The Colbert Report (TV pořad)

Komedie / Publicistický / Talk-show

USA, 2005, 30 min

Jim Hoskinson

Stephen Colbert, Jon Stewart, Jack McBrayer, Scott Adsit, James Carville, Steven Van Zandt, Maria Thayer, Tony Hawk, Richard Dawkins, Barack Obama, Tim Meadows, Penn Jillette, John Legend, Matthew Wood, Ahmed Best, Brian Greene, Doris Kearns Goodwin, David Cross, Simon Schama, Conan O'Brien, Naomi Klein, Pavlína Pořízková, Robert Greenwald, Randy Newman, Mark Mothersbaugh, Eugene Jarecki, Shepard Fairey, Julian Assange, James Franco, Aaron Houston, James Taylor, Patti Smith, Ingrid Newkirk, Peter Singer, Philip Zimbardo, Leslie Feist, Čong-il Kim, David Simon, Damon Albarn, Mark Bowden, Luke Guldan, Eric Schlosser, Michael Stipe, Alan Morton Dershowitz, Amy Sedaris, Robert Baer, Adam Pally, Michael Reynolds, Frank Vincent, Hugo Chávez, John Grisham, Clare Foley, Kumail Nanjiani, Michelle Obama, Tony Bennett, Jesse Jackson, Madeleine Albright, Tony Blair, Matka Tereza, Henry Kissinger, Hillary Clinton, Skylar Grey, Jose Antonio Vargas, David Grann, Alison Becker, Bill McKibben, Samuel L. Jackson, Grandmaster Flash, Lupe Fiasco, Robin Thicke, Rachel Maddow, Joe Quesada, Arianna Huffington, Jeff Gum, Aimee Mullins, Neil deGrasse Tyson, Ed Viesturs, David Cassidy, Khaled Hosseini, Jackson Browne, Naděžda Tolokonnikova, Marija Aljochina, Jeff Tweedy, Jon Glaser, Godfrey Reggio, Sylvia Earle, Ellen Page, Richard Branson, Jeffrey Sachs, Billie Jean King, Savion Glover, James Murphy, Michael Pollan, James Woolsey, Graham Nash, David Crosby, Robert Kennedy Jr., Dan Esty, Van Jones, Amy Goodman, James Howard Kunstler, Winona LaDuke, Geraldo Rivera, Paul Krugman, Maurice Sendak, St. Vincent, Tim Gunn, Martha Stewart, Regina Spektor, Cesar Millan, Nancy Grace, Charles Moore, Lisa P. Jackson, Tom Wolfe, Bill Gates, Tim Flannery, Bonnie Raitt, Morrissey, Kevin Mitnick, Peter Buck, Mike D, Chris Jordan, Gavin Newsom, Stewart Brand, John Green, Lawrence Wright, Macklemore, Michael Bloomberg, Barbara Walters, Florence Welch, Ryan Lewis, M.I.A., Maz Jobrani, Marc Ribot, Mehmet Oz, Jim Hoskinson, Elon Musk, Jennifer Lawrence, Opus Moreschi, Jay Katsir, Eric Drysdale, Paul Dinello, Anita Sarkeesian, Walter Isaacson, Tavi Gevinson, Kyp Malone, Caroll Spinney, Jeb Corliss, Bill O'Reilly, Michael Lewis, Diane Sawyer, Megyn Kelly (a.z.), Anna Wintour, Bernie Sanders, Anderson Cooper, Magnus Carlsen, Lisa Loeb, Steven Johnson, Al Franken, Lawrence O'Donnell, Hugo Vickers, Russell Simmons, Malcolm Gladwell, David Boies, Johnathan Fernandez, Barbara Boxer, Ezra Koenig, Phil Nee, Raj Patel, A. Scott Berg, Jack Abramoff, Yo-Yo Ma, Steve Wozniak, Anthony Weiner, Francis Collins, Darlene Love, Atul Gawande, Brett Gelman, Tobias Wolff, Henry Louis Gates, Wynton Marsalis, Chris Hedges, George Saunders, Dan Auerbach, Charlie Rose, Christopher Buckley, Rebecca Skloot, Ben Folds, Jim Lehrer, Tom Hayden, Carl Safina, Geddy Lee, Alex Lifeson, Neil Peart, Andrew Bird, David Eagleman, Patrick J. Carney, Alex Trebek, Jimmy Wales, Robert Reich, Ronan Farrow, Jeffrey Katzenberg, Joy Behar, Matt Berninger, Eugene Mirman, Joseph Stiglitz, McKayla Maroney, Maria Shriver, Elisabeth Hasselback

Paul Frank

Colbertův spin off Daily Show, který převzal a zcela zparodoval formát všemi nenáviděného Fox News zpravodajce Bill O'Reillyho a jeho "Faktoru" z Fox News (tj. totální žumpy všech médií). Což je co říct, vzhledem k tomu že O'Reilly je parodie sám o sobě. Stejně jako Daily Show s velkým mediálním a zpravodajským dopadem, i když jde o satirickou show - ukázalo se v ní mnoho předních politiků a jeden segment byl dokonce moderován samotným Obamou, což je čest které se show jen tak nedostane: https://www.youtube.com/watch?v=95KTrtzOY-g(15.10.2015)

Politická satira, kterou bych strašně rád viděl převedenou do české podoby (byť s adaptacemi amerických pořadů, to u nás jde hodně pomalu viz Show JK jako český Letterman/Leno a Partička jako české WLIIA), ale asi se toho nikdy nedočkám, i když materiálu na to máme hodně moc. Stačilo by najít někoho, kdo by brilantně zahrál takový televizní stand-up v personě typického příznivce levice/pravice, tým kvalitních scénáristů, aby jakákoliv scéna byla perfektně vypointovaná jako je tomu u TCR a máme tu recept na úspěch. Zbývá už jen smeknout, že tenhle pořad vzniká neskutečně často, ale přesto si drží kvalitu a nejsou slabé díly ani hluchá místa. Takže pokud umíte dobře anglicky, máte torrenty nebo satelitní přístup na Comedy Central a máte alespoň základní přehled o americké politické scéně, můžu vám zaručit, že se budete smíchy válet v křečích.(17.10.2012)

Nikdy nepochopím prečo po ňom nakoniec nepomenovali ten most v Budapešti. Alebo inak- niečo také v stredoeurópskom priestore nemáme a je to skutočne škoda. Jeden z najlepších televíznych programov - politicky nekorektný, vtipný a ostrý ako kvalitné toledské meče. Platí však hlavne v tom prípade, ak ste dobre zoznámený s americkými reáliami.(6.3.2009)

Stewartovo The Daily Show zbožňuju, přesto musím možná chtě, možná nechtě přiznat, že Stewartův objev Stephen Colbert svého někdejšího patrona v mnoha ohledech přezářil. Už u Stewarta jsem si říkal, že takové zřídlo bystrého, inteligentního, trefného a především neuvěřitelně pohotového humoru jsem ještě nikdy neviděl a zřejmě už ani neuvidím, ale Colbert je přinejmenším na stejné úrovni. Jeho kašírovaný charakter typicky tupého, bigotního, arogantního a nařvaného Američana je prostě kulervoucí a The Colbert Report je - co se týče humoru - o poznání plnotučnější než dnes již desetileté The Daily Show, ale Stewart se svou bandou je mi i přesto pořád malinko bližší.(3.8.2008)

Ac mnohdy nesouhlasim s jeho nazory, Colbert je vskutku genialni komik. Jeste jsem nevidel jediny slaby dil, a to je co rict, kdyz tento porad bezi 4x tydne. Od Colberta jsem se vlastne dozvedel kdo vyhral volby 2008, nez jsem prepnul zpatky na CNN, a proto mu davam kredit i za informace, vtipnym zpusobem podane.(7.11.2009)

• - Studio, ve kterém byl pořad natáčen, se jmenuje Orlí hnízdo. (R´Hell)

• - Pořad oslavil 500. epizodu v pondělí 19. ledna 2009 - ve stejný den, kdy strávil George W. Bush poslední den na prezidentském úřadě. (R´Hell)