Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

PeterNet

Ajaj. První hodina a půl filmu je strašně natahovaná, klidně by se dala zkrátit na polovic, kdežto v momentě kdy přijde nějaká zápletka tak do konce filmu zbývá půlhodinka. No nevím. Čekal jsem o mnoho více. Co bych ještě dodal... Kristen Stewart byla skvělá! ()

Karush

Väčšina teen publika, ako tak čítam komentáre, sa už v momente, keď zbadajú Pattinsona roztápajú, a mohol by film byť akýkoľvek- už hltajú každú minútu. Mne sa Edward dosť hnusil s kilami omietky na sebe (aj bez nej), nečudujem sa stále zohnutej hlave. No, ale k filmu- veľmi zmiešané pocity mám z neho, raz mi to príde bez nápadu a veľmi sprostučké (premena pokožky na diamontovú, zrýchlené zábery a veľa iného) inokedy ma pohltí a očarí príbeh, atmosféra, príroda a sci-fi prvky v správnej miere. Moje hodnotenie niečo medzi 4-3-2 -->takže priemer. Mimochodom sa oplatí si prečítať komentáre s hodnotením Odpad!- dobre som sa na nich pobavila :) ()

DaUr

Mnohem horší než knížka, často uspěchané a nedostatečně vysvětlené, ale úplně špatné ne. Plus za hudbu, jinak průměr. ()

LadushkaK

Dlouho jsem se bránila fenoménu Stmívání, až jsem nakonec podlehla a film si po pracovní sobotě pustila. Přece jen zvědavost zvítězila. Nemohu prohlásit, že film byl nekoukatelný - to bych ho nedokoukala až do konce - ale prostě to bylo slabé! Čekala jsem mnohem více - od scénáře, od herců, prostě od všeho... Ani ti "hezounci" to nezachránili, zkrátka film skončil a tím to haslo, žádné výrazné emoce ve mně nevyvolal. ()

flawi.f

Co nakonec musím uznat, tak ono to Stmívání není zase tak úplně příšerný, jak jsem si myslela. Ano, scénář balancuje na hranici podprůměru, o dialozích ani nemluvě, ale jinak všechno ostatní celkem funguje. Kristen Stewart a Robert Pattinson se na role opravdu hodí a hlavně chemii, která mezi nimi funguje, by jim mohli leckteré herecké milenecké dvojice závidět, film má solidní atmosféru a scéna baseballu je vyloženě skvělá. ()

Tyny

Neumím se zbavit toho pocitu, když jsem film viděla poprvé. Je to už celkem dávno, ale stále se mi to líbí. Přes všechny kritiky na Stewart se mi její výkon nezdá až tak špatný, jak se všude píše. Pattinson přes všechny stejné pohledy byl fajn, prostě upír. Prostředí ve filmu a atmosféra je spíš pohádková a dětinská, proto se mi líbí. Navíc skladatel Burwell prostě umí, o tom žádná, tak nevím kde je problém. ()

Ryuuhei

Bylo mi 17, když jsem prvně viděl Stmívání a tehdy mě to strhlo. 10 let poté už nemohu říct, že bych z filmu byl tak nadšený, ale aspoň se vyjádřím k odpůrcům, kteří jsou trapní až běda. Hlavně takové to poukazování na to, co by a neměli upíři dělat. Je na autorovi, jak téma pojme. Samozřejmě, někdejší standard udává, že upíři spí v rakvích a na slunci se „rozpustí“. Tady nikde a nikdy nespí, plus na slunci září. No a co? Je to jako u zombie tématu, které taky pokaždé funguje jinak - jednou jsou zombie klasicky potácivé, podruhé běhají jak šílené a potřetí třeba i smýšlí samy za sebe. A kritizuje to někdo? Ne. Tak proč se opírat do lehce netradičně pojaté upírské romantiky? Jistě, je to pojaté tak, aby byly hlavně náctileté slečny spokojené. A většina je. Tak o co jde? Příliš intelektuální, nebo testosteronová hovádka, si nicméně tvrdí to své. A hlavně proto ponechám čtyři hvězdy. Pro mě je to docela dost v pohodě sledovatelný film, ke kterému bych měl své výtky (např. přehršel rádoby uměleckého klišé), ale jinak nemám důvod zbytečně házet špínu. ()

