Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

kodwin

Trochu zklamání. Nemám rád, když se míchá drama s komedii, k čemu je všechno to americké pitvoření, co nemá s realitou nic společného? Obzvláště trenér mě dost rozčiloval. Už vidím, jak si pustí do mužstva ženskou, která mu do toho bude kecat. Hlavní pozitivum byl herecký výkon Aarona. Kupodivu ušla i Bullock, kterou moc nemusím. Slabší tři hvězdy. ()

Euros

Michael Oher: "Ten film nemám rád, vadí mi pozornost, která je s tím spojená. Všichni se mě na to pořád ptají, každý rozhovor takhle začíná." Oherův spoluhráč z ofenzivní lajny, centr Ryan Kalil. "Vážně ho nemá hodně rád. Jak to u filmů bývá, nejsou úplně pravdivé, Mike je tam vykreslen jako tlustý nešika, co má štěstí, že mu ukážou, jak hrát fotbal. Tím si zachrání život a dostane se z ghetta na univerzitu. Ve skutečnosti tak bezradný prý nebyl. Navíc chce, aby si ho lidé pamatovali za výkony na hřišti, ne proto, že byl předlohou pro nějaký biják, což naprosto chápu.“ Hmmmm...film podle skutečného příběhu, ze kterého tvůrci dokázali vyždímat oscara pro Sandru Bullock, huráááá!!! A samozřejmě také výdělek není špatný -> $255,959,475. Jdi do háje Hollywoode... ()

KraLuban

Velmi příjemný "feel good movie", neuvěřitelný skutečný příběh. Extra body za úžasnou Sandru Bullock v jedné z hlavních rolí:). ()

UFO-nec

velice silný příběh k zamyšlení, chvílemi smutné, chvílemi naopak veselé, Sandra Bullock si Oscara zasloužila právem ()

Jay.P.j.

Film,který jsem viděl x-krát a stejně se na něj vždy rád podívám,když na něj narazím v TV. Sandra hraje odpovědnou celkem nekompromisní matku, která ji velmi sedí. Víc takových hereckých příležitostí než nějaké slečny drsňáky - ble ()

remotrumpet

Nepichatelná pseudo kresťanka a zároveň matka roka Bunda Sraldog si splnila sen, že ju niekto ešte nechá hrať v céčkovej chujovine a ešte ju aj ocenia... Wtf! ()

pee-jay

Script by John Lee Hancock. "To open up your home to him... Honey, you're changing that boy's life." - "No. He's changing mine." >>> 100% a to nemám rád futból. ()

jay.jay.13

Jeden z mála filmů ze kterých se mi fakt zvedal kýbl. Ale přesně chápu proč v americe tak hrozně vydělává - srdceryvný příběh podle skutečné události, křesťanské hodnoty, americký fotbal... tutovka. Je to ale odporný doják ze kterýho sem měl med i v uších. Dokonale vymydlená a krásná křesťanská rodinka pomůže bližnímu svému, všichni maj veliký srdce a maj se tak rádi...ach. Na city se hraje těmi nejprovařenějšímy způsoby. A kdykoli se ve filmu objeví hrdinčin syn tak sem opravdu fyzicky trpěl... nepamatuju si kdy naposled sem nějaké postavě přál bolestivou smrt. Nechutná křesťanská moralitka a jeden z nejhorších filmů roku (spolu s Novým Měsícem a Hannou Montanou). 2/10 ()

zebu_cz

Příběh o chudém černošském prosťáčkovi, který bohatou americkou rodinu našel a ke štěstí v americkém fotbalu přišel. Amerika dýchá ze všech pórů a korunu tomu nasazují tuny odkazů na víru. Ale příběh stojí za to. ()

elgato

už jsem si začínal řikat, jestli Hollywood naní nemocnej ... ne není, je to tam v plný americký kráse, bláboly jak bílá máma se ujme černýho kluka, občas zajede vynadat gangstas do gheta ap. Příběh nám má dát zapomenout na realitu a s láskou k bližnímu svému si můžeme užít 2h milého vyprávění, jenže ono to je tak milé a přehnané, až začne být člověku trapně se takhle obelhávat. Každopádně, odbiv paní Touhyové, za její životní předlohu a jizlivý posměšek filmařům, co z toho udělali. ()

Pattrick

Milý, obyčejný a lidský příběh o ochotě, soucitu a síle věřit v člověka. Krásný příběh se skvělou Sandrou, která podala snad svůj životní výkon. Bohužel, na plný počet mi to nepřišlo, ve třičtvrtě filmu, to začalo nudit, než jsme se přiblížili ke konci, byl jsem lehce znuděnej. Alespoň chválím, lehce komediální prvky, které se tam vážně hodily.. Sandro, držím palce na oscara, protože vcelku nevím, kdo by ho měl získat. ŠANCE NA OSCARA: 80% ()

kika1650

Je to príbeh, ktorý ste videli už tisíckrát, a dodám ešte, že označenie dráma je tu úplne prebytočné. Dej je veľmi lineárny, prostý, "konflikty" smiešne nekonfliktné, zápletka hrozne jednoduchá, konanie postáv predvídateľné od prvej minúty do poslednej. Hovoriť tu o amerických klišé a schémach, o tom že tento neoriginálny tuctový a hlavne strašne PRIEMERNÝ film, ktorý sa snaží vykrádať /minimálne preberá všetko súcejšie/ všetky srdcervúce prvoplánové záležitosti, ktorými nás Hollywood už roky obšťastňuje by bolo taktiež zbytočné. V kocke - pôsobí to ako anonymný TELEVíZNY film - otázka ako toto mohlo zarobiť nejakých 200 miliónov dollarov je úplne na mieste...! A to ešte treba dodať, že sa nám dostáva akási veľmi sladká a vydestilovaná verzia, ktorá dokonca ani NIE JE v pravom slova zmysle zodpovedajúco patetická, až na scénu či dve poskytnuté Bullock, aby aspoň mali čo ukázať v nominačných videách a kde svojím celkom sympatickým nevtieravým spôsobom trochu zatlačí na pílu a poučí nás o tých správnych hodnotách. Súhlasím je to jej životná rola (v porovnaní s Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous), ale jej postava je hrozne plochá a stvárnenie prvoplánové. Nik by neprikladal toľkú neúmernú a nezaslúženú pozornosť tomuto priemernému výtvoru, nebyť náhlej vlny popularity Sandy Bullock a skutočnosti, že jej vlastný príbeh zapadá a skvele propaguje kult americkosti ( tým ako to všetkým natrela). Úprimne, už len fakt samotný, že si týmto takmer na 100% vyslúži Oscarovú nomináciu je veľavravný - v zmysle aký slabý bol tento rok a aký silný vplyv majú média a senzáciechtivosť a zárobkovosť na úkor kvality a v neposlednom rade to vypovedá aj o kritériách hodnotenia filmovej tvorby vôbec. Ako vraví odvážna Leigh Ann, s kt. sa všetci dobrí ľahkomanipulovateľní ľudia vedia stotožniť : ,,Shame on you." ()

phoebinka

Sandra Bullock je zde opravdu výborná. Musela jsem si vždycky připomínat, že je to natočené podle pravdivé události, protože jinak se mi to zdálo někdy až moc neskutečné, ale jinak pěkný příběh. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných