Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Trailer 1

larelay

Keby nebolo toho priserneho televizneho looku, tretotriednych hercov, tak by cela seria snad nesla dole z kopca... Skoda, ze tie peniaze, ktore cela seria doteraz zarobila nemozu skoncit v rukach poriadnych a sikovnych ludi, ktori by este vedeli co to zachranit, lebo ved, co si budeme klamat, kazdy z nas sa tesi na dalsi diel... Ja rozhodne ano :) Uvidime, co prinesie lucky number sedmicka. ()

misterz

Po dlhom čase som si pustil ďalší diel tejto mega série, no ako zvyčajne som dospel k záveru, že mi už nemá čo ponúknuť. Mnohí si to chvália, hlavne kvôli prepracovanému deju, no ja som na to pozeral ako na španielsku dedinu. Nič mi nedávalo zmysel, čistý chaos v postavách. A rafinovanosť jednotlivých úloh tiež nebola nič moc. Podpriemer. 40/100 ()

-bad-mad-wolf-

Série Saw je pěkná pošahanost nejpozději od třetího dílu. Jigsawovy "nápravné" hry se stále více namáčejí do omáčky samoúčelných brutálních jatek, při kterých nevyhnutelně umírají nevinní (součástí hry titulních jedinců je nezřídkakdy poprava dalších lidí, kteří do story nijak nezasahují). Celá Jigsawova mytologie přestává působit úsměvně a začíná být vyloženě směšná, což platí i pro neustálý přísun stupidního polemizování o hodnotě života a vůli žít. Udivuje mě, jak strašně snadné je nadále unášet oběti, kterých už bylo několik desítek, jak nekomplikované je budovat technologicky složité pasti, shánět pro ně místo i materiál a vodit za nos všechny vyšetřovatele. Logika a smysl mají trvalou dovolenou a kulometný střih je trademarkem především otravným. Jedna hvězdička za to, že je šestka trochu přehlednější než šmodrchance předchozí a druhá za podařenou pointu, která by ale slušela více jinému filmu. V záplavě zvratů, křižovatek a flashbacků této série se totiž poněkud ztrácí... ()

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller z tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi z poisťovne, ktorý so svojim tímom prešetruje poistné zmluvy, aby nespravodlivým systémom spoločnosť neprišla o viac peňazí na úkor klientov a tak sa stane súčasťou hry, v ktorej môže rozhodnúť o živote svojich najbližších a priateľov. A zatiaľ sa detektív Hoffman snaží zviesť vyšetrovanie na zlú stopu, aby mohol nerušene pokračovať v hre. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho ešte dalo získa aj o trochu viac. Ako celok to pôsobí dobrým dojmom, opäť výborný úvod so zaujímavou pascou, dve hlavné zaujímavé línie, nejaké flashbacky a záver, to všetko pri úplne ideálnej dĺžke, takže nudiť sa tu nedá, ale všade sa nájdu nejaké detaily, ktoré mi to trochu narúšajú na rozdiel napríklad od predchádzajúceho dielu, ktorý to mal doladené lepšie. A hlavne ten záver, ktorý je síce nečakaný, ale ani ma to až tak moc nezaujalo, no to sa týka hlavne línie s pascami, tá detektívna je v poriadku. Ale celé to vynahradzuje opäť postava Hoffmana, ktorý ma tu skutočne baví a tak sa na to dobre pozerá po celý čas. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, niektoré pasce ma už vo svojej podstate až tak moc nezaujali, napríklad dlhý beh cez paru, ale tá úvodná je aj v rámci série skutočne zaujímavá, toto bol dobrý nápad, páči sa mi aj pasca s dýchaním, ktorá je aj slušne napínavá a bavili ma aj situácie, pri ktorých sa má hlavný hrdina rozhodnúť, kto prežije a kto nie, síce tu chýba nejaký lepší nápad, ale zaujme to. A poteší aj Hoffmanova ručná akcia. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tobin Bell tu už ani nemá moc čo ponúknuť, ale aj tak niektoré flashbacky s ním zaujmú, najlepší je opäť Costas Mandylor v úlohe Hoffmana, ale nesklamú ani zvyšné postavy a hlavne tie z predchádzajúceho dielu. Réžia a technická stránka sú bez problémov. Oproti predchádzajúcemu dielu je to o trochu slabšie, ale stále je to plnohodnotný diel, ktorý si dobré hodnotenie zaslúži. 72% ()

J*A*S*M

Po problematickém čtvrtém a pátém dílu takřka neuvěřitelně milé překvapení. Saw VI samozřejmě opět ždíme originální první díl, nicméně příběh je konzistentní, bez extra velkých logických děr, dává smysl jak samostatně, tak i v kontextu předešlého - a tentokrát by se v ději neměl ztratit ani ten, kdo předchozí části neviděl vícekrát než jednou. S flashbacky se to nepřehání, jeden navíc dává poměrně důležitý nový pohled (konkrétně na závěr trojky). Výběr nových herců se také povedl (taková dřeva jako ta pětice v pětce zde budete hledat marně), a i změna režiséra byla dobrým tahem - fakt jsem se nestačil divit, jakou sílu pod Greutertovým vedením některé scény mají, a to nejen co se brutality týče, ale i z emočního hlediska (zázrak!). Postavám se zkrátka dá konečně znovu věřit, nepůsobí, jako by jim to, že se ocitli "ve hře", vůbec nevadilo. Pointy neohromí (jedna z nich je jasná de facto od začátku), ale potěší - Saw se znatelně pohnulo kupředu. Vzhledem k úplnému závěru se dá celkem jasně odhadnout, co bude náplní sedmého dílu, a kdyby se tvůrci odhodlali i ke změně žánru (k čemuž to, kdo a jak přežil, celkem logicky vede), mohlo by to do celé série vnést tolik potřebný svěží vítr. I když tím byl - svým způsobem - již díl tento. Ti, co podlehli módní vlně nadávání na Saw, budou zcela jistě nadávat dál, ale pro fanoušky bude šestka potěšením. Mé pořadí oblíbenosti: S1, S2, S6, S3, S4, S5. ()

• Director's Cut (režisérský sestřih) byl hotový už 6. června 2009. (Duoscop)
  • Film bol zakázaný v Thajsku, Malajzii a na Ukrajine. (Paldiny)