Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

jack_scott

Chápu že hodnocení šestého dílu čehokoliv už je víc na subjektivitě než na čemkoliv jiném, nicméně musím přiznat, že se mi tento díl líbil více než dva poslední... Určitě je na úrovni trojky. Změna režie velmi prospěla, i když co si nalhávat - stokrát to samé je pořád dobré,ale už to prostě není vůbec originální. Asi jako jídlo, které milujete...ale jíte ho pořád. Každopádně se mi líbilo větší zapojení Tobina Bella a flashbacky vůbec, i jejich spojení s filmem. pasti už jsou vážně ...nějak nepřekvapující, takže film je spíše o tom ostatním. Což Greutert evidentně umí. *** a 60%. ()

kenny79

Pošesté a zase o něco brutálnější, zvláště ta první scéna a hodně se mi líbila ta ruská ruleta s brokovnicí. ()

Cechyno4

A je tu znovu náš pan Jigsaw. Co bysme bez něj dělali ? Smírčí soudce, který nás naučí vážit si života (pokud ovšem přežijete). Další pokračování hororového Saw. Dá už se tohle hodnotit bez toho jak nás nekonečná série unavuje ? A dá se to vůbec srovnávat s ostatními díly Saw ? Možná dá, ale to zvládnout jen opravdový fanoušci Saw. Já musím říct, že mě šesté pokračování Saw začalo bavit až po půl hodině. Pak to začalo být zajímavé. Dětský kolotoč byl dobrý, jen vedle něj chybělo pískoviště :D Série Saw je bezesporu protáhnutá, to jistě každý ví. Ovšem dokáže nabídnout v každém dílu jiné způsoby a jinou krutost vražd. Přijde mi, že záběry jsou čím dál krvavější a drsnější. Film přinese znovu i pár záběrů do minulosti, které sice ledacos vysvětlí, ale většinou mě nudila. Přesto všechno dám tři hvězdy a to pro zvrat na konci, pro vychytralého policistu (pomocníka Jigsawa) a pro nové pasti. Sám jsem zvědavý jestli sedmička Saw bude opravdu posledním dílem této série, jak všichni slibují. ()

gotham

Kvalita téhle série postupně upadá a upadá, pořád se na to ještě dá dívat, ale ještě pár dílů a bude to naprosto nekoukatelné. Momentálně je to v takové fázi, že člověka už nepřekvapí snad vůbec nic, protože v podstatě u každé postavy už člověk čeká, že to není tak, jak to vypadá, a když už se ty zvraty tak nějak čekají všude a za všech okolností, už to prostě není ono. Tak nějak čekám, že se za chvíli vynoří nějaké dvojče Johna a pojede se nanovo, nebo tak něco. Chtělo by to ukončit. 20% ()

Petr59

Kvalita opět neklesla. Je to na stejné úrovni, jako čtyřka a pětka. Pasti jsou možná o něco lepší a myslím si, že se trošku ubralo i brutality, pasti nebyly tolik krvavé. Děj je opět velmi zajímavý, už není tolik na přemýšlení, je spíše napínavý. ()

keyzar

Další díl a stále nikdo nemůže s určitostí říct jestli je tohle už doopravdy poslední díl. Tvůrci sice tenhle díl ukončili méně tajmně, než všechny ostatní, ale všichni víme, že už se dneska Saw točí jen kvůli penězům, takže se kdykoli může vyklubat sedmička, bohudík nebo bohužel? Já se tentokrát přiklaním k tomu druhému, neboť ten pokles kvality je díl od dílu znát. Pátý díl byl z mého pohledu sice kvalitnější a přirovnával bych ho jako takového malého, povedeného brášku druhého dílu, jenže šestý díl v jeho stopách nepokračuje a tak mohu v klidu bez výčitek říct, že tento díl je opravdu slabý. Osobně mě celý ten příběh okolo Jigsawa a jeho splečníků docela nudil (nicméně díky Tobinu Bellovi se na tuhle ságu dá ještě dívat) a tak vlastně tak trochu trpím už od čtvrtého dílu. Jasně, je mi jasné, že když už otevřeli nějaký příběh, tak ho zkrátka musí dovyprávět, ale rozhodně to nemuseli tak protahovat. Jsem sice rád, že tvůrci příběh dovyprávěli (možná), ale i přesto mi tenhle díl příjde naprosto nepodstatný. Protože Saw už od třetího dílu "žije" jenom z těch hektolitrů krve, které se v něm ukazují. Myslím, že kdyby tvůrci jeli po vzoru jedničky a dvojky a spíše si pohráli s psychickou stránkou postavy (potažmo diváka), jen málokomu by vadilo velké množství dílů a série by se hodnotila jako více kvalitní, ale to je jen úvaha. Co si budem povídat, dneska se na Saw člověk podívá jen kvůli pastím a ten složitý a roztřepený děj si už nikdo nepamatuje ani ho tak moc nezajímá. Prostě se s nápaditého filmu stala jen série brutálních scén a proto budu také tento film hodnotit podprůměrně. Když už jsem u těch pastí, tak musím podotknout, že v tomto dílu už šlo vidět, že tvůrci melou z posledního a až na tu úvodní past, mi už potom nepřišla žádná zajímavá. Docela mě potěšilo, že tady bylo více scén s Tobinem Bellem, než minule, protože on si svou vizáží vydobil můj respekt. Navíc, i navzdory tomu, co dělá / dělal, působí pořád neubližně a sympaticky a tomu říkám charisma. On jediný, co se týče herců, pozvedává kvalitu celé série. Zato Costas Mandylor je jako postava i jako herec hodně nesympatický. Já jsem si na něj dokonce za těch několik dílů stihl vypěstovat antipatii a když už tohle cítíte k defakto hlavní postavě, je to hodně zlé. Jedním dechem: "Zazvonil zvonec a pohádky je, doufám, konec. Bohužel, tato série si podle mě zaslouží něco víc, než jen podprůměrný konec!" Tenhle díl je slabý, to bezesporu. ()

