Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

KatanaCZ

Možná budu za blbce, ale musim říct, že se mě Twilight hodně líbilo. Líbil se mi příběh, atmosféra, hudba i poměrně zajímavá kamera. Jsem rád za každý film, který se nějakým způsobem zabývá tematikou upírů a je mi jedno zda je to krvák či nikoli, hlavně to musí mít hlavu a patu. Zpracování příběhu je solidní, vůbec nelituji toho, že se jedná v zásadě tak o 80% romanťák, spíše naopak. Ještě, že to nedopadlo jako Blood and Chocolate! ()

Medwídek

A tak.. nebylo to úplně špatné. Děsil jsem se toho, hlavně kvůli dětem, které o tom básní a převlíkají se v hlavní hrdiny stejně jako se převlékali za EMO. Jen se teď děsím toho, co příjde s dálšími dvěma díly. ()

Loki81 odpad!

Snesu hodne, tohle uz je ovsem prilis... Plne ztotozneni s EDaSem - Super massive emo shit!!! Skoda jakekoliv dalsi namahy s hodnocenim... ()

Noviik

Snad jsem se nikoho nedotkl změnou hodnocení, když vidím, že dvojka ještě není dokončená, ale v hodnocení už má 100%. Tohle šílenství (tedy ne to hodnocení) popadlo i mou přítelkyni, která knížky přečetla rychleji než cokoliv jiného a zná ty postavy nazpaměť. To pro ni jsem se timhle filmem s*al do dvou ráno od tří odpoledne. Nakonec když mě donutila se podívat, tak jsem si říkal, že to sice není tak žhavý film, jak se zdá podle šílenství, ale ani tak strašný. Takže vysvětlím za co snižuji plné hodnocení, které by dala ona. Jednu hvězdičku dolů za scény, které jsou nehorázně natahované, či úplně nadbytečné (piano). Je to sice zamilovaný, romantický cajdák pro ženský, ale to se tam prostě nedalo vydržet (naopak ta moje tyhle scény miluje ze všeho nejvíc). A druhou hvězdičku za kazení v podobě písniček, které podle mého názoru prostě do filmu nepatří, pokud si to nevyžaduje děj. Každopádně scéna, jako například baseball, která má upoutat vizuálně na pozadí se zpěvěm, který je sám o sobě dost výrazný, se přebíjí a nic jsem z toho neměl (navíc tu skupinu - Muse - mám opravdu hodně rád). Vynechám takové ty žvásty o hlouposti příběhu. Prostě průměrná podívaná - horší pro chlapa, krásné pro ženskou. ... Po dalším nedobrovolném shlédnutí jdu o hvězdičku dolů - prostě se to nedá! ()

AGO

Chápem ten povyk...každá teenagerka chce mať vlastného sexy upíra, čo jej v noci lezie potajomky do postele. Žiaľ, mňa sa to (pochopiteľne :)) netýka a akonáhle skončila prvá polhodina navsiaknutá chladivým horským vzduchom, začali sa filmové hard-core muky. Naivné romantické kecy, nevtipné efekty a nagélovaní vampíri...ďakujem, neprosím!!! ()

Sabrewulf odpad!

Tohle byla vážně síla. První hodinu se vůbec nic neděje, že člověk chcípá nudou a tu druhou hodinu............. se taky nic neděje. Ten film je celý prolezlý špatností, jak strom kůrovcem. Režie mdlá, hlavní hrdinka je nakrklá kráva, která se snad za celý film ani jednou nepousmála, upíři vypadají všichni jako emobuzny, ti tři " záporáci" patří spíš do laciných seriálů typu Buffy, nebo Čarodějky, samozřejmě se upíři v klidu procházejí na slunci (za tuhle drzost bych tvůrcům rozkopal ksichty, kde to jsme? časem se budou vlkodlaci měnit jen o velikonočních svátcích, ne?), vrchol tuposti byl, když si Bella musela základní charakteristiku upírů zjistit až z Google, celé je to hozené v nějakém hnusném nazelenalém filtru, hrajou do toho projímadla pro puberťačky......... Nejhorší na tom všem je fakt, že tahle blitka byla zpočátku na CSFD v červené barvě. Proboha za co?!!!!!!!!!!! Není tam nic, co by stálo za modrou, tohle je prostě jasná černá. Nezbývá než dodat, že zvracím na každého, kdo to ohodnotil nadprůměrem. ()

reky

Koukat na film z důvodu účasti oblíbené herečky/herce se mi nějak přestává vyplácet. Nevyšlo to už třeba u Hry s ohněm a Jodie Foster, spokojenej nejsem ani teďka. Kristen Stewart sice hraje zase celkem slušně, je však s místy zajímavou hudbou jediným kladem snímku. Scénář je mírně řečeno pitomej, děj je navíc ve většině celkem nudnej, přitom s romantikou jako takovou problém nemam, musí to mít ale nějakej spád a náboj, čehož se mi tady minimálně půlku filmu nedostává. Negativem je i Kristenin herecký protějšek Robert Pattinson - tak špatnej hereckej výkon jsem už neviděl hodně dlouho, obzvlášť poslední scéna je z jeho strany vpravdě hrůza. Pár pasáží zajímavých bylo, opravdu však jen pár. Doufám, že si Kristen do budoucna bude vybírat zajímavější projekty a nezahazovat se s podobnejma blbinama. 40% ()

