New Amsterdam (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2008, 8x45 min

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Jamie Harrold, Alexie Gilmore, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid, Stephen Henderson, Tamara Podemski, Charles Borland, Rosalyn Coleman, Anastasia Griffith, Yolonda Ross, Bruce Altman, Mark Blum, Robert Clohessy, Lauren Fox, Orlando Jones, Thomas G. Waites, Tony F. DeVito, Katie Henney, Erik Jensen, Tom Mardirosian, Marjan Neshat, Giancarlo Esposito, Nestor Serrano, Adam Storke, Zachary Booth, Randall Duk Kim, Olek Krupa, Chris Bauer, Isiah Whitlock Jr., Ivo Velon, Chris LaPanta, Kristen Connolly, Carla-Rae, Bridget Regan, Kathryn Meisle, Julie McNiven, Judith Roberts, Curtiss Cook, Harry L. Seddon, Anthony Desio, Kristin Griffith, Alyssa Sutherland, Laura Stepp, Georgia Ximenes Lifsher, Nick Sandow, Emily Dorsch, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Betty Gilpin, Donnie Keshawarz, Eric Morris, Stephen Kunken, Greg Stuhr, Ian Brennan, Nick Westrate, Bess Rous, Richard Short, Daniel Raymont, Anna Elizabeth Kendrick, David Vadim, Marina Re, Tom Mason, Ned Eisenberg, Selenis Leyva, Wai Ching Ho, Stivi Paskoski, Aaron Lazar, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Andrew Pang, Darren Pettie, Kristine Sutherland, Lizbeth MacKay, Tina Benko, C.J. Wilson, Paul Diomede

Správně cynické voiceovery, nádech tajemna a charismatický Nikolaj Coster-Waldau... Skvělý pilotní díl mě teda dokázal navnadit víc než dost. Ovšem s dalšími epizodami se highlanderovská atmosféra vytrácí a šedivě nenápadité případy nezachraňují ani povrchní flashbacky ani rádoby procítěné odrhovačky na konci každého z dílů. Potenciál to mělo velký, těžko říct, jestli mě mrzí, že byl seriál seriál zrušen, ale podle mého by ztratil dech dřív, než by se doopravdy dokázal rozjet.(13.7.2011)

Než se Nikolaj Coster-Waldau stál Králokatem, střihl si krátkou roli nesmrtelného policisty Johna Amsterdama. Problém je v tom, že těch 8 dílů je opravdu velice málo a je velká škoda, že seriál byl utnut prakticky v zárodku. Takhle dostáváme slibný námět a pár celkem průměrných kriminálních případů. Ano, New Amsterdam je především kriminálka s charismatickou hlavní postavou a věřím, že tvůrci měli v rukávu více trumfů. Jen je ještě nestihli předvést. Hodnocení seriálu: 3/5(1.9.2013)

Po první sérii musím připustit, že se nejedna o nic jiného než docela obyčejný krimi seriál, ve kterém je hlavni postavou člověk pocházející z roku 1642. Zajímavý nápad kdy se prolíná minulost a přítomnost a John v každém díle odhaluje trochu své minulosti. Idea byla dobra a ztvárnění není nejhorší, ale o nic výjimečného se nejedna 60%(14.6.2008)

Bývá docela častým pravidlem, že seriály kvalitativně na výši se dočkají brzkého zrušení a seriály nanejvýš nadprůměrné tu zabírají vysílací časy pět, šest let. Z poslední doby potkalo zrušení tak svělé kusy, jako byly seriály Firefly, Raines, Journeyman či New Amsterdam. Tak akorát příjemný hlavní hrdina, který získá nesmrtelnost, dokud nenajde ženu svého života v podání Nikolaje Coster-Waldau proběhne osmi epizodami tak rychle, že si jej akorát stihnete oblíbit a seriál končí. Veliká škoda, potenciál tu byl hodně veliký, sarkasmus a cynismus hlavní postavy příjemný, narážky na dlouhověkost a životní zážitky trefné a přesné. I přes to, že bylo zbytečné dělat seriál o osmi epizodách, já investovaného času nelituji. PS: Spolu s Journeymanem nejlepší titulková sekvence za hodně dlouhou dobu.(8.9.2008)

Musela jsem zapomenout na hromadu detailů, které mi vadí, protože zařadit toto dílo do oblíbených seriálů je pro mne prakticky jedinou možností, jak oficiálně dostat Nikolaje Coster-Waldaua do některé své zdejší topky. Přes zajímavou vyprávěcí strukturu, ať už tomu letitému rozsahu a odkazům divák věří nebo ne, je seriál "New Amsterdam" zbytečně konvenční, předvídatelný a přeslazený. Ale když tak nad tím přemýšlím, ráda to přejdu, protože detektiv John Amsterdam je nebezpečně sympatický muž a v podání Coster-Waldaua jednoduše perfektní. Bože, chci ještě alespoň jeden díl !!(31.5.2012)