Reklama

Reklama

Resident Evil: Afterlife

  • Německo Resident Evil: Afterlife (více)
Trailer 4

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (1 043)

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Po Avatarovi nejlépe vypadající film ve 3D. Bohužel, na rozdíl od Avatara není 3D používáno k vyprávění, ale celý film slouží jen k předvádění 3D. Subjektivně nejdelší a nejpomalejší akční film za poslední dekádu. Totálně videoherní absurditu scénáře ponechávám stranou, ta už tu celkovou tupost jen korunuje. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Jednoducho povedané, spoločnosť Umbrella si berie späť svoj majetok. Nepodarila si sa. Sťahujeme ťa z obehu.“ Ono sa mi nezdá, že ak svet padol, stále existujú podnikatelia z Umbrelly, ktorí sa snažia ovládnuť svet, ktorý vlastne netreba ovládať, keďže nikto neprežil. Ale logika do série Resident Evil nepatrila už v roku 2002 a ak vám to nebude vadiť ani tentoraz a k šťastiu vám postačí výborná, brutálna a prehľadná akcia, mali by ste byť spokojní. Mne osobne sa prvý diel páčil na 4*, druhý bol takmer bez zombies, čo bola drzosť za 2*. Tretí diel predstavoval nečakaný návrat k atmosférickej jazde za 3*, ale hoci sa i štvorka zaobíde takmer bez zombies (čo je na zombíčinu "trochu" mimo), príliš som nemal čas si to uvedomovať, pretože také dobré akčné scény som v roku 2010 nevidel ani v The Expendables a to je vážne čo povedať. Pravda, s hereckými výkonmi je to horšie (Milla Jovovich začína starnúť a je to vidieť), ale Paulovi W.S. Andersonovi sa podarilo vystrúhať solídnu atmosféru s niekoľkými ťažšie zabudnuteľnými scénami (prevažne akčného charakteru). Spokojné 3* (ale v deji už sa fakt neorientujem). ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Anderson si plní sny a zároveň razantně odpovídá na dotazy, kam se dá s Resident Evilem ještě uhnout. Jednička byl klaustrofobní zombie horor, dvojka akční vybíjená, trojka poctou ausploitationům a čtyřka? Čtyřka využívá moderních trendů a snaží se vyjít vstříc odchlupené generaci, jíž nezajímají příběh, ani postavy, neboť stačí, když je obraz sexy a cool. S tímhle vědomím se dá brát Afterlife vcelku na milost (osobně ho považuji za stupidní guilty pleasure a Decadence Now kino světa), jinak chápu, že lidé s nastartovaným mozkem, vysokými očekáváními (po výtečné trojce není divu) a sníženou adaptabilitou na (ne)umětelské vykrádání umírají. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Z prostředí drsné pouště jsme se dostali již v minulém díle, teď nás čeká Japonsko a LA. Paul W.S. Anderson je zpět na režisérské stoličce a (upřímně) jde to poznat. Je zde mnohem více cool zpomalovaček, mnohem více scén, které připomínají jiné filmy (jak už ostatní zmínili především Ostrov a Matrix). Nicméně pokud to budete brát tak, jak to "leží a běží" (rozuměj, totální cypovina, která chce jen pobavit) tak nemůžete být zklamáni. Je sice fakt, že tohle je nejslabší ze všech RE filmů, nicméně i na ty čtyři hvězdy to stále postačí. Vidět to ve 3D (které tady všichni chválí) možná bych šel i výš, ale to si radši nechám do zálohy. Afterlife není ničím jiným, než efektně natočenou blbovinkou, která má především pobavit. A tak se i stalo. 70 %. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný zombie film, ktorý je už štvrtým dielom môjej obľúbenej série. Má dosť dobrý príbeh o Alice, ktorá behom akcie proti pobočke spoločnosti Umbrella v Tokiu príde o svoje výnimočné schopnosti, ale aj tak v tomto nehostinnom svete pátra po preživších a hlavne hľadá údajné vysnívané miesto. Počas letov nachádza skupinu ľudí vo väznici v Los Angeles a tak sa s nimi spojí, no väznica už dlho nápor zombií nevydrží a tak musia urobiť všetko preto, aby sa z toho dostali a navyše v blízkosti sa dočasne nachádza možná záchrana. Spracovanie sa mi páči, ale aj tak sa nezbavím výrazných rozporuplných pocitov. Už od začiatku je jasné, že séria začína výrazne meniť štýl na podstatne samoúčelnejší a preefektovanejší, čo mi teda nevyhovuje, ale aspoň to aj tak pôsobí pomerne zábavne a navyše po tej rozbehovej prehnanej štvrťhodine sa to výrazne upokojí. Síce tie menej vhodné prvky sa tu stále nájdu, ale aj tak je celá táto hlavná fáza filmu vo väznici dobre zvládnutá, motív úteku z väzenia, aj keď tentoraz samozrejme z iného dôvodu vždy poteší a tak ma to dejovo dosť bavilo, nové postavy sú tiež celkom zaujímavé a udržuje si to slušnú úroveň zábavnosti, takže toto ma skutočne bavilo. Len škoda, že finále opäť za moc nestojí, záporné prvky z úvodu sú tu ešte výraznejšie, ale dá sa to dopozerať a dobrý dojem z hlavnej časti to už moc nepokazí. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Ale platí o nej približne to, čo aj o spracovaní, takže úvod a záver sú zbytočne prahnané a aj dosť hlúpe, no tým horším spôsobom, napodobobanie Matrixu je až príliš viditeľné a amatérske a tak až na vysoký počet zabitých z úvodu tu nie je o čo stáť. Ale všetka akcia z hlavnej fázy filmu je už na tom podstatne lepšie, síce vizuálne sa to dalo ešte doladiť a tých spomaľovačiek tiež nemuselo byť až tak moc, ale dokázal som si na tento štýl zvyknúť a všetky tie prevažne prestrelky s rôznymi typmi zombií ma dosť bavili. Najviac sa mi páči akcia na streche, alebo zaujímavá akcia v sprchách. S hereckým obsadením som dosť spokojný, tradične Milla Jovovich v hlavnej úlohe, zo starších postáv ešte poteší ALi Larter, ale veľkým plusom je rozhodne Wentworth Miller a celkom ma bavili aj Boris Kodjoe a hlavný záporák Shawn Roberts. Réžia a technická stránka nie sú zlé, stále mi to v rámci žánru celkom sadlo, ale vidno, že Paul W.S. Anderson to už začína nepríjemne preháňať. A opäť je plusom aj hudba. Takže prvé tri diely sú určite lepšie, ale aj Afterlife je stále dostatočne zábavný a ako fanúšika tento série ma neurazil. 74% ()

Galerie (94)

Zajímavosti (32)

  • Natáčelo se od 28. září do prosince 2009 v Japonsku a v Kanadě. (Varan)
  • Alice (Milla Jovovich) vlastní dva malé samopaly Brügger & Thomet MP9 ráže 9x19 mm, pětiranné revolvery Smith & Wesson model 460V a dvouhlavňové (upilované) brokovnice Zabala. (chaosteory)

Související novinky

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (více)

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)

Reklama

Reklama