Kufr (TV pořad)

Soutěžní

Československo, 1992, 35 min

Jan Bonaventura

Účinkují:

Pavel Zedníček, Aleš Ulm, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jan Skopeček, Lubomír Lipský st., Heidi Janků, Sabina Laurinová, Taťjana Medvecká, Ivo Pešák, Václav Vydra nejml., Milan Šteindler, Gabriela Osvaldová, Tomáš Töpfer, Halina Pawlowská, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Jaroslava Hanušová, Štefan Margita, Veronika Žilková, Pavel Nový, Miroslav Vladyka, Yvetta Blanarovičová, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Jiří Bartoška, Karel Smyczek, Tereza Brodská, Ladislav Trojan, Jaroslav Satoranský, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková, Jana Boušková, Simona Postlerová, Michaela Kuklová, Karel Černoch, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Jiřina Bohdalová, Zdeněk Srstka, Antonín Bubeník, Martina Hudečková, Yvonne Přenosilová, Vlastimil Zavřel, Hana Čížková, Václav Upír Krejčí, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Wimmer, Eva Pilarová, Luděk Sobota, Mojmír Maděrič, Jiří Strach, Miroslav Táborský, Stanislav Hložek, Hana Zagorová, Karel Gott, Helena Vondráčková, Marek Eben, Jiří Růžička ml., Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Helena Zeťová, Roman Šebrle, Aleš Valenta, Jakub Smolík, Kristián Kodet, Václav Jelínek, Martin Kocián, David Škach, Aleš Lehký, Valérie Zawadská, Jana Paulová, Jitka Smutná, Jan Šťastný, Veronika Freimanová, Milena Steinmasslová, Ota Jirák, Iva Hüttnerová, Karel Vágner, Veronika Jeníková, Filip Blažek, Leoš Mareš, Magdalena Reifová, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Michal Dlouhý, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Lucie Bílá, Martin Dejdar, Jan Jiráň, Vladimír Kratina, Vendula Křížová, Andrea Elsnerová, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Petr Vacek, Barbora Seidlová, Zlata Adamovská, Mahulena Bočanová, Petr Nárožný, Ladislav Gerendáš, Andrea Černá, Radek Valenta, Lenka Filipová, Markéta Hrubešová, Dana Batulková, Daniel Rous, Kateřina Neumannová, Michael Kocáb, Petr Janda, Věra Martinová, Alena Zárybnická, Monika Kobrová, Petr Vondráček, Martin Severa, Petra Janů, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Jan Rosák, Jiří Krampol, Ondřej Havelka, David Prachař, František Nedvěd, Vítězslav Jandák, Ivan Mládek, Klára Doležalová, Lucie Vondráčková, Saša Rašilov nejml., Jiří Knot, Josef Dvořák, Jiří Srstka, Vilém Čok, Pavel Soukup, Petr Svěcený, Bohumil Kulínský, Lucie Výborná, Ladislav Županič, Lumír Olšovský, Tereza Duchková, Jana Švandová, Karel Svoboda, Josef Zíma, Hana Křížková, Roman Vojtek, Barbora Munzarová, Diana Kobzanová, Klára Jandová, Dana Morávková, Jitka Zelenková, Pavel Novák, Jolana Voldánová, Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Miroslav Moravec, Libuše Geprtová, Lubomír Kostelka, Pavel Trávníček, Jan Přeučil, Milena Dvorská, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Zounar, Marie Tomsová, Václav Vorlíček, Dagmar Havlová, Viola Ottová, Olga Šípková, Pavel Dumbrovský, Jaroslav Svěcený, Petr Rychlý, Miloslav Šimek, Pavel Zuna, Zuzana Bubílková, Kateřina Macháčková, Klára Kovaříková, Václav Sloup, Roman Skamene, Jiří Menzel, Světlana Nálepková

