• Německo

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

• J*A*S*M

Série Resident Evil si ve třetím díle (pouštní Extinction) vylepšila reputaci, stejně jako Paul W.S. Anderson s Death Race, takže při ohlášení Afterlife jsem se začal na nový film těšit. Alespoň do doby, než se objevily první plakáty a trailery, které zcela otevřeně přiznaly nemilou skutečnost, že místo hororu se tentokrát budou konat trikové 3D akční orgie. Bohužel jsou to neuvěřitelně nudné a sterilní "orgie". Úplně každá scéna působí smutně umělým dojmem, herci zoufale a scénář jako výsměch. Jsem dalek nazvat toto technologické promo s názvem Resident Evil: Afterlife filmem. 1/10(8.10.2010)

Nejprve je třeba říct si, čím vlastně je a není čtvrtý Resident Evil. Resident Evil V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ zombie horor, minimálně takový, na jaké jsme zvyklý. Osobně se zdráhám použít i slovo horor, ale řekněme, že má pár propriet (něco málo), takže budiž. Mnohem více je to hodinu a půl dlouhé technologické demo k videohře. Videoherní estetika je zřejmá, přiznaná a dobře pochopená (hodně z toho cítím Silent Hill), dějová gradace pomocí absolutně nelogických a nadsazených bossů zde funguje a akce, ačkoliv občas SILNĚ připomíná Matrix (což je v zásadě v pořádku, protože Matrix JE videoherní a sourozenci Wachowští jsou na videohrách odkojení), má jisté kvality. Obecně je znát, že se Anderson stále nepoučil z vlastních chyb. Postavy zabíjí nezajímavě, náhle, zbytečně a ne moc krvavě (tu sexy modelku mu fakt neodpustím), nedovede budovat napětí, a občasné lekačky fungují především díky domnělému nabourání divákovy osobní zóny skrze 3D. Dokáže ale maskovat malý rozpočet (směšných 60 milionů) takovým způsobem, že si divák vlastně vůbec nestihne uvědomit, že se film odehrává asi na 4 lokacích (z toho jedna je komplet digitální) a kromě pár scén se zombies (kterých je tu překvapivě málo) a pak kromě konce vlastně není na place nikdy víc jak 4 postavy (a dohromady jich je okolo 10ti, většina pochopitelně po pár scénách zařve). Vizuál má v malíčku, ŠPIČKOVÉ 3D jakbysmet a nakonec dovede kombinovat hudbu a vizuál takovým způsobem, že je vlastně hrozně zábavné prostě se na to jenom koukat. Takže co je Resident Evil: Afterlife? Je to skvěle funkční rockový videoklip, který si bere něco málo z videoherní estetiky a něco málo z motivů klasických zombie filmů, tyto čistě audio-vizuální prvky pak doplňuje o experiment v podobě propojení s 3D atrakcí. A jako takový je znamenitý. Dá-li se tomu ještě říkat film, to už je druhá věc... P.S.:Všechny holky jsou sexy, Sienna Guillory na konci jim všem vede, pětce se vlastně vůbec nebráním a za naprosto geniální odkaz na Akiru mám vlastně docela silné nutkání přihodit tu čtvrtou hvězdu. UPDATE: A nakonec... Proč ne?(24.9.2010)

Veru tak, suhlasim s Jonyyym, ktory pise, ze tato cast sa dala vdaka 3D doslova zbastit. Je jedno, aky to malo scenar, ale mna to bavilo a 3D a THX zvuk v kine to len pritvrdili. Pristatie lietadlom na streche budovy nemala chybu, tak ako aj bitky s asi trojmetrovym chlapom so sekerou alebo strelby s hlavnym zaporakom, ktore mi trosku pripominali MATRIX (1999) - hlavne tie vyhybania sa gulkam. Ak si pozriete Afterlife iba v pc, tak 3 alebo 2 hviezdicky uplne chapem, ale v kine to bol iny zazitok... 06.10.2010 _______ Milla Jovovich - (Alice) +++ Ali Larter - (Claire Redfield) +++ Wentworth Miller - (Chris Redfield) +++ Kim Coates - (Bennett) +++ Shawn Roberts - (Albert Wesker) +++ Boris Kodjoe - (Luther) +++ Sienna Guillory - (Jill Valentine) +++ Produkcia: Bern Eichinger, Paul W.S. Anderson +++ Hudba: tomandandy +++ (Videl v kine 05.10.2010) +++ Nemecka Cinema - 50%(6.10.2010)

• Pumiiix

Resident Evil: Afterlife je druhý nejhorší díl z této filmové série ( RE 1, RE: Zánik, RE: Rozklad, RE: Afterlife, RE: Apokalypsa ). Akce je pomalá, snaží se být moderní a „cool“, ale působí právě opačně. Kratší záběry a více střihu by určitě bylo ku prospěchu. Anderson umí rozhodně lépe, tohle se mu doopravdy moc nepovedlo a ani ta Milla už není co bývala.(15.10.2010)

• Bloody13

Afterlife jsem sice viděl v klasickém kině a bez 3D, ale nevím, jestli jenom kvůli trojrozměrnému prostoru bych byl ochoten přihodit hvězdu navíc. Volné pokračování povedeného Extinction mě totiž v žádném momentu nestrhlo, nevylekalo a už vůbec nepřesvědčilo o tom, že měl film vzniknout. Mnohem radši bych viděl Millu prohánět se po temných lesích, vesnicích, hřbitovech a rozlehlých hradech, jak tomu bylo ve hře. Protože ta měla hustou atmosféru, dokázalo mě to v noci i vyděsit, což ale nemůžu říct o filmu. Afterlife je bohužel plitký, bez chuti a zápachu, za to s pořádně nabušenou muzikou. Anderson ať příště (a jako že "příště" určitě bude, stačí se podívat na jeho tržby) jenom produkuje, režii by měl nechat zkušenějším. Na druhou stranu je to zas lepší, než utahaná Apokalypsa, což se taky počítá.(8.11.2010)