V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Shadwell

V Monstru nelze vysledovat tradiční filmový vodítka, jelikož je dělaný výhradně přes jednu (handy) kameru a film se musel vypořádat s nemožností střihu. Nejzajímavější je ovšem problematika týkající se postav. Ty jako by vás mezi sebe nechtěly vpustit, jde o metrosexuály, extroverty na hranici sympatičnosti a sexy holky. Slouží hlavně pro pohled. Což byl záměr. Autoři filmu nechtějí, abyste byli jednou z postav filmu, ale abyste se stali další postavou, prostě sami sebou a mohli si příběh prožít na vlastní pěst. Už nemusíte být Cruisem z Války světů či Owenem z Potomků lidí. Tenhle koncept potlačené identifikace je velice důmyslný a ze všeho nejvíce se blíží počítačovým hrám. Anoncuje věk virtuální reality. Navíc nechává tvůrcům volné pole působnosti a je na nich, zda chtějí zakončit děj šťastně, nebo nešťastně. Můžou klidně všechny postavy vybít, protože o ně vůbec nejde, podstatný je „osud" diváka. Monstrum je dokonce natolik výtečné, že by vůbec nemuselo přepínat do dramatu, ale klidně se mohlo dovalit do konce na vlně romantiky a pokračovat v party ze začátku. ()

Bluntman

MONSTRUM je spolu s VÁLKOU SVĚTŮ a REDIGOVANÉ alespoň pro mě nejlepším filmem o 11/9, který dá divákům pocítit ten šok a neschopnost s číimkoliv této problematiky spojeným cokoliv dělat._____ Přeji si, aby se MOSNTRUM dočkalo pokračování, které nebude muset ustavovat sama sebe v multiplexech jako progresivní podívanou adaptující se na podmínky výhradně žánrové podívané, pak pro mě ten film bude vskutku geniální - takhle je "jenom" výborný. Ale to vzhledem k tomu, nakolik jsou distribuovány informace, milerád odpustím a snahu intenzifikovat originální podívanou žánrovými prvky ("Miluji tě!", zpověď na kameru aj.) funguje i přesto, že herci v některých chvílích nepůsobí moc věrohodně jako neherci_____ Koncept je nápaditý a film z něj nikdy nevypadne, je nesmyslné řešit otázku toho, nakolik dialogové scény jsou nudné a jaktože jedna z postav stále točí, protože by žádný film jinak nebyl. Narážky na původ obdobného, i když rozhodně ne podobou, monstra - Godzilly (Japonsko), ukázky z KING KONGa a další aluze pobaví, hudba odkazujicí k žánrově spřízněným klasikám z 50. let vyloženě nadchne. Samotná monstrum/Monstrum jako něco vypadlé z Lovercrafta či Nietzscheho taktéž potěší._____ Nejsme si jist, nakolik ten film bude fungovat napodruhé a ani, nakolik je to předzvěst určitého trendu či teprve záchvěvy a pokus o osamostatnění (kterej funguje!), ale vím, že ty prachy narvané do zvuku a efektů se vyplatily a na dalši "projekt J.J. Abramse" si budu dávat bedlivý pozor. Virální nevirální marketing. ()

Fr

..dokumentace operace MONSTRUM…. PŘÍBĚH:***zpočátku mám pocit, že mi z toho hrábne. Keci, prdy, beďary a vybrující video, na který bych se nedíval ani ve stavu ,,na šrot“. Naštěstí to nabere únosnou míru a po cca 17ti minutách přichází MONSTRUM. Mise za záchranou je stejně divná jako úvod. Takže oceňuji hlavně nápad, ale jsou zajímavější počiny ,,tohoto druhu“./ HUMOR:0- ehm, asi jedna malá hláška./ AKCE:***vypadá autenticky a uměle, ale přesto je to zajímavé. Monstrum ničí N.Y., mláďata útočí, teenegeři zdrhají. Přesto mi to kazí právě ta kamera, která má být onou zvláštností. Těch 20 mega odpovídá zážitku./ NAPĚTÍ:***panika davu. Dobrá. Řvoucí ženský. Otravný. K hrdinům nic necítím. Vše zachraňují momenty v metru. Pak už je to (skoro) nuda./ Chcete se bát? Jděte do lesa! ()

