Wbcko

Samoúčelné, přesto velmi efektní. Butler je ten pravý zabiják a Gamer dokonalá bejkárna, která výbrně posloužila jako tečka po náročném dni. ()

Lukoboss

V dnešní době jsou online hry sakra polulární, proto není divu, že se to někdo snaží narvat do filmu. To chválím. Ale každopádně je potřeba to chytit za správnej konec, dát tomu nějakou originalitu a vůbec celkovej ksicht, kterej zaujme. A u Gamera se to neděje. Po několika minutách jsem si říkal, že to principem připomíná Death Race. To jsem ještě netušil, že zhruba v polovině snímku dojde k vykradení celé jedné scény. A navíc... vůbec jsem nechápal, co v tom ponurém akčním filmu dělají ty sexistické, fetišistické a úchylné prostřihy. To se zase tvůrci předvedli. ()

webhead

Nedalo mi to a navzdory nízkému hodnocení a negativním komentářům jsem film shlédl co nejdříve. Od začátku do konce jsem byl zahleděný do děje, do veškeré akce a zběsilého střihu. Někdy byl střih pravda až moc zběsilý, ale přidávalo to na akčnosti filmu. Výborné scény ve "virtuální realitě", nechutný špekoun a nakonec perla filmu, impozantní Michael C. Hall. Závěrečná scéna a tanec na píseň "got you under my skin" mě opravdu posadily na zadek. Hall má přirozené vlohy hrát záporáka, kterého budete milovat a zároveň nenávidět. Gamer vystihl sprostou a slizkou vizi budoucnosti, zajímavou zápletku i místy jednoduchý děj a to vše za 95 minut. ()

BMAJTZ

Tak souhasím, že to nebylo nic moc. Kdyby celý fim držel v duchu bojovky jako na začátku, možná by to bylo lepší. Takhle se z toho stala příběhová slátanina bez hlavy a paty. Když nad tím tak přemýšlím tak ani ta akce nestála ani za zlámanou grešli. Vše moc chaotické a jaksi nedotažené. Jediné co se mi opravdu líbilo byla neskutečně úchylná postava Rick znásilňovač, jen nechápu co tak dlouho v těch kalhotách hledal. ()

Soweek

No..... jak se to vezme. Jako film je to samozřejmě obrovská kravina, ale počítám s tím, že do toho dete a víte, že to má na svědomí Neveldine/Taylor, takže správná otázka není, jestli to je kvalitní film, ale jestli to je zábava. Téma v podstatě shodné se Surrogates podle mne lépe zpracované. Pokud by na svět doopravdy přišla hra podobná Society, souhlasil bych s jejím vyobrazením. Co se týče akčního článku je v podstatě ještě chudší než v Crank II. Celé to prostě nemá spád a pár dobrých kopanců to prostě nezachrání. Celkově tedy "slušné" **. ()

ZkuKol

Neveldine a Taylor se pokusil o postmoderní akční film s přesahem. Už takhle to zní jako vysoká laťka a pro tento pár jenž měl za sebou "pouze" zábavu (Crank) je to nedosažitelný grál (alespoň pro zatím). Celý film je jako když vás někdo popadne za koule a začne s vámi točit nad sebou - zní to cool, pár vteřin je to jízda se super výhledem (kočky, akce apod.) jenže pak vám dojde, že vás stále někdo drží za koule a nehodlá s tím jen tak hned přestat. Navíc film absolutně postrádá schopnost vtáhnout, identifikovat se s hrdinou, což je u akce smrt. Chlapci občas i selhávají u "svých" momentů (ikonické záběry apod.). Takže ano, je to cool vizuál, co ale po pár minutách stratí efekt, akce je svižná, ale bez náboje, sociální satira se objevuje, ale v tak primitivním podání, že prostě nepůsobí, spíš otravuje a vyprávění je tak zkratkovité, že nudí místo aby strhovalo. Kluci by měli příštích 10 let točit jednoduchá "béčka" a hledat styl (zobrazení i vyprávění) a pak to zkusit s podobným námětem znovu a hlavně objevit novou hudbu, protože tohle začíná být kolovrátek - ostatně to se dá říéct i o jejich nápaditosti! Kable je dálkově ovládaný hrdina, jenž bojuje v online hře o nejen svůj život v né úplně fér hře a nejen jemu se to přestává líbit, co s tím udělá? ... 30% ()

slovan1

Zde bych vyzdvihl hlavně akční scény. Ty jsou fakt našlapané a rychlé, žádně zdržování. Příběh už mě ale tak nedostal. Zkažená společnost, závisla na virtuálním životě... Velká podobnost s Rallye smrtí nebo Náhradníky. Virtuální svět hnus, zpracování mě spiš odpuzovalo. Lide hrající za různé postavy sou sadelnatí vepři nebo úchylové. Jestli má být tohle sonda do budoucnosti tak se vůbec netěším. Takže, za akční scény a za Butlera 2 a půl*. ()

made1

Gamer a Surrogates, tak trochu si podobní a oboje mimo můj vkus. Jedno jsem shlédla kvůli Butlerovi, druhé kvůli Willisovi. Toť vše. ()

mikulíšek

Zlý Bill Gates hraje The Sims se skutečnými lidmi a chce ovládnout svět, 6. den se hodný zlý a ošklivý Gerard Butler nakrkne a za pomoci Matrixo-terminátorského odboje se rozhodne všem nakopat prdel a opět si osedlat svůj život. Občas dobrý nápad, občas hezké vizálno, občas se to všechno opakuje, takže už to tolik nebaví. Jinak ale zábavná podívaná, která si v prvních dvou třetinách udržuje svižné tempo, bohužel s dementním nelogickým koncem. Průmerný film, který si díky množství nahých ženských ňader zasluhuje nadprůměrné hodnocení. ()

