nuda. ()

tranquill

To, že se nešlo ani o romantickou komedii ani o sportovní drama, bylo asi příčinou, že jsem se víceméně nudil. Ale za sympatické postavy v čele s Clooneyem dám hvězdu navrch. ()

Ajvngou

výborná věc, vtipná od úvodních titulků až do konc. Především malinká slovní scénka v baru mezi ústřední dvojicí filmu. Prostě příjemná vtipná záležitost, kterých není nikdy dost! ()

arkie

Nie je to vobec zle, priemerne slusna komedia, ak mate radi Clooneyho, tak sa aj zasmejete. Zene sa to pacilo, ma to smrc, napad, nie je to vobec blbe. Ale na druhe pozrenie to nie je. ()

Design

Komedie o začátcích amerického fotbalu. Nijak zvlášť nenadchne, ale příjemné obsazení George Clooneyho a René Zellweger je záruka slušné zábavy. ()

Petulka88

Tvrdé palice jsou komedií o sportu, kterému vůbec nerozumím. Co je ale podstatnější, Tvrdé palice jsou sportovní komedií, která v ničem nevybočuje z průměru. Slovní přestřelky mezi Gerogem Clooneym a Renée Zellweger mají sice šmrnc, ale s tím si film vystačí jen do poločasu. Naopak, spousta rádoby vtipných situací vyznívá spíš do ztracena, v horším případě jsou až trapné. Tvrdé palice jsou sportovní komedií, která neuškodí, ale ani nijak zvlášť nenadchne a po dokoukání vyšumí do ztracena. ()

E lan

Slabé, nezajímavé, občas trapné a rozhodně špatně režírované. Tenhle film rozhodně nestojí za skoro dvě hodiny času... ()