LIVINGDEAD

Mohlo to být skvělé sci-fi, dobré téma, dobrý výběr herců, ale.... já si prostě na tu roztřepenou kameru nemohu zvyknout. Připadám si ochuzen o detailní pohled na nestvůru i DD 5.1 mi při takovém to filmu připadá zbytečné - prostě nebaví mne to! Takové ty mžiky domácí kamerou mi nestačí! Tak jako jsem nebyl spokojen s filmem "REC", tak jsem nebyl spokojen s filmem Cleverfield. Já jen doufám, že se filmaři nezblázní a nechytnou se tohoto filmového stylu ala home video. :-( To bych se z toho asi po...l. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Řeknu to jedním slůvkem: WHOW !!!!!! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Nathalie

7/10...Abrams a jeho režisér Reeves velmi chytře využívají všech slabostí generace Ztracených, posedlé až dokumentarizační obsesí zachytit duch času, tíži chvíle, zažít něco neobyčejného a mezitím točit cokoli obyčejného, být při tom a zároveň být viděn. Pokud jste byli někdy před kamerou, víte, že v okamžiku spuštění červeného tlačítka se přepíná i cosi v nás a veškeré pokyny režiséra „buď přirozený“ jsou jen zbožným přáním, ale jak pravil jeden mrtvý bílý muž, všichni lidé jsou herci. Tak proč tenhle pud nevytěžit komerčně? Cloverfield je film na jedno použití pro generaci YouTube, noční můra o apokalypse v hledáčku amatérské kamery, intenzivní projížďka městem hrůzy s nezbytnými obludami místo horské dráhy a centrifugy. Točení stylem žaludeční neuróza spolu s dalšími technickými hejblátky a pseudoreálným snímáním navozuje při sledování hrdinů stav "Kdyby se něco takového stalo mně, tak bych..." a staví diváka do situace člověka, který si ukládá na filmová políčka svůj všednodenní život a najednou se mu naskytne být jakýmsi osudovým kronikářem, válečným novinářem z epicentra boje. Kdo by nechtěl riskovat vlastní krk, když se najednou stane osou dějin? Typologický výběr herců včetně vartanovsky přirozeného hlavního hrdiny, šmodrchání přediva vztahů mezi nimi a úsporné, ale hybné skicování naprosto banálních charakterů v první dvacetiminutovce konstruuje velmi silnou základnu pro další slasher honičku mezi mrakodrapy. Zábava ? Nepochybně, ale tak neuvěřitelně popcornová, že přes brilantní zvukovou a obrazovou stránku zůstala obrovská díra v atmosféře (tísnivost jako v hitchocovkách nebo v povedených dílech jeho ctitele Shyamalana chybí) , logice a především nevyplouvá na povrch nic skrytého, protože divák v realtime není ani chytřejší o fakta, ani bohatší o složitější narativní úrovně, a jelikož na rozdíl od hrdinů neběží o život, může se nechat pohltit, ale nabízí se mu prožitek pohříchu prefabrikovaný. May contain spoilers....Samotné monstrum působí jako hysterická ještěřčí těhotná, která si pro svůj těžký porod přerostlých Frenzíků, kteří utekli Optimovi z lopaty, vybrala Manhattan a porodní bolesti si krátí klácením mrakodrapů. Druhá možnost je ještěrčí batole procházející fází odmítání s průvodními příznaky: extrémní žravost a agresivita. Deficit informací ohledně motivace a geneze oné příšery, které reprezentuje cosi prastarého, je při sledování přebit atletickým tempem, ale možná jsem pro čistě popisné reálné docu-drama příliš zhýčkaný divák, který si přeje být znepokojován. Cloverfield jsem si tudíž užila jako zábavný experiment, ale probouzí příliš málo emocí a otázek, než abych se na něj vydala znovu. Pamatovat si ho budu: coby přelomový 3D-simulátor s nesmírně zručnou a chápavou obsluhou, na který jsem viděla chytlavé reklamy a neodolala. Chápu to nezměrné nadšení. Jeden den na Matějské (strach, napětí a cukrová vata included) by vás vyšel mnohem dráž:) ()

