Dzeyna

Hodně zajímavý snímek. Je hrozné, když někdo ztratí to, co ho celý život naplňuje. Colin Firth předvedl opravdu úchvatný výkon. Úplně jsem se do něj vžila stejně jako do celého děje, který mě pohltit a nutil mě zapojit mozek. Julianne Moore je pro mě ohromná herečka, která mě vždy upoutá a něčím překvapí. Škoda jen, že tam Matthew Goode moc nebyl. Jediné co bych vytkla je ten nejmenší chlapský zadek co sem kdy viděla, který vlastní Nicholas Hoult, který byl extrémně přeslazený - což je mínus. Něco mi tady chybělo, nevím co, možná nějaká větší akce, nebo trochu jiná atmosféra, ale i tak kvalitní film. A ještě musím pochválit vynikající konec! ()

teutates

Tom Ford má určitě tu správnou teplotu, takovou tu pokojskou no já jaksi ne... pořád mi je zima a taky mám studené ruce, něco se mnou je, něco vážného, protože tenhle neskutečně úžasný počin šel mimo mě. Jáá se opravdu snažil, vzal jsem si mikinu, svetr, nóó pořád nic, taky zapnuk topeni, protože venku se taky jaksi ochladilo, nóó světe div se, pořáááád nic. Já to seru, není mi pomoci, no i o půlnoci 3/10 a ani o punkt víc, protože mně koktavý král zapomněl zahrát. ()

DwayneJohnson

One man show v podání Colina Firtha. Naprosto a bez debat. Emociálně naprosto vyčerpaný profesor po skončení dlouholetého vztahu, který pro něj znamenal naprosto všechno. Tak rád by všem řekl o sobě pravdu, ale tahle společnost na to ještě není připravena. Bude, ale rozhodně ne v roce 1962. To až o hodně let později. Dnešní den, ten rozhodne všechno, možná ho zvládne, možná ne.... ()

eileen

Po dlouhé době opravdu kvalitní film, ve kterém se Colin Firth objevil, jen si říkám, jestli už nadosmrti bude hrát homosexuály :-)). Ale teď k filmu. Jde o pohled do života člověka- homosexuálního profesora George F., který ztratil vlastně jediného opravdu blízkého člověka a celý děj se odehrává v jednom dni, ve kterém se George pokouší zprovodit ze světa a současnost se prolíná s jeho vzpomínkami z minulosti. Film není ani tak vyjímečný dějově, to už tu opravdu párkrát bylo, ale svým zpracováním, co se týče výtvarného pojetí, střihu, nádherné hudby a hlavně skvělého herectví hlavního protagonisty, který si podle mě toho Oscara tady zasloužil. ()

nascendi

Mohol by som si povzdychnúť: Predvčerom film o démonoch, včera o homosexuáloch, čo ma čaká dnes? Lenže v tých zážitkoch je veľký rozdiel. Keď z Constantine odstránim démonov neostane takmer nič, pretože výkony Keanu Reevesa a Rachel Weisz sú iba štandardne dobré. Ak by som však vyextrahoval homosexuálny motív zo Single Mana, získam nielen vynikajúci film o osamelosti, ale aj film s neuveriteľným výkonom Colina Firtha a prenádhernou hudbou, pri ktorej som chvíľami privieral oči, aby som si ju vychutnal. Lenže homosexualitu z tohto filmu vyňať nemožno, pretože nie je prítomná iba v príbehu, ale aj v jeho celkovom výtvarnom poňatí. A to je bariéra, ktorá je pre mňa neprekonateľná. ()

Slarque

Jak už je zřejmé z názvu, tenhle film do značné míry stojí na výkonu jediného muže, konkrétně Colina Firtha. Tomu nezbývá než zatleskat. Ale také muž v pozadí, módní návrhář Tom Ford, odvedl vynikající práci. Málokteré psychologické drama je tak do posledního detailu vypiplané, podobně výborná je i práce se zvukem, parádním soundtrackem počínaje přes zajímavou práci s ruchy až po zesílené zvuky okolního dění. Audiovizuální zážitek na jedničku, ale možná to chtělo citlivější režijní přístup... ()

Marthos

Single Man je typicky rozporuplným filmem současné americké produkce, zaměřené nejen výlučně na genderové téma. Příběh je mimořádně silný a nepostrádá hloubku trýznivé citové deprese hlavního hrdiny, nicméně výborně rozehraná linie definitivních ztrát je v posledních minutách roztříštěna neadekvátním závěrem, jež není ničím jiným, než čítankovým patosem. Čili tam, kde film skutečně začíná, vlastně končí a divák má pocit, že byl svými tvůrci podveden. Podveden tu ale byl i Colin Firth, který do postavy traumatizovaného profesora vložil maximální snahu a zkušenosti a je jen škoda, že jeho mimořádné sólo tu vlastně přichází vniveč. Ačkoli se film detailně nevyslovuje k mnoha důležitým aspektům, jež zvolené časové období vysloveně nabízí (např. otázka homosexuality na počátku šedesátých let, které znamenaly klíčový přelom v její zákonné akceptaci), samotnému příběhu to kupodivu příliš neškodí a ostatně to nemělo být ani záměrem. Příště postačí dopilovat scénář a laskavý divák pak leccos promine. Zatím k tomu není důvod. ()

