Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Djkoma

Saw už trochu připomíná nekonečnou soap operu s krví místo mýdla. Neustálé natahování hlavního příběhu i postav se blíží svému konci, ale tím šestý díl nebude. Šestka je totiž kvalitní film a dokonce i horor. Gradace v závěru každého dílu byla vždy silná stránka série, ale tentokrát šestka přináší velmi dobré stupňování po celých 90 minut a závěr působí jen jako skvělá třešnička na dortu. Smrti mají "smysl", tempo, vše je provázané, flashbacky jsou vkusné a dovysvětlující. Možná jsou už trochu příliš ujeté a krvavé, ale takový je prostě Saw a je to zábava. Se sérií mám jen pár problémů. 1. Autoři stále rozvíjejí jednu původní postavu do všech stran, okolností a smyslů, 2. roční pauza mezi díly přináší sklerózu na všechny spojitosti:) 3. občas mění chytré morální dilemata za levné rádoby brutální nápady. Zatím poslednímu dílu však pomáhá i odstup od videoklipové střihu a filtrů a přechod ke klasičtější podobě filmu (Kevin Greutert odvedl skvělou práci). S čím přijde sedmička a proč tam nebyla ta sestřička z plakátů?:( PS: stížnosti že saw je moc brutální a krvavé jsou nemístné, když je to úmysl a v podstatě i poznávací znak:) to už můžete nadávat i na ty hloupé stroje "smrti"... ()

J*A*S*M

Po problematickém čtvrtém a pátém dílu takřka neuvěřitelně milé překvapení. Saw VI samozřejmě opět ždíme originální první díl, nicméně příběh je konzistentní, bez extra velkých logických děr, dává smysl jak samostatně, tak i v kontextu předešlého - a tentokrát by se v ději neměl ztratit ani ten, kdo předchozí části neviděl vícekrát než jednou. S flashbacky se to nepřehání, jeden navíc dává poměrně důležitý nový pohled (konkrétně na závěr trojky). Výběr nových herců se také povedl (taková dřeva jako ta pětice v pětce zde budete hledat marně), a i změna režiséra byla dobrým tahem - fakt jsem se nestačil divit, jakou sílu pod Greutertovým vedením některé scény mají, a to nejen co se brutality týče, ale i z emočního hlediska (zázrak!). Postavám se zkrátka dá konečně znovu věřit, nepůsobí, jako by jim to, že se ocitli "ve hře", vůbec nevadilo. Pointy neohromí (jedna z nich je jasná de facto od začátku), ale potěší - Saw se znatelně pohnulo kupředu. Vzhledem k úplnému závěru se dá celkem jasně odhadnout, co bude náplní sedmého dílu, a kdyby se tvůrci odhodlali i ke změně žánru (k čemuž to, kdo a jak přežil, celkem logicky vede), mohlo by to do celé série vnést tolik potřebný svěží vítr. I když tím byl - svým způsobem - již díl tento. Ti, co podlehli módní vlně nadávání na Saw, budou zcela jistě nadávat dál, ale pro fanoušky bude šestka potěšením. Mé pořadí oblíbenosti: S1, S2, S6, S3, S4, S5. ()

Tom Riddle

The game comes full circle. A ono to tak opravdu je! Jsem spokojený. Velice. Nemyslím si, že samostatně jako film by šestka fungovala, je to dílek... puzzle. Krvavý. Ale ne detailně. Ne tak, že by se vám z něj udělalo špatně. Možná to bude uvolněnějším střihem, který snad už umožňuje i epileptikům se podívat... Je předvídatelný. Stačí se podívat na kousek, a je jasné, jak bude vypadat zbytek. Co je ale mnohem důležitější, dokonale padne na svoje místo, a dotvoří celý obrázek. Obrázek, na který pár magorů čekalo. Jste-li jedním z nich, přestaňte číst a jděte do kina. Jestli nejste... Tak zřejmě tenhle komentář stejně nečtete. 70% s příklonem ke čtyřem. Na truc ignorantům. ()

Isherwood

Těžko říct, co čekat od filmu, který si už pošesté jede podle dávno nalinkovaného mustru, ale protentokrát tomu nelze upřít fakt, že po x dílech se poprvé jde v rovině celistvějšího příběhu, který sice opět otáčí některá moudra z minula o 180°, ale dělá to s překvapivě uvědomělou okatostí a důrazem na klišé, až mě napadá, jestli to nemá být schválně. Paradoxně mi tak na snímku vadí jeho moralistický podtext, ve kterém jsou trháni na kusy zaměstnanci jedné überzlé, vykořisťovatelské a nehumanistické pojišťovny. Samostatně nefunkční, ale v rámci série jednoznačně posun nahoru, poprvé od ‚dvojky‘. Lepší 2*. PS: V sedmičce chci vidět více nadhledu, prospěl by. ()

larelay

Keby nebolo toho priserneho televizneho looku, tretotriednych hercov, tak by cela seria snad nesla dole z kopca... Skoda, ze tie peniaze, ktore cela seria doteraz zarobila nemozu skoncit v rukach poriadnych a sikovnych ludi, ktori by este vedeli co to zachranit, lebo ved, co si budeme klamat, kazdy z nas sa tesi na dalsi diel... Ja rozhodne ano :) Uvidime, co prinesie lucky number sedmicka. ()

• Tanedra Howard dostala roli ve filmu díky své účasti a vítězství v americké reality show Scream Queens. (Chatterer)
  • Tento film jako jediný se série SAW obsahuje potitulkovou scénu. (LucasAbelle)
  • Film nebyl promítán kritikům. (Cheeker)