marvan

Marketingový kalkul z filmu trčí jako péro z gauče. Spíš než o klasický film se jedná o pilotní film seriálu, který se rozmáchle připravuje na další pokračování. Rozmělněná zápletka, neduh současné fantastické literatury, kdy se z námětu na jednu knihu udělá zdroj spisovatelovy celoživotní obživy, se přenesl i na filmová plátna. A tak po 120ti minutách úhledných kulis a hezkých tvářiček přijde jen "to be continue". Catherine Hardwicková umí natočit působivé kulisy, aby ne, 20 let stavěla kulisy pro jiné režiséry, ale tam kde se snaží zachytit citový vývoj hrdinů, herci zbytečně přehrávají. A přitom Kristen Stewartová i Robert Pattinson disponují charismatem, který mluví sám za sebe a jakékoli gesto navíc působí rušivě. Každopádně chroničtí romantici obdrželi svou dávku spolehlivě působící drogy. ()

Zdeňka

Myslím si, že si to především užijí holky co čtou (nebo četli) dívčí románky, protože Edward je typický hlavní hrdina, krásný s nějakým tajemství. Hlavní hrdinka je svým způsobem ušlápnutá holka, která hledá své místo. Takže opravdu typický dívčí román, přiznávám se, že jsem je také četla a film jsem prožila se zdvyhnutými koutky. ()

sallyann

Guilty pleasure. Myslím si, že Stmívání je jedním z rozporuplných snímků. Mnoho lidí jej považuje za film pro puberťačky nebo emaře. Já se neřadím ani do jedné skupiny. Četla jsem všechny díly Twilight ságy, a tak jsem byla zvědavá, jak bude vypadat filmové ztvárnění. Bavila jsem se nad názory, které se týkaly hereckého obsazení. Na začátku všichni nesnášeli Roberta Pattinsona (Edward). Poté, co film přišel do kin, se stal miláčkem davů......Hudba ve filmu byla vážně skvělá. Co se týče samotného filmu - mám ráda scénu s letadlem, kdy se ocitáme z prosluněného Phoenixu ve Forks, dále seznámení Belly s Cullenovými, baseball a samozřejmě scénu v baletním studiu. ()

galba

Tuctovka, ale docela se povedla normálně bych dal 2, ale že je to režisérka, je to nemastné neslané, ale neurazí ()

Hádés

lepší tři hvězdy...očekávání bylo rozhodně horší, i když smrdutost EMO-GOTHIC nosferatu shop holčiček a chlapečků obarvených na černo s taškou My Chemical Romance, zvlášť ze začátku, vytěkávala do ovzduší opravdu v hojných hektolitrech ()

xxvasa odpad!

krasny filmik plny jeste krasnejsich momentiku u ktereho sem si hezky poplakal ten upir byl tak kraaaasny, skoda ze nejsu mlada holka abych si u toho rval rodidla... ()

terunka003

Strašidelné, napínavé, zamilované, sympatické. Mám ráda takové fantasy filmy. Má pubertální sestra tento film moc chtěla, tak jsme sehnaly a koukly na to. A světe div se - líbilo se mi to! Mělo to děj, mělo to spád, bylo to o něčem. Sice jsem byla asi vždycky v deziluzi, že upíři nesmí na sluníčko nebo se spálí na popel, ale tady na nich svítí diamanty a denního světla se vůbec nebojí. Asi moderna i u tajemných bytostí. Všechny postavy byly sympatické, od hlavních hrdinů, přes upíří rodinu, po přátele, k rodičům. Film vhodný pro lidi co by tento film vzali s nadsázkou a nekoukali by na něj jako na trapný pubertální film, vždyť Prcičky se taky líbí (skoro) všem. ()