Stanmi

Pošesté to samé a přece jinak. Tvůrci sice již notně kopírují sami sebe, ale vždycky je napadne nějaká spásná myšlenka (originální past, dějový zvrat, zajímavá postava), díky čemuž to člověka stále ještě baví. V tomto díle se konečně stává hlavním hybatelem děje Mark Hoffmna v podání Costase Mandylora a pod jeho taktovkou naplňuje poslední Jigsawův odkaz. To co mě nejvíc potěšily byl závěr, který byl dobře zvládnutý a nevyvstaly mi hlavě tisíce otázníků, jako u některých starších dílů. Zároveň se zde dočkáme několika vysvětlení, především zjistíme co bylo obsahem dopisu, který si přečetla Amanda v třetím díle. Saw VI tak řadím, k těm poveděnějším dílům, co vzhledem k faktu o jakou číslovku se jedna je velmi dobrý výkon. ()

elanista1

Co k tomu pisat? Ako to mam pozerat ked ma z toho boli hlava, ked mi je z toho maximalne zle.Posiesty krat, a stale stale to iste.Dufam ze bude este aspon 15 dielov.Ako som sa bal ze to nestihne, a on to stihol 00:01 pred koncom, fuu ako mi odlahlo, to bolo necakane a zaujimave, take ako ked 90 sekund trvalo minimalne 5 minut.Uz sa tesim na dalsi Saw. Saw 1 - 4*, Saw 2 - 3*, Saw 3 - 2*, Saw 4 - 2*, Saw 5 - 1*, Saw 6 - 1*. ()

honzic

Vyvražďovací rituál hry pokračuje, jen nápady trochu dochází a herecké výkony jsou čím dál horší. Hodnocení: 55 % ()

Crybaby

Premna epic, najlepsi diel serie, a tesim sa na poslednu cast ktoru si pozriem zajtra. Koniec je bombovy, a nechapem niektore nizke hodnotenia, lebo toto je to prave orechove, teda aspon premna. ()

kobras5

Oproti předchozímu dílu rozhodně lepší se zaslouženou úctou. Nové a i staré pasti se v některých případech musí pochválit a stejně tak buď pochváleno to, co se skrylo mnohým divákům nesledujícím titulky na úplném konci. 55% (viděno na DVD česky). ()

Dangerman

Jednoznačné zlepšení, oproti 5. dílu, který bych označil opravdu za brak a stejně se každý bude dívat i na 7. (doufejme poslední) díl. Nicméně děj konečně není prázdný a je třeba i ocenit stále nové a nové způsoby zabíjení. Kromě kvalitní podívané se zde dozvíte i pár zajímavých pravd, na rozdíl, od předchozího dílu. ()

FREEWHEELER

Aladin & Robin VI: Impérium vracia vzkriesenie | Popri tom všetkom, čo je táto séria - brak krvilačne bážiaci po peniazoch, to malo celkom úder. Krom toho ale bolo 90 minút priveľa, o pointe alebo zvrate sa hovoriť samozrejme nedá (no OK, jedna-dve veci v scenári prekvapia). Inak škoda, že dôležitosť filmovej kvality nie že nejde bokom, tu ani neexistuje. Jak sa hovorí, ako to načinčali, tak to dojebali. ()

route60

Celá série je jedná velká nechutnost ale horor je žánr u kterého se chci trochu bát ne abych se koukal jen na to jak kdo chcípne, první díl Saw je originálni a potom už to jde šupem dolů. ()

eMeMko

Nový režisér sérii rozhodně prospěl, i když zvedl kvalitu pouze na průměr. Pasti v tomto díle jsou opravdu odporné a zpracování velmi surové. Jinak se relativně opakuje styl předchozích filmů. Spousta flashbacků, malé pasti, které s hlavním příběhem relativně nesouvisí, a jedna oběť, která prochází přes hromadu pastí ve snaze zachránit něčí kůži. Musím říci, že po dlouhé době mě konec filmu překvapil, proto tedy hodnotím lépe než předchozí díly. ()

Hezonja7

Saw s nejlepším koncem, možná že by mohl trošku už oprávněně patřit mezi horory ale všechny ostatní díly to vyvrací, závěr byl právě hororový s dobrou gradací, pořád je to stejné, dobré smrti ale už se těším na konec série. ()