The Pacific (TV seriál)

• Česko

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 10x50 min)

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Harlan Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young, Ben Esler, Nick Tate, Zoe Carides, Linda Cropper, Simon Bossell, Lelia Goldoni, Tom Hanks (vyp.), Mark Leonard Winter, Cassandra Magrath, Penny McNamee, Warwick Allsop, Sean Bunch, Eero Ojala, Shingo Usami, Nathin Butler, Scott Gibson, Richard Healy, Pauline Egan

1. část: Tedy zatím nic moc oproti očekávání. Příliš útržkovité, s postavami se člověk příliš neseznámí, chybí takřka jakákoli linie vyprávění. Události na Guadalcanalu podané z rychlíku, jak jsem se přesvědčil, kdo se o to nezajímá podrobněji, moc nechápe co se děje a proč (bitva u ostrova Savo). Noční přestřelka přes řeku se mi ovšem narozdíl od jiných docela líbila, řekl bych, že docela odpovídala tomu, jak takový boj vypadal. - 2. část: V první půli znatelné zlepšení, mariňáci už nevypadají tak anonymně, vyprávění má docela soudržnost. Zato noční boj tentokrát působil trochu neškodně, neodehrává se za nervydrásajícího jekotu Japonců jako v reálu, nadto je to mnohem nepřehlednější - např. hláška "mám půl pásu" a pak se střílí bez přerušení). Celkovej dojem o něco lepší, ale pořád to není ono. Nadto byly úplně vynechané boje o Krvavý hřeben, Kawagučiho útok, postup od Lungy k Matanikau. Zatím co se Guadalcanalu týče vítězí Tenká červená linie. - 3. část: tak tenhle díl se líbil přítelkyni :). A mně vlastně taky, konečně je to ucelenější, dá se vyznat v postavách a má to lidštější rozměr jako v BoB. Jen to mělo přijít dřív. - 4. část: Pokračování v nastoleném trendu a zajímavější jsou opět nebojové pasáže. Nutno říct, že se mi tento díl zatím líbil nejvíc, prostředím, atmosférou, zaměřením na psychologickou stránku. - 5. část: Nováčkovský začátek nebyl špatný, jen trochu dlouhý. První velká válečná scéna, ucházející, ale stále trochu při zemi, málo potu, krve a slz (díky, Churchille). - 6. část: Prakticky pokračování konce pátého dílu, válka konečně nevypadá tak učesaně, krve a zranění notně přibylo, i chování vojáků mi přijde přiměřené situaci. - 7. část: Ve většině času jsou vidět spíš následky bojů než boje samotný. Lepší průměr. - 8. část: Romantika prostě nesmí chybět, ani nějaké to dojetí (aby se koukaly i ženský). - 9. část: Hutná válečná depka, pád do mrtvoly nahání husí kůži. Ale pořád mi chybí scéna, kterou bych chtěl vidět podruhé. - 10. část: No a máme tu závěr. Ani to moc nebolelo, obecenstvo vyslovilo přes počáteční zklamání rezervovanou spokojenost a mě nezbývá než konstatovat, že tvůrci asi nezvolili nejlepší formu vyprávění. Mnoha skutečně výrazných válečných scén jsme se nedočkali, na komornější vyprávění o několika osudech (ala "válka je vůl") je zase záběr seriálu moc rozmáchlej a nedrží úplně pohromadě, takže výsledek je něco mezi. Času věnovaného Pacificu nelituju, ale čekal jsem víc. Hodně slabé 4*.(23.3.2010)

Vona to asi nebyla v tom Paci fiku žádná pérdel. Vono to tam na nás lítalo, ty gule, myslym, že aj ten poručik pelášil, až se mu prášilo za kanaďanama. To byl jeden kolomajzník za druhým tam na tom Gouda kanálu. Ale jako příroda tam byla vopravdu krásná. Samý jeskyně plný kolomajzníků a kráterový udolí. Vedro a vlhko jako in vulva. Dyž sme běželi přes to letiště a kolomajzníci to do nás pálili, bylo to fak na facku, ale tag válka je válka a vo to v tomhle seriálu de. Prostě super.(5.10.2012)

Projekt, který sliboval tichomořskou variaci na Band of Brothers, nemohl dopadnout špatně. Šlo v podstatě jen o to, zda překoná vysoko nastavenou laťku nejlepšího hraného válečného seriálu. Spielberg a Hanks sehnali opět dostatek peněz, což je také vidět na luxusních bojových a akčních scénách, ale Band of Brothers nepřekonali. Ve spoustě (především technických) aspektech drží krok, ale obsahově je tu pár dílů, které nejsou tak zajímavé a v podstatě mají jen za úkol "navozovat dobovou atmosféru". Celkově jde však o výborný válečný seriál a HBO může být jen rádo, že Spielberg s Hanksem pořád nemají toho válčení dost. 85%(13.9.2010)

Když byla premiéra seriálu The Pacific, tak jsem viděl jen 5 dílů. Bohužel se tento seriál vysílal v době, kdy jsem měl jiné starosti. Bylo to pár týdnů před maturitou, takže je jasné, že jsem to nemohl sledovat, tak jak jsem chtěl a věnoval jsem se něčemu jinému. Ovšem byl jsem velmi nadšen. A to pouze po 5-ti dílech. Kdybych věděl, co bude následovat poté, tak bych koukal i přesto, že jsem měl myšlenky jinde. V současné době jsem na vysoké škole a jelikož zkouškové období probíhá velmi dobře, tak jsem se musel nějak odměnit. Seriál The Pacific ve steelbooku pro mě byl jasnou volbou. Ještě před premiérou se hodně psalo, že půjde o pokračování Band of Brothers. Ale bohužel srovnávat tyto dva seriálY je zcela nemístné. Ano, jsou válečné. Ano, jsou z producentské dílnY Toma Hankse a Stevena Spielberga. Ale každý seriál je o něčem jiném. Těžko říct, který z nich se mi líbil více. The Pacific se pohybuje někde mezi Tenkou červenou linií a Zachraňte vojína Ryana, což mě absolutně vyhovuje. Najdeme zde pár dílů, kde se neválčí a to mi také nevadilo. To jak je zde zpracován život hlavních postav před válkou a po válce je perfektní. Akce je znamenitá. Devatý díl pro mě byl něčím, na co jen tak nezapomenu. Snad to nejlepší, co jsem měl možnost z válečné kinematografie vidět. Tak reálně podané, že z toho šel mráz po zádech. Desátý díl byl velice dojemný a při kterém musela snad každému ukápnout slza. Hudba od Hanse Zimmera? Absolutní skvost. Už jen "Main Title Theme From The Pacific" nemá chybu. Mimochodem, již delší dobu jsem neslyšel tak povedený soundtrack s tak nádhernou hudbou. Nemám rád český dabing. Když si vzpomenu na česky dabovaný Training day, tak je mi špatně. Ovšem The Pacific se může pochlubit výborným českým dabignem. Může za to především vynikající Ondřej Vetchý a další. Jediné, co mi zde vadilo, tak že hlavní tři postavy (Robert Leckie, Eugene Sledge a John Basilon) se neobjevují v každém díle. 77% je na můj vkus velmi málo! Myslím, že by si to zasloužilo daleko víc. The Pacific ve mě vyvolal hodně pocitů. Strávil jsem zhruba deset hodin s perfektním seriálem a těším se, až si to někdy zopakuju! VYNIKAJÍCÍ!!!!(21.1.2011)

Něco velkolepého a úžasného toto nemá chybu kláním se vám protože natočit něco takového je brutální hudba výborná bezpochyby a celých 10 dílu naprosto bez pochybu užasne, ukázka o Pearl Harbor a válce proti Japoncům no tet s toho nemůžu. je to jako jeden velký film který prožíváte s vojáky od začátku až do konce jako kdybys tet tam vlastně byli mezi ně mi užasna podívaná dějově hodně výborná. Je až neuvěřitelné co vše jsi vojáci musely zažit tak výborný příběh nelítostná džungle kde se snaží přežit jak před Japončíky tak před samotnou džungli. Mělo by jsi to zasloužit mnohem větší hodnoceni než je tohle.(8.7.2011)

• - Pro potřeby natáčení bylo vyhotoveno celkem 18 000 kusů uniforem v různých fázích rozkladu. (oje)

• - Hlavných hercov do rolí vyberali kvôli ich podobnosti so skutočnými vojakmi, ktorých mali predstavovať. (Lucasion)

• - V seriálu se objevilo 189 postav. (jirijost)