The Pacific (TV seriál)

• Česko

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 10x50 min)

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Harlan Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young, Ben Esler, Nick Tate, Zoe Carides, Linda Cropper, Simon Bossell, Lelia Goldoni, Tom Hanks (vyp.), Mark Leonard Winter, Cassandra Magrath, Penny McNamee, Warwick Allsop, Sean Bunch, Eero Ojala, Shingo Usami, Nathin Butler, Scott Gibson, Richard Healy

[imdb: 8.5/10] | me: Tento seriál si ma získal svojou vynikajúcou atmosférou a výborným reálnym vyobrazením. Každá časť má svojský charakter a hoci je pravda, že nie každá je rovnako silná treba mu dať šancu. Prvé diely vo mne nevzbudili žiadne extra pocity, ale každým ďalším sa posnul o priečku vyššie. Je neuveriteľné ako výborne sú jednotlivé scény (a nie len tie bojové) natočené, každá ma svoj špecifický náboj. V čom som sa nezhodol boli miestami (nie často, ale predsa) rýchle prechody v rámci jednotlivých (životných) stavov, možno až príliš rýchle (ani v období vojny by niektoré veci nemali takýto spád), ale na druhej strane boli vyvážené skvelým silným vykreslením každého z nich. Tento seriál ma veľké množstvo krásnych (krvavých, špinavých, drsných, jemných, ...) miest a zobrazuje vojnu reálne a bez zbytočných príkras. Nie je to tradične americké vykreslenie bojov amerických chlapcov s neamerickým nepriateľom, obe strany tu dostávajú svoj priestor, ale treba mať na vedomí, že na vojnu pozeráme očami amerických vojakov.(2.6.2010)

Když byla premiéra seriálu The Pacific, tak jsem viděl jen 5 dílů. Bohužel se tento seriál vysílal v době, kdy jsem měl jiné starosti. Bylo to pár týdnů před maturitou, takže je jasné, že jsem to nemohl sledovat, tak jak jsem chtěl a věnoval jsem se něčemu jinému. Ovšem byl jsem velmi nadšen. A to pouze po 5-ti dílech. Kdybych věděl, co bude následovat poté, tak bych koukal i přesto, že jsem měl myšlenky jinde. V současné době jsem na vysoké škole a jelikož zkouškové období probíhá velmi dobře, tak jsem se musel nějak odměnit. Seriál The Pacific ve steelbooku pro mě byl jasnou volbou. Ještě před premiérou se hodně psalo, že půjde o pokračování Band of Brothers. Ale bohužel srovnávat tyto dva seriálY je zcela nemístné. Ano, jsou válečné. Ano, jsou z producentské dílnY Toma Hankse a Stevena Spielberga. Ale každý seriál je o něčem jiném. Těžko říct, který z nich se mi líbil více. The Pacific se pohybuje někde mezi Tenkou červenou linií a Zachraňte vojína Ryana, což mě absolutně vyhovuje. Najdeme zde pár dílů, kde se neválčí a to mi také nevadilo. To jak je zde zpracován život hlavních postav před válkou a po válce je perfektní. Akce je znamenitá. Devatý díl pro mě byl něčím, na co jen tak nezapomenu. Snad to nejlepší, co jsem měl možnost z válečné kinematografie vidět. Tak reálně podané, že z toho šel mráz po zádech. Desátý díl byl velice dojemný a při kterém musela snad každému ukápnout slza. Hudba od Hanse Zimmera? Absolutní skvost. Už jen "Main Title Theme From The Pacific" nemá chybu. Mimochodem, již delší dobu jsem neslyšel tak povedený soundtrack s tak nádhernou hudbou. Nemám rád český dabing. Když si vzpomenu na česky dabovaný Training day, tak je mi špatně. Ovšem The Pacific se může pochlubit výborným českým dabignem. Může za to především vynikající Ondřej Vetchý a další. Jediné, co mi zde vadilo, tak že hlavní tři postavy (Robert Leckie, Eugene Sledge a John Basilon) se neobjevují v každém díle. 77% je na můj vkus velmi málo! Myslím, že by si to zasloužilo daleko víc. The Pacific ve mě vyvolal hodně pocitů. Strávil jsem zhruba deset hodin s perfektním seriálem a těším se, až si to někdy zopakuju! VYNIKAJÍCÍ!!!!(21.1.2011)

