Příjemný romantický americko - německý film o nepříjemných pravdách, zločinu a trestu. Němci se stále vyrovnávají se svou nacistickou minulostí, tenhle film s nebývale krásnou bývalou koncentráčnickou bachařkou Kate Winslet byl natočen podle knihy Bernharda Schlinka. A Ralph Fiennes tentokrát není v roli nacisty, jako v Schindlerově seznamu, ale ztvárnil řádného občana (lze - li tak právníka nazvat). "Když jsem byl mladý, tak jsem měl poměr." Trailer: http://www.csfd.cz/film/234425-predcitac/videa/(15.6.2010)

Skvělé drama, které nás ze začátku uvrhne do svého uspěchaného světa. Vše se děje z okamžiku na okamžik, a aniž si to uvědomíte, už je příběh o něco dál. Přiznám se, že tohle mi zpočátku dělalo nemalé problémy, ale pak jsem zvykl a věci se začali uklidňovat. David Kross mi ze začátku až silně připomínal herecké dřevo Ulliela, jenže naštěstí jsem si brzy všiml, že on UMÍ a MÁ talent. Navíc, v další hodině mi připomněl (tentokrát vzhledově) Heatha Ledgera. Možná to je jen můj pocit. Ralph Fiennes mi opět dokázal, že je to charakterní herec, který zahraje cokoli. To, co on dokáže říct jedním pohledem, to umí zatraceně málo herců. A konečně se dostávám ke Kate. Pokud vím, tak za tento film posbírala snad všechny ceny, které bylo možné posbírat. A musím říct, že oprávněně. Tento výkon byl zcela popravu oceněn Oscarem. Takže suma sumárum mi z toho vychází ještě fakt, že už si fakt musím někde sehnat ty Hodiny… Já jsem naprosto spokojen.(14.9.2009)

„Je TOTO láskavosť?“ Daldryho sa (napriek fantastickému BILLYMU ELLIOTOVI) bojím (HODINY), ale toto ma dostalo. Pritom „letný“ začiatok bol (napriek sexu) skôr nudný. Až počas súdneho procesu sa to rozbehlo a v dobrom rozporuplný a kontroverzný Daldry (vážim si, ak niekto nepotí lacné frázy, ale REÁLNE sa snaží pochopiť zlo v nás) tesá do kameňa jednu scénu na zamyslenie za druhou. V jeho nebezpečne inteligentnej réžii sa zrazu zo ženy, ktorá v mene SS posielala ľudí do plynových komôr, stáva obeť, kým zo spravodlivého sudcu bábka nahnevaného ľudu a z obetí, ktoré sa z koncentračného táboru dostali živé, ľudia, ktorí keď sa pozrú do zrkadla, uvidia len inú formu brutálneho, beštiálneho zla.(27.5.2011)

Moc ráda bych dala o hvězdičku více, bez pochyby by si to film zasloužil, ale mám tu nevýhodu, že jsem četla knihu a jsem tedy více kritická. Ve filmovém Předčítači chybí mnoho zásadních okamžiků pro 100% pochopení a vcítění se do příběhu. Všem doporučuji si knihu přečíst... film nikdy nemůže vytěžit z knihy vše, ale v tomto případě si myslím, že chybělo mnoho opravdu klíčových momentů. Výkon Kate Winslet byl naopak naprosto vynikající, tak jsem si Hannu přesně představovala.(22.2.2009)

Smutný a citlivý film s občasnými filosofickými vložkami na téma morálka, zákon a vina o které se stará Bruno Ganz. Celou tu část, kde Kate Winslet sexuálně zaučuje to malý pívečko jsem čekal kdy už teda přijde nějaká pointa či co. Pak to přišlo a já byl spokojen. Z části s Ralphem Fienessem na mne opravdu zapůsobil až konec u židovky. Z děje vyplývá že Kate Winslet rozhodně nebyla dobračka, ale jestli k ní pocítíme i nějaké sympatie, to nechává na nás.(14.4.2009)