Kufr (TV pořad)

Soutěžní

Československo, 1992, 35 min

Jan Bonaventura

Pavel Zedníček, Aleš Ulm, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jan Skopeček, Lubomír Lipský st., Heidi Janků, Sabina Laurinová, Taťjana Medvecká, Ivo Pešák, Václav Vydra nejml., Milan Šteindler, Gabriela Osvaldová, Tomáš Töpfer, Halina Pawlowská, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Jaroslava Hanušová, Štefan Margita, Veronika Žilková, Pavel Nový, Miroslav Vladyka, Yvetta Blanarovičová, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Jiří Bartoška, Karel Smyczek, Tereza Brodská, Ladislav Trojan, Jaroslav Satoranský, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková, Jana Boušková, Simona Postlerová, Michaela Kuklová, Karel Černoch, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Jiřina Bohdalová, Zdeněk Srstka, Antonín Bubeník, Martina Hudečková, Yvonne Přenosilová, Vlastimil Zavřel, Hana Čížková, Václav Upír Krejčí, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Wimmer, Eva Pilarová, Luděk Sobota, Mojmír Maděrič, Jiří Strach, Miroslav Táborský, Stanislav Hložek, Hana Zagorová, Karel Gott, Helena Vondráčková, Marek Eben, Jiří Růžička ml., Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Helena Zeťová, Roman Šebrle, Aleš Valenta, Jakub Smolík, Kristián Kodet, Václav Jelínek, Martin Kocián, David Škach, Aleš Lehký, Valérie Zawadská, Jana Paulová, Jitka Smutná, Jan Šťastný, Veronika Freimanová, Milena Steinmasslová, Ota Jirák, Iva Hüttnerová, Karel Vágner, Veronika Jeníková, Filip Blažek, Leoš Mareš, Magdalena Reifová, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Michal Dlouhý, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Lucie Bílá, Martin Dejdar, Jan Jiráň, Vladimír Kratina, Vendula Křížová, Andrea Elsnerová, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Petr Vacek, Barbora Seidlová, Zlata Adamovská, Mahulena Bočanová, Petr Nárožný, Ladislav Gerendáš, Andrea Černá, Radek Valenta, Lenka Filipová, Markéta Hrubešová, Dana Batulková, Daniel Rous, Kateřina Neumannová, Michael Kocáb, Petr Janda, Věra Martinová, Alena Zárybnická, Monika Kobrová, Petr Vondráček, Martin Severa, Petra Janů, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Jan Rosák, Jiří Krampol, Ondřej Havelka, David Prachař, František Nedvěd, Vítězslav Jandák, Ivan Mládek, Klára Doležalová, Lucie Vondráčková, Saša Rašilov nejml., Jiří Knot, Josef Dvořák, Jiří Srstka, Vilém Čok, Pavel Soukup, Petr Svěcený, Bohumil Kulínský, Lucie Výborná, Ladislav Županič, Lumír Olšovský, Tereza Duchková, Jana Švandová, Karel Svoboda, Josef Zíma, Hana Křížková, Roman Vojtek, Barbora Munzarová, Diana Kobzanová, Klára Jandová, Dana Morávková, Jitka Zelenková, Pavel Novák, Jolana Voldánová, Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Miroslav Moravec, Libuše Geprtová, Lubomír Kostelka, Pavel Trávníček, Jan Přeučil, Milena Dvorská, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Zounar, Marie Tomsová, Václav Vorlíček, Dagmar Veškrnová-Havlová, Viola Ottová, Olga Šípková, Pavel Dumbrovský, Jaroslav Svěcený, Petr Rychlý, Miloslav Šimek, Pavel Zuna, Zuzana Bubílková, Kateřina Macháčková, Klára Kovaříková, Václav Sloup, Roman Skamene, Jiří Menzel, Světlana Nálepková

50% - Ale jo, kdysi jsem i tohle sledoval...(3.12.2008)

Nedávno jsem viděl většinu repríz Silvestrů a rád jsem zavzpomínal. Pantomima, hádání předmětů atd. Pohodový moderátor / Viděné epizody cca *20.dílů / ( Hodnocení: 8/10 )(25.5.2012)

• kingik

Hádej, hádej, hadači a třeba se zadaří, a když ne, tak se kopec legrace uvaří, vlastně kufr. Léta páně 1992 na televizní obrazovky vtrhla zábavná soutěž, která si do svého názvu dala zavazadlo, což působilo i tak trochu tajemně. Do té doby snesitelný Pavel Zedníček se stal rázem originálně nesnesitelným moderátorem, který potrhle šaškoval mezi "svými". Nejčastěji byli do studia zváni právě herci, mezi nimiž byli nezřídka právě jeho herečtí kolegové, ale směs účinkujících byla poměrně pestřejšího rázu a vystřídala se zde úctyhodná řádka známých osobností ze všech možných uměleckých oblastí. Soutěži šéfoval Aleš Ulm, který se vedle dramaturgem stal také jakýmsi arbitrem, který striktně dohlížel na dodržování pravidel během jednotlivých relací. Hádat slova, předměty a další "bombastické" kratochvíle, z nichž byla vrcholem pantomima, bylo však nad moje síly. Je záhadou, a to větší než obsah kufru, že něco tak nudného, blbě uhozeného, uřvaného s nemožnou znělkou, si udrželo diváckou oblíbenost na dlouhou řádku televizních let. Lodní kufr poslat autorovi, aby s tím šel strašit do Strašidlákova. Povšiml jsem si, že Zedníček si touhle soutěží vypracoval image zpopularizovaného blbotrotla, kterému jsem už nevěřil jediný herecký výkon, když se náhodou v nějakém podřadném štěku po "kufrové" éře objevil. Z toho vyplývá, že moderování soutěží hercům mrví jejich herecký talent a obrušuje jejich cit pro role. Nic naplat. Tenhle kufr už raději nikdy neotvírat. Obsah opravdu nestojí za mnoho. 20%(17.7.2014)

oblíbený pořad mého mládí(21.1.2009)

Svého času velice oblíbená a vkusná soutěž, ve které se známé osobnosti nejen zviditelnili, ale také poměrně nadřeli a pokusili se reprezentovat soutěžící. "...a modří již vědí." Zbožňuju dopolední a noční reprízy v nové době, které potvrzují, že je to fajn show k dívání i dnes.(20.9.2011)