Dever

Soundtrack Michael Giaccino: 1 - Coconut Records - West Coast ,2 - Kings Of Leon - Taper Jean Girl ,3 - Sean Kingston - Beautiful Girls ,4 - The Blood Arm - Do I Have Your Attention ,5 - Scissors For Lefty - Got Your Moments ,6 - Parliament - Give Up The Funk (Tear The Roof Off The Sucker) ,7 - Gorrillaz - 19-2000 ,8 - Spoon - The Underdog ,9 - Kings Of Leon - Pistol Of Fire ,10 - Architecture In Helsinki - Do The Whirlwind (Hot Chip Remix) ,11 - The Black Keys - Grown So Ugly ,12 - Bright Eyes - Four Winds ,13 - Joan As Police Woman - The Ride ,14 - Ratatat - Seventeen Years ,15 - Of Montreal - Wraith Pinned To The Mist And Other Games ,16 - Mucc - Fuzz ()

EvilPhoEniX

Vůbec jsem Nečekal do čeho jdu! A Podívejme se Další FF film, který má opravdu úroveň.. Hlavní Monstrum bylo po Vizuální stránce bezchybné.. Stále mi nedochází, jak to jen Ti Amíci natočili ruční kamerou + Ty Skvělé efekty.. Dle mého , skvělá podívaná a 74% zaslouženě :) ()

novoten

Když se rozdávaly originální nápady, Abrams se svou partou předbíhali. Jak jinak vysvětlit to, že příběh provařeného žánru, natočený technikou osvědčenou již od marylandských lesů, dokáže jen pomocí roušky tajemství překovat v dokonalý hit, na který se hrnou davy a který mu s velkou radostí zbaštím? Parádní zážitek, který mi svou sugestivností nedal v den projekce pořádně spát. ()

tron

„Tunely už radšej nie.“ Ja sa priznám, že ma to nechalo chladným. Ak necháme drobnosti, ako sú scény s „malými Godzillami“ (čo to vlastne bolo?) alebo záverečné pôsobivé „stretnutie“ na trávniku. Mám rád „štýl“ J.J. Abramsa (ktorý CLOVERFIELD produkoval), ale hoci je film príjemne kratučký, ubehne i kvôli pomalému rozjazdu (to najhoršie z „Melroce Place“) pomaly. Dokonca, i keď už sa konečne „začnú diať veci“, zriedka chytí dych/tempo. Snímka je zaujímavá jednak dráždivou absenciou odpovedí (SPOILER na konci záverečných titulkov údajne zaznie veta „stále to žije“ SPOILER) a tým, že „klasický“ godzillovský útok nezachytáva očami ústredného hrdinu, ktorý monštrum zneškodní (vedca, vojaka, prezidenta USA), ale anonymného davu, ktorý chvíľu uteká, ale skôr či neskôr musí padnúť. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org. ()

B!shop

No nejak nervydrasajici to sice neni, ale presto se jedna o solidni bijak. Film prakticky zachranuje ten napad na amaterskej zaznam, protoze jinak by se o nic moc originalniho nejednalo. Ze zacatku to sice pusobi spis jako komedie, 20 minut jen sledujem zaznam z party, kde se resi vztahy, jen tak se delaj kraviny a padaj celkem slusny hlasky. No a pak zacne utok na mesto, takze propukne desnej zmatek, kde se vetsina zaberu sklada z detailu na ruzny casti obleceni a silnici, takze se clovek prakticky neorientuje a za chvily je skoro kazdej mrtvej a objevi se mala skupinka prezivsich a ve filmu se konecne zacnete orientovat. No a pak furt jen bezi, nataci na kameru, sem tam to je napinavy, sem tam na okamzik vykoukne monstrum, ktery vypada dost smesne vcetne jeho potomku, no a do toho obcas nekdo hodi nakej vtipek nebo hlasku, kterej je dobrej, ale napeti de v ten moment do hajzlu. A i kdyz je celej film slusne napinavej, rozhodne moh bejt vic. Taky je fajn napad, ze se nevysvetli, o co jde a ani jak to dopadne, veskery informace jsou jen z rucni kamery. Nastesti ma film jen 80 minut, protoze sledovat dyl rozklepany zabery by asi bylo k nevydrzeni. Jedna se o solidni film, ale mohlo to bejt lepsi. ()