Radiq

Když je kolem toho tolik povyku, tak jsem byl zvědavej, kdo koho zas tahá za šulina nebo za nos... Nevím, já se u toho teda za šulina netahal a za nos jo, protože zrovna soplím rýmu. Ale to je vedlejší. Můj výron zní, teda - můj ortel zní: jako dalo se na to čučet. Chválím hlavně to, že tam necpali schválně nějaký známý tváře. A tvář Kirsten Stewart možná mohli vyměnit, třeba zaaaa... někoho jinýho než sťuartovou... ale na podřezání žil určitě nebyla. Vlastně nevím, co si stěžuju. Všichni upíři byli skvěle bledí (nejlepší ten, co má furt v ksichtu výraz, jakoby se bál), ale na Old Shatterhanda bledou tvář nikdo z nich neměl. ()

tom88

Moje očakávania boli slabé, zneli asi tak, že to bude trápna sračka pre teen zaprdencov a asi to bolo dobre, že som veľa nečakal, pretože ma nakoniec film o to viacej potešil. Režisérka odviedla celkovo fajnú robotu, z ktorej som nakoniec aj niečo pociťoval, takže na moje prekvapenie film zasiahol aj mňa. Samozrejme sa s námetom dalo pohrať viacej, predsa len akčné scénky mohli vypadať uveriteľnejšie. Inak som nejak technické spracovanie prekusol a nedostatky mi príliš nevadili. Herci nie sú zrovna oscarový, ale zrejme si odviedli svoj štandard a opäť spokojnosť. Samozrejme, že ani Stewartová ani Pattinson nie sú pre mňa žiadnymi ideálmi akými sú momentálne pre more mladých. Na prvý pohľad Súmrak možno vypadá ako dve hodiny nudy, ale má to svoje kúzlo, ktoré niekoho možno dostane a niekoho zase nie. Aj tak nechápem ako mohlo prísť s príchodom Súmraku také veľké boom a teenageri teraz pokladajú pokračovanie za najočakávanejší film namiesto aby očakávali Cameronov Avatar alebo Jacksonovho Hobbita. Ale áno, musím priznať, že aj ja sa na pokračovanie teším, ale odtiaľ potiaľ. Pekných 70% ()

MJMilan

Celkem solidní pohádka s upírskou tématikou zasazená do dnešní doby. Asi velikou výhodou je hlavní představitel, který uchvátil již nejedno dívčí srdce.... za sebe můžu jen doplnit, že lítání na zádech směrem vzhůru do lesa mi trochu připomnělo tajemný hrad v karpatech. ()

Qualdezar

Musím říci, že jsem čekal větší fiasko. Podle toho, co jsem o filmu slyšel, jsem čekal přinejlepším druhého Eda Wooda, ale ukázalo se, že v mnoha ohledech jde u většiny lidí ve vztahu ke Stmívání spíše o módu a předsudky, imho. Rozhodně to není žádná perla kinematografie, ale zase jsem viděl o dost větší sračky. Po formální strance je ten film imho nadprůměrný (kromě triků), v některých ohledech bych řekl, že obsahuje i zajímavé nápady. Po obsahové strance je to imho čistý průměr. Počet klišé a patetických dialogů je podle mě srovnatelný s jakoukoliv jinou průměrnou slaďárnou, tady bych zase nebyl zbytečně zaujatý. Krom toho, některé nápady jsou zase nutno přiznat fakt dobré (ať už postavy, pojetí některých upírských zvyků, i paradoxně některé dialogy). Takže ve finále se to celkem zprůměrňuje. Co se režisérce a hlavnímu hrdinovi hodně nepodařilo, bylo vystižení a vůbec celkové pojetí vnitřního boje v Edwardovi, který byl velmi zploštěný na: "miluji tě, ale musím se hrozně ovládat, abych tě nevysál". Není to ani psychologické, ani děsivé, dokonce ani pateticky romantické, je to prostě jen nijaké a nepřesvědčivé. V tomto ohledu film paradoxně dost sucks :-P (+ trochu mi haproval i přelom u Isabelly, když uvěřila, že Edward je upír, celkové gradování mytologie to trochu shodilo). Daly by se najít i další věci, ale už spíše dílčí, paradoxně (vzhledem k dnešnímu trendu v Hollywoodu) třeba i v té zmiňované trikové rovině. Na druhou stranu filmem prosvítá tušená vize, režisérky, která se sice patrně nepodařila zcela naplnit, nicméně jistě i pozitivní otisky to v sobě zanechalo, zejména ve chvílích, kdy se film nesnaží být romantický, což je zejména první část filmu (než se ústřední dvojice sblíží). Náznaky velmi povedené, podivně tónované atmosféry, podtržené velmi dobře vybranými scenériemi, dobrou prací s osvětlením i kamerou v kombinaci s příhodnou hudbou. Kdyby celý film byl takto více „divně“ laděný a méně pateticky romantický, mohl to být imho i poměrně zajímavý film. Nicméně je jasné, že cílové publikum bylo jasné a bez něj by film patrně asi vznikal o dost hůře. I tak si myslím, že vyložená ztráta času to není a tentokrát se k masovému opovržení a celkové twilight-fobii nepřidám. ()

