Saw 6

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

• H34D

Saw VI by mohl působit jako chytrý film opředený filozofií, kdyby měl délku prvního krátkometrážního proma, jako celovečerní uměle nadstavované pokračování však stín tupé béčkovosti nepřekročí ani náhodou... Herci v čele s gumovým so called nástupcem Jigsawa jsou znudění, jejich charaktery šustí papírem a soutěží spolu jen o to, kdo si hysteričtěji zakřičí před svým peprným zánikem. Samoúčelnost brutalit je až do nebe volající, avšak naproti tomu lidská fascinace násilím znamená nikdy nehynoucí důvod pro tvorbu zvráceného umění (tedy nejen filmu)... 4/10(27.11.2009)

Už jsem to psal u minulého dílu. Každé další poodhalování a přidávání nových pohnutek k původnímu trilogovému úvodu série, celému konceptu Saw jen a jen škodí. Škodí to pointě, zápletce a hlavně samotnému Jigsawovi, coby hybné síle celého projektu. Jigsaw už prostě není ten samozvaný a přijatelný „guru nápravy“, kterého jste chápali a docela mu i drželi prsty. Je to už jen další zarputilý blázen, který se nechal pohltit vlastním nápadem. Pro tohle nemám díly od čtvrtého výše moc rád, protože zkazily všechno dobré, co na té sérii bylo. Navzdory tomu všemu ale došlo k něčemu, co jsem nečekal. Šestka mě docela bavila. Ano, je to už furt to samé pořád dokola. Nic nového ani zásadního ani tento díl nepřinesl, snad dokonce ještě více než 4 a 5 existuje jen díky recyklaci předchozího a využívání starých (již mrtvých či zdánlivě mrtvých) postav („návrat“ Amandy a odhalení jejího „zásadního“ kroku v celé zápletce mi přišel až trapný a naprosto zbytečný). Oproti předchozím dvěma dílům ale došlo k výraznému posunu v pastích a vražedných strojích, co se týče originality a vizuálního působení. Tady to šlapalo. Už jsem asi zkrátka rezignoval na to, že by mě to mohlo něčím překvapit, nebo že by se to mohlo někam posunout a tak jsem si jen užil to, co mi bylo předloženo. Hoffman, respektive jeho představitel, je fakt velmi zvláštní postava. Má něco do sebe.(25.9.2012)

,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám.(28.10.2017)

Změna režiséra je citelně znát.Zajímavá inovace ovšem na úkor JigSawa,v 6tém díle se jeho příběhu už taková pozornost nevěnuje,rozehrávají se tu další zajímavé příběhy,hlavně Marka Hoffmana a samozřejmě ústřední oběti,vše je opět dokonale propleté a překvapivě téměř ihned vysvětlené.Bohužel sem zde lehce postrádal tu dusivou atmosférů předchozích dílů,pasti sou skvělé,jenže i lehce komické,třeba první past z řezáním masa...jak se ta holka podívá na svůj vychrtlej pupek...to je prostě směšný a tvůrci by si z toho odkazu srandu dělat neměli.Poslední past s brokovnicí a kolotočem je ovšem řádně depresivní a je určitě jednou z nejzajmavější ze všech dílů.Minulost JigSawa tu má taky celkem slušný flashback.Opět geniální hudba.....SAW IS MY CHOISE! :-) 80%(18.2.2011)

Super, skvělé. Návrat SAW opět na 5* z mého pohledu. Trefné flashbacky, na „pilu“ velice dobře podaný příběh, klasicky výborné gore a dobře obsazení herci do nelichotivých rolí obětí. Příběh se zase velice znatelně doplnil. Zasloužených 90%. A teď si zase rok kecejte ty vaše „kidy!!“ „a kolik bude SAW? 33,55,99,3600?, To už je sedmička? atd….já se můžu jen smát ;-). Pořadí: SAW 1,2,6,5,4,3.(26.10.2009)

• - Tento díl vydělal za první promítací víkend nejméně z celé série. Pouze 14,1 milionu dolarů. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 11 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Před premiérou byla otevřena (přesněji 13. března 2009) horská dráha ve Velké Británii na motivy filmové série Saw.  (MistrMcFalk)