New Amsterdam (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2008, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen McKinley Henderson, Jamie Harrold, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid, Tamara Podemski, Charles Borland, Rosalyn Coleman, Anastasia Griffith, Yolonda Ross, Bruce Altman, Mark Blum, Robert Clohessy, Lauren Fox, Orlando Jones, Thomas G. Waites, Tony F. DeVito, Katie Henney, Erik Jensen, Tom Mardirosian, Marjan Neshat, Giancarlo Esposito, Nestor Serrano, Adam Storke, Zachary Booth, Randall Duk Kim, Olek Krupa, Chris Bauer, Isiah Whitlock Jr., Ivo Velon, Chris LaPanta, Kristen Connolly, Carla-Rae, Bridget Regan, Kathryn Meisle, Julie McNiven, Judith Roberts, Curtiss Cook, Harry L. Seddon, Anthony Desio, Kristin Griffith, Alyssa Sutherland, Laura Stepp, Georgia Ximenes Lifsher, Nick Sandow, Emily Dorsch, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Betty Gilpin, Donnie Keshawarz, Eric Morris, Stephen Kunken, Greg Stuhr, Ian Brennan, Nick Westrate, Bess Rous, Richard Short, Daniel Raymont, Anna Elizabeth Kendrick, David Vadim, Marina Re, Tom Mason, Ned Eisenberg, Selenis Leyva, Wai Ching Ho, Stivi Paskoski, Aaron Lazar, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Andrew Pang, Darren Pettie, Kristine Sutherland, Lizbeth MacKay, Tina Benko, C.J. Wilson, Paul Diomede, Jennifer Van Dyck, Stephen Schnetzer, Charles Dumas, Chad Coleman, Casey Siemaszko, John Sharian, Mason Pettit, Brian Tarantina

Škoda toho, že byl předčasně ukončen. Potenciál to mělo, sice netuším jaké by tvůrci vymysleli pokračování, ale 8 dílu je prostě málo. Tady jsem se poprvé setkala s Nikolajem Coster-Waldauem a musím uznat, že to velmi dobrý herec. Roli "nesmrtelného" zvládl skvěle. Ze všech etap života mi byla asi nejsympatičtější ta "současná" role detektiva. Zápletka byla sice lehce předvídatelná, ale myslím, že po všech těch "super" seriálech je tohle příjemnější(a takové komornější). Určitě jedno z těch lepších děl. 5* za celý výborný seriál, který mě nadchl.(30.3.2009)

Po první sérii musím připustit, že se nejedna o nic jiného než docela obyčejný krimi seriál, ve kterém je hlavni postavou člověk pocházející z roku 1642. Zajímavý nápad kdy se prolíná minulost a přítomnost a John v každém díle odhaluje trochu své minulosti. Idea byla dobra a ztvárnění není nejhorší, ale o nic výjimečného se nejedna 60%(14.6.2008)

• honajz

Hezké triky, ale jinak to prostě nemá šmrnc a vůbec to nevyužilo potenciál námětu. Hlavní hrdina je něco jako Highlander a řeší kriminální případy. Ale jeho dlouhověkost je tady jen fasádou, za kterou jakoby se tvůrci báli jít. Je to jen image, ale chybí charakter. Pak se podobné postavě nedá moc věřit, sorry. Samotné případy pak jsou jak vystřižené z nějaké učebnice pro začínající autory detektivek.(16.3.2009)

• Radiq

I když Nikolaj Coster-Waldau je sympaťák, nic to nepomáhá. Tenhle seriál totiž za moc nestojí. Flashbacky dost nudné a místy nesmyslné (tolik různých povolání?), kriminální zápletky laciné až předvídatelné, postavy včetně té hlavní ploché. Jistě, najdou se tam i světlejší momenty, ale není jich moc. Je to fakt spíš taková televizní oddechová nuda, jakejch můžeme v televizi vidět hromady. Tady je to teda ozvláštněný tím jeho věkem, ale ani to není zrovna trefa do černýho... i když hlášky a zajímavé znalosti založené na jeho stáří jsou hlavní silou postavy Johna Amsterdama. V podstatě jsem se u všech 8 dílů nudil a vůbec mi neva, že to nebude pokračovat... i když dějová linka s láskou k doktorce zůstala otevřená.(23.10.2016)

Bývá docela častým pravidlem, že seriály kvalitativně na výši se dočkají brzkého zrušení a seriály nanejvýš nadprůměrné tu zabírají vysílací časy pět, šest let. Z poslední doby potkalo zrušení tak svělé kusy, jako byly seriály Firefly, Raines, Journeyman či New Amsterdam. Tak akorát příjemný hlavní hrdina, který získá nesmrtelnost, dokud nenajde ženu svého života v podání Nikolaje Coster-Waldau proběhne osmi epizodami tak rychle, že si jej akorát stihnete oblíbit a seriál končí. Veliká škoda, potenciál tu byl hodně veliký, sarkasmus a cynismus hlavní postavy příjemný, narážky na dlouhověkost a životní zážitky trefné a přesné. I přes to, že bylo zbytečné dělat seriál o osmi epizodách, já investovaného času nelituji. PS: Spolu s Journeymanem nejlepší titulková sekvence za hodně dlouhou dobu.(8.9.2008)