Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Jedno z nejmilejších překvapení roku! Děj se hnul kupředu a je třeba uznat, že to, co se ve filmu odehraje je v rámci "seriálu Saw" velmi zajímavé. Na šesté pokračování je nám nabídnut opravdu pikantní příběh, jehož závěrem mohl Saw už jednou provždy skončit. Škoda. Pokračujeme dál... 65%(14.2.2010)

• Isherwood

Těžko říct, co čekat od filmu, který si už pošesté jede podle dávno nalinkovaného mustru, ale protentokrát tomu nelze upřít fakt, že po x dílech se poprvé jde v rovině celistvějšího příběhu, který sice opět otáčí některá moudra z minula o 180°, ale dělá to s překvapivě uvědomělou okatostí a důrazem na klišé, až mě napadá, jestli to nemá být schválně. Paradoxně mi tak na snímku vadí jeho moralistický podtext, ve kterém jsou trháni na kusy zaměstnanci jedné überzlé, vykořisťovatelské a nehumanistické pojišťovny. Samostatně nefunkční, ale v rámci série jednoznačně posun nahoru, poprvé od ‚dvojky‘. Lepší 2*. PS: V sedmičce chci vidět více nadhledu, prospěl by.(24.11.2009)

Bůh žehnej Kevinu Greutertovi! Sérii SAW už jsem od posledních dílů bral jako takový celkem příjemný seriál, který nám servíruje každý rok nový devadesátiminutový krvavý díl. Ale šestka je něco víc. Konečně je zpět napětí, příběh už není tak zmatečný jako u předchozího dílu a oproti němu se zlepšil i design pastí. Celkově bych v rámci hodnocení dal Saw VI krásné čtyři hvězdy, ale v povědomí toho, že se filmové série dokáže takto rapidně zvednout v !šestém! dílu, musím jít na hodnocení nejvyšší. Celkově se u mě "šestá pila" kvalitativně umístila hned mezi prvním a třetím dílem - tedy na stříbrné, krví zbrocené pozici.(23.11.2009)

Je to bieda, ale oproti predošlým dielom v podstate prekvapenie.Ako som hovoril už v predošlých komentároch - jednotlivé filmy Saw sú celkom dobré, ale ako celok to funguje oveľa lepšie.Každý diel je stále niečim zaujímavý (mne osobne sa celkom páči, že každý diel sa vracia vo flahbackoch o niečo naspäť) a ani jeden ma nesklamal až tak, aby som ho hodnotil pod priemer.Je to naťahovačka, ale ten dej sa my ľúbi.Tento ďalší diel s hororovej série Saw je rozhodne dobrý prírastok do "rodiny". 60% - 3*(7.12.2010)

Já sem spokojenej. Líbí se mi celý ten příběh, který furt ještě dává smysl, a ta brutalita, kdyby byla menší, ani bych se nezlobil, stejně sem u těch humusů zavíral oči :-) ... Tentokrát tu navíc příběh netrpí tím, že by nějaký zázračný polda zvládl během určitého krátkého časového úseku kdo ví co všechno, což je jedině dobře, protože příběhu to přidává na uvěřitelnosti.(4.12.2009)

• - Ve Španělsku byl film označen X-ratingem kvůli násilným scénám. (Chatterer)

• - Rozpočet filmu byl 11 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Před premiérou byla otevřena (přesněji 13. března 2009) horská dráha ve Velké Británii na motivy filmové série Saw.  (MistrMcFalk)