• Německo

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

• monolog

Nechci se opakovat, ale Paul Anderson má svá nejlepší léta dávno za sebou a Mila stále kvoká. Film je nepřebernou slátaninou všech možných hloupých zpracování o napadení lidstva zombismem. Hloupost, zpomalovačky, strašlivý děj, nulová invence. 3D verzi jsem neviděl a ani nechci. A ani ten film už vidět nechci.(30.3.2011)

Svoji porci zombíků jsem dostal a za řezníka nemůžu dát jinak než za 4. Perfektní atmosféra i hudba, to vše skloubené do 3D, kde některé části postrádají reálnost i logičnost, ale to k RE už tak trošku patří po těch čtyřech filmech plných přehnaných schopností a zdá se, že se konečně filmová série začíná blížit té herní, čož je další bod k dobru. 70 %(4.10.2010)

• Cervenak

Neškodná volovina, ktorá nestojí za tie návaly nenávisti. Sú tam pasáže, ktoré ma naozaj bavili (bizar-cheesy súboj s tým hovädom so sekeromlatom), a keby medzi smiešnym Matrixom v úvode a akčným vyvrcholením, ktoré sa naštartuje cca po hodine filmu, bola ešte aspoň jedna poriadna strieľačka, pokojne by som jednu hviezdu pridal. Takto znesiteľných 5/10...(8.10.2010)

Kamenujte mě, ale i v tradičním rozměru mě to bavilo stejně jako všechny ostatní díly. Nemám pro původní sérii od Capcomu žádnou slabost, ale ta filmová, hýčkaná pekelným béčkařem Paulem Andersonem mi vždy spolehlivě navodí herní náladu, i když děj vlastně neexistuje a pokud jej má něco připomínat, omílá se furt to samé. Nenudí to totiž ani vteřinu, zpomalené záběry neprudí a ten fetiš vykrádané akce, kterou rozpoutávají povětšinou samé holky, je zatraceně důrazný. Subjektivně vlastně nemám co vytknout. 3 a ½ [Mám chuť si tuhle rošťárnu užít v efektu Cameronovy technologie.](26.10.2010)

|| Scenár: Paul W. S. Anderson | Hudba: tomandandy | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Jeremy Bolt, Don Carmody, Bernd Eichinger, Samuel Hadida | Distribúcia: Screen Gems | Štúdio: Constantin Film, Impact Pictures | Rozpočet: 60 miliónov $ | Tržby: 296,221,566 $ || Resident Evil "sága" ma bavila už od prvého dielu. Zombíci plus high-tech prostredie je jedným z najlepších kombinácii pre popcorn večery. Absencia logickosti a dejovej pestrosti je už zvykom - diváci s nárokom na dané faktory tieto žánre musia radšej obchádzať. Čo sa týka mňa, aj pri vypnutých mozgových kolieskach mi bolo ľúto toho zbytočného recyklovania Matrixovsky-MaxPayne-ovských Bullet-Time efektov a Bladeovských otvárajúcich sa ksichtov do všetkých svetových strán... R.E. by totiž mal i sám dostatočný zábavný potenciál, n.p. postava zaklincovaného drevorubača s multifunkčnou kladivo-sekerou je tomu jasným dôkazom. Ako aj v predošlých dieloch, i teraz zostáva koniec otvorený - a to je jediné, prečo Afterlifeu odpúšťam nedotiahnutosť celku - možno je to len rozjazd veľkolepého finále. Ak teda nasledujúci diel nebude prequel, ako o tom hovoria zlé jazyky...(16.4.2011)

• - Jedná se o první díl série, který vyšel ve 3D. Je to také první hraný film založený na videohře, který byl vyšel ve 3D. Byl natočen technologií Fusion Camera System – slučovací kamerou, která byla použita i pro film Avatar (2009). (Zdroj: bonusweb.idnes.cz) (Gerret)

• - Spoiler: Wentworth Miller, který hraje Chrise Redfielda, je – stejně jako v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005) – ten, kdo zná cestu z vězení. (headshot)

• - Chris Redfield (Wentworth Miller) používá pistoli Beretta 93R, ráže 9x19mm, a nosí černé neoprenové rukavice značky Rothco, které stojí skoro 25 $ = 485 Kč. (Zdroj: coolspotters.com) (Narcis)