Na hodnocení nebudu nic měnit, ale v sobotu 11.5.2013 jsem se díval na "znovuzrozený" Kufr po deseti letech od posledního pořadu a nechápal jsem, jak mě to mohlo dříve tolik bavit. Zedníček to moderoval tak, jakoby někam neustále spěchal. Vtipů tam bylo pomálu a vrcholem trapnosti bylo vystoupení dua Mladý-Náhlovský. Za tento vzpomínkový pořad bych dal maximálně jednu hvězdu za stále dobře šlapající YO-YO Band.(13.5.2013)

Ne zcela povedený pokus o navázání na tradici kvalitních a oblíbených soutěží s křečovitým moderátorem, který bohužel nedokázal nikdy zamaskovat svůj primitivismus. Ovšem ve srovnání s dnešními trapnými akcemi "Hurá, pojďte všichni soutěžit, jestli bude zítra pršet", které doprovází upoceným pseuhumorem nějaký rádobymoderátor, byl Kufr ještě dost dobrý.(25.8.2011)

Jeden z nejblíbenějších tv pořadů s Pavlem Zedníčkem jako moderátorema Alešem Ulmem jako jeho poradcem a dozorem. V pořadu šlo jen o pobavení finanční výhra byla poměrně malá 10 tisíc a to jen ,když se vám je povedlo najít někdy to taky byla jen pouhá 100 či 200 stovka. Šlo o to spojit soutěžícího se známou osobností nejčastěji hercem či zpěvákem a pak spolu hádat slova či uhádnout pantonimu a předměty. Pořad to byl velice příjemný a velice vtipný stejně jako Videostop škoda ,že takové soutěže už nejsou. Režiserém byl prvních několik let pan Jan Bonaventura až do své smrti ani v jednom díle potom ho nezapoměl pan Zedníček pozdravovat. Ps-Kde jste vyhrabali Heidi? Co ta měla společního s Kufrem? Mimo toho ,že tam byla jako host?(5.12.2008)

Kufr rovnal se Zedníček, Zedníček se rovnal kufr. Tahle rovnice prostě platila po celá 90. léta a ne náhodou. Sice v podstatě přihlouplý pořad, ve kterém osobnosti s obyčejnými lidmi hádali, co že to dostali do ruky za zvláštní předmět či jiné vylomeniny, ale ve své době prakticky jedinný zábavný soutěžní pořad.(1.6.2012)

Jo, to byly časy, když se tato soutěž vysílala. Klídek a leháro, které jsem prožíval u TV. Viděl jsem hodně dílů a velmi mě bavily. "Kufr" považuji za legendu mezi soutěžemi. Na obrazovkách se držel neuvěřitelných 12 let a to je co říct. Škoda, že už se nevysílá, myslím si, že by tato soutěž měla pořád úspěch. Líbily se mi i Silvestrovské speciály. Jeden zvlášť, jak tam Srstka s Bubeníkem soutěžili, kdo dřív vypije půllitr piva. Vyhrál myslím Bubeník (budiž mu země lehká). Silvestrovský speciální "kufr" byl mnohem lepší než estrády na NOVĚ. Výborný Pavel Zedníček v roli moderátora, kterého jinak moc nemusím. Přišlo mi zajímavé, jak tzv. "asistenti" soutěžících přicházeli v nějakých kápích a divák byl do poslední chvíle napjat, kdo že se to pod tou kapucí skrývá. Soutěž byla nezvyklá v tom, že se nehrálo o miliony, nýbrž "jen" o 10 000. Bavila mě pantomina, hádání slov a předmětů (žasnul jsem nad věcmi, které lidé do pořadu posílali, našlo se jich hodně, které jsem viděl úplně poprvé v životě), ale i odkrývání obrázků. Mimochodem, to bylo velmi zajímavé. Ale já bych v hádání obrázků úplně pohořel. Vždycky jsem hodně přemýšlel, když se nám daný obličej postupně odkrýval, o koho jde, ale nikdy se mi to nepodařilo uhodnout dříve, než soutěžícím. Dávám jasné 4 hvězdičky a basta.(30.11.2008)