Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

Kalidor_

Vizuálně líbivé, hlavně záběry nekonečných, vnitřních, nákladových prostor lodi. Avšak děj byl slabší, a napínavost od poloviny filmu až do konce poněkud řídla, což je velká škoda. ()

BMAJTZ

Sakramentsky temné sfici, které mě ale nijak výrazně neobohatilo. Zápletka byla sice dobrá, nechci říct předvídatelná, protože bych ji křivdil, ale tak nějak jsem něco podobného očekával. Každopádně na Švýcarské sci-fi hodně dobré a určitě se na to někdy kouknu znova. ()

Šakalík

Vizuálně úchvatné sci-fi v ryzím slova smyslu – ano, TAKHLE vypadá vědecko-fantastický film, přičemž ono „vědečno“ (v mnoha jiných, daleko slavnějších titulech zcela opomíjené) tady zahřeje na srdci každého fanouška clarkovsky koncipované sci-fi. Ostatně v těch vesmírných pasážích nechává film vzpomenout i na takovou klasiku žánru, jakou je Kubrickova Vesmírná odysea natočená podle literární předlohy právě samotného Arthura C. Clarka. Tyto dechberoucí pohledy do vesmíru jsou skutečně velkolepé a i kdyby nic jiného, jen kvůli nim stojí za to film vidět. Přestože se nejedná o hollywoodský kasovní trhák, toto dílo dokazuje, že i na evropské půdě se dá natočit zajímavé sci-fi, byť by se mu dalo ledacos vytknout. Kromě oněch náhledů do tváře vesmíru, kterých zase není tolik, je totiž film po obsahové stránce docela prázdný a hlