Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo.(4.11.2015)

• -bad-mad-wolf-

Série Saw je pěkná pošahanost nejpozději od třetího dílu. Jigsawovy "nápravné" hry se stále více namáčejí do omáčky samoúčelných brutálních jatek, při kterých nevyhnutelně umírají nevinní (součástí hry titulních jedinců je nezřídkakdy poprava dalších lidí, kteří do story nijak nezasahují). Celá Jigsawova mytologie přestává působit úsměvně a začíná být vyloženě směšná, což platí i pro neustálý přísun stupidního polemizování o hodnotě života a vůli žít. Udivuje mě, jak strašně snadné je nadále unášet oběti, kterých už bylo několik desítek, jak nekomplikované je budovat technologicky složité pasti, shánět pro ně místo i materiál a vodit za nos všechny vyšetřovatele. Logika a smysl mají trvalou dovolenou a kulometný střih je trademarkem spíše otravným, než zajímavým. Jedna hvězdička za to, že je šestka trochu přehlednější, než šmodrchance předchozí a druhá za podařenou pointu, která by ale slušela více jinému filmu. V záplavě zvratů, křižovatek a flashbacků této série se totiž poněkud ztrácí...(3.3.2010)

Skvělé, Greutert je jako svěží vítr do této série, která se ve třetím a čtvrtém díle dostala na dno a teď pomaličku roste a roste. V tomto díle nám Greutert poodhalil další kus skládačky a zodpověděl na pár dalších otázek z minulých dílů (bohužel nezodpověděl vše, ale to bych po něm chtěl příliš) a naservíroval nám další skvělý příběh s perfektní finální fází, kde napětí vygradovalo takovým způsobem, že jsem sotva popadal dech. Bohužel nebo možná i bohudík směřuje tato série do dalšího dílu, který se naštěstí zdá být poslední, tak doufejme, že si s ním dá Greutert práci a vzestupnou tendenci od patého dílu potvrdí a posadí nás doslova na prdel! Když se vrátím k tomuto dílu, tak lze zkritizovat různé chybičky nebo pasti, které už dávno překročili hranici reálnosti, ale já hodnotím film jako hororový celek, kdy má konečně příběh hlavu a patu, hudba je výborně vystavěná, kamera super a dokonce i herecké výkony jsou slušné. To vše staví tento díl SAW na bronzovou příčku hned za jedničku a dvojku. Pořadí dílů od nejlepšího k nejhoršímu: SAW 1, SAW 2, SAW 6, SAW 5, SAW 4, SAW 3 ... a jsem hodně zvědavej na SAW 3D, protože vzestupou tendenci tomu nikdo neupře!(10.12.2009)

Mno docela čumím, po zpackaný nudě předchozího dílu se tenhle až nečekaně vydařil. Teda ne, že by se ani tady už nejednalo o pořádnou dávku recyklace, ale tenhle díl mě celkem bavil a Mandylor mě tu poprvé přesvědčil, že by mohl být regulérním nástupcem Jigsawa, ale tady už to fakt měli utnout. Bez prdele.55%(27.11.2015)

• viperblade

Šestý díl ze série, která měla tak bravurní start, mi připomněl jeden starý vtip: "Můj děda měl ten pytlík s čajem celý život, já ho mám už 40 let a pánovi se zdá být vyvařený!!!" Bohužel, Saw VI je špatný vtip. Nejméně stokrát vyvařený a vylouhovaný, že už z něj necítím onu genialitu prvního dílu. A proč že jsem se na něj podíval? Jednak ze setrvačnosti a jednak proto, že někteří tady v komentářích uvádějí, že tohle je mnohem lepší, než předchozí díly. Z toho plyne ponaučení, že ne vše, co je psáno na CSFD, je pravdivé. Za jednu pointu, kterou jsem neodhadl, dávám 20 %, ale více ani ťuk. A už teď se bojím sedmičky(22.4.2010)

• - Kvůli vylepšení posledních 5 minut byl film oficiálně dokončen až 21. června 2009. (Duoscop)

• - Tanedra Howard dostala roli ve filmu díky své účasti a vítězství v americké reality show Scream Queens. (Chatterer)

• - Snímek obsahuje části, které se plně vysvětlí ve videohře „Saw“. (fanda124)