Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Ťažko povedať, ale ani jeden diel ma nesklamal. Keďže sa tu bavíme o "Psychologickom Krváku", vysoké nároky sa kladú na detaily. Začiatok neskutočne brutálny až človeka odvracia, obracia pohľadom. Postupne sa načrtne obsah, ktorý by bez klasických chybičiek širšej logiky konkuroval jednotke a dvojke. Protagonisti si splnili svoj cieľ, navyše scény podvedomia (napríklad o poisťovaní - dobre zahrané a napísané, hoc predvídateľné) sú chytré. Rozhodne som rád za túto sériu, ktorá mi svojím spôsobom bude trocha chýbať.(18.5.2013)

Změna režiséra je citelně znát.Zajímavá inovace ovšem na úkor JigSawa,v 6tém díle se jeho příběhu už taková pozornost nevěnuje,rozehrávají se tu další zajímavé příběhy,hlavně Marka Hoffmana a samozřejmě ústřední oběti,vše je opět dokonale propleté a překvapivě téměř ihned vysvětlené.Bohužel sem zde lehce postrádal tu dusivou atmosférů předchozích dílů,pasti sou skvělé,jenže i lehce komické,třeba první past z řezáním masa...jak se ta holka podívá na svůj vychrtlej pupek...to je prostě směšný a tvůrci by si z toho odkazu srandu dělat neměli.Poslední past s brokovnicí a kolotočem je ovšem řádně depresivní a je určitě jednou z nejzajmavější ze všech dílů.Minulost JigSawa tu má taky celkem slušný flashback.Opět geniální hudba.....SAW IS MY CHOISE! :-) 80%(18.2.2011)

Tahle série už byla málem na odpis a šestý díl trochu napravuje pošramocenou reputaci ze čtvrtého dílu, ale rozhodně nijak výrazně. Na to už prostě nemá. A stále platí rčení o opakovaném vtipu, který přestává být vtipem. Studnice nápadů tímhle dílem definitivně vyschla. Podle mě měli tvůrci skončit se sérií hned po smrti Tobina Bella alias Jigsawa, bez jeho charismatu série ztratila i to své kouzlo. V šestém dílu převzal řezničinu po Jigsawovi detektiv v podání Costase Mandylora a svým obětem přichystal ve jménu odkazu Johna Kramera opravdu trýznivá muka a tentokrát si vzal na paškál arogantního pojišťováka, který s oblibou ruší svým klientům z různých důvodů pojistky, ale i řadu nedomyšleností spočívajících už třeba v únosech jednotlivých obětí, které se rozhodně nedají označit za promyšlené na rozdíl od nápaditých smrtících pastí, ale i tady jsou porušována pravidla stran vyproštění se z pastí. Divné je rovněž, že tolik lidí unese, ale způsob, jakým je dopravuje a umisťuje do pastí, není vůbec objasněn. A pár nedotažeností se najde i stran děje, ale nějaká ta překvapení se také rozhodně najdou. Závěr filmu naštěstí není z rodu těch předvídatelných. Ale točit další díly rozhodně nedoporučuji. Celá série mě už totiž přestává bavit, respektive ani mě nikdy moc nebavila, ale třetí a pátý díl mám dost v oblibě.(7.11.2009)

• H34D

Saw VI by mohl působit jako chytrý film opředený filozofií, kdyby měl délku prvního krátkometrážního proma, jako celovečerní uměle nadstavované pokračování však stín tupé béčkovosti nepřekročí ani náhodou... Herci v čele s gumovým so called nástupcem Jigsawa jsou znudění, jejich charaktery šustí papírem a soutěží spolu jen o to, kdo si hysteričtěji zakřičí před svým peprným zánikem. Samoúčelnost brutalit je až do nebe volající, avšak naproti tomu lidská fascinace násilím znamená nikdy nehynoucí důvod pro tvorbu zvráceného umění (tedy nejen filmu)... 4/10(27.11.2009)

• Flipnic

Je to furt dokola a tady šla navíc dolů kvalita i kvantita gore-scén ... Každopádně jedno se musí této sérii nechat, ten vygradovaný konec ... Možná už jen kvůli němu vždy hned koukám na další a další díl, když se kolem posledních 20 minut rozjede ta úúúžasná "saw-melodie", která začne gradovat a scény se začnou vršit na sebe jak skládačka, do toho mluví své proslovy a soudy Jigsaw, a vše se spojí v jeden někdy lepší, jindy slabší celek ... Každopádně to provedení tradičního závěru je od prvního dílu špičkové ... i když stále dokola ...(16.1.2010)

• - Tento díl vydělal za první promítací víkend nejméně z celé série. Pouze 14,1 milionu dolarů. (Chatterer)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Rozpočet filmu byl 11 milionů dolarů. (Chatterer)