Pilgrimka odpad!

Upíři se musí otáčet v hrobě. To co oni nazvali upírama, vypadalo spíš jako voskové figuríny s neustále divným výrazem, se kterým Éďa naprosto vedl. Bylo mi ho líto, vypadal jako by měl problémy s trávicím ústrojím. Ať už se jednalo o romantickou scénu, akční atd, pořád ten samý výraz. Zostudnění upíří kultury. A i kdybych měla nad tímhle přihmouřit oko, tak stějně na tom filmu nenajdu žádné plus. Stupidní dialogy, špatné herecké výkony a brutálně mě hlodalo to, jak jsou na sebe ti dva závislí. Jo, jediné co se mi líbilo bylo vlastně to, když jsem slyšela song od Muse. That's all. ()

wendelin9

Ačkoli jsem se musela hodně přemáhat, abych se na první díl Ságy podívala, nakonec to nebyla taková muka, jak jsem očekávala. Sice nepatřím do "cílové" skupiny diváků (či čtenářů), ale pár světlých momentů, které mě mile překvapily, jsem zde našla.. Takže za překonání mých skeptických představ dávám 3*. ()

Nivenx

Romantika s upírem a ještě naprosto blbě natočená. Nechápu ten mega úspěch, když je to naprosto o ničem. Já se 100 minut nudil! ()

StanislachKo

Častým príspevkom Vašich komentárov je, že to nebolo vyslovene nudné, ale máte iné výhrady. Stotožňujem sa s inými výhradami, ale s nesúhlasím s prvou vetou... Podľa mňa to bolo nudné úplne strašidelne. ()

kocik1

Děj se sestává převážně z uhrančivého dlouhého civění střídavě jednoho na druhého a pak zase druhého na prvního. Občas proloženo menší akcí, abychom se nenudili. Ale nejsem ta správná cílovka, třeba kdyby mi bylo o pár (spíš desítek) let míň, taky bych uhrančivě civěla... , akorát že na obrazovku. ()

vesper001 odpad!

Aspoň už vím, jak poznám upíra. Napomádované tupé, podle nálady, úplňku nebo svých dnů mění barvu očí, hraje si na strkanou s auty, houpe se na stromech jak orangutan a je zářivě bílý, anžto se štědře pudruje moukou. No a tenhle ovád nechutný sbalí bledničkovou Bellu (tím, že na ni upřeně civí jak vejr – hoši, tak takhle!), jenže neví, jak to s ní zaonačit, přesněji dělat, aniž by ji nakazil. Že by stačil kondom a těsný náhubek nikoho z těch ozubených nanicšprtů nenapadne. Ne, ti co Stmívání, Rozbřeskávání a Svítání nebo jak se to všechno jmenuje, nominují na hnůj století, se pletou. Tohle by získalo tak maximálně nominaci na záložní film na televizním kanálu pro nespavé děti. ()

hans500

Režie výborná, skvělé obsazení (hlavně Kristen Stewart, Robert Pattinson a Billy Burke), vynikající scénář, perfektní atmosféra a velmi dobrá hudba i vizuální stránka. Nemám co vytknout. Viděno v Kině Svět v Chebu 6. ledna 2009 ve 20:00. ()

Jaňo

Trojka, ale slabá... Knihu som nečítal, takže neviem, či mi náhodou neunikli nejaké detaily, avšak toto nie je šálka kávy pre moje uspokojenie. Pravdepodobne na mňa už mali vplyv iné "upíračiny", pretože som čakal omnoho viac akcie a menej cukrovania. Nemyslite si, že by ma uspokojil cesnak, striebro a rakva, ale temnejšia atmosféra určite (tých 15minút naozaj nestačilo!). Na výbornú však musím vyzdvihnúť hudbu a výber hlavných postáv (aj keď na plagátoch vyzerajú otrasne). Svoje role zahrali dobre a štýlovo. Sympatický bol aj mierne vsunutý humor. Uvidím, dám tomu ešte jednu šancu po čase a možno ma to presvedčí, no na prvý krát... neúspech... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?