Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Super, skvělé. Návrat SAW opět na 5* z mého pohledu. Trefné flashbacky, na „pilu“ velice dobře podaný příběh, klasicky výborné gore a dobře obsazení herci do nelichotivých rolí obětí. Příběh se zase velice znatelně doplnil. Zasloužených 90%. A teď si zase rok kecejte ty vaše „kidy!!“ „a kolik bude SAW? 33,55,99,3600?, To už je sedmička? atd….já se můžu jen smát ;-). Pořadí: SAW 1,2,6,5,4,3.(26.10.2009)

,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám.(28.10.2017)

Saw už trochu připomíná nekonečnou soap operu s krví místo mýdla. Neustálé natahování hlavního příběhu i postav se blíží svému konci, ale tím šestý díl nebude. Šestka je totiž kvalitní film a dokonce i horor. Gradace v závěru každého dílu byla vždy silná stránka série, ale tentokrát šestka přináší velmi dobré stupňování po celých 90 minut a závěr působí jen jako skvělá třešnička na dortu. Smrti mají "smysl", tempo, vše je provázané, flashbacky jsou vkusné a dovysvětlující. Možná jsou už trochu příliš ujeté a krvavé, ale takový je prostě Saw a je to zábava. Se sérií mám jen pár problémů. 1. Autoři stále rozvíjejí jednu původní postavu do všech stran, okolností a smyslů, 2. roční pauza mezi díly přináší sklerózu na všechny spojitosti:) 3. občas mění chytré morální dilemata za levné rádoby brutální nápady. Zatím poslednímu dílu však pomáhá i odstup od videoklipové střihu a filtrů a přechod ke klasičtější podobě filmu (Kevin Greutert odvedl skvělou práci). S čím přijde sedmička a proč tam nebyla ta sestřička z plakátů?:( PS: stížnosti že saw je moc brutální a krvavé jsou nemístné, když je to úmysl a v podstatě i poznávací znak:) to už můžete nadávat i na ty hloupé stroje "smrti"...(26.2.2010)

Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo.(4.11.2015)

Pokud jde o nějaký příběh, myslím si, že víc už se z toho vykouzlit nedá, ale i tak to vypadá na další a další díly. Hlas Jigsawa zůstává nezměněn. To jediné, co je v každém díle jiné, jsou HRY. Jejich nápaditost se více či méně liší, některé jsou nudné, některé zábavné, ale ve své podstatě půjde vždy o to samé... Možná je už načase, přijít s něčím novým...a ten čas byl někdy po třetím díle :-) 50%(17.1.2010)

• - Tento film jako jediný se série SAW obsahuje potitulkovou scénu. (LucasAbelle)

• - Director's Cut (režisérský sestřih) byl hotový už 6. června 2009. (Duoscop)

• - Spoiler: Ve filmu zemře 12 lidí. (Žralok)