• Německo

• Francie

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

Doposud nedotknuta 3D(tím skutečným, ne těmi papíráky „3D-si domysli“), prozatím jsem tomu odolávala. A ejhle, dorazí Resident Evil: Afterlife a jsem ochotna se vykoupat ve 3D projekci. Snad to nebyla ta úplně nejtragičtější volba:) Budiž: Anderson povýšil vymazlené technologické prvky nad neméně důležité, jako jsou příběh, dialogy a možná i navození strachu(zombíci zahaleni šedou slupkou půstu emoce nevyburcují), čehož se v Afterlife nedostávalo; a nejspíš to ani nebylo zapotřebí. Když jsem totiž omámena zpomalovačem: vyřadí mě to z provozu; a nahodit se zpět, to dá zabrat. Sice Alice je opět tou Alice z jedničky, ovšem celý tento sériový spektákl je bohužel nasměrován jinam, než byl původní záměr. Pro to mé osobní prvenství však zadávám odvirovaných 3,5.(30.9.2010)

• Lateef

Milla je pořád kočka, která v každé své scéně vypadá božsky. A pak se mi vybavují ještě dvě slova, charakterizující v podstatě celý film a to jsou: dokonalá nuda. Věřte, že bych šel radši vyvenčit ty ´dvojhlavé´ pejsky, než se znovu podívat na těch neuvěřitelně dlouhých 92 minut. Hned po první scéně jsem pěkně od plic vypustil plejádu slov, které jsem naposledy použil před čtyřmi lety... ano, u filmu Ultraviolet. První akční scéna totiž vypadá stupidně, neakčně, dementně, nudně, že jsem měl až pokušení to celé zastavit, zvednout se a dojít do KFC doplnit právě ztracenou energii jedním Piknik kyblíkem. Tohle mi Andersone nedělej. Jinak pár záběrů nám vykrádá Neovo univerzum a velkolepost Bayových přeletů (Aljaška, závěr na tankeru). Proč je k sakru všechno (ale úplně všechno) zpomalený?? Dějově jsme poskočili asi o 5 metrů, za dva roky se tu sejdeme u dalšího dílu s názvem Resident Evil: Inception nebo tak něco. Jasné, obrok může studio vysrat vždycky další díl, protože to bude výdělečný a bude tam hrát Milla. Líbilo se mi několik poměrně atmosférických pohledů (Aljaška, zdevastované L.A.) a líbila se... jo, Milla :) 60 miliónů dolarů(rozpočet)/285 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, na kterém se podepsalo mocné 3D)/82 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

Anderson si plní sny a zároveň razantně odpovídá na dotazy, kam se dá s Resident Evilem ještě uhnout. Jednička byl klaustrofobní zombie horor, dvojka akční vybíjená, trojka poctou ausploitationům a čtyřka? Čtyřka využívá moderních trendů a snaží se vyjít vstříc odchlupené generaci, jíž nezajímají příběh, ani postavy, neboť stačí, když je obraz sexy a cool. S tímhle vědomím se dá brát Afterlife vcelku na milost (osobně ho považuji za stupidní guilty pleasure a Decadence Now kino světa), jinak chápu, že lidé s nastartovaným mozkem, vysokými očekáváními (po výtečné trojce není divu) a sníženou adaptabilitou na (ne)umětelské vykrádání umírají.(31.10.2010)

Aj keď Anderson sľuboval návrat ku koreňom, kvality a originalitu prvého dielu už pravdepodobne nedosiahne nikto, pokiaľ nedôjde k zmene orientácie celej série na viac, než prvoplánové béčka s plochou scenárovou inšpiráciou zo série počítačových hier. Mila predvádza svoj štandard, herecky plochý, ale na akčné scény s ňou sa dá vždy pozerať. 3D označenie bol síce dobrý reklamný ťah, prakticky však úplne nezáživne zneužitý v neprospech diváka, avšak v prospech tržieb. V klasickom formáte, doma, som si dokonca film užil viac, než v kine. A to asi hovorí za všetko. 65%.(2.11.2010)

• Kaka

Hloupost. Film snažící se být nehorázně cool, přičemž na co pan režisér sáhne, tam sedm let tráva neroste. Tupé akční scény s neskutečně dlouhými zpomalovačkami, nic moc charaktery, dějově se neposuneme vůbec nikam a za celou dobu hlavní hrdinové vystřídají v podstatě snad jen dvě, nebo tři lokace. Což je na akční spektákl takovéhoto typu celkem málo. Nepotěší ani závěr a hlavní záporák. Opět jsme v podstatě na nule. 3D určitě dělá hodně, všechny detaily nejsou zase úplně tak strašné. Pár minut je tam použitelných a to stačí horko těžko k podprůměrnému hodnocení. A to ještě s přihlédnutím k celé sérii, která kdysi nezačínala vůbec špatně.(17.10.2010)

• - Jeden z klonů Alice (Milla Jovovich) hodí 3 hvězdice Master Cutlery RE002, avšak k zemi padnou 4 mrtví vojáci. (Zdroj: weapons-universe.com) (vika.evil)

• - Režisér si pred začatím natáčania dožičil dva mesiace voľna, aby si mohol zahrať prvé dva diely "Resident Evil". (Greenpeacak)

• - Jedná se o první díl série, který vyšel ve 3D. Je to také první hraný film založený na videohře, který byl vyšel ve 3D. Byl natočen technologií Fusion Camera System – slučovací kamerou, která byla použita i pro film Avatar (2009). (Zdroj: bonusweb.idnes.cz) (Gerret)