Karlos80

Hahaha..co to mělo být a hlavně o čem? A co na tom všichni vidíte tak úžasného, proboha.!? Prachobyčejná předvídatelná monster-movie vykrádačka, která by alespoň v počátku v červených barvách rozhodně být neměla! Překousněte prvních dvacet ne-scifi minut ve stylu spíše teenagerovské komedie, nesympatiké neherce, výpadky obrazu a zvuku, doslova debilní český překlad, kde jsem slyšel stále jen jeden hlas, a pak vás čeká teprve ta pravá jízda:-) Hořící Manhattan, živá obluda - něco na způsob Godzilly, Gappy aj. Dokumentárně pojatý snímek, hodně autentický a realistický, všude chaos, pobíhající lidé z místa na místo jako nějací prdlouši, nekončící zmatek, běsnění a strach, to vše točeno neuroticky roztřesenou ruční kamerou, která tu na mě neudělala, bohužel, dojem..Spíš se mi motala palice a bylo mi blivno..Zvláštní uznání pak u mě dostala především zastavená pasáž v čase 1:04 (helikoptéra po zásahu Monstra). Jsem si říkal, že se snad kousl film:-) K evidentně smrtelnému zranění Beth (železná tyč procházející hrudním košem v oblasti horní části srdce a současně i levou plící) a jejímu veselému skotačení mezi padajícími troskami se snad ani nemá cenu vyjadřovat, tady se musí tvůrci filmu zřejmě červenat. Film je hodně ukecaný a pořád se něco děje..ale? Nakonec skončí tak, jak skončí, tedy úplně nečekaně s velkým otazníkem a s mnoha nezodpovězenými otázkami. Prostě jednoduše alternativní konec. Bude pokračování, co myslíte? A já se ptám: mají amící potřebu točit stále něco, co už tu kolikrát předtím bylo a kolikrát ještě bude? Takže za co ty dvě, a to ještě z odřenýma ušima? Zvukové efekty, trikové scény, možná celková vizualizace.? To je tak všechno, ničím víc mě film nezaujal..Mrazení jsem rozhodně neměl ani emoce se nedostavily. Čekal jsem víc, víc nepřišlo, tak jsem nakonec byl jednoduše zklamán, ale to je tou mylnou reklamou a tím, jak se stále něco vyzdvihuje do nebes ještě před premiérou. Že, páni distributoři aj.?..Možná to také na poprvé nevyšlo a časem třeba úplně přehodnotím a změním svůj názor, kdo ví? Ale stále u mne platí to, že tento druh filmů prostě nemusím ani ho nevyhledávám..Totéž jako u Blair Witch, kterého si však cením o trochu víc. ()

Slasher

Síla.... Připravte se na celkem intenzivní zážitek, tohle je monster movie točený ruční kamerou, což vás vtáhne do děje že budete koukat. Jasně, že už se tenhle postup není úplně nový, ale já osobně z toho mám stejně dost inovátorský dojem - podle mě ještě nikdo předtím nepoužil ve filmu handcam takhle brutálně. A neděste se, je to fakt dobře natočený, ale současně pořád máte pocit jako by to fakt natáčel ten týpek. Který přitom mimochodem hází celkem dobrý hlášky. Takže tu máme partu lidí na oslavě, řeší se spíš nějaká zmrvená love story, a najednou - BUM! Tohle přijde jako blesk z čistého nebe, prostě ani náznak a pak rovnou letí mrakodrap do sraček. Tohle je asi nejlepší moment z celého filmu. Pak vás dostane celkem bezprostřední a poměrně reálně působící panika, lidé běhají po ulicích, armáda, evakuace, bum sem bum tam, a samozřejmě monstrum. MONSTRUM je jediné s čím se pojí mé výhrady a něco mi prostě nedovolí dát plný počet. Zaprvé mi vadí samotný vzhled té příšery (a jejích malých kámošů co vypadají jak malá verze arachnida ze Starship Troopers), přijde mi prostě moc jako z nějaké počítačové střílečky. Ta příšera je takový mix všeho možného, namísto uceleného vzhledu. A za druhé se o ní prakticky nic nedozvíme (podle mě tohle nemohlo žít na Zemi, takže je to šmejd z kosmu), takže mám po shlédnutí v hlavě nepříjemný otazník a to mě štve. Je sice pravda, že to napomáhá tomu napůl amatérskému dojmu, ale beru to stejně jako mínus. No alespoň mají tvůrci čím naplnit dvojku, která bude podle mě naopak už klasicky natočená a mohla by tak stylově doplnit jedničku. Takže super, a fakt mazejte do kina dokud to jde, protože mám dojem že na DVD už to nebude ono. ()

Flipnic

Zřejmě jsem jeden z menšiny těch, na které film příliš nezapůsobil ... Jedno se musí nechat, to oceňuji nejvíce - film využívá mnoha opravdu klasických klišé tzv. "monster movies", které byly a jsou doménou zejména Japonska (Gappa, Godzila, Gamera, ...). Využití těchto klišé a "moderní techniky", kterou bych nazval osobně "jsem v tom a sleduji skutečnost", je výborný nápad. Člověk si tak může zhruba prožít dojem, jaké je to být ve městě, které boří neznámé obrovské monstrum. Dále musím ocenit technické zpracování celého filmu, to je opravdu úchvatné. Ale jinak mi film přišel prostě docela plochý ... Zejména díky hereckým výkonům a nelogičnostem v jejich chiování a projevech emocí. Ty jsou prostě otřesné, proto i když sleduji "reálné záběry z osobní kamery, která je při tom" a kolem mne vše řve, dupe a vybuchuje, tak nemůžu filmu "uvěřit" a vžít se do něj. Proto se vytrácí i jakýkoliv strach a napětí a jako horror tento film u mne naprosto selhává. Uvěřitelnější mi už přišlo chování postav ve filmu, který tento styl natáčení založil - "Cannibal Holocaust", a to už je co říct!! Prostě přátelé postav umírají a postavy filmu si pobíhají po městě jako by nic, občas uroní nějakou tu slzu, občas vykřiknou, ale aby zahrály opravdovou hrůzu, to ne ... Tím film naprosto ztrácí na dojmu, který má prvotně vyjadřovat - pocit, že se to skutečně děje... Mnohonásobně více v tomto směru oceňuji španělskou zombárnu "REC", která v v těchto ohledech, tedy projevech emocí, šoku a zmatků, dosahuje naprostého vrcholu. Ale i tak oba filmy hodnotím v obecné rovině stejně. Jsou to dobré filmy, ale nic, co by mne nějak výrazně překvapilo a bavilo ... "Prdící příšera mě prostě příliš nedostala ..." ()

monolog

Další dobrodružství Godzilly v New Yorku, kdo vyhraje? No přece producenti! Poslední dobou mi přijde, že lidé nemají vlastní názor. Že tak často přejímají nápady ať už přátel, rodičů, vždy vševědoucích časopisů, televizní reklamy nebo podplacených filmových kritiků, že už si ani neumí představit, že by to mohlo být někdy jinak. Stejně tak ve vztahu k tomuto filmu. Podívám se nejdřív na pár hloupostí, snad nebudu příliš opakovat předchozí komentáře realisticky uvažujících. V první řadě mi neštymovaly ty bomby, které "dokonalá" USArmáda, po řádné zkoušce ohněm v Kosovu, Afghánistánu, Iráku atd. házela na potvoru dokonce pomocí B2 Spirit, která má na palubě celkem !podržte se! 30t (=120ks) pum! A určitě nepoužili ty nejlehčí, což znamená, že náš drobek odolal síle 16 ks tunových bomb s obsahem 450 kg tritonalu (o 20% silnější než TNT), což dá asi 2,1GJ/jedna. A to už je šlupka, že by i Krakonoš zalehl v revíru (mmch, všechno to info jsem si nastudoval, to já dělávám, když si o něčem vytvářím názor). Dál mi neštymovalo, že by se USAvláda rozhodla k použití taktických jaderných zbraní a to po desíti hodinách od útoku a to ještě na "SVÝM" území, uprostřed svého nejznámějšího města. Sice se jejich ničivost dá nastavit od 0,3 do 150 Kt, ale stejně. Neumím si představit vládu, která by dokázala obhájit použití atomových hlavic na americkém území a to aniž by vyčerpala veškerá další opatření. Schopnost těch malých potvor pochutnat si na speciálních jednotkách se snad M16? Nevšiml jsem si a nemám chuť to znovu zkoumat a přesto neschopných nakopat řiť několika hloupým céčkům. Schopnost umírající fifleny s ocelovou tyčí v levé plíci těsně nad srdcem sprintovat v lodičkách nebo bosky po troskama zasypaných ulicích a seběhnout 50 pater po schodišti. Videokamera od Sony (možná spíš jeho bráška Panasonic), která vydrží všechno (i když se poserete) má všechny funkce (abyste se neposrali) a jejíž ochrana proti EMP (elektromagnetický pulz z jaderného výbuchu) je lepší než moje pláštěnka... Když už jsme u kamery, nejen že měla výdrž baterka, on měl výdrž i kameraman. A tak si říkám, kam zmizely ty miliony lidí, co žijí v tom americkém největším malém velkém městě? - podle sčítání v roce 2006 přes 8 milionů a hustota je 10 tis/km. Mrtvol tam bylo co by se za nehet vešlo, a že by se jim v tom zmatku, který tam podle všeho měl být navozen, povedlo všechny odvézt? Nebo že by je spapala ta obludka? To by z toho měla pořádný bolení břicha! A neskonalá touha všech zúčastněných žvanit pítomosti a snažit se páchat sebevraždu, nelogický chování (proč za mostem jsou v bezpečí a tady ne, když na mostě je přepadl ocas té digitální mrchy?). Já nevím, ale zalezl bych do bytu, zabednil ho a nevystrčil nos ze dveří. Jediný důvody, proč točit film ruční kamerou a pseudodokumentárně (jakože se to stalo) je ten, aby člověk ušetřil a taky navodil atmosféru možnosti. Cannibal Holocaust nebo Blair Witch project to dokázali. A to povedeně a i proto, že jejich téma bylo z reálného čistě rozumového hlediska možné. Ale to, že by nějaká krevetovitá potvora rozšlapala celý Manhattan, tomu lze těžko s dnešním zpravodajským systémem uvěřit. Doba Wellesovy Války světů dávno skončila. Ozvučení třeba i dobré, ale to je pro mě doslova posledním aspektem, podle kterého hodnotím film. () (méně) (více)

Lateef

Tradiční chlastačka se změní v netradiční originální videokamerovou jízdu, která v kombinaci s vynikajícím ozvučením stvoří monstrózních šedesát minut. Emmerichova Godzilla by před touhle kreaturou stáhla gluteály a z New Yorku by vystřelila tak rychle, jako ten děda na kole, co se ho Franta Kocourek z vyprávění Mirka Donutila zeptal, jak se mu šlape... Co vidí kamera, vidí i divák - základní a jednoduchá premisa filmu, toto mrazivé ohraničení prostě nejde změnit (i když byste mnohokrát chtěli nakouknout jinam)... napínavé, nejisté, ohromující, zamyšlení hodné, úchvatné, krvavé, hororové, tíživé... asi tři scény jsou opravdu neuvěřitelně mrazivé... skvěle natočené, sdílíte všechny pocity s postavami, které jsou však (hlavně ta hlavní) příliš americké, chladnokrevně uvažující, hrdinské... díky tomuto faktu nehodnotím maximem, nýbrž 90-ti % ... parádní divácký zážitek... rozhodně investujte do návštěvy kina, budete více než štědře odměněni... a vyčkejte do konce závěrečných titulků... 25 miliónů dolarů(rozpočet)/170,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)