Saw 6

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

• 666teen

Nic nového pod pilou. Šesté pokračování Skládačkovy hry na pravdu by mohlo mít podtitul Kladivo na pojišťováky. Takže pokud vám někdo slíbil fuct libovou pojistku, která se v okamžiku plnění stává křížovkou ze Čtyřlístku s předem jasnou tajenkou: DOSTANEŠ HOVNO, můžete si při sledování představovat toho svého pojišťovacího dobromila, potácejícího se od úkolu k úkonu. Což je ovšem na devadesát minut času dost blbá zábava.(10.2.2013)

"When all this is done, I will provide a way out for you." Nejkrvavější realityshow na pokračování jde pomalu do finále. Tentokrát však Pila trošku drhne. Za mě možná nejslabší díl v celé sérii. Opakuje vzor trojky a tentokrát staví Williama do děsivé Jigsawovi hry. On sám prochází labyrintem smrtících překážek, aby zjistit proč si ďábelský John Kramer (Tobin Bell) vybral do Hry právě jeho. I když je totiž John po smrti, jeho odkaz žije dál a jeho učedník Hoffman (Costas Mandylor) plní jeho vůli. Když jsem u pětky chválil, že tolik netlačí na "pilu", tak u šestky musím zdrbnout, že tentokrát jede na plné "řetězy". Nechuťáren od minule hodně přibylo a finální wow, se trošku prozradí pár minut předtím. Nechápejte mě špatně, atmosféra thrilleru je stále stejně mrazivá. Flashbacky opět hází trošku více světla do Johnovi minulosti a některé scény jsou skutečně výborné. Kupříkladu v místnosti na policejní stanici u dekódování hlasu. Přesto si ze závěru odnáším spíše kyselinu a roztrženou čelist. Navíc spirálu hádanek už máme skoro složenou. I když jsem si jistý, že finále mi osvětlí mnoho věcí. Jak je ve filmu naznačeno, zbývá poslední kousek skládačky. A já jsem na něj sakra zvědavý. [Unrated] [Director's cut] (68 %)(25.10.2020)

Tak čím bych začal. Asi tím, že Saw nikam neupadá a je to pořád dobře zpracovaný film a tento díl je důkazem. První scéna fakt luxusní a postupně celý film začíná nabírat obrátky. Mnoho vyjasnění v tomto díle a navíc překvapení jako blázen. Opravdu promyšlený jako každý díl! Nemohu vytknout absolutně nic, protože každý díl do sebe postupně zapadá a začíná být ještě zábavnější! Jen škoda, že už se to řítí k závěru a už to vypadá na konec fantastické série. Vypadá to bohužel už na jeden díl. Přál bych si ještě více dílů, protože tato série rozhodně neklesá ke dnu, ale stoupá spíše nahoru. Tak že dodávám jen to, že u mě naprostá spokojenost z tohoto dílu.. 9/10 = 92%(16.11.2009)

,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám.(28.10.2017)

Tahle série už byla málem na odpis a šestý díl trochu napravuje pošramocenou reputaci ze čtvrtého dílu, ale rozhodně nijak výrazně. Na to už prostě nemá. A stále platí rčení o opakovaném vtipu, který přestává být vtipem. Studnice nápadů tímhle dílem definitivně vyschla. Podle mě měli tvůrci skončit se sérií hned po smrti Tobina Bella alias Jigsawa, bez jeho charismatu série ztratila i to své kouzlo. V šestém dílu převzal řezničinu po Jigsawovi detektiv v podání Costase Mandylora a svým obětem přichystal ve jménu odkazu Johna Kramera opravdu trýznivá muka a tentokrát si vzal na paškál arogantního pojišťováka, který s oblibou ruší svým klientům z různých důvodů pojistky, ale i řadu nedomyšleností spočívajících už třeba v únosech jednotlivých obětí, které se rozhodně nedají označit za promyšlené na rozdíl od nápaditých smrtících pastí, ale i tady jsou porušována pravidla stran vyproštění se z pastí. Divné je rovněž, že tolik lidí unese, ale způsob, jakým je dopravuje a umisťuje do pastí, není vůbec objasněn. A pár nedotažeností se najde i stran děje, ale nějaká ta překvapení se také rozhodně najdou. Závěr filmu naštěstí není z rodu těch předvídatelných. Ale točit další díly rozhodně nedoporučuji. Celá série mě už totiž přestává bavit, respektive ani mě nikdy moc nebavila, ale třetí a pátý díl mám dost v oblibě.(7.11.2009)

• - Před premiérou byla otevřena (přesněji 13. března 2009) horská dráha ve Velké Británii na motivy filmové série Saw.  (MistrMcFalk)

• - Kvůli vylepšení posledních 5 minut byl film oficiálně dokončen až 21. června 2009. (Duoscop)

• - Film bol zakázaný v Thajsku, Malajzii a na Ukrajine. (Paldiny)