Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

Dogmeat

O něco silnější dvě. Chtěl to jen o lopatu herectví víc (nebyl to všechno v tom filmu jen kompars nebo amatérští herci?). Na jejich "hraní" padala bohužel atmosféra o level níž, než by mohla. Asi proto se mi zdálo, že je to víc dlouhé, než by mělo. Zase na druhou stranu celková myšlenka nebyla vůbec špatná, i když se zjevně inspirovala kde mohla. P.S. Opravdu odmítám dávat či ubírat hvězdy jen za to, že je to jiná než US produkce. Snaha je chválihodná, ale kvalitu filmu nezmění. ()

Viperine

Scénář a výkony herců podprůměrné, vizuál a atmosféra nadprůměrné a pro milovníka vesmírných csi-fi jistě k pokochání. Bohužel je to cellé navíc nasáklé spoustou nelogičností, sem tam se objeví i nějaká totální pitomost... ale pokud do toho člověk jde jako do sledování show a rozum nechá chvíli odpočívat, tak se to dá. ()

KoleckoR

Vesmírné sci-fi s ekologickým podtextem a konspiračním podvodem na lidstvo. Bez nejakých dechberoucích efektů a adrenalinových scén, kde by šlo na všech složkách filmu trochu zapracovat. ()

Eratashi

První polovina filmu má napětí a přesně tu touhu poznat, co bude dál a co se vlastně stalo, tak jako v Horizontu událostí. Bohužel druhá polovina je o dost slabší. Zajímavé vyústění, bohužel bylo zpracováno již několikrát a daleko v lepším kabátku. ()

pilarius

Že je vesmír nejen pro člověka studené místo, to chápu, ale určitě to není důvod pro to, aby studená byla i hlavní hrdinka, stejně jako všechny ostatní postavy. Těžko se tu vůbec s jakoukoliv postavou sžít, když jsou všichni studení jak led, ale překousl bych to, kdyby měl film nějaký jiný výrazně dobrý prvek. Můžu říct, že se mi na filmu celkem líbily jak triky, tak hlavně neexistence logických chyb a celková uvěřitelnost toho, co se v něm dělo (fyzika funguje, jak má). Architektura prostředí i technika taktéž dávaly smysl a vypadaly v rámci možností originálně a také uvěřitelně. Atmosféra byla správně chladná a celkem napínavá, bohužel příběh, ač pěkný, byl jednoduchý a celkem předvídatelný. ()

Hapretor

Vizuální stránka velmi dobrá. Dějová stránka velmi chudá. Nebo tedy pro mě nudná. Dokoukáno rychloposunem. Při přečtení popisku pomyslel jsem na takového levného "Vetřelce", nebo aspoň jeho slabší odvar. Ale to jsem chtěl příliš. ()

Ombak▼Penari

Pokud přivřeme oči nad poněkud předpotopními triky, tak je Cargo velmi zajímavou alternativou k ostatní produkci vesmírné scifi. Vizuálem je to celé takové "špinavé a rezavé", žádné supermoderní a vycíděné interiéry vesmírných lodí. Navíc, co ztrácí film na efektech a rozpočtu, to dohání zajímavou zápletkou a dobře vybudovanou atmosférou. Kvalitní nadprůměr. ()

Eluin

Zajímavé, pomalejší sci-fi, které mi ale přišlo trochu odcizenější než jsem čekal. Vizuálně ale určitě pozoruhodné, atmosféra je také takřka na "jedna". ()

Rockerman

Na to, co se tu děje a má dít a jaké poselství film má, je málo dramatický, mdlý. Za jedno zhlédnutí to stojí, víckrát netřeba. ()

SuperFigo

Krásné pozitivní překvapení. Vesmírné atmosferické sci-fi, které mě pohltilo. Tenhle film je důkazem toho, že to jde i bez krve a zběsilých akcí. Nejde jinak, než ohodnotit maximálně. ()

Don Carlos

Kosmická loď ve studeném vesmíru, klesající počet členů posádky, tajemný náklad... Je to sice klišé, ale zmáknuté takovým způsobem a do takové podoby, že srdce fanouška vědecko-fantastických filmů zaplesá. ()

papaguy

Čistě udělané scif-ko. Plně by mě uspokojilo, nebýt pár ujetostí, které mi do toho vůbec nesedly (odhalení v podpalubí - wtf, přesné manévrování a načasování ručně řízeného letu ve skafandru jak z nějakého akčňáku). - V tomto typu filmu bych očekával větší dávku realismu, než v hollywoodském výplachu, kde si naopak divák užívá jízdu s vypnutým mozkem. Ale což, nadsázka musí bít. ()

