V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiální text distributora)

ZackSawyer

Fakt mazec, skvěle zahrané, výborná atmosféra doby zobrazená do posledního puntíku. A jeden nevzdávající se detektiv na scéně. Nejvíc mi ale bylo líto Grace, ale i všech, kterým vrah způsobil nejen bolest ale i nahnal především strach. Výbornej snímek. Děj mě chytl. ()

newer_more

Albert H. Fish byl opravdový člověk, které páchal opravdové zlo. Film ale přeskakuje Fishe k detektivovi, který případ vyšetřoval a ani jednomu z nich se nevěnuje....opravdově. Je velice povrchní, de facto nic neříkající. I článek, který měl v časopise dvě stránky, popisoval jeho "činnost" lépe, než hodinu a půl dlouhý film. Natočení filmu buď pouze z pohledu Fishe nebo pouze z pohledu detektiva bych asi ocenila lépe. ()

joelly01

Namet atraktivni, ale cele to dopadlo tak nejak neslane nemastne. Film ma par peknych atmosferickych momentu (sebetryzneni, cesta s Gracie vlakem), ale to je asi tak vsechno. Neni to napinave, neni to creepy, neni to strasidelne. Teda ne ze bych touzila videt detaily tech vrazd, ale tady nebyl ani naznak, nic. Proste jen vite, ze se neco skaredeho stalo, ale nejak to na divaka nepusobi. Za me docela promarneny potencial, asi jako u Dyatlov Pass. Ale to byl hnus preveliky, tohle aspon vicemene dava smysl a jak rikam, par slusnych momentu se naslo. Ale jinak docela bida. Repete nebude, tot vec je jista. ()

MyrnaAlec

Poeticky natočený a překvapivě dobrý. Ocenila jsem, že neměli ambici zobrazovat násilí. Pro zájemce o detaily : https://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish ()

Rostiiik

Kvalitně zpracovaný thriller. Škoda jen, že režisér nevyužil podle mého vícero podstatných věcí týkající se případů. Jinak atmosféra a prostředí té doby je zpracovaná velice hezky a ztvárnění samotného Fishe mohlo být i syrovější. Je to přece film o sériovém vrahu, který byl psychopatický a trpěl všemi možnýmy sexuálními úchylkamy. Ale i tak kvalitní. ()

CrazymanM

Sice to byla spíše taková televizní inscenace,ne úplně špatná,jen dosti povrchní,taková plytká,určitě to mohlo být mnohem lépe zpracováno! ()

sahier

Veľmi nudne podaný príbeh o jednom z najbrutálnejších vrahov a zároveň kanibalovi, natočený v poňatí selanky, ktorá vykresľuje skôr kariéru kriminalistu ako kriminálnika. ()

veverysiak

Dobrý námet sa utopil v nezáživnom spracovaní, inak to mohlo byť ohromne pútavé kino, taký ľudožrútsky pedofil je zaujímavá výzva pre ambicióznych tvorcov a prináša im utešené možnosti exhibovať, tuto sa chlapi uspokojili s polodokumentárnym televíznym štýlom, ktorý väčšine diviakov nevyhovuje, takže 35%. ()

glum88

Kdo viděl fotky pravého Fishe musí mi dát za pravdu že výběr herce byl velmi špatný . Ten člověk byl šílenec už od pohledu , potkat ho někde v noci tak po něm hodím peněženku a utíkám co nejdál . Režisér si měl počkat na někoho vhodnějšího a né dát roli prvnímu staříkovi co mu přišel pod ruku a navíc mi to všechno přijde jako kdyby ho chtěl dokonce obhajovat , že za to všechno vlastně chudák Albert nemúže . Zkrátka a dobře film neměl ani zdaleka takovou atmosféru jakou by měl mít ..... ()

NikiVai

Zlo nemusí být patrné na první pohled, často přichází skryté za maskou dobra. Příběh Alberta Fishe tvůrci zpracovali s citlivostí, takže se o této zrůdě v lidské podobě mohou dozvědět i diváci, kteří se podobných příběhů bojí. ()

Martin29

První půlka mě přišla lepší. Dozvíme se, že ho učitelka týrala a on to měl rád a pak se zaměřoval na malé děti. Od zmizení Grace (hodně sympatická herečka) se to, ale zastaví a stojí to na místě (volá její matka, že ví kdo ji zavraždil slepá stopa pak volá ještě jednou několikrát opět slepá stopa a opakované záběry jak ji reportéři fotí smutnou ze ztráty dcery). Je škoda, že to není více rozvedeno tady se člověk třeba dočte, že mohl zavraždit až 400 lidí https://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish a byl obviněný z vraždy 3. Třeba ten případ toho mrtvého kluka je jen chvíli ukázán a pak vyzní do ztracena. 60 procent ()

Pavlis.xxx

Hodně slabý vývar o jedné z největších zrůd mezi vrahy. Bez napětí, bez akce, bez krve. Atmosféra sice nepříjemná, ale postava Fishe a jeho činy a zvrácenosti by si zasloužily jít víc do hloubky. Film by si zasloužil remake. ()

Nikol45

Mě osobně se tohle zpracování filmu moc líbilo. Mám ráda filmy podle skutečnosti. Jen malou výtku Albert Fish byl ve skutečnosti odporný už od pohledu. Tady ve filmu byl jako nějaký hodný a krapet sympatický strejda ()