New Amsterdam (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2008, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen McKinley Henderson, Jamie Harrold, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid, Tamara Podemski, Charles Borland, Rosalyn Coleman, Anastasia Griffith, Yolonda Ross, Bruce Altman, Mark Blum, Robert Clohessy, Lauren Fox, Orlando Jones, Thomas G. Waites, Tony F. DeVito, Katie Henney, Erik Jensen, Tom Mardirosian, Marjan Neshat, Giancarlo Esposito, Nestor Serrano, Adam Storke, Zachary Booth, Randall Duk Kim, Olek Krupa, Chris Bauer, Isiah Whitlock Jr., Ivo Velon, Chris LaPanta, Kristen Connolly, Carla-Rae, Bridget Regan, Kathryn Meisle, Julie McNiven, Judith Roberts, Curtiss Cook, Harry L. Seddon, Anthony Desio, Kristin Griffith, Alyssa Sutherland, Laura Stepp, Georgia Ximenes Lifsher, Nick Sandow, Emily Dorsch, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Betty Gilpin, Donnie Keshawarz, Eric Morris, Stephen Kunken, Greg Stuhr, Ian Brennan, Nick Westrate, Bess Rous, Richard Short, Daniel Raymont, Anna Elizabeth Kendrick, David Vadim, Marina Re, Tom Mason, Ned Eisenberg, Selenis Leyva, Wai Ching Ho, Stivi Paskoski, Aaron Lazar, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Andrew Pang, Darren Pettie, Kristine Sutherland, Lizbeth MacKay, Tina Benko, C.J. Wilson, Paul Diomede, Jennifer Van Dyck, Stephen Schnetzer, Charles Dumas, Chad L. Coleman, Casey Siemaszko, John Sharian, Mason Pettit, Brian Tarantina, Andre B. Blake, Lynn Marocola, Alice Barrett, Kathy Searle, Jay Santiago
  • Radiq

I když Nikolaj Coster-Waldau je sympaťák, nic to nepomáhá. Tenhle seriál totiž za moc nestojí. Flashbacky dost nudné a místy nesmyslné (tolik různých povolání?), kriminální zápletky laciné až předvídatelné, postavy včetně té hlavní ploché. Jistě, najdou se tam i světlejší momenty, ale není jich moc. Je to fakt spíš taková televizní oddechová nuda, jakejch můžeme v televizi vidět hromady. Tady je to teda ozvláštněný tím jeho věkem, ale ani to není zrovna trefa do černýho... i když hlášky a zajímavé znalosti založené na jeho stáří jsou hlavní silou postavy Johna Amsterdama. V podstatě jsem se u všech 8 dílů nudil a vůbec mi neva, že to nebude pokračovat... i když dějová linka s láskou k doktorce zůstala otevřená.(23.10.2016)

Bývá docela častým pravidlem, že seriály kvalitativně na výši se dočkají brzkého zrušení a seriály nanejvýš nadprůměrné tu zabírají vysílací časy pět, šest let. Z poslední doby potkalo zrušení tak svělé kusy, jako byly seriály Firefly, Raines, Journeyman či New Amsterdam. Tak akorát příjemný hlavní hrdina, který získá nesmrtelnost, dokud nenajde ženu svého života v podání Nikolaje Coster-Waldau proběhne osmi epizodami tak rychle, že si jej akorát stihnete oblíbit a seriál končí. Veliká škoda, potenciál tu byl hodně veliký, sarkasmus a cynismus hlavní postavy příjemný, narážky na dlouhověkost a životní zážitky trefné a přesné. I přes to, že bylo zbytečné dělat seriál o osmi epizodách, já investovaného času nelituji. PS: Spolu s Journeymanem nejlepší titulková sekvence za hodně dlouhou dobu.(8.9.2008)

Nejedná se o nic dechberoucího, ale je dost možné, že to jednoho dne mohl být hodně dobrý seriál a o to je větší škoda, že mu za oceánem nedali další šanci. Upřímně si myslim, že i kdyby to byl sebepitomějsší počin, což neni, tak Coster-Waldou by jen svym charismatem dokázal udržet seriál nadprůměrným. Škoda, že se to nechytlo, respektive nestačilo chytnout, jelikož mimo mírně řečeno pohledného Nikolaje, to má i kvalitu mnohem důležitější a zjevně nedoceněnější, je to dost originální a v prostředí, který se nikdy pořádně neokouká. No nic, jdu truchlit kroutíc hlavou nad demencí producentů, že zase jednou zabili dost dobrý projekt, nápad a možná i kariéru jednoho sakra dobrého herce.(28.1.2012)

Dva plusy: Nikolaj a námět. Mínusy: Prachsprostě nevyužitý potenciál námětu. To, že je Nikolaj starý přes 400 let a stále žije na tom samém místě nemá v podstatě žádný smysl - sem tam jukneme ve flashbacích zpět do historie jeho života a sem tam má nějakou průpovídku ke své minulosti, jinak jde o jakési normální krimi. U tohohle seriálu se jeho konci vůbec nedivím.(28.8.2013)

Myslím, že pěti dílech už mohu hodnotit. Pilotní díl na mě vůbec nezapůsobil, námět slabej, herci absolutně nezajímavý, herec v hlavní roli mě přímo iritoval. Musím ale přiznat, že postupem času se seriál začal rozjíždět a zlepšovat, ale žádná sláva to furt není avšak má to velkej potenciál, hlavně vzhledem k tomu námětu, ze kterýho se dá vycucat prakticky cokoliv... Jinak srovnání s Dexterem absolutně mimo mísu... Dodatek: Když už jsem si začínal říkat, že bych mohl jednu hvězdu přihodit, přišel závěrečný díl série, díky kterýmu jsem si uvědomil, že je to pořád jenom nudná kriminálka.(5.4.2008)

• - Hlavní postava měla syna, který zemřel v šesti letech. (aktakanamor)

• - Hlavní postava měla za svůj život 609 přítelkyň. (aktakanamor)

• - Hlavní postava měla 63 dětí. Jedním z jeho dětí je i Omar. (aktakanamor)