New Amsterdam (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2008, 8x45 min

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Jamie Harrold, Alexie Gilmore, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid, Stephen McKinley Henderson, Tamara Podemski, Charles Borland, Rosalyn Coleman, Anastasia Griffith, Yolonda Ross, Bruce Altman, Mark Blum, Robert Clohessy, Lauren Fox, Orlando Jones, Thomas G. Waites, Tony F. DeVito, Katie Henney, Erik Jensen, Tom Mardirosian, Marjan Neshat, Giancarlo Esposito, Nestor Serrano, Adam Storke, Zachary Booth, Randall Duk Kim, Olek Krupa, Chris Bauer, Isiah Whitlock Jr., Ivo Velon, Chris LaPanta, Kristen Connolly, Carla-Rae, Bridget Regan, Kathryn Meisle, Julie McNiven, Judith Roberts, Curtiss Cook, Harry L. Seddon, Anthony Desio, Kristin Griffith, Alyssa Sutherland, Laura Stepp, Georgia Ximenes Lifsher, Nick Sandow, Emily Dorsch, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Betty Gilpin, Donnie Keshawarz, Eric Morris, Stephen Kunken, Greg Stuhr, Ian Brennan, Nick Westrate, Bess Rous, Richard Short, Daniel Raymont, Anna Elizabeth Kendrick, David Vadim, Marina Re, Tom Mason, Ned Eisenberg, Selenis Leyva, Wai Ching Ho, Stivi Paskoski, Aaron Lazar, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Andrew Pang, Darren Pettie, Kristine Sutherland, Lizbeth MacKay, Tina Benko, C.J. Wilson, Paul Diomede, Jennifer Van Dyck, Stephen Schnetzer, Charles Dumas

Přesně, jak to píše Hal_Moore... Foxové prostě ničí televizi. Jejich seriály jsou často kvalitou i provedením extratřída, ale vedení nedokáží uspokojit ani velmi slušné výsledky. New Amsterdam spadl z 13 mil diváků na 6,5 milionu, ale o tom se kdejakému tématicky univerzálnějšímu seriálu může leda tak zdát. Jeden muž, kterému je 400 let a zažil v podstatě všechny podoby Manhattanu od prázdné indiánské louky až po dnešní mrakodrapy. Tolik potenciálu, tolik zvědavosti z pohledu diváka a co z toho ... Pouhých 8 dílů a konec. Už dlouho ve mě nic nevyvolalo tolik chutí vidět pokračování, naposledy právě Journeyman a předtím Firefly.(11.7.2010)

Jsem u pátého dílu již bohužel zařízlého seriálu (po osmi dílech total ende) a ač z kraje se mi zdál skoro až podprůměrný, chytlo mě to a těším se vždy na další díl, takže vše je jak má být. Človek si musí chvíli zvykat na hlavního hrdinu a na neoriginální námět (á la Higlander), ale nakonec to jde velmi snadno! Škoda, že to skončilo...(26.5.2008)

Zpočátku jsem považoval New Amsterdam jako jeden z lepších (obyčejných) seriálů, ale po těch pár dílech co jsem viděl, jsem ho musel posunout mezi seriály nejlepší. Skvělá, ať už neoreginální (jak tu většina lidí tvrdí) zápletka, která udává hlavní děj seriálu je skvělá a k tomu ještě vedlejší dějové linii v každém dílu do sebe skvěle zapadají. Navíc tento žánr mám velice rád.(27.3.2008)

Správně cynické voiceovery, nádech tajemna a charismatický Nikolaj Coster-Waldau... Skvělý pilotní díl mě teda dokázal navnadit víc než dost. Ovšem s dalšími epizodami se highlanderovská atmosféra vytrácí a šedivě nenápadité případy nezachraňují ani povrchní flashbacky ani rádoby procítěné odrhovačky na konci každého z dílů. Potenciál to mělo velký, těžko říct, jestli mě mrzí, že byl seriál seriál zrušen, ale podle mého by ztratil dech dřív, než by se doopravdy dokázal rozjet.(13.7.2011)

• Radiq

I když Nikolaj Coster-Waldau je sympaťák, nic to nepomáhá. Tenhle seriál totiž za moc nestojí. Flashbacky dost nudné a místy nesmyslné (tolik různých povolání?), kriminální zápletky laciné až předvídatelné, postavy včetně té hlavní ploché. Jistě, najdou se tam i světlejší momenty, ale není jich moc. Je to fakt spíš taková televizní oddechová nuda, jakejch můžeme v televizi vidět hromady. Tady je to teda ozvláštněný tím jeho věkem, ale ani to není zrovna trefa do černýho... i když hlášky a zajímavé znalosti založené na jeho stáří jsou hlavní silou postavy Johna Amsterdama. V podstatě jsem se u všech 8 dílů nudil a vůbec mi neva, že to nebude pokračovat... i když dějová linka s láskou k doktorce zůstala otevřená.(23.10.2016)