New Amsterdam (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2008, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen McKinley Henderson, Jamie Harrold, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid, Tamara Podemski, Charles Borland, Rosalyn Coleman, Anastasia Griffith, Yolonda Ross, Bruce Altman, Mark Blum, Robert Clohessy, Lauren Fox, Orlando Jones, Thomas G. Waites, Tony F. DeVito, Katie Henney, Erik Jensen, Tom Mardirosian, Marjan Neshat, Giancarlo Esposito, Nestor Serrano, Adam Storke, Zachary Booth, Randall Duk Kim, Olek Krupa, Chris Bauer, Isiah Whitlock Jr., Ivo Velon, Chris LaPanta, Kristen Connolly, Carla-Rae, Bridget Regan, Kathryn Meisle, Julie McNiven, Judith Roberts, Curtiss Cook, Harry L. Seddon, Anthony Desio, Kristin Griffith, Alyssa Sutherland, Laura Stepp, Georgia Ximenes Lifsher, Nick Sandow, Emily Dorsch, Joanna Adler, Kimberly Hebert Gregory, Betty Gilpin, Donnie Keshawarz, Eric Morris, Stephen Kunken, Greg Stuhr, Ian Brennan, Nick Westrate, Bess Rous, Richard Short, Daniel Raymont, Anna Elizabeth Kendrick, David Vadim, Marina Re, Tom Mason, Ned Eisenberg, Selenis Leyva, Wai Ching Ho, Stivi Paskoski, Aaron Lazar, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Andrew Pang, Darren Pettie, Kristine Sutherland, Lizbeth MacKay, Tina Benko, C.J. Wilson, Paul Diomede, Jennifer Van Dyck, Stephen Schnetzer, Charles Dumas, Chad Coleman, Casey Siemaszko, John Sharian, Mason Pettit, Brian Tarantina

Musela jsem zapomenout na hromadu detailů, které mi vadí, protože zařadit toto dílo do oblíbených seriálů je pro mne prakticky jedinou možností, jak oficiálně dostat Nikolaje Coster-Waldaua do některé své zdejší topky. Přes zajímavou vyprávěcí strukturu, ať už tomu letitému rozsahu a odkazům divák věří nebo ne, je seriál "New Amsterdam" zbytečně konvenční, předvídatelný a přeslazený. Ale když tak nad tím přemýšlím, ráda to přejdu, protože detektiv John Amsterdam je nebezpečně sympatický muž a v podání Coster-Waldaua jednoduše perfektní. Bože, chci ještě alespoň jeden díl !!(31.5.2012)

Správně cynické voiceovery, nádech tajemna a charismatický Nikolaj Coster-Waldau... Skvělý pilotní díl mě teda dokázal navnadit víc než dost. Ovšem s dalšími epizodami se highlanderovská atmosféra vytrácí a šedivě nenápadité případy nezachraňují ani povrchní flashbacky ani rádoby procítěné odrhovačky na konci každého z dílů. Potenciál to mělo velký, těžko říct, jestli mě mrzí, že byl seriál seriál zrušen, ale podle mého by ztratil dech dřív, než by se doopravdy dokázal rozjet.(13.7.2011)

Myslím, že pěti dílech už mohu hodnotit. Pilotní díl na mě vůbec nezapůsobil, námět slabej, herci absolutně nezajímavý, herec v hlavní roli mě přímo iritoval. Musím ale přiznat, že postupem času se seriál začal rozjíždět a zlepšovat, ale žádná sláva to furt není avšak má to velkej potenciál, hlavně vzhledem k tomu námětu, ze kterýho se dá vycucat prakticky cokoliv... Jinak srovnání s Dexterem absolutně mimo mísu... Dodatek: Když už jsem si začínal říkat, že bych mohl jednu hvězdu přihodit, přišel závěrečný díl série, díky kterýmu jsem si uvědomil, že je to pořád jenom nudná kriminálka.(5.4.2008)

Nejedná se o nic dechberoucího, ale je dost možné, že to jednoho dne mohl být hodně dobrý seriál a o to je větší škoda, že mu za oceánem nedali další šanci. Upřímně si myslim, že i kdyby to byl sebepitomějsší počin, což neni, tak Coster-Waldou by jen svym charismatem dokázal udržet seriál nadprůměrným. Škoda, že se to nechytlo, respektive nestačilo chytnout, jelikož mimo mírně řečeno pohledného Nikolaje, to má i kvalitu mnohem důležitější a zjevně nedoceněnější, je to dost originální a v prostředí, který se nikdy pořádně neokouká. No nic, jdu truchlit kroutíc hlavou nad demencí producentů, že zase jednou zabili dost dobrý projekt, nápad a možná i kariéru jednoho sakra dobrého herce.(28.1.2012)

• honajz

Hezké triky, ale jinak to prostě nemá šmrnc a vůbec to nevyužilo potenciál námětu. Hlavní hrdina je něco jako Highlander a řeší kriminální případy. Ale jeho dlouhověkost je tady jen fasádou, za kterou jakoby se tvůrci báli jít. Je to jen image, ale chybí charakter. Pak se podobné postavě nedá moc věřit, sorry. Samotné případy pak jsou jak vystřižené z nějaké učebnice pro začínající autory detektivek.(16.3.2009)