Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

Mire

Legendárny thriller s riadne temnou a dusnou atmosférou, špička vo svojom obore. Tak depresívny film sa málokedy vidí. K tomu výborná kamera, réžia a herecké výkony. Pre mňa lepšia záležitosť ako o štyri roky mladší Se7en. ()

helrohir

Tento film som si chel pozrieť už dávnejšie, ale dostal som sa k nemu až teraz. Okrem špičkových hereckých výkonov démonického Anthony Hopkinsa a prirodzenej Jodie Foster (jej výkon v útrobách vrahovho domu nemá chybu) ma film zaujal hlavne starostlivo budovanou atmosférou doplnenou o zopár brutálnych scén, z ktorých vynikne scéna s maskou z policajtovej tváre. Moje očakávania z tohto filmu predsalen neboli tak úplne naplnené, pretože od jeho kultového statusu som čakal niečo viac, aj keď neviem presne čo, takže v rámci žánru u mňa zostáva neprekonaný Fincherov thriller "Sedem". 90%. ()

Davanity

Jeden z mála filmů podle knižní předlohy, který se jí opravdu drží a v kterém jsou jen malé odlišnosti, kdy tomu tak není a to velmi oceňuji. Kdokoliv četl knihu Thomase Harrise jistě s chutí zhlédne tento snímek plný napětí i akce. S Anthony Hopkinsem naprosto dokonale ztvárňujícím Hannibala a s Jodie Foster v roli agentky Starlingové. Skvělá kombinace. ()

Zolky

Nemôžem si pomôcť, ale tento film ma absolútne nezaujal. V polke som už chcel vypínať, ale povedal som si, že pravdepodobne to začne mať grády iba teraz. Mýlil som sa. Od začiatku do konca totálna nuda a o tom komickom konci už ani nehovorím. ()

bohhous22

Hmmmm....tak toto je naprostá lahůdka ve svém žánru.ŠKODA,že film nemá svůj director's cut.Ne,že by mně něco vw filmu chybělo,ale je tak genialní,že bych mohl být i nekonečný! ()

jayman

Nightvision v pivnici. Ak existuje zlatý fond thrillerových scén, toto je jeho kráľovná. Okrem toho Hopkins je satan. Pevne verím, že tento film spôsobil túžbu študovať behaviorálnu psychológiu a/alebo túžbu vraždiť ľudí aspoň u jedného človeka, tak skvele to je natočené. Neviem čo viac. Treba vidieť pred smrťou. ()

Guran

Vynikající výkony Jodie Fostrové a Teda Levina, ale naprosto senzační výkon Anthony Hopkinse, u kterého jsem si říkal, že toho kanibala snad nehraje, nýbrž že jím je doopravdy. Legendární snímek Mlčení jehňátek jsem shlédl teprve nedávno a vidím, že jsem do té doby přicházel o hodně. Skvělý příběh a pointa, kde jste napjatí od začátku filmu až do konce a říkáte si, jestli ty Lecterovo žvásty jsou pravdou, nebo se jen snaží naše detektivy oblbnout. Co mi na fimu naopka vadilo byly scény, které nás zaváděly do vrahovo doupěte (pokud se tomu tak dá říkat), myslím, že tyto scény připraví diváka o větší zážitek a překvapení, protože nám vlastně tímto způsobem filmaři poodhalují zkutečného vraha, což je podle mého názoru špatně, ale i tak je film skvělej. Dal bych klidně 10/10, ale ty scény mě mrzí. ()

Vojtarr

Někdo si před shlédnutím filmu řekne: „Ano, zase další obyčejná detektivka, FBI něco zase vyšetřuje." Nemá náhodou tento člověk pravdu? Nemá. Normální detektivky jsou o tom, že někdo někoho zabije a někdo to vyšetřuje a nakonec vraha dopadne. Dá se říct, že Mlčení jehňátek je v tomhle docela podobné. Je tu, ale navíc například zápletka ohledně Hannibala Lectera. Konec je sice otevřený, ale všem je jasné, jak by film skončil, kdyby byl o patnáct minut delší. ()

lusa

V 90. rokoch sa filmu tak nejak viac než darilo. Je hriech pozerať to s dabingom, Anthonyho originál dotvára 40% jeho zvrátenej charizmy. 5* ()