Beky

Po romontické zápletce prahlo moje srdce a tak jsem si pustil Stmívání, které je ještě lízlé záhadou jako víno:)!! Asi takhle, režisérka určitě ví kam postavit kameru a jak vystavět atmosféru romantickou i fantastickou, co ale neumí je práce v akčních scénách, které obsahují přece jenom nějaký ten trik!! To je bída šílená!! Ale já se po celou dobu nenudil a navíc by mě zajímalo jestli oba hlavní předstvitelé hrajou dobře nebo naopak příerně, protože jejich mimika buď značí opravdové zoufalství a beznaděj nebo se jednoduše chtějí pozvracet a ono to ne a ne jít!!! Fakt nevim!! Musíte rozhodnout sami, někdy mě jejich neustálý třepaní brady, mini pohyby ústý, a úhybné pohyby očí přišly už mooooc divný a já se vcelku smál!! Jinak těžkej průměr a 3 hvezdy za to, že atmosféra mě pohltila a o režisérce jistě ještě uslyšíme!! Jednou větou: Lords of Dogtown považuju za velmi dobrý film, proto my nejde na mysl, viditelné režijní zhoršení paní režisérky, akce bez náboje takový styl je mi to šumafuk těžko jinde najdeš!! ()

ywo666

Tesné 3*. Keby to bolo aspoň o trochu menej romantické dal by som 4. Inak vcelku zaujímavý film, ktorý prináša opäť nový pohľad na upírov (nevadilo im slnko, v celom film som nezazrel ani na sekundu povestné špičáky), ale ako som povedal mohlo to byť trochu temnejšie a drsnejšie. Hlavná hrdinka podľa mňa sa až príliš ľahko zmierila s tým, že idol jej srdca je upír! A skúste sa v noci podvedome pritúliť k upírovi ktorý má byť studený ako ľad:-) ()

elle

Těžké nepodlehnout. I když nejsem věková kategorie, pro kterou je to určené a Bravíčko jsem nikdy nečetla, zde se povedlo něco tak nového, stylově uceleného (ač ne originálního) a jasně využívajícího hlad po estetické romantice (tzv. teenagerské filmy jsou povětšinou trapně otevřené, upocené a užvaněné), že se už teď obávám jaké laciné napodobeniny či parodie se vyrojí. Opravdu překvapivě zábavné a upřímnou soustrast náctiletým chlapcům, v Edwardu Cullenovi máte drobný problémek hoši. Jste dost cool tedy cold? ()

lennyd

Po rozvodu svých rodičů žila Bella (Kristen Stewart) u matky, ale jakmile si matka našla nového přítele, rozhodla se přestěhovat zpět do svého rodného města k otci. Hned první den ve škole ji zaujme tajemný Edward Cullen (Robert Pattinson), který ji tak okázale ignoruje, až je na tom něco divného. Když se jednoho dne stane Belle nehoda, jen rychlý zásah Edwarda ji zachrání před jistou smrtí. Až nyní Bella poznává, že Edward ani jeho sourozenci nejsou jen obyčejní lidé ... Málokterý film vyvolal takové rozporuplné hodnocení - jedná část publika (ta mladší) je totálně nadšena, zatímco druzí jej odsuzují jako totální ptákovinu. Ač bych věkem měl patřit k té druhé skupině, nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo. Po těch všech Underworldech, nabitých akcí od první do poslední minuty, ale bez špetky "života", mi Stmívání přišlo jako balzám na duši. Upírské schopnosti jsou zde tak trochu na pozadí (samozřejmě mimo poslední dvacetiminutovky), a spíše se řeší vztah dvou zcela rozdílných ... ehm ... lidí. Nakonec i té akce se dočkáme, a nutno uznat, že i ta je naprosto dokonalá. Navíc se mi líbilo, že hlavní hrdina (nikoli hrdinka!) jezdí ve skvělým autě (Volvo C30 je naprosto úžasné). Klidně mě sežerte, ale já chválím ... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?