Šakalík

Ostatní mě varovali, že to je kravina, a já tomu nechtěl věřit, když v tom hraje Butler a hlavně Michael C. Hall. Ovšem výsledek je ještě daleko horší, než jsem byl ochoten připustit. Ten scénář psal snad nějaký retard, nebo co. Čeho je moc, toho je příliš, a absence jakéhokoli smysluplného příběhu nezachrání ani ti dva výše zmínění. Ba co hůř, Hall tam doslova paběrkuje a neomlouvá ho ani fakt, že je jeho role mimořádně blbě napsaná. U představitele slavného Dextera mě to dost překvapuje a opravdu nechápu, proč vůbec roli v tak očividné krávovině bral (to platí i pro Butlera). Ta závěrečná konfrontace dvou hlavních hrdinů je snad to nejhorší, co jsem v roce 2009 ve filmu viděl. Hvězdičku dávám čistě ze soucitu. ()

Arius

Sľubný námet napokon vyústil do povrchnej typicky americkej akčnej stupidty v ktorej je možno vyzdvihnúť azda len výkon Michaela C.Halla ktorý ako som očakával sa zhostil role záporáka bravúrne. ()

sedm.1

A duo Neveldine/Taylor opět řádí jako bestie utržené ze řetězu. Naštěstí ale po už opravdu šíleném Crank 2 stačili ve vší té zběsilosti krapet ubrat, takže veškerá ta hektičnost, přehnanost a nejedna ujetost narozdíl od zmiňovaného pokračování je zde už docela snesitelná. Jinak tvůrci se nechali hodně inspirovat akčními hrami, a to jak po dějové stránce, tak zpracováním a vizuálem. K samotné zápletce, ta se mi zdá sice dost béčková, ale na druhou stranu i poměrně originální a především nenudící. Zpracování je pak vážně hektické, celý to má naprosto vražedný spád, akce byla docela dobře nasnímaná ( a dokonce mi na rozdíl od ostatních nepřišla ani zase až tak nepřehledná, a to sem na to sakra alergický), měla koule,energii a především byla prakticky nepřetržitá. Atmosféra se mi též hodně líbila, byla sice drsná a syrová, ale zároveň i lehce uvolněná a hlavně zábavná. Největším kladem celého filmu se ale pro mě stal Gerard Butler, který se po třístovce vrátil k nasranému ultradrsňákovi, on je v těchto postavách neskutečnej bůh a jeho výraz je pro mě osobně skutečně ultimátně zabijáckým a já ho prostě v těchto nasraných postavách žeru. Michael C.Hall je pak v roli záporáka divný, jen se pořád nedokážu rozhodnout, jestli dobře divný, nebo trapně divný. A Amber Valletta je sakra sexy a to jí i mě tady stači :). Gamer je zkrátka dalším ultradivokým výtvorem šíleného dua, mě jejich filmy svou nadupaností fakt baví, takže nakonec spokojenost po všech stránkách. ()

MiaMoonlight

Lehce nadrůměrný a velmi zajímavý film, nicméně zas až tak neupoutal. Další snímek co poukazuje na to, kam jsou lidé až schopni zajít pro peníze a pro pohodlí. Stačí jen jedno slovo: šílené. Tohle téma už začíná být ohrané a chtělo by to nějaký velký převrat. Ne pouze možnost ztratit se v ději, to není až tak originální. ()

SG-1

"Kable, poslouchej mě. Tohle je poslední hra. Tebe tu zabijou a já budu vypadat jako naprostá lama, jestli se nedáš okamžitě dohromady!" -Simon- ()

kenkaku

Všichni co znám (a kdekoliv jsem jen četl) na film plivou kudy chodí. Sakra proč mě tedy film nijak moc neurazil a nevadilo by mi se na něj podívat třeba v telce ještě jednou? Že by v tom měl prsty fakt, že patřím k té zavrženíhodné skupině lidí co hrají FPSka? Nebo že potom co jsem viděl Gerarda Butlera v "třístovce" mi k němu nálepka "akčňák" sedí? (uznejte že volba Tom Hanks by nebylo úplně ono) Prostě normální zábava kdy díky škatulce Sci-Fi lze bez problémů z procesu sledování děje vynechat i pár mozkových buňek a prostě se jen bavit. ()

skinny

Kromě bolení hlavy z příšerné kamery a dokonalého nastudování každé vrásky na Butlerově tváři mi to nedalo absolutně nic. Tupá vyvražďovačka, která nemá ani šťávu. Herecké výkony? Ha ha...jaké prosím? Vždyť tam každý buď stál nebo běhal nic víc :D kdo tam co hrál? abych vydržela do konce, počítala jsem si, kolikrát se ozve slovo fuck v různých podobách, stejně jsem se nedopočítala a díky ale šu*ání taky stálo za ho*no, sorry ale musím být sprostá. Butlera žeru ale v tomhle případě musel být fakt zoufalý (finančně), když tohle vzal....Nic proti "ratatata" ale takovýhle snímek by natočil i středoškolák na mobil...tohle nezachránilo vůbec nic...NIC...jdu si spravit náladu "Ctihodným občanem" ps. z toho špekouna mi bylo nablití.... ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize