Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

dvopet

Typický příklad snímku, který se pomocí všech myslitelných propagačních nástrojů tváří jako velká hollywoodská áčková produkce, ale je to ukázkové béčko a navíc špatné. Všechny složky filmu jsou odbité, zejména scénář je děsivý. Nejen hloupými dialogy, ale především tragickou syžetovou výstavbou v čele s logickými nedostatky, které ovšem nejsou způsobeny zasazením do mýtického světa (kde by byly odpustitelné), ale jsou tohoto charakteru: např. "K čarodějnicím se nikdy žádný živý člověk nedostal" ... o pár scén později ... "Jak daleko je to ještě k čarodějnicím?" "Čtyři dny". A také triková stránka, na kterou Leterrier vsadil úplně všechno, je laciná. Tak až to z plátna doslova křičí. Ve výsledku tak jednotlivé složky filmu nefungují ani samy o sobě, natož jako celek. Tvůrci očividně milují Star Wars a proto jim nedělá sebemenší problém prvky z této ságy zasadit do "svého" světa fantasy. Postava druida tak jako by vypadla z oka písečným lidem planety xy, meč - božský dar - funguje na podobném principu jako meče světelné atd. Ralph Fiennes, prakticky totožně jako v sérii HP, je natolik ubit triky, že nemá sebemenší prostor aby vytvořil alespoň náznak doteku skutečného zla. Ostatně Leterrierovi je napětí věcí absolutně neznámou. Aktuálně protěžovaný Sam Worthington je hercem, který má potenciál představitele hlavních rolí. Jenže jeho civilismus - který v případě mariňáka v Avatarovi funguje (všimněte si i totožného sestřihu) - zde působí v sousedství velkých gest a póz (byť prázdných) doslova nijak. A ve většině scén, které by mohly být výraznějšími, mu bohužel dialogy hází klacky pod nohy. Jediným světlým bodem je tak Mads Mikkelsen v roli kapitána Draca, který zde dosáhnul takové upřímnosti výrazu, že mu věřím každou větu kterou pronese. Stává se tak jediným nosným (a koukatelným) artiklem snímku, na který divák, na rozdíl od původního Souboje Titánů, rychle a rád zapomene. Že to ale musela odnést zrovna Davisova klasika, filmového fanouška jednoznačně zabolí. "Produkt" se vším všudy. ()

Sonnik

Between gods and men, the clash begins. Slabota. Kdo by čekal, že jediný frajer bude Mikkelsen. Všichni ostatní stojí za prd, chybí tam sovička a celkově jsou Titáni strašně odfláknutí, Vydali se vlastní cestou s originálem se pojí pouze v hlavních bodech. Tak to dopadá, když se z klasiky chce udělat blockbuster. "Release the Kraken!" ()

DaUr

Ani ta hudba, kterou jsem čekal povedenou, nebyla k poslouchání :( Nuda, nuda, a ještě jednou nuda. Jedna * za relativně dobré akční scény, jedna za Ralpha Fiennese. ()

Mrkvič

Nebýt první půlhodiny a většiny dialogů, bylo by to hodně slušné navázání na originál. Sam Worthington jako Perseus - rybář - jediná nemánička - a od začátku do konce se stejným zarputilým výrazem. Zbytečné je si představovat, co s někým udělá zjištění, že je bůh. Že projde několika boji a za pár dní uvidí věcí víc než kde kdo za celý život. Tenhle Perseus je jednoduchý a ani od něj nejde čekat víc než drsňácké nudné hlášky od začátku do konce. Na druhou stranu scény se škorpiony, s čarodějnicema a s Krakenem jsou hodné nástupnictví trikové legendy. ()

markuc

Vysvětlovat někomu, o čem je film Souboj titánů je nejspíš nošením dříví do lesa. Film z roku 2010 je předělávkou (v dnešní době Hollywood dělá i takovéhle blbosti) skoro třicet let starého kousku, ano toho, který už je legendou a kultovní a všichni se modlili za to, aby ho nedejbože nikdo nepředělával. Bohužel se tak stalo a výsledek je katastrofální. V podstatě ještě horší zážitek než z předchozího výtvoru. Filmaři zkazili co se dalo, úplně zničili charisma předchozího filmu. Bál jsem se, že to bude podobná slátanina, ale je to ješte horší, a to jsem to ještě ani neviděl v tom tragickém 3D (film nebyl točen ve 3D jako třeba Avatar, oni ho s vidinou vyšších výdělků v kinech předělali). Takže tohle je blbost největšího kalibru. Nebýt Mikkelsena, má film odpad a 0%. Totální nuda, být na 3D projekci, asi si trhám vlasy nudou. ()

Honzíno

Tohle se moc nepovedlo. Bohužel.:( Ze začátku je Souboj fat hrůza. Po nějakém času stopáže se kvalita trochu zvedne. Příjemné finále celkem, které probudí alespoň nějaké pocity a prožitky. Jinak popcorn a navíc ještě hodně hloupý. Škoda, v této sestavě mohl výsledek dopadnout určitě lépe. 2D verze na PC. ()

DivX

Rychlost děje a délka filmu ve mě opravdu vzbudila obavy a strach. Prostě jsem to zapnul a najednou jely titulky. Efekty dobré ale příběh byl opravdu moc rychlý. Nízké hodnocení filmu taky nepřidá. Ale souhlasím s jedním nejmenovaným uživatelem... Dostal jsem to co tam má být a to co jsem chtěl. Médůzu, Krakena a hrdiny. Samozřejmě se to nemůže rovnat originálu, ale nad hodnocení bychom se měli zamyslet. 60% ()

plechulka

V jednom týdnu vidět dva nepovedené a dle mne zbytečné remaky (druhý byl Total Recall). to je je na mne trochu moc.... a tady skutečně nenacházím nic, co by se oproti verzi z 80.let dalo vyzvednout. Nemám sice přehled úplně o všech novinkách, ale (jak praví klasik) položme se na otázku: To se teď budou točit sci-fi a fantasy jen takhle - bez špetky humoru, sebeironie a nadhledu? ()

Kamkon

Ve srovnání s původním filmem více akční a zjednodušené. Počítačové triky povedené, např. postava Medůzy je skoro jako živá. Avšak loutková animace a celková poetičnost, včetně nezapomenutelné sovičky v původním filmu jasně vítězí. Film bez srovnávání jako samotný docela obstojí, je to jeden z lepších remaků, ale kazí postava pana Worthingtona, kterého nemusí a i ostatní obsazení je slabé ()

Mirokukii

Digitální orgie, které jakživ neslyšeli nic o atmosféře a fantazii. Avšak pár pěkných záběrů tu je. Muž bez výrazu Sam Worthington navíc vypadá (i tak působí) jako ztracenej mariňák. ()

Akumulátor

Před začátkem filmu to bylo řečeno jasně: Nasadit 3D brýle a vypnout mozek. Originálu se to zdaleka nevyrovná, ale na druhou stranu jsme přesnou kopii asi nechtěli... Takže když u toho nebudeme tolik přemýšlet a srovnávat s originálem, je to pěkná akční podívaná. ()

galba

Hrozna kravina, děj nikde, ještě horší než Avatar.. bohužel ve "3D", CSFD dík, že naštěstí zdarma... Percy a tento snímek si mohou podat ruku...Nejlepší byl černý Pegas... ()

Hádés

Naprosto stupidní dialogy, urážka bájí, hlavně urážka toho nejlepšího z bájí - boha Háda, který vypadá tak neskutečně slizce a je vyobrazen jako strůjce všeho zla.... nesmysl. Naprosté pošpinění starého Souboje titánů (např. Sova) a pošpinění atmosféry bájí. Tenhle film by si jistě zasloužil maximálně 2* (zvlášť ode mě), ale když ono to nakonec bylo docela hezký:) ()

Beky

I když jsem věděl přesně co čekat, netušil jsem jak tristní bude výsledek!! To i I. Hulk ( 80%) vedle Titánů působí jako veledílo...Opět se můžem dohadovat jak dlouhé nůžky mělo studio, ale nemohu si pomoci, i tak by podle mě byl výsledek žalostný, s rozpočtem pod 150 milionů dol., přece nemůžeme čekat fantasy orgie a o tom to je, na tomhle se prostě nedá šetřit!! To co zbylo z kvalitního filmu zastupuje pouze Mads Mikkelsen, nikdo jiný totiž nemá takovou postavu, které by se v té krátké stopáži dal vdechnout život. Prostě chybí jendoznačně minuty navíc a velké role filmu dostávaj neobyčejně nafrak a stávaj se tak lehce zaměnitelnými s ostatními. Ale asi nejhůře dopadl Kraken:))), takhle směšnou potvoru jsem neviděl už letá...No nic, film se nepovedl, ale pokud přece jen na něj vyrazíte, tak si pořádně užijte bitku se štíry, ta totiž má opravdu pořádný koule a naznačuje, jak Titáni mohli být úžasní!!! ()

anli

Takze tu mame novy Souboj Titanu,na ktery jsem se dost tesil.Skutecne srovnavat s originalem by bylo nefer a trochu zbytecne.Novy Souboj je predevsim,dnes velmi popularni popcornovka,tedy sazka na jiste mlade publikum,technicky dokonale zvladnute-Kraken super a cerny Paegas jakbysmet,herci slusni od Sama po Liama,jen u Ralpha jsem porad cekal,kdy vytahne hulku....Kdo zna podrobne mytologii,tak to nesmi brat moc vazne-scenariste si s tim moc hlavu nelamali,ale jinak pribeh vcelku slusne odsejpa a ma dobre tempo.Prepis do 3D je myslim zbytecny,je to po Avatarovi velmi modni,ale u vetsiny filmu dodelavane pozdeji,nikoliv primo 3D tocene a je to znat.Takze u me krasne bozskych 70%. ()

Jennifer.S

Pokud jste viděli Star Wars, Pána Prstenů, Harryho Pottera, Hvězdnou Bránu a Transformens, tak jste viděli i Souboj Titánů. Nejlepším 3D efektem jsou titulky, které jsou opravdu 3D a máte nutkání si na ně „šáhnout“. Jinak 3D působí jako skvělý rozmazávač již tak rozmazaných akčních záběru. Pokud uvidíte film v originálním znění, s titulky si hlavu lámat nemusíte. Není třeba je číst, protože příběh nestojí na dialozích. Pokud tvůrci chtějí, aby se něco stalo tak se to prostě stane a šmitec. Je libo okřídleného koně? Během 5 vteřin je u vás. Asi nemá cenu se zamýšlet nad tím, jak je možné že se meče zabodávají do mramoru jako nože do másla nebo jak lze ze čtyř denní cesty tam udělat hodinovou cestu zpátky. O nějaké vnitřní motivaci hrdinů ke konání jejich činů se nedá hovořit. Mimochodem - velmi mě nadchly papundeklové skály :-D skoro jako z originálu. Z úcty k Ralphovi dávám * a za Buba přidávám druhou. „Někdo se jim musí postavit na odpor. Někdo musí říct DOST“ – rybář zlobící se na bohy, když nemohl co-já-vím-kolikátý den chytit ryby. ()

ivan bohatyr

Celkové zklamání. Z mého pohledu dost nepodařené provedení medůzky a určitě nepodařené provedení krakena, který vypadal jako příšera z filmu Doom. Ty jejich řeči celkově mě hodně brnkaly na nervy a hlavně milionkrát opakované "nechci být jako on" (jako zeus). Po kupě nepřesností, na které narazíme každých pár minut, bych doporučil režisérovi, ať to příště zmrkne než to pustí do oběhu. Snad největší kolaps je, když se hrdinové dostanou do podsvětí pomocí převozníka za svoji jedinou minci (na zpět už nemají keš), ale je to vyřešeno mistrovky - najednou se ocitnou zase znovu na světle a všechny zachrání, pořád nevíte, no přece použijí teleport ze startreku, každý si musí přece všimnout čudlíku, co měl Perseus za opaskem!? Nová verze titánů se jim jednoduše nepovedla, můžu vyzdvihnout hádese a džiny, ostatní příšerky (a to jich moc nebylo) byly spíše podprůměrné a jak sem už psal některé se sem vyloženě nehodily a v této době prakticky neomezené počítačové grafiky je to o to horší. No snad neurazím 45, když dám 45% (mezi 2 a 3*). ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj