The Pacific (TV seriál)

• Česko

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 10x50 min)

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Harlan Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young, Ben Esler, Nick Tate, Zoe Carides, Linda Cropper, Simon Bossell, Lelia Goldoni, Tom Hanks (vyp.), Mark Leonard Winter, Cassandra Magrath, Penny McNamee, Warwick Allsop, Sean Bunch, Eero Ojala, Shingo Usami, Nathin Butler, Scott Gibson, Richard Healy

To, že jsem Bratrstvem ještě stále nepolíbená, pro mě u Pacificu bylo pořádnou výhodou. Neměla jsem tak jako jiní potřebu porovnávat každou minutu se slavným předchůdcem. Pacific si svoje slabší díly vybral především ze začátku. Zhruba prvních pět epizod mi prakticky splývá v jednu. Chyběla mi nějaká výraznější bitva i postava. Leckie u mě vůbec nezabral a Basilone se projevil až později. Pak ale do děje vstoupí Sledge a Snafu a konečně se rozjede příběh, který mě začal zajímat. Konečně se ukázaly psychologické dopady války. Díly 7, 8, 9 jsou výborné. Desítka už je potom finišující díl, který se trochu utápí v patosu. To jim ale za tu závěrečnou dojemnou mozaiku osudů a chvíli, kdy si k hercům připojíte pravou tvář, mileráda odpustím. I když mě Pacific celkově zvlášť neoslnil, další válečnou sérii od dua Hanks/ Spielberg bych si nechala líbit.(16.6.2010)

Tak nějak jsem nevěděl, co od toho čekat. Bratrstvo je moje srdcovka a je mi velikou úlevou, že i pilot Pacificu dává tušit něčemu vyjímečnému. Budu s napětím očekávat další díly... EDIT: Po zhlédnutí kompletního seriálu a důkladné úvaze musím jít o třídu níž, než tomu bylo u Bratrstva, i tak ale velice slušných 80% a určitě se budu dívat na podobné projekty, které má HBO v plánu dál.(28.3.2010)

Vezměte si Bratrstvo neohrožených a rozemelte ho v kafemlejnku na ohřívanou sekanou. I když mě Pacific bavil, nemůžu se zbavit dojmu, že byl příliš rozmělněný, nevyrovnaný a trošku utahaný, aby se nakonec propadl patosem do ztracena jako jeho poslední díl... Nevyužitý potenciál. 7/10(3.6.2010)

Čekali jste druhé Band of Brothers? Tak čekejte dál, jelikož Pacific selhává skoro na všech frontách. První 4 díly sledujeme jak vojáci (kde vůbec nevíte kdo je kdo.. nebojte se... u většiny z nich se to ani do posledního dílu nedozvíte) kecají, občas v noci postřílejí pár japončíků... jo a ještě jsou tyhle potyčky natočeny velice špatně. Potom se to trošku zlepší, bo se za kameru postaví zkušenější režiséři. Nicméně těch pár dílů opravdu nezachrání ten balast, kterého je tu opravdu více, než je zdrávo. Snad někdy příště..(18.5.2010)

Takže po vzhliadnuti celej série 8/10... nedá sa to porovnávať s "Band of Brothers" to vôbec nie, nie je to celkom tak jednotné ako celok... taktiež to nemá až takú atmosféru, ale aj napriek tomu som Pacific sledoval s údivom a našiel som si tam mnoho postáv, ktoré ma svojím spôsobom ovplivnili k lepšiemu hodnoteniu... proste sa mi to páčilo.(24.3.2010)

• - Všetci herci si prešli skutočným výcvikovým táborom. (stoper8)

• - Celkem jsme mohli vidět 532 minut seriálu. (jirijost)

• - Pohoří Umurbrogol na ostrově Peleliu bylo výtvarníky vytvořeno z 650 kubíků betonu. (oje)