• Německo

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

• Flipnic

Film se také mohl jmenovat "Vykrádačka všech úspěšných scén z akčních filmů posledních 20ti let". S Ještě více zmalovanou Millou Jovovich, určeno zřejmě pro pubertální školáky pro jejich tajné masturbační sny ... No prostě ... kravina, ale špičková hudba, to se mi líbilo. S videoherní předlohou to nemá vůbec nic společného. Nechápu, že tvůrci z této sračkoidní série stále rejžují prachy a jsou chopni (a ochotni) natáčet díly další ... Prosím už dost!!! Už kvůli těm milionům hráčů "playstejšn-videogame-version" ...(11.10.2010)

Obsahuje spoilery: "Fajn přistání." - "Technicky se tomu říká havárie..." Zelenooká Milla Jovovich po čtvrté proti Umbrella Corporation. Mrtvých je čím dál tím víc a jsou čím dál tím horší a hnusnější, což je plus. Shawn Roberts jako Wesker s osobitým bojovým stylem a oblečením působí vyloženě jako z Matrixu. Další herní charakter tu byl Chris Redfield, kterého Wentworth Miller nikdy neměl hrát. Paul W.S. Anderson tímto výběrem herce šlápl sakra vedle. Chrise měl hrát namakanej a zarostlej týpek. Fanoušky Útěku z vězení určitě potěšil moment, kdy ho Alice spatřila poprvé, neboť byl znovu za mřížemi. Jinak RE 4 spadá do kategorie na efekt. Nemá tedy cenu nad filmem uvažovat, nejlepší je prostě jenom koukat na užívat si působivou vizuální podívanou. - 80%.(24.11.2019)

„Jednoducho povedané, spoločnosť Umbrella si berie späť svoj majetok. Nepodarila si sa. Tak ťa sťahujeme z obehu.“ Ono sa mi nezdá, že ak svet padol, stále existujú podnikatelia z Umbrelly, ktorí sa snažia ovládnuť svet, ktorý vlastne už netreba ovládať, keďže nikto neprežil. Ale logika do série RESIDENT EVIL nepatrila už v roku 2002 a ak sa na ňu vykašlete aj tentoraz a k šťastiu vám postačí výborná, brutálna a PREHĽADNÁ akcia, mali by ste byť spokojní. Mne osobne sa prvý diel páčil na 80%, druhý bol takmer bez zombíkov, čo bola drzosť za 40%. Tretí diel nečakaný návrat k atmosférickej jazde za 60%, ale hoci sa i štvorka zaobíde takmer bez zombíkov (čo je na zombíčinu troška od veci), príliš som nemal čas si to uvedomovať, pretože také dobré akčné scény som v roku 2010 nevidel ani v THE EXPENDABLES. Pravda, s hereckými výkonmi je to horšie (Milla Jovovichová začína starnúť a je to vidieť), ale Paulovi W.S. Andersonovi sa podarilo vystrúhať solídnu atmosféru s niekoľkými ťažšie zabudnuteľnými scénami (prevažne akčného charakteru). Viac v mojej recenzii na recenzie.org: http://recenzie.org/zombici/410-resident-evil-afterlife-6o-(2.11.2010)

Akce, to je hlavní trumf Afterlife. Je jí tu opravdu požehnaně, možná ještě více než v pětce. Opět skvělá Milla Jovovich a perfektní Luther s "Michaelem Scofieldem." Příběh navazuje na vynikající třetí díl, ovšem je opět otevřený konec, což je pro tuto sérii typické. Snad se už v šestce dočkáme boje s milony zombíků, co ve čtyřce byli a vrátí se i nějací kladivouni, s kterýma je fakt sranda...90%(22.9.2012)

Kamenujte mě, ale i v tradičním rozměru mě to bavilo stejně jako všechny ostatní díly. Nemám pro původní sérii od Capcomu žádnou slabost, ale ta filmová, hýčkaná pekelným béčkařem Paulem Andersonem mi vždy spolehlivě navodí herní náladu, i když děj vlastně neexistuje a pokud jej má něco připomínat, omílá se furt to samé. Nenudí to totiž ani vteřinu, zpomalené záběry neprudí a ten fetiš vykrádané akce, kterou rozpoutávají povětšinou samé holky, je zatraceně důrazný. Subjektivně vlastně nemám co vytknout. 3 a ½ [Mám chuť si tuhle rošťárnu užít v efektu Cameronovy technologie.](26.10.2010)

• - Jeden z klonů Alice (Milla Jovovich) hodí 3 hvězdice Master Cutlery RE002, avšak k zemi padnou 4 mrtví vojáci. (Zdroj: weapons-universe.com) (vika.evil)

• - Tento čtvrtý díl stál kolem 60 milionů dolarů = 1,16 miliardy korun a na domácí půdě vydělal během prvního víkendu skoro 27 milionů $ = 517 milionů Kč. Celosvětově utržil za osm týdnů slušných 296 milionů $ = 5,07 miliardy Kč. (Zdroj: boxofficemojo.com) (Geriel)

• - Režisér Paul W.S. Anderson byl v době natáčení manželem Milly Jovovich. (Duoscop)