Kufr (TV pořad)

Soutěžní

Československo, 1992, 35 min

Jan Bonaventura

Pavel Zedníček, Aleš Ulm, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jan Skopeček, Lubomír Lipský st., Heidi Janků, Sabina Laurinová, Taťjana Medvecká, Ivo Pešák, Václav Vydra nejml., Milan Šteindler, Gabriela Osvaldová, Tomáš Töpfer, Halina Pawlowská, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Jaroslava Hanušová, Štefan Margita, Veronika Žilková, Pavel Nový, Miroslav Vladyka, Yveta Blanarovičová, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Jiří Bartoška, Karel Smyczek, Tereza Brodská, Ladislav Trojan, Jaroslav Satoranský, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková, Jana Boušková, Simona Postlerová, Michaela Kuklová, Karel Černoch, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Jiřina Bohdalová, Zdeněk Srstka, Antonín Bubeník, Martina Hudečková, Yvonne Přenosilová, Vlastimil Zavřel, Hana Čížková, Václav Upír Krejčí, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Wimmer, Eva Pilarová, Luděk Sobota, Mojmír Maděrič, Jiří Strach, Miroslav Táborský, Stanislav Hložek, Hana Zagorová, Karel Gott, Helena Vondráčková, Marek Eben, Jiří Růžička ml., Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Helena Zeťová, Roman Šebrle, Aleš Valenta, Jakub Smolík, Kristián Kodet, Václav Jelínek, Martin Kocián, David Škach, Aleš Lehký, Valérie Zawadská, Jana Paulová, Jitka Smutná, Jan Šťastný, Veronika Freimanová, Milena Steinmasslová, Ota Jirák, Iva Hüttnerová, Karel Vágner, Veronika Jeníková, Filip Blažek, Leoš Mareš, Magdalena Reifová, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Michal Dlouhý, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Lucie Bílá, Martin Dejdar, Jan Jiráň, Vladimír Kratina, Vendula Křížová, Andrea Elsnerová, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Petr Vacek, Barbora Seidlová, Zlata Adamovská, Mahulena Bočanová, Petr Nárožný, Ladislav Gerendáš, Andrea Černá, Radek Valenta, Lenka Filipová, Markéta Hrubešová, Dana Batulková, Daniel Rous, Kateřina Neumannová, Michael Kocáb, Petr Janda, Věra Martinová, Alena Zárybnická, Monika Kobrová, Petr Vondráček, Martin Severa, Petra Janů, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Jan Rosák, Jiří Krampol, Ondřej Havelka, David Prachař, František Nedvěd, Vítězslav Jandák, Ivan Mládek, Klára Doležalová, Lucie Vondráčková, Saša Rašilov nejml., Jiří Knot, Josef Dvořák, Jiří Srstka, Vilém Čok, Pavel Soukup, Petr Svěcený, Bohumil Kulínský, Lucie Výborná, Ladislav Županič, Lumír Olšovský, Tereza Duchková, Jana Švandová, Karel Svoboda, Josef Zíma, Hana Křížková, Roman Vojtek, Barbora Munzarová, Diana Kobzanová, Klára Jandová, Dana Morávková, Jitka Zelenková, Pavel Novák, Jolana Voldánová, Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Miroslav Moravec, Libuše Geprtová, Lubomír Kostelka, Pavel Trávníček, Jan Přeučil, Milena Dvorská, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Zounar, Marie Tomsová, Václav Vorlíček, Dagmar Havlová-Veškrnová, Viola Ottová, Olga Šípková, Pavel Dumbrovský, Jaroslav Svěcený, Petr Rychlý, Miloslav Šimek, Pavel Zuna, Zuzana Bubílková, Kateřina Macháčková, Klára Kovaříková, Václav Sloup, Roman Skamene, Jiří Menzel, Světlana Nálepková

TV-pořad (Soutěž). Příjemná zábava, sympatický moderátor jen škoda, že něco podobného se už nevysílá. Ale můžu se aspoň pyšnit, že můj táta byl v televizi, zúčastnil se soutěže :-D. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 70% (3*) |(21.10.2013)

Ne zcela povedený pokus o navázání na tradici kvalitních a oblíbených soutěží s křečovitým moderátorem, který bohužel nedokázal nikdy zamaskovat svůj primitivismus. Ovšem ve srovnání s dnešními trapnými akcemi "Hurá, pojďte všichni soutěžit, jestli bude zítra pršet", které doprovází upoceným pseuhumorem nějaký rádobymoderátor, byl Kufr ještě dost dobrý.(25.8.2011)

Výborná zábava pro nudné večery. Jen škoda, že mi Kufr evokuje jméno Pavel Zedníček. Taťka vyprávěl, jak byl Zedňa trapnej, když uváděl jeden firemní ples a já si to dost dobře dokážu představit. Ale i svět showbyznysu potřebuje trapáky jako Zedníček nebo Šteindler. Co na tom, že se z nich občas zvedá Kufr, když celkový dojem vyzní z obrazovky televizoru čtyřhvězdičkově.(13.12.2008)

Highlight večera - kategorie "uhodni předmět" kde Zedníček přinese tyč a jedná se za a) o přenosnou mrazničku na jeseteří potravu, za b) o zubařsko-ortopedické kleště na extrakci zubů z chodidel za c) o součást atomové bomby a ano, je to mraznička. Kufr je pro mě veliká nostalgie a debilita pořadu je zastíněna vzpomínkami na rodinné večery u televize, v době, kdy si člověk pod nápisem "výkup palet" představoval spoustu vodovek...(13.4.2014)

Jo, to byly časy, když se tato soutěž vysílala. Klídek a leháro, které jsem prožíval u TV. Viděl jsem hodně dílů a velmi mě bavily. "Kufr" považuji za legendu mezi soutěžemi. Na obrazovkách se držel neuvěřitelných 12 let a to je co říct. Škoda, že už se nevysílá, myslím si, že by tato soutěž měla pořád úspěch. Líbily se mi i Silvestrovské speciály. Jeden zvlášť, jak tam Srstka s Bubeníkem soutěžili, kdo dřív vypije půllitr piva. Vyhrál myslím Bubeník (budiž mu země lehká). Silvestrovský speciální "kufr" byl mnohem lepší než estrády na NOVĚ. Výborný Pavel Zedníček v roli moderátora, kterého jinak moc nemusím. Přišlo mi zajímavé, jak tzv. "asistenti" soutěžících přicházeli v nějakých kápích a divák byl do poslední chvíle napjat, kdo že se to pod tou kapucí skrývá. Soutěž byla nezvyklá v tom, že se nehrálo o miliony, nýbrž "jen" o 10 000. Bavila mě pantomina, hádání slov a předmětů (žasnul jsem nad věcmi, které lidé do pořadu posílali, našlo se jich hodně, které jsem viděl úplně poprvé v životě), ale i odkrývání obrázků. Mimochodem, to bylo velmi zajímavé. Ale já bych v hádání obrázků úplně pohořel. Vždycky jsem hodně přemýšlel, když se nám daný obličej postupně odkrýval, o koho jde, ale nikdy se mi to nepodařilo uhodnout dříve, než soutěžícím. Dávám jasné 4 hvězdičky a basta.(30.11.2008)