The Pacific (TV seriál)

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young, Ben Esler, Nick Tate, Zoe Carides

Todd London

Kostýmy:

Penny Rose
  • EdaS

První díl hodně navnadil. Sympaticky věcné a bez patosu. 80%(21.3.2010)

Nevím, co proti tomu všichni mají. Je to velkolepě natočený, přestože se samozřejmě ne pořád válčí. Herci jsou skvělý a absurditu války to ukazuje stejně dobře jako Bratrstvo. Celý seriál jsem dal během pár dní a nemohl jsem se od něho odtrhnout.(13.2.2011)

Čekali jste druhé Band of Brothers? Tak čekejte dál, jelikož Pacific selhává skoro na všech frontách. První 4 díly sledujeme jak vojáci (kde vůbec nevíte kdo je kdo.. nebojte se... u většiny z nich se to ani do posledního dílu nedozvíte) kecají, občas v noci postřílejí pár japončíků... jo a ještě jsou tyhle potyčky natočeny velice špatně. Potom se to trošku zlepší, bo se za kameru postaví zkušenější režiséři. Nicméně těch pár dílů opravdu nezachrání ten balast, kterého je tu opravdu více, než je zdrávo. Snad někdy příště..(18.5.2010)

1diel - 90%, 2diel - 95%, 3diel - 95%, 4diel - 80%, 5diel - 85%, 6diel - 90%, 7diel - 85%, 8diel - 90%, 9diel - 90%, 10diel - 80%. Steven a Tom mi dvakrát (SPR,BOB) dokázali, že vo vojnovom prostredí sú jednoznačné špičky. No tu trošku zakopli. Nieže by tento vojnový príbeh bol od tvorcov Band of Brothers zlý, ale je to trošku slabšie. Hlavný problém vidím v hereckom obsadení. Ani jeden herec tu nemá dostatok charizmy, ako napríklad vo filme Saving Private Ryan Tom Hanks alebo ako v Band of Brothers Damian Lewis. A to je chyba. Tento 10 dielni miniseriál sa nemá o koho oprieť. James Badge Dale ako Robert Leckie nie je zlý, ale v polke ho nahradí Joseph Mazzello, ktorý je ešte menej výrazný. Takže tu máme dve hlavné postavy, ktoré nedostatú až toľko priestoru a vedľajšie postavy taktiež nemajú moc čo povedať. Tu je vám jedno skoro celý čas, kto umrie a čo sa s akým vojakom stane. To je zásadný rozdiel medzi kvalitami Bratstva a Pacifiku. Na druhú stranu, opäť poteší výprava a kostýmy, kamera, hudba, úvodné titulky, či akcie, ktoré aj v Pacifiku vyzerajú rovnako veľkolepo ako v Normandii, Carentan alebo Bastogne. Akcie samozrejme sú asi najsilnejšou stránkou, ale výraznejšie postavy, emócie a podobne to všetko tomu chýba. Záver bol tiež viac menej celkom nevýrazne ukončený, keď to porovnám so SPR a BOB. Jediné v čom má navrch sú len úvodné titulky. Tvorcovia majú šťastie, že som neskutočný fanúšik vojnových filmov, inak by to mali ešte za menej počet bodov :-). Obľúbený soundtrack: Honor, Where Do We Go From Here. 90% - 5*(5.1.2011)

1. část: Tedy zatím nic moc oproti očekávání. Příliš útržkovité, s postavami se člověk příliš neseznámí, chybí takřka jakákoli linie vyprávění. Události na Guadalcanalu podané z rychlíku, jak jsem se přesvědčil, kdo se o to nezajímá podrobněji, moc nechápe co se děje a proč (bitva u ostrova Savo). Noční přestřelka přes řeku se mi ovšem narozdíl od jiných docela líbila, řekl bych, že docela odpovídala tomu, jak takový boj vypadal. - 2. část: V první půli znatelné zlepšení, mariňáci už nevypadají tak anonymně, vyprávění má docela soudržnost. Zato noční boj tentokrát působil trochu neškodně, neodehrává se za nervydrásajícího jekotu Japonců jako v reálu, nadto je to mnohem nepřehlednější - např. hláška "mám půl pásu" a pak se střílí bez přerušení). Celkovej dojem o něco lepší, ale pořád to není ono. Nadto byly úplně vynechané boje o Krvavý hřeben, Kawagučiho útok, postup od Lungy k Matanikau. Zatím co se Guadalcanalu týče vítězí Tenká červená linie. - 3. část: tak tenhle díl se líbil přítelkyni :). A mně vlastně taky, konečně je to ucelenější, dá se vyznat v postavách a má to lidštější rozměr jako v BoB. Jen to mělo přijít dřív. - 4. část: Pokračování v nastoleném trendu a zajímavější jsou opět nebojové pasáže. Nutno říct, že se mi tento díl zatím líbil nejvíc, prostředím, atmosférou, zaměřením na psychologickou stránku. - 5. část: Nováčkovský začátek nebyl špatný, jen trochu dlouhý. První velká válečná scéna, ucházející, ale stále trochu při zemi, málo potu, krve a slz (díky, Churchille). - 6. část: Prakticky pokračování konce pátého dílu, válka konečně nevypadá tak učesaně, krve a zranění notně přibylo, i chování vojáků mi přijde přiměřené situaci. - 7. část: Ve většině času jsou vidět spíš následky bojů než boje samotný. Lepší průměr. - 8. část: Romantika prostě nesmí chybět, ani nějaké to dojetí (aby se koukaly i ženský). - 9. část: Hutná válečná depka, pád do mrtvoly nahání husí kůži. Ale pořád mi chybí scéna, kterou bych chtěl vidět podruhé. - 10. část: No a máme tu závěr. Ani to moc nebolelo, obecenstvo vyslovilo přes počáteční zklamání rezervovanou spokojenost a mě nezbývá než konstatovat, že tvůrci asi nezvolili nejlepší formu vyprávění. Mnoha skutečně výrazných válečných scén jsme se nedočkali, na komornější vyprávění o několika osudech (ala "válka je vůl") je zase záběr seriálu moc rozmáchlej a nedrží úplně pohromadě, takže výsledek je něco mezi. Času věnovaného Pacificu nelituju, ale čekal jsem víc. Hodně slabé 4*.(23.3.2010)

• - Hlavných hercov do rolí vyberali kvôli ich podobnosti so skutočnými vojakmi, ktorých mali predstavovať. (Lucasion)

• - Natáčení probíhalo od srpna 2007 do května 2008, a to převážně v Austrálii. (oje)

• - Sidney Phillips, jeden z hlavních pamětníků událostí v seriálu, kterého ztvárnil Ashton Holmes, zemřel 26. září 2015. (ohinek)