Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

The game comes full circle. A ono to tak opravdu je! Jsem spokojený. Velice. Nemyslím si, že samostatně jako film by šestka fungovala, je to dílek... puzzle. Krvavý. Ale ne detailně. Ne tak, že by se vám z něj udělalo špatně. Možná to bude uvolněnějším střihem, který snad už umožňuje i epileptikům se podívat... Je předvídatelný. Stačí se podívat na kousek, a je jasné, jak bude vypadat zbytek. Co je ale mnohem důležitější, dokonale padne na svoje místo, a dotvoří celý obrázek. Obrázek, na který pár magorů čekalo. Jste-li jedním z nich, přestaňte číst a jděte do kina. Jestli nejste... Tak zřejmě tenhle komentář stejně nečtete. 70% s příklonem ke čtyřem. Na truc ignorantům.(24.10.2009)

Jedno z nejmilejších překvapení roku! Děj se hnul kupředu a je třeba uznat, že to, co se ve filmu odehraje je v rámci "seriálu Saw" velmi zajímavé. Na šesté pokračování je nám nabídnut opravdu pikantní příběh, jehož závěrem mohl Saw už jednou provždy skončit. Škoda. Pokračujeme dál... 65%(14.2.2010)

Další střípky do příběhové mozaiky Jigsawa a "jeho" lidí, další promyšlené pasti a hry, další porce krve a křupání kostí, další vypointovávání minulých dílů a především důkaz, že i po pěti dílech se dá přijít s pekelně výživným produktem značky Saw, nad kterým většina zlomila hůl už po třetím díle. Pořád to funguje, pojďme hrát dál. 75%(28.11.2009)

• H34D

Saw VI by mohl působit jako chytrý film opředený filozofií, kdyby měl délku prvního krátkometrážního proma, jako celovečerní uměle nadstavované pokračování však stín tupé béčkovosti nepřekročí ani náhodou... Herci v čele s gumovým so called nástupcem Jigsawa jsou znudění, jejich charaktery šustí papírem a soutěží spolu jen o to, kdo si hysteričtěji zakřičí před svým peprným zánikem. Samoúčelnost brutalit je až do nebe volající, avšak naproti tomu lidská fascinace násilím znamená nikdy nehynoucí důvod pro tvorbu zvráceného umění (tedy nejen filmu)... 4/10(27.11.2009)

• novoten

Tahle hra se tedy pořádně zadrhla. Pasti už nejsou ani tak efektní, jako spíš nudné a předvídatelné, Jigsaw se stal vyšeptalým maskotem a pokus o komplexní zápletku otravuje. Těch pár kousků skládačky by se dalo složit během pár minut a nic by mi nechybělo. A znovu navazovat v šestém díle souvislosti složitě šroubované ve třetím či čtvrtém už zavání ostudou. Víceméně mě ale tohle zklamání mrzí. Takhle zbytečně vyhlížející díl si závěrečný pocit uzavření snad ani nezaslouží.(10.4.2010)

• - Tanedra Howard dostala roli ve filmu díky své účasti a vítězství v americké reality show Scream Queens. (Chatterer)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Spoiler: Ve filmu zemře 12 lidí. (Žralok)