Happens

Velice působivý snímek, spíš než příběh zaujme režisérská práce a hlavně, co dostalo mé filmové cítění, byla scéna, kdy se hlavní hrdina sedíc na křesle dozví o smrti, do teď mi běhá mráz po zádech. Vynikající Colin Firth, bez něho by to bylo na 4 *. ()

eLeR

Všetko dokonalo sterilné, vizuálne perfektné, Firth výborný, Moore nádherná, Hoult vyrástol a super muzička. ()

iamek

Herecké výkony jsou excelentní až mi někdy hlavně výkon Firtha bral dech. Ale jako celek na mě film vůbec nezapůsobil a už od námětu jsem moc neočekával. Psychologické drama mám sice rád, ale dvě bukvice to není nic co bych vyhledával. ()

Lenny.M

Single mana jsem viděla už před nějakou tou dobou, ale rozhodla jsem se ho ohodnotit až po půl roku, kdy se mi rozleží v hlavě........Ok, I'm just kiddin', zas tak dobrý nebyl :D Hodně citlivý film, kde Colin zase exceluje, spolu s Nicholasem, aneb Tonym ze Skins. Bohužel nebyl zas tak dobře natočen, aby mě ta citlivost rozbrečela nebo donutila podívat se na to znovu.. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - HORIZONS - Horizonty (A Single Man / A SINGLE MAN / Single Man) - Nafouklá bublinka nebo úplně obyčejný film na který jsem po roce zcela zapoměl... - 7. 7. 2010 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 55% ()

Chrustyn

Výborný Colin Firth jako zdrcený homosexuál, hledající smysl života (nebo tak něco). Firth se snaží stejně jako ostatní herci ale pro mě to bylo málo. ()

Arsenal83

Našťastie tu tej sexuálnej abnormality nebolo veľa, príbeh je skôr o samote a vysporiadaní sa s ňou. Čiže jedna veľká nuda, poplače si len divák, ktorý je tiež samotárom. Inak tiež dosť únavný film. ()

mat.ilda

Dlouhý den pro profesora Falconera a ještě delší film pro mat.ildu, bez duše, povznesený jen hudbou, přehlídkou vypulírovaných retro propriet a Colinovou osamělou snahou, která zjevně nestačila na překročení hetero hranice, škoda. ()

Stanislaus

Opravdu citová záležitost zahalená v hávu dojemnosti a úvah, která se opírá o neuvěřitelný výkon Colina Firtha, kterému skvěle sekunduje Julianne Moore. Hra s barvami podtrhuje celkovou vizuální dokonalost, kterou načala dobře situovaná kamera. A do toho ještě hraje úžasná hudba (ještě teď si broukám Clock Tick), která pomáhá diváka více vtáhnout do děje. Je to možná další případ klišé - úvaha o životě a smrti. Ale s dobrým obsazením a režisérem se to dá zdolat a to se povedlo. Ten konec mě fakt dostal. Nečekané a úderné! ()

Flakotaso

Jsem dost zklamaný. Tyhle filmy z 50. a 60. let zaměřené na styl mám moc rád, ale Single man nebyl navzdory očekávání zdaleka tak dobrý jak jsem čekal. Vizuálně krásný? Jo, ale ne tak jako třeba Nouzový východ nebo tematicky podobné Imaginární lásky. Hudba slušná, ale zoufale nevýrazná a jednotvárná. Prostě jsem si myslel, že když už je za kamerou módní návrhář, tak to bude ještě o kus výše, co se týče potěchy pro oči a uši. ()

evulienka3

Tento film patrí k mojim obľúbeným, a tam sa dostávajú len tie, ktoré vo mne vyvolali nezabudnuteľný dojem či pocit, vďaka ktorému som si ho zapamätala, ktorý si pozriem hocikedy a aj s odstupom času vždy dokážem bez problémov povedať o čom bol. V tomto prípade to bol smútok, číhajúci z každého záberu filmu a k tomu ešte fantastický výkon Colina Firtha, ktorý svoju rolu zahral priam majstrovky. Ćo dodať, smutný film, smutný príbeh, smutný koniec...ale napriek tomu nádherný a nezabudnuteľný. ()

poz3n

Vizuální koncepce Single Mana je vlastně nosnej prvek celýho filmu, protože kdyby byl tenhle film ,,obyčejně,, natočenej, ztratil by většinu kouzla. Takhle se řadí někam k Revolutionary Road a smyslu tohohle filmu se bezezbytku přibližuje. ()

Roman.Ticka

Každý je nahraditelný. Souhlasím, a proto nesouhlasím s tímto filmem. Kdyby šlo o tabuizované téma zasazené do 60. let, tak je vše OK, ale tady jde zřejmě o problém menšin obecně. Lidské předsudky mají své zakořeněné neměnné trvání a nezmění je ani doba, ani čas, ani přeměna kultur, ani přepis seznamu deviací a konformit. Zářným příkladem je černošská menšina, která v Americe už dávno tvoří většinu, zastává důležité posty, viz prezident, ale přesto nevraživost vůči nim přetrvává. A tak by se dalo pokračovat u Cikánů, věřících atd. Záběry na různá oka mě neohromily a Firth není můj osobní kůň, takže žádné nadšení se nekonalo. Je fakt, že ani nebyl důvod. Slabota. Módní guru, drž se svého kopyta, radím dobře. ()