Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

RajAthen

Velice zajímavý film, který dotáhl v mých očích to, co se Vesmírné Odysee nezdařilo - a sice, že mě zajímalo, co se to na plátně děje. Pokud jste neomdleli z tohoto neférového srovnání s filmovou klasikou, pak vězte, že Nolan zase ukul něco zajímavého s velkým citem pro detail i praktickou stránku věci (zvuk ve vesmíru neexistuje, červí díry nejsou "dírami" a dočkáme se i hrátek ve vícero rozměrech). Tam kde Gravitace se pouze snaží o navození reálného pocitu z vesmíru, Nolan pouze začíná. Film se dotýká řady témat v poměrně dlouhé době - nejsem si jist, že je toto rozpětí zcela ku prospěchu, zkrácení by mohlo přeci jen vésti k většímu dopadu. Každopádně jde o film, k němuž zaujmete stanovisko až s odstupem a pokud se na něj znovu podívám, možná dodám i poslední hvězdičku hodnocení. Poctivé scifi tohoto ražení tu již dlouho nebylo. ()

LabySo69

Hlavní myšlenka filmu je opravdu odzbrojující, a aby bylo jasno, nemyslim tu o záchraně lidstva, ale tu, která vás asi slušně překvapí..teda aspoň u mě to tak bylo. Emocionálně taky hodně slušný, po herecký stránce taky, i přes tu dýlku to nenudí, ba dokonce to pěkně odsejpá, ale nedokážu prostě polknout ten knedlík v podobě tý linie s Damonem. To tam prostě vůbec nesedělo a narušilo mi to zbytek sledování. Ale je vidět, že Nolan si poradí snad s čimkoliv. ()

Kotsour

No, moc prostě nechápu ten humbuk kolem tohohle filmu. Spousta lidí to podle mě žere prostě proto, že je to Nolan a hledají v tom něco, čím vynikal třeba Počátek a jiné jeho filmy. Tady se mu to ale nepovedlo... Asi mě to trochu minulo, prostě je to další sci-fi film, ani ne špatný, ale ani ne nějak výrazně dobrý, natož excelentní nebo průlomový. Jestliže bylo ve filmu podstatné to sdělení, které se odhalí vlastně až na úplném konci (a o tom jsem přesvědčen) , potom nechápu tu zbytečnou a zdlouhavou omáčku kolem. Spousta dalších věcí mi navíc přišla nelogická (motivace hlavního hrdiny letět do vesmíru a nechat na Zemi své děti; jak se stát vesmírným pilotem ze sedláka během 7 dní; rozdělení se ve Vesmíru atd. ...) Skoro mi přijde zbytečné se o tom nějak víc rozepisovat, prostě mě tenhle film hodně zklamal. ()

MilesTeg

Jessica Chastain byla na moje IQ až příliš geniální, ale jinak to bylo velmi působivé. O fyzice se prosím nezamýšlejte, přece jen je to film. Dobrá zábava a na konci mi to dalo příjemně vzpomenout na román Věčná válka Joe Haldemana. 2014. Po 3 letech mi v kinotéce tento film zraje a viděl jsem ho už nejméně sedmkrát, což můžu říct v rámci SF už jenom o 5 elementu, i když to je spíš komediální komiks :-) ()

radeckator

Sice jsem víc jak polovinu filmu měl pocit, že koukám na Emericha a ne na Nolana, kterému se asi v Počátku zalíbilo hrát si s více než jen s 3D prostorem a to co mě v Počátku šokovalo a nadchlo, tady už nefungovalo, ale nakonec dobrý. Ale naprosto zbytečná mě přišla postava Matta Damona. ()

markotter

Závidím každému, kdo je schopen pochopit, o čem se ve filmu mluví. Hrátky s časoprostorem nejsou pro každého a vysvětlit to primitivnímu publiku, aby to aspoň trochu dávalo smysl, ale nebylo to zas až moc šílené, je nadlidský úkol. Zde se to tolik nepovedlo a moje očekávání se nenaplnilo. Začátek na Zemi příliš dlouhý (opět polemizuju, proč se teď dělají velkofilmy tak příšerně dlouhé), výprava do vesmíru až příliš přitažená za vlasy. SPOILER: Kdyby ještě tak Cooper po vtažení černou dírou zmizel nadobro, tak bych byl smířlivější, ale následuje ještě půlhodinový povinný happy end, který je už za hranicí dobrého vkusu. Ne, že by se ve filmu neděly zajímavé věci - souboj s vodou, celá část s planetou doktora Manna - ale na mně to bylo málo. ()

Durgas

Veľmi solídna sci-fina s krásne realisticky spraveným vesmírom. Na sledovanie pozadia však tuším trebalo aspoň základný kurz astrofyziky a kvantovej fyziky. Ja som si to ale užil (tesseract v singularite ftw) a keby to celé bolo kratšie a dynamickejšie, tak to tu aj opäťkujem. Matthew je pán herec. ()

