Saw 6

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Bravo! Po nepovedené pětce se Saw vrací tam kam patří. Změna režie prospěla, šestka je prvním dílem ze série, který získá lepší hodnocení než ten předešlý. Saw 6 má celistvý příběh, který poměrně dobře funguje a umožňuje nám vytvořit si k postavám nějaké ty sympatie. Ve filmu je opět přítomné napětí a gradace, což minulému chybělo. Několik nápadů z minulých dílů (dopis z trojky, truhla z pětky) je dovedeno do cíle - další kousek skládačky zapadl na své místo. Flashbacky s Jigsawem jsou výborné, celkově dějová linka s pojišťovnou je dobře vymyšlená. Co se pastí týče, je to jak na houpačce. Úvodní řezací scéna je výborná - opět návrat ke klasice prvních dílů aneb brutalita jak má být. Dýchací je též výborná. Ovšem jako slabé mi přišly scény s rozhodováním kdo bude žít, to mi tam nesedělo. Závěr je ale opět výborný, twister jak má být. Moje osobní pořadí dílů: S1, S2, S3/S6, S4, S5. 80% a 4*(24.6.2010)

Tahle série už byla málem na odpis a šestý díl trochu napravuje pošramocenou reputaci ze čtvrtého dílu, ale rozhodně nijak výrazně. Na to už prostě nemá. A stále platí rčení o opakovaném vtipu, který přestává být vtipem. Studnice nápadů tímhle dílem definitivně vyschla. Podle mě měli tvůrci skončit se sérií hned po smrti Tobina Bella alias Jigsawa, bez jeho charismatu série ztratila i to své kouzlo. V šestém dílu převzal řezničinu po Jigsawovi detektiv v podání Costase Mandylora a svým obětem přichystal ve jménu odkazu Johna Kramera opravdu trýznivá muka a tentokrát si vzal na paškál arogantního pojišťováka, který s oblibou ruší svým klientům z různých důvodů pojistky, ale i řadu nedomyšleností spočívajících už třeba v únosech jednotlivých obětí, které se rozhodně nedají označit za promyšlené na rozdíl od nápaditých smrtících pastí, ale i tady jsou porušována pravidla stran vyproštění se z pastí. Divné je rovněž, že tolik lidí unese, ale způsob, jakým je dopravuje a umisťuje do pastí, není vůbec objasněn. A pár nedotažeností se najde i stran děje, ale nějaká ta překvapení se také rozhodně najdou. Závěr filmu naštěstí není z rodu těch předvídatelných. Ale točit další díly rozhodně nedoporučuji. Celá série mě už totiž přestává bavit, respektive ani mě nikdy moc nebavila, ale třetí a pátý díl mám dost v oblibě.(7.11.2009)

Já sem spokojenej. Líbí se mi celý ten příběh, který furt ještě dává smysl, a ta brutalita, kdyby byla menší, ani bych se nezlobil, stejně sem u těch humusů zavíral oči :-) ... Tentokrát tu navíc příběh netrpí tím, že by nějaký zázračný polda zvládl během určitého krátkého časového úseku kdo ví co všechno, což je jedině dobře, protože příběhu to přidává na uvěřitelnosti.(4.12.2009)

Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo.(4.11.2015)

Dal jsem tomu alespoň malou šanci a chtěl jsem se opravdu podívat na tento snímek. Bohužel, nebo Bohudík, jsem to po šesti minutách vypnul. Stále to samé, pořád dokola. Mé hodnocení tedy nebude podle toho co jsem viděl na dvd, ale podle toho jaké hodnocení uvidím na ČSFD. Momentálně ( 4. dubna 2010 v 17 : 30 ) je tady 62 %. Na netu jsem našel soundtrack k filmu, tady je odkaz : http://en.wikipedia.org/wiki/Saw_VI_(soundtrack) Máte minutu na to, aby jste si to přečetli, pak si zahrajeme hru. Už po šesté......rozhodnutí je na vás.(4.4.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Film nebyl promítán kritikům. (Cheeker)

• - Rozpočet filmu byl 11 milionů dolarů. (Chatterer)