ostravak30

V prvé řadě bych řekl, že by se to nemělo nazývat hororem. Podle mě je to velmi dobře propracovaný thriller. Silný a mrazivý. Ono se toho ve filmu zase až tak moc na můj vkus neděje. Jistě, hlavní hrdinka pomáhá s vyšetřování série vražd. Jenže hlavním hrdinou je Hannibal Lecter a ten stráví celý film za mřížemi a jde jen o jeho rozhovory s mladou studentkou FBI. Jenže v tom to právě je. I když je vyšetřování vražd v pozadí, protože jde právě a hlavně o Lectera, tak mistrovský výkon vynikajícího herce A. Hopkinse vše povyšuje na mistrovské umění. Vlastně se jedná o vysokoumělecké dílo. K tomu si přidejme další vynikající herečku, pro mě možná až zbytečně v poslední době opomíjenou Jodie Foster a máme hotovo. Právě osobnost Lectera nedá většině z nás spát a už jeho vzhled je svým způsobem děsivý. Já připočítávám brilantní scénář a jde o jeden z nejkvalitnějších thrillerů všech dob. ()

Brano

Toľké pozitívne ohlasy, ale mňa to nebavilo. Dosť nudná krimi zápletka, ktorá je zbytočne natiahnutá na dve hodiny. Herecké výkony boli síce výborné, obzvlášť Hopkinsov, ale to mi na vyššie hodnotenie nestačilo. Ďalšie časti sa mi páčili viac. /50%/ ()

0verseer

"I do wish we could chat longer, but... I'm having an old friend for dinner." 5 Oscarov to jest vizitka filmu, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie komentáre. To sa musí vidieť! Thriller s elektrizujúcou atmosférou a bravúrnym výkonom Anthonyho Hopkinsa, ktorému stačila len štvrť hodinka času na plátne, aby si dokráčal pre zlatého plešivca za najlepšieho herca v hlavnej role. Frajer. ()

JosefTomas

U tohoto filmu můžete dělat deset dalších věcí a nepřijdete o nic důležitého. Absolutní blbost. Scénář děravější než cedník. Akce... Počkat, to je akční film? A herecké výkony jsou všechny na zlatou malinu. To vážně musí někdo dělat takovéhle pokračování? ()

iN

Sice jsem už Mlčení párkrát viděl, ale až teď jsem mohl docenit jeho kvality. Úžasný výkon Sira Hopkinse doplňuje Jodie Foster + skvěle adaptovaný scénář + famózní kamera a hudba = jasné Oscary a mých pět hvězdiček! ()

johnny01

Oceňuji především mimořádný herecký výkon Anthony Hopkinse – v jeho podání je Hannibal Lecter přesně takový, jaký má být. Není jasné, zda je více génius nebo blázen, zda se něco nestane v příští vteřině, přitom působí velice klidně a vyrovnaně. Film si drží dobrou atmosféru i napětí, nechybí několik zvratů, povedl se i úplný závěr. Jediná výtka tak směřuje k samotnému dopadení Buffalo Billa, které není uvěřitelné a zdá se až naivní a pokulhává za jinak velice dobrou úrovní filmu. Scénář zde mohl být napsán mnohem lépe. ()

DaleCoper

Po Caprově Stalo se jedné noci a Formanově Přeletu třetí a zcela zasloužený grandslam (Ceny akademie v pěti hlavních kategoriích) ()

horor2

Mistrovské dílo, které nikdy nezestárne. Jodie Foster a Anthony Hopkins podávají životní výkon. Je to drsné, nepříjemné, děsivé + závěrečný zvrat a finále ve tmě. Klenot, ze kterého mrazí. ()

peeteno78

Nikdy jsem nebyl velký fanoušek psychologických thrillerů a vím, že tento film se mezi ně úplně stoprocentně taky řadit nedá, ale vždycky jsem ho tak bral. A dokud jsem ten film neviděl, myslel jsem si, že to není nic pro mě. Když jsem na něj ale náhodou narazil v televizi, doslova mě upoutal do křesla a nepustil. Hltal jsem každé slovo, každou scénu, všechno. Tak silný filmový zážitek jsem zažil jen párkrát. A to ještě nemluvím o hereckých výkonech. Jodie Foster je skvělá skoro ve všem, kde se objeví a ačkoliv Anthonyho Hopkinse příliš nemusím, jako Hannibala by ho nikdo nezahrál lépe. Oba naprosto dokonalí a vlastně ani nedali moc prostor ostatním hercům. Díky nim jsem ostatní postavy úplně zapomněl vnímat a hodnotit. Naprosto zaslouženě získal pět Oscarů, myslím, že jich mohl dostat i více... třeba za hudbu... ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)