Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Tak jako dobré, ale mohlo být lépe. Škoda, že se celý film nenese v duchu úvodní scény. Ta je totiž tak drsná a těžce stravitelná, že s ní i otrlý divák může mít menší problémy. Nikdy nebylo težší udržet žluč na správném místě. Kouzlo šokující nechutnosti a nervydrásajícího napětí se bohužel po úvodní pětiminutovce vytrácí a... A co? Po zbytek filmu je divákovi servírován typický kriminální thriller, který v rámci žánru nemůže nabídnout nic nového. Možná scéna s kolotočem nebyla úplně k zahození... Jako hororová oddychovka dobré, jinak nebrat.(4.11.2010)

Bůh žehnej Kevinu Greutertovi! Sérii SAW už jsem od posledních dílů bral jako takový celkem příjemný seriál, který nám servíruje každý rok nový devadesátiminutový krvavý díl. Ale šestka je něco víc. Konečně je zpět napětí, příběh už není tak zmatečný jako u předchozího dílu a oproti němu se zlepšil i design pastí. Celkově bych v rámci hodnocení dal Saw VI krásné čtyři hvězdy, ale v povědomí toho, že se filmové série dokáže takto rapidně zvednout v !šestém! dílu, musím jít na hodnocení nejvyšší. Celkově se u mě "šestá pila" kvalitativně umístila hned mezi prvním a třetím dílem - tedy na stříbrné, krví zbrocené pozici.(23.11.2009)

James Wan nechal v roce 2004 zadělat na legendu, když stvořil první díl série Saw. Už jen proto, čím vším je opředeno předchozích pět dílů si divák najde cestu do kina i na šesté pokračování, a pakliže uznává Saw jako nově vzniknuvší kult hororového žánru tohoto století, mile rád mu přidělí tři hvězdy. Uznávám totiž, že za samostatný film by ode mě Kevin Greutert tolik nedostal. Nové zvraty v předešlém ději sice stále zůstávají logické (po stále polopatyčtějším vysvětlování), avšak bortí divákovi již minimálně jednou utvořenou představu na můj vkus až příliš fantasticky. Kdo ví, jak dlouho budou tvůrci schopni vymýšlet nové a nové mezery, a cpát do nich nové a nové kulišárny. Kouzlo to už ztratilo, poněvadž o ničem jiném dějové linky nejsou zhruba od třetího dílu. Kumšt si to však zatím stále drží, zuby nehty. Snad si sami tvůrci příliš nezničí své dílo. Jo, málem bych zapomněl - těším se na sedmičku! :-) P.S: Dodatek po nonstop Saw projekci. Vesměs souhlasím se svým výše uvedeným komentářem po tehdejší návštěvě kina. Dodal bych jen to, že je patrný pokles ve výkonu, obdobně jako tomu bylo u čtvrté skládanky. Mnohem více, než kdykoli jindy, ve mně vyvolávalo pochybnosti objasňování děje, čímž se film zabývá především. Najednou je obrovský nepoměr mezi množstvím otázek a odpovědí. K pointě tohoto dodatku potřebuji užít spoileru, čili se omlouvám všem, kteří tím pádem dále číst nebudou. Pokud by na konci Hoffman skutečně zemřel rukou Jill, a byl tak dokonáním poslední vůle Johna Kramera dokonale uzavřen kruh, udělil bych hvězdy čtyři. Za tu okatost ještě více natáhnout již tak vytahané kalhoty však čirý průměr.(23.7.2011)

• Webb

Oproti pátému dílu který působil stejně lacině jako video film tu máme malé zlepšení. Je to sice o trošku lépe natočené a dokonce to má ještě malinko lepší scénář, jenže mě to opět nebavilo a spíš mě některé scény nutí k nechtěnému smíchu tím, jak jsou hodně nezáživné. Alespoň že to nepokračuje v sestupné tendenci.(29.11.2009)

šestý díl a pořád stejný píseček, jenže třebas hned úvod byl možná nejslabší a nejhorší zatím ze všech. Už chybí i to překvapení, protože ten k´do tuto sérii sleduje už musí zákonitě zjistit co a kam vede. Ale za tu hru s rozhodováním o druhých, která byla trochu něčím jiným než to co zde bylo předtím dám trojici hvězd. Kolotoč smrti mi utkvěl v paměti docela silně.(4.1.2011)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - O roli, kterou získal Peter Outerbridge, se ucházel i George Newbern. (Cheeker)

• - Rozpočet filmu byl 11 milionů dolarů. (Chatterer)