• Německo

• Francie

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

Veru tak, suhlasim s Jonyyym, ktory pise, ze tato cast sa dala vdaka 3D doslova zbastit. Je jedno, aky to malo scenar, ale mna to bavilo a 3D a THX zvuk v kine to len pritvrdili. Pristatie lietadlom na streche budovy nemala chybu, tak ako aj bitky s asi trojmetrovym chlapom so sekerou alebo strelby s hlavnym zaporakom, ktore mi trosku pripominali MATRIX (1999) - hlavne tie vyhybania sa gulkam. Ak si pozriete Afterlife iba v pc, tak 3 alebo 2 hviezdicky uplne chapem, ale v kine to bol iny zazitok... 06.10.2010 _______ Milla Jovovich - (Alice) +++ Ali Larter - (Claire Redfield) +++ Wentworth Miller - (Chris Redfield) +++ Kim Coates - (Bennett) +++ Shawn Roberts - (Albert Wesker) +++ Boris Kodjoe - (Luther) +++ Sienna Guillory - (Jill Valentine) +++ Produkcia: Bern Eichinger, Paul W.S. Anderson +++ Hudba: tomandandy +++ (Videl v kine 05.10.2010) +++ Nemecka Cinema - 50%(6.10.2010)

Vlastne je až prekvapivé, že Anderson z istého uhla pohľadu skazil viac ako by sa patrilo a z toho druhého odviedol najviac čo mohol. Zaujímavý je mimo iné aj vývoj série, ktorá z hororového survivalu presne po vzore herných predlôh neskôr preladila na akčnejšiu notu. V Andersonovom poňatí sa ale stráca napätie, aj preto Afterlife na prvý pohľad viac ako plnohodnotný prírastok do série, pripomína skôr rockový videoklip. Rockový videoklip so samoúčelným, lenže v rámci možností maximálne opojným 3D. Že vznikol hlavne kvôli tretiemu rozmeru snáď ani nemá zmysel pripomínať, rovnako ako to, že sledovať ho bez neho, znamená pripraviť sa o jeho najväčšiu devízu. Otázkou je len, či si niekto iný ako fanúšik za doteraz najslabší diel, vrátane menej záživnej strednej časti a záverečného zúčtovania, dobrovoľne priplatí.(27.9.2010)

Všude samá kousavá a ještě k tomu neživá potvora a tak těm živým nezbývá než střílet, střílet a střílet. Co taky čekat od Resident Evil jiného? Já zkrátka dostal to, co mi bylo slibováno a ještě k tomu zajímavé přistání letadla, poměrně povedený útěk z vězení či poněkud přerostlého sympaťáka se sekerkou. A od Alice ani Umbrelly nic jiného raději nechci.(29.10.2015)

• D.Moore

Se sérií Resident Evil je to tak: Jednička je hloupá, hraje si na cosi víc a je špatně natočená, dvojka je taky hloupá, ale na nic si nehraje a vypadá o něco lépe, trojka je povedená skoro po všech stránkách... A čtyřka... Je na tom stejně jako číslo dvě. Zánik režírovaný Russelem Mulcahym zkrátka nastavil laťku sakra vysoko a nevím, jak kdo, ale já jsem očekával, že Afterlife bude ještě větší (což neznamená lepší). Nebyl. Dost jsem se vlastně divil, jak komorní podívaná to je. Triky a vizuál sice velice dobré, ovšem to ostatní... Brrr. Začátek s klony nudný, pointa s Aljaškou očekávaná, postavy z losangelské věznice na zabití... A kde je nějaká velká scéna? A proč byl konec naprosto odfláknutý? Andersonovi se tohle zkrátka nepodařilo. Když vykrádá Matrix, dělá to jak nejvíc okatě může (srovnání s vykrádáním všeho možného, viděným v předchozím dílu, které ovšem mělo šťávu a šmrnc, je žalostné), dochází mu nápady.... Jenže co naplat, další díl stejně bude. A já se na něj asi zase podívám. Snad se ale za kameru postaví někdo jiný.(12.11.2011)

• monolog

Nechci se opakovat, ale Paul Anderson má svá nejlepší léta dávno za sebou a Mila stále kvoká. Film je nepřebernou slátaninou všech možných hloupých zpracování o napadení lidstva zombismem. Hloupost, zpomalovačky, strašlivý děj, nulová invence. 3D verzi jsem neviděl a ani nechci. A ani ten film už vidět nechci.(30.3.2011)

• - Spoiler: Záverečný súboj s Albertom Weskerom (Shawn Roberts) odkazuje na známu scénu z hry Resident Evil 5 (2009). Prebieha podobne a je do neho zakomponovaná aj známa scéna s hodenými slnečnými okuliarmi. (Echelon1)

• - Podľa producenta Dona Carmodyho je postava Milly Jovovich kombináciou Wonder Woman a Indiana Jane. (Greenpeacak)

• - Spoiler: Po výbuchu vrtuľníku na konci snímky je v zábere z kanalizácie vidieť, ako v pozadí Albert Wesker (Shawn Roberts) pristáva s padákom. (keenny)