Stejná válka, jiné kolbiště a hlavně jiný nepřítel. Hanks a Spielberg jsou garancí kvality, takže jak triky tak herci jsou na dost vysoké úrovni. Potěšil mě i docela solidní dabing. Zatím hodně dobrý, uvidíme co bude dál. Po druhém díle zvedám na plný počet. Jon Seda je tu za ultímátního bouchače a tisícihlavá japonská saň ukazuje svou sílu. Svou zběsilostí a dravostí překonává i nacisty. -- Nakonec u mě tedy za 4 stejně jako BRATRSTVO (oba seriály se pěkně doplňují), Tam kde totiž na celkové atmosféře PACIFIC ztrácí tam tlačí na pilu při akčních scénách. Herci jsou skoro všichni vážně dobří, hodně překvapil James Badge Dale, jen některé z charakterů se nepodařilo pořádně prokleslit. Za zmínku stojí i ujetý zmetek Snafu Ramiho Maleka, kterému věštím velkou budoucnost. Tys mi to vypnul ty sráči? Jsem namydlenej.(16.3.2010)

Zajímavý kontrast k BAND OF BROTHERS a upřímně, THE PACIFIC jsem užil ještě o drobek víc. Tohle nevyzní jako žádná óda na šlechetnost, neprůstřelnou morálku a slavná velká vítězství, ale je to temná, místy nečekaně krvavá (šplouchání mozku a vyřezávání zlata z huby mi rozhodně utkví) a až nihilistická podívaná. Srovnání se nabízí a co mi asi nejvíc vadilo při BoB, ta tuna hrdinů kde má divák menší guláš kdo je kdo a pak má tudíž i relativně šumák kdo kde umře, tak tady je na tom lépe, neboť sledujeme primárně osudy tří vojáků na i mimo bojiště. S tím ale souvisí i největší mínus, nesedl mi J. Badge Dale jako Leckie a snad ta vůbec nejústřednější postava série. Prvních pár dílů slabších, než přišlo na opravdový válečný hody a vážně bylo čím se kochat, viz. ta $217 mega drahá produkce... Je možná malinko škoda, že tu nevidíme i nějaký větší obrázek celého konfliktu, nejblíž k němu mají vsuvky mapek k lepší orientaci kde zrovna došlo k vylodění, ale fokus je holt psychologie a zkušenost samotného jednotlivce a konflikt po stránce dějepisu si nadívám jinde. Sledge, Basilone (moje oblíbená E08) a Snafu, ti mi k srdci přirostli, osobně mi bylo líto brzké absence Jona Bernthala. Takže jo, PACIFIC velmi dobře zachycuje jak prvotní nadšení a naivitu vojáků, dovolí si odbočky k romanci při oddechu v Melbourne, snaze prodat lidu dluhopisy nebo do blázince, tak pak ukazuje peklo i jeho následky, vypropagandovaný rasismus (japonec = žlutá špíňácká japka), evokuje rezignovaný nálady a la Vietnam, osvětluje lehce opomíjenou část druhé světové. Za to všechno bravo HBO.(27.5.2017)

Vezměte si Bratrstvo neohrožených a rozemelte ho v kafemlejnku na ohřívanou sekanou. I když mě Pacific bavil, nemůžu se zbavit dojmu, že byl příliš rozmělněný, nevyrovnaný a trošku utahaný, aby se nakonec propadl patosem do ztracena jako jeho poslední díl... Nevyužitý potenciál. 7/10(3.6.2010)

• - Hlavných hercov do rolí vyberali kvôli ich podobnosti so skutočnými vojakmi, ktorých mali predstavovať. (Lucasion)

• - Prvními diváky, kteří úvodní epizodu zhlédli, byli manželé Obamovi. (oje)

• - Černý písek, na kterém se odehrávájí bojové scény z vulkanického ostrovu Iwodžima, vznikl smísením 4 000 tun rozemleté lávy a 80 tun běžného písku obarveného načerno. (oje)