• Německo

• Francie

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

Z prostředí drsné pouště jsme se dostali již v minulém díle, teď nás čeká Japonsko a LA. Paul W.S. Anderson je zpět na režisérské stoličce a (upřímně) jde to poznat. Je zde mnohem více cool zpomalovaček, mnohem více scén, které připomínají jiné filmy (jak už ostatní zmínili především Ostrov a Matrix). Nicméně pokud to budete brát tak, jak to "leží a běží" (rozuměj, totální cypovina, která chce jen pobavit) tak nemůžete být zklamáni. Je sice fakt, že tohle je nejslabší ze všech RE filmů, nicméně i na ty čtyři hvězdy to stále postačí. Vidět to ve 3D (které tady všichni chválí) možná bych šel i výš, ale to si radši nechám do zálohy. Afterlife není ničím jiným, než efektně natočenou blbovinkou, která má především pobavit. A tak se i stalo. 70 %.(27.10.2010)

Vlastne je až prekvapivé, že Anderson z istého uhla pohľadu skazil viac ako by sa patrilo a z toho druhého odviedol najviac čo mohol. Zaujímavý je mimo iné aj vývoj série, ktorá z hororového survivalu presne po vzore herných predlôh neskôr preladila na akčnejšiu notu. V Andersonovom poňatí sa ale stráca napätie, aj preto Afterlife na prvý pohľad viac ako plnohodnotný prírastok do série, pripomína skôr rockový videoklip. Rockový videoklip so samoúčelným, lenže v rámci možností maximálne opojným 3D. Že vznikol hlavne kvôli tretiemu rozmeru snáď ani nemá zmysel pripomínať, rovnako ako to, že sledovať ho bez neho, znamená pripraviť sa o jeho najväčšiu devízu. Otázkou je len, či si niekto iný ako fanúšik za doteraz najslabší diel, vrátane menej záživnej strednej časti a záverečného zúčtovania, dobrovoľne priplatí.(27.9.2010)

„Jednoducho povedané, spoločnosť Umbrella si berie späť svoj majetok. Nepodarila si sa. Tak ťa sťahujeme z obehu.“ Ono sa mi nezdá, že ak svet padol, stále existujú podnikatelia z Umbrelly, ktorí sa snažia ovládnuť svet, ktorý vlastne už netreba ovládať, keďže nikto neprežil. Ale logika do série RESIDENT EVIL nepatrila už v roku 2002 a ak sa na ňu vykašlete aj tentoraz a k šťastiu vám postačí výborná, brutálna a PREHĽADNÁ akcia, mali by ste byť spokojní. Mne osobne sa prvý diel páčil na 80%, druhý bol takmer bez zombíkov, čo bola drzosť za 40%. Tretí diel nečakaný návrat k atmosférickej jazde za 60%, ale hoci sa i štvorka zaobíde takmer bez zombíkov (čo je na zombíčinu troška od veci), príliš som nemal čas si to uvedomovať, pretože také dobré akčné scény som v roku 2010 nevidel ani v THE EXPENDABLES. Pravda, s hereckými výkonmi je to horšie (Milla Jovovichová začína starnúť a je to vidieť), ale Paulovi W.S. Andersonovi sa podarilo vystrúhať solídnu atmosféru s niekoľkými ťažšie zabudnuteľnými scénami (prevažne akčného charakteru). Viac v mojej recenzii na recenzie.org: http://recenzie.org/zombici/410-resident-evil-afterlife-6o-(2.11.2010)

• Davies182

Je to vpravdě strašné, ale není to hrozné. A rozhodně to není žádná katastrofa! Třetí díl zombíkovské vyvražďovačky sice zůstane asi napořád nejlepší walking-dead-béčkovou-akcí všech dob, ale Afterlife zase tak moc do hlubin temné žumpy nezapadá. Vlastně je to docela zábava: je tu plno totálně ujetých a trapných hlášek, potoky krve, pečlivě dávkovaná přehnanost, smršť akce, a trojlístek tak tupých postav, že by je v piškvorkách porazili i teletubbies. Kdo tedy půjde do kina s pusou narvanou pop-cornem ještě než usedne do sedačky, nemůže být zklamán. Smál jsem se celkové debilitě a užíval si akce - je jí tu dost. Souboj ve sprchách rulez. BTW zvuk v kině byl maximálně luxusní, takhle mi za bubínky naposledy tahal metalcoreový koncert v 007čce na Strahově. Verdikt: sračka, ale zklamán nejsem ani trochu. P.S. 3D tedy vypadalo mnohem lépe i na takovém Step Up 3D...(28.9.2010)

• Tetsuo

Po Avatarovi nejlépe vypadající film ve 3D. Bohužel, na rozdíl od Avatara není 3D používáno k vyprávění, ale celý film slouží jen k předvádění 3D. Subjektivně nejdelší a nejpomalejší akční film za poslední dekádu. Totálně videoherní absurditu scénáře ponechávám stranou, ta už tu celkovou tupost jen korunuje.(9.9.2010)

• - Anglický podtitul „Afterlife“, což v překladu znamená „Posmrtný život“, byl původně zamýšlen pro předchozí díl (2007). (Gerret)

• - Jeden z klonů Alice (Milla Jovovich) hodí 3 hvězdice Master Cutlery RE002, avšak k zemi padnou 4 mrtví vojáci. (Zdroj: weapons-universe.com) (vika.evil)

• - Albert Wesker (Shawn Roberts) používá dvě chromované pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .50AE. (Zdroj: imfdb.org) (chaosteory)