Blowler

Temné sci-fi, kde toho temna moc není, a většina z té sci-fi atmosféry se topí v několika chodbách vesmírné nákladní lodi. Zbytek doplňují levné počítačové efekty a herci, kteří hrají, jako by byli odchytnuti na ulici před natáčecím studiem. Celé to završuje scénář, který i přes zjevné poselství nedává moc smysl, nezabaví a scény na sebe někdy ani nenavazují. Těšil jsem se na space movie z mimo-hollywoodské produkce, ale mám pocit, že bych u sebe v garáži dokázal s pár sousedy natočit kvalitnější film. To co začalo někde na 60% jsem byl nucen postupně sházet téměř na odpad. Škoda času. ()

Kingjiri

Evropský scífko se moc často nevidí a v tomhle případě má ještě k tomu povedenej vizuál a zajímavou atmosféru. Po technický stránce teda fajn, herecky obstojný, byť si myslim, že se do castingu dala sehnat aspoň jedna menší hollywoodská hvězdička. Akce je spíš po skromnu a příběh se většinou spolíhá na dialogy a ústní výměny názorů. Námět mi nepřišel jako nic světobornýho a často jsem měl pocit, že jsem něco obdobnýho už viděl jinde. Příběh měl docela dost logickejch nesrovnalostí a nezdráhal se používat víc nebo míň pravděpodobný náhody. Těch 107 minut se bohužel subjektivně zdálo delší než ve skutečnosti, což byl asi uplně největší problém. Třetí slabší hvězda za vizuál s atmosférou. ()

pyverrn

Tento film je VELMI realistický! Představte si, že sedíte 4 roky ve vesmírné lodi a nudíte se. Nedovedete si to představit? Po 115 minutách tohoto filmu to budete vědět. Ano, je zde pár zvratů, ale i můj pavouk Venoušek co se díval z terária je dokázal všechny odhadnout po 10 minutách. Jestli někdy poletím do vesmíru, raději než tento film si vyberu procházku zkrz přechodovou komoru.BEZ SKAFANRU! PS: Jsem fanda sci-fi, ale toto? Jedna hvězda za hezké záběry vesmíru a lodi. ()

Mitopus

Protože jsem fanouškem vetřelčí ságy, Vesmírné odysey, Červeného trpaslíka, Star Trek: Movie, Matrixu i Kostky a Pandorum se mi taky docela líbilo, nemůžu dát lepší hodnocení. A jak tenhle film stručně vystihnout? Ve Vetřelci voda odkapávala ze stropu proto, že se děj odehrával mimo jiné v prostoru myčky těžké techniky. Ve Vetřelcích odkapávala voda ze stopu proto, že v té kolonii proběhla těžká bitva a venku zrovna pršelo. V Cargo voda ze stropu prostě jen odkapávala. Je to škoda, protože tenhle film místy zaváněl Asimovovým vesmírem, který má z filmařského hlediska obrovský nevyužitý potenciál. Ale to je spíš jen takový soukromý povzdech :) ()

mvukotic

Toto bolo preboha čo??? Tak stupídny film som nevidel roky. Nedávno som videl Resident Evil 2 a hovoril som si, že aká debilina, ale aspoň ako tak dobre a schopne natočená. Toto by na druhej strane mohla byť schopná vec, ale je extrémne debilne realizovaná a hlavne vyrozprávaná. To, že je prvá polovica vykrádačka Alien/2001:SO/Sunshine/Pandorum a druhá polovica kradne z Matrix a Island, by bolo úplne v poriadku, nebyť toho, že v tomto filme nefunguje skoro nič. Absolútne hlúpo a plocho napísané postavy bez akejkoľvek charizmy (na lodiarske scifi, kde je pár ľudí zavretých na palube obrovského korábu celkom podstatný nedostatok, že áno..), vyslovene účelové scény absolútne mimo nejakej kontinuity deja, otrasný scenár a dialógy a o logike na inteligentne sa tváriace scifi ani nebudem hovoriť. Príklad za všetko: muž spadne z výšky cca 15-20 metrov voľným pádom a jeho mŕtvola vyzerá ako remeselne bezchybne vypreparovaný Lenin v mauzóleu na Červenom Námestí. Pekne si leží v pozore, ani škrabanček, akurát chudák z toho pádu pobledol. A takýchto hovadín je v Cargu tona. Hviezdička za pekné zábery vesmíru a možno za dobrý potenciál, ktorý snímka mala, ale bol totálne pochovaný amatérizmom a účelovosťou. ()