• Německo

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

• Cervenak

Neškodná volovina, ktorá nestojí za tie návaly nenávisti. Sú tam pasáže, ktoré ma naozaj bavili (bizar-cheesy súboj s tým hovädom so sekeromlatom), a keby medzi smiešnym Matrixom v úvode a akčným vyvrcholením, ktoré sa naštartuje cca po hodine filmu, bola ešte aspoň jedna poriadna strieľačka, pokojne by som jednu hviezdu pridal. Takto znesiteľných 5/10...(8.10.2010)

• Lateef

Milla je pořád kočka, která v každé své scéně vypadá božsky. A pak se mi vybavují ještě dvě slova, charakterizující v podstatě celý film a to jsou: dokonalá nuda. Věřte, že bych šel radši vyvenčit ty ´dvojhlavé´ pejsky, než se znovu podívat na těch neuvěřitelně dlouhých 92 minut. Hned po první scéně jsem pěkně od plic vypustil plejádu slov, které jsem naposledy použil před čtyřmi lety... ano, u filmu Ultraviolet. První akční scéna totiž vypadá stupidně, neakčně, dementně, nudně, že jsem měl až pokušení to celé zastavit, zvednout se a dojít do KFC doplnit právě ztracenou energii jedním Piknik kyblíkem. Tohle mi Andersone nedělej. Jinak pár záběrů nám vykrádá Neovo univerzum a velkolepost Bayových přeletů (Aljaška, závěr na tankeru). Proč je k sakru všechno (ale úplně všechno) zpomalený?? Dějově jsme poskočili asi o 5 metrů, za dva roky se tu sejdeme u dalšího dílu s názvem Resident Evil: Inception nebo tak něco. Jasné, obrok může studio vysrat vždycky další díl, protože to bude výdělečný a bude tam hrát Milla. Líbilo se mi několik poměrně atmosférických pohledů (Aljaška, zdevastované L.A.) a líbila se... jo, Milla :) 60 miliónů dolarů(rozpočet)/285 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, na kterém se podepsalo mocné 3D)/82 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

Milla Jovovich + Ali Larter neskutočná dvojica :D čo sa týka 3D effektov, tak hĺbkové zábery boli neskutočné, zábery, pri ktorých niečo vychádzalo von z obrazovky boli tiež super no keď to prehnali tak to bolo trochu rozmazané... ďalej mi trochu vadila ich práca so svetlom, najmä keď niekto svietil baterkou tak, že nebolo nič vidieť ... čo sa samotného filmu týka, tak tomu môžem vyčítať len scenár ... niektoré hlášky sa dali predpokladať a bolo tam akosi priveľa scén typu " napínavá hudba, niečo sa blíži, pozrie za roh / dvere / záves a nič, prestane hrať hudba a keď je kľud tak BU :D ", čo je dosť starý trik, ktorý mi nevadí, no tu to s tým prehnali ... celkovo pôsobil na mňa ten film fakt dobre, super hudba, obsadenie, zaujímavé spracovanie ... proste kto ešte nevidel, tak určite sa oplatí ísť na to do kina :)(1.10.2010)

• Bloody13

Afterlife jsem sice viděl v klasickém kině a bez 3D, ale nevím, jestli jenom kvůli trojrozměrnému prostoru bych byl ochoten přihodit hvězdu navíc. Volné pokračování povedeného Extinction mě totiž v žádném momentu nestrhlo, nevylekalo a už vůbec nepřesvědčilo o tom, že měl film vzniknout. Mnohem radši bych viděl Millu prohánět se po temných lesích, vesnicích, hřbitovech a rozlehlých hradech, jak tomu bylo ve hře. Protože ta měla hustou atmosféru, dokázalo mě to v noci i vyděsit, což ale nemůžu říct o filmu. Afterlife je bohužel plitký, bez chuti a zápachu, za to s pořádně nabušenou muzikou. Anderson ať příště (a jako že "příště" určitě bude, stačí se podívat na jeho tržby) jenom produkuje, režii by měl nechat zkušenějším. Na druhou stranu je to zas lepší, než utahaná Apokalypsa, což se taky počítá.(8.11.2010)

• Fr

Zatím co jsem se mstila Umbrelle, poslední hrstka přeživších odlétla do bezpečí. Útočištěm bez nákazy se stala ARCADIA ..... 18 měsíců od ,,Nevady“ je z Alice nesmrtelná (?) létající samurajka, která mrknutím oka zvedne tlakovou vlnu. Všechno je okatě podřízeno 3D efektu a já ZATÍM lituju, že jsem nešel do kina. Nic netrvá věčně a když se Alice přesune z nádherně prosluněné Aljašky na střechu baráku v L.A, jsem rád, že Anderson nechce točit přírodovědnej film, nýbrž pořádnou akční pecku. Ale ..... místo toho přichází jen další tupé střílení do zombíků a názorná ukázka toho, že dlouhodobé sledování MATRIXu poškozuje mozek. A mám dojem, že u Andersona je to nevratné. A jestli jít na 3D? To teď neřeším, protože tohle je úplně zbytečnej film. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem začínající režisér a nevím, jestli mám na to vzít si Millu Jovovich za ženu. 2.) Nenávidím UMBRELLU. 3.) Chci vidět zase utíkat M. Scofielda z vězení. 4.) Jsem (schovanej) zombie a nevím jestli už je konec. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(14.10.2010)

• - Jedná se o první díl série, který vyšel ve 3D. Je to také první hraný film založený na videohře, který byl vyšel ve 3D. Byl natočen technologií Fusion Camera System – slučovací kamerou, která byla použita i pro film Avatar (2009). (Zdroj: bonusweb.idnes.cz) (Gerret)

• - Natáčelo se od 28. září do prosince 2009 v Japonsku a v Kanadě. (Varan)

• - Luther West (Boris Kodjoe) má na billboardu hodinky značky TAG Heuer. (dyfur)