Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Soundtrack Charlie Clouser: 1. In Ashes They Shall Reap ,2. The Last Goodbye ,3. Reckless Abandon ,4. Your Soul Is Mine ,5. Warpath ,6. Code of the Road ,7. Genocide / Saw VI Remix ,8. Ghost in the Mirror ,9. The Countdown Begins ,10. Still I Rise / Saw VI Remix ,11. Dead Again ,12. Dark Horse ,13. Cut Throat ,14. Never Known ,15. Roman Holiday ,16. The Sinatra ,17. Lethal Injection ,18. More Than a Sin ,(14.6.2011)

• Smok

Tak som sa po predchádzajúcich výčitkách na stranu tvorcov a počet pokračovaní nakoniec dokázal povzniesť nad vec s argumentom, že aj mnohé svetoznáme kapely hrajú dlhé roky tú istú hudbu a predsa si ich albumy kupujú milióny ľudí a sú stále žiadaní. (Karla Gotta som nemyslel). Čiže polemiku o správnosti existencie ďalších dielov nechám tak a sústredím sa na kvalitu filmu: Takže ani v sérii Saw sa nič na zabehnutom scenári sa nemení ani pri šiestom dieli, mašina ide ďalej a šestka nám hlavne ukáže návod, ako sa vysporiadať s krkavými zamestnancami zdravotnej poisťovne. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že keď už chceme pomaranč vyžmýkať, tak treba aj poriadne zatlačiť...(9.1.2010)

Po problematickém čtvrtém a pátém dílu takřka neuvěřitelně milé překvapení. Saw VI samozřejmě opět ždíme originální první díl, nicméně příběh je konzistentní, bez extra velkých logických děr, dává smysl jak samostatně, tak i v kontextu předešlého - a tentokrát by se v ději neměl ztratit ani ten, kdo předchozí části neviděl vícekrát než jednou. S flashbacky se to nepřehání, jeden navíc dává poměrně důležitý nový pohled (konkrétně na závěr trojky). Výběr nových herců se také povedl (taková dřeva jako ta pětice v pětce zde budete hledat marně), a i změna režiséra byla dobrým tahem - fakt jsem se nestačil divit, jakou sílu pod Greutertovým vedením některé scény mají, a to nejen co se brutality týče, ale i z emočního hlediska (zázrak!). Postavám se zkrátka dá konečně znovu věřit, nepůsobí, jako by jim to, že se ocitli "ve hře", vůbec nevadilo. Pointy neohromí (jedna z nich je jasná de facto od začátku), ale potěší - Saw se znatelně pohnulo kupředu. Vzhledem k úplnému závěru se dá celkem jasně odhadnout, co bude náplní sedmého dílu, a kdyby se tvůrci odhodlali i ke změně žánru (k čemuž to, kdo a jak přežil, celkem logicky vede), mohlo by to do celé série vnést tolik potřebný svěží vítr. I když tím byl - svým způsobem - již díl tento. Ti, co podlehli módní vlně nadávání na Saw, budou zcela jistě nadávat dál, ale pro fanoušky bude šestka potěšením. Mé pořadí oblíbenosti: S1, S2, S6, S3, S4, S5.(22.10.2009)

Tak séria Saw sa zdala že po pätke pôjde už fakt len k zlému..ale ona prekvapila...Saw 6 je po jednotke a dvojke asi najlepším dielom a dokazuje, že sa dá natočiť niečo čo má logiku..ináč tá Saw 6 je dobre prepracovaná ale pre nezainteresovaných komplikovaná...násilie je opäť "nečakane" brutálne..a úderná koncovka je len skvelým zakončením...Saw 7 sa bojím(28.11.2009)

Já se série Saw vždycky zastával. Myslím, že všechny díly (krom čtyřky) jsou minimálně průměrné horory, které nejde brát moc vážně, ale jde si je užít. Jednička byla promyšlená a do jisté míry chytrá. Od dvojky to šlo strmě dolů a teď už jsme jen u samoúčelného krvavého popcornu, ale opět si ho jde užít. Postavy se chovají stupidně, děj a styl je pořád o tom samém, ale jednou do roka se na to podívat mě stále neuráží.(13.12.2009)

• - Tento díl vydělal za první promítací víkend nejméně z celé série. Pouze 14,1 milionu dolarů. (Chatterer)

• - Film nebyl promítán kritikům. (Cheeker)

• - Kvůli vylepšení posledních 5 minut byl film oficiálně dokončen až 21. června 2009. (Bioscop)