Kingjiri

I když je Nolan jeden z mejch nejoblíbenějších režisérů současnosti, hypu kolem Interstellaru jsem nepodleh a neočekával jsem od něj žádný zázraky, protože se mi jeho námět s filozofickym podtextem zdál na Nolanovy poměry dost "komorní" a výsledek tomu vlastně odpovídá. Opět se sice najde několik epickejch scén, který Nolan umí nejenom natočit, ale ve spolupráci s Zimmerem podbarvit i skvělou hudbou (připojení Rangeru k poškozený Endurance nebo megavlna na jedný z planet). Jenže stopáž je dost dlouhá, teorie o černejch/červích dírách neuchopitelný, že mě přestaly po chvíli zajímat a neni nouze o slzičky v momentech, který na mě vůbec emočně nezapůsobily. A dost mě zaráží, jak často si Nolan pohrával s klišoidnim a patetickym podtextem rodiny, dětí a lásky (viz hláška v závěru alá "najdu svojí dceru díky lásce"). Kdyby se Nolan nesnažil být tak filozofickej nebo vážnej a pojal Interstellar jen jako scífko, ve kterym jde o cestování černou dírou za účelem najít novej domov pro lidstvo, asi bych byl spokojenější. Filmařský řemeslo, herecký obsazení a hudbební doprovod jsou však samozřejmě na TOP úrovni, za což musí přijít třetí silná hvězda. ()

Lovec prasat

Audiovizuálně uchvacující dílo, které je prostě potřeba vidět na plátně. V patetických strnulých obrazech z mezihvězdného prostoru za monumentální hudby vnímáme a připomínáme si obrovitost vesmíru i jedinečnost života, přičemž i příběh lidí je silný a stravitelný. Dokonce i přes trochu větší plačtivost, kterou výborní herci umí podat nenásilně. Celý článek zde. ()

s1r1us

Krásně vybudované situace s nádherným vizuálem, které jsou ve výsledku k příběhu nepodstatné. PS: Zcela výjmečne souhlasím s POMO. Sice o dost lepši než Prometheus, ale občas upe stejně "wot da fuck?". Uplně to zničili. Tak supr záběry, plejáda oblíbenců a můj oblíbený žánr i téma a oni to takhle celý zkryplí :-( ()

Psichi

Jak se říká i mistr tesař se někdy utne. Tady to byli dokonce dva pánové Nolani, doufám že naposledy. Čekal jsem hodně a to možná byla chyba. Nemám rád nelogičnosti a chování lidí, které nemá smysl a vysvětlení, tady je bohužel obojí. Časový paradox horizontu událostí, technický data a efekty byly bomba! Robot byl i přes moje nepochopení jeho super plynulého pohybu prostě skvělej i hereckým výkonům nemůžu moc vytknout, jen panu Damonu jsem to vůbec nevěřil. Škoda jen těch pár hloupostí a nelogičností ve scénáři co mi tam tak kazili jinak fajn zážitek. Za mě 70% ()

cyright

Po shlédnutí tohoto filmu jsem plně docenil, jakou výjimečnou filmovou perlu natočil pan Kubrick před téměř padesáti lety, a jak se jí už asi nic nikdy nevyrovná. Interstellar je pětihvězdičková podívaná, a to přesně do 85. minuty, kdy dorazí pravý nefalšovaný filmařský hovnocuc a ústy Anne Hathaway vypustí do filmu první várku patetických sraček o lásce přesahující čas a prostor. V té chvíli mi blikla varovná kontrolka a už bohužel nezhasla. Naopak, ke konci filmu vyhořela na přetížení. Do filmu jsou v druhé půli kydány sračky po cisternách, pěkně poctivě hollywoodské, ještě teplé - nevyhnutelná odrbaná zápletka se záporákem, její zcela očekávané rozuzlení a vůbec celý další sled událostí "na nebi i na zemi" byl už jen melodramatický dojezd do předvídatelného konce. Nejvíc mě mrzí, že tento film nepřináší nic, co si z něj odnést, žádný přesah. Zajímavé téma zneužívá jen k tomu, aby jej líbivě podojil, a jelikož účel světí prostředky, vydává fantasmagorii za fyziku a romanticko-pohádkové motivy za filozofii. Ačkoliv jsem přijal fakt, že to celé evidentně směřovalo k vyvrcholení v absurdní romantické happyendové časové smyčce, film mě přesto po cestě dokázal ještě několikrát pořádně nakopnout do koulí a sledování mi znechutit tak, že ke konci jsem se přistihl se sepjatýma rukama, modlíce se za brzké titulky, aby mi ještě vůbec zbyly nějaké hvězdy k hodnocení. Přitom je to taková škoda, po formální stránce nelze nic vytknout - herci výborní, hudba, kamera i samotné vyprávění. Jen to, co je vyprávěno a jak je to dávkováno, je oslavou lidské omezenosti, která je tvůrcem očekávána na straně diváka - nenáročného konzumenta. Zdá se totiž, že Nolan natočil přesně to, co chtěl a jak to chtěl - masám dostupné nenáročné sci-fi melodrama, které podbízivě devalvuje všechny aspekty sci-fi tématiky a apokalyptické osudovosti ve prospěch lidské omezenosti a malosti maskované za lidské hodnoty a jednoduché emoce. Celkově tedy 5* za formu, 1* za obsah, průměr 3* a honem pryč, než mi plně dojde, jak jsem film nadhodnotil. ()

neo93

Neuvěřitelně famozní. Christopher Nolan v nejlepší formě. Dejte mu do rukou příběh o lidstvu na pokraji vyhynutí a on vám ho přednese na zlatém táci posázenými diamanty a budete se neskutečně bavit. Takový jsem měl pocit po zhlédnutí tohoto výstavního díla. Velkou sílu má ve vyprávění příběhu, což sem ani moc nečekal, ale vtáhlo mě to dovnitř a nevadila mi ani téměř tříhodinová délka. Psát, že skvělý Matthew McConaughey je tím hlavním tahounem filmu, který vás zavádí na vesmírnou cestu skrz červí díry je asi zbytečné, ale pro úplnost to tu musí být. Není moc snímků, kterých bych chtěl vidět znovu po tak krátké době, ale Interstellar je právě ten jeden z mála, který chci vidět znovu a to zase v kině. ()

Shaleman

Po opakované projekci upravuji svůj komentář a nemilosrdně odsuzuji Nolana ke 2*... Americký texaský vidlák, shodou okolností geniální fyzik, inženýr, technik a hlavně pilot v jedné osobě, v podstatě čirou náhodou najde uprostřed pole základnu, kde zjistí, že se čirou náhodou čeká jenom na něj, jakožto nejlepšího pilota na světě. Nejdříve dokonalý Američan proskočí červí dírou k první planetě, kde nic nenajdou - sice tahle část má půl hodiny a pro příběh i film je v podstatě úplně zbytečná, ale stalo se. Po druhém průletu červí dírou se ocitnou u psychopata, který je chce zabít. Tahle část filmu má asi hodinu a je tam jenom proto, aby hlavní hrdina uvázl v černé díře, která i přesto, že ji nikdo nikdy neviděl, protože pohlcuje světlo (ve filmu předvedli nejreálnější animaci černé díry a udělali z ni vánoční stromeček) a kde zjistil, že naše budoucnost dokáže černou díru ovládat a využívat a on jako hrdinný rek během pár minut pochopil a naučil se její ovládání a tak se mohl vrátit a přesně se trefit do času a prostoru, aby naučil svoji dceru co potřebovala a ještě se stihl přemístit tak, aby ho v celém tom vesmíru našli a zachránila... Nechápete co to tady ze sebe kapu za sračky? Tak přesně takový je tenhle film. ()

netWoor

Natěšen zdejšími komentáři jsem si pustil film svého oblíbeného žánru a ... proboha. Neskutečnej propadák, kdy 90% času jsem vůbec nechápal, o čem ti lidé mluví a co to provádějí. Bratři v triku evidentně vsadili na demenci diváků (vzhledem k hodnocení zřejmě oprávněně), vypůjčili si pár pojmů z fyziky, těm přiřadili vlastnosti, které se jim zrovna hodily (v průběhu filmu i protichůdné) a splácali cosi o ... ani nevím, o čem. Co pět minut je ve filmu nějaký naprostý nesmysl, který bych předpokládal, že každý zná. Nicméně, po "diskuzi" s fanatickými vyznavači tohoto díla zkracuji svůj komentář a už nebudu vysvětlovat, proč jen jeden bod. Opravdu hloupý film plný dětských chyb ... ()

Demonic189

Síce polovičke filmu vôbec nerozumiem (dohady síce tu a tam sú, ale všetko iba teórie), trocha chýb sa nájde (SPOILER: časť Démonom by som úplne prerobil, alebo vystrihol!), ale zvyšok je tak NATRIESKANÝ, že by sme iba ťažko hľadali v minulom roku lepšie scifi. Neuveriteľné emócie (lúčenie, pozdravy, záver!), pri ktorých zvlhne nejedno oko, množstvo fantastických scén (búrka, prelet okolo Saturna, vodná planéta...), herecké výkony (až na ten šepot bol Matthew skvelý ako vždy) a najmä hudba, kde Zimmer opäť dokázal, že patrí medzi absolútnu špičku vo svojom odbore dokazujú, že filmu udeľujem síce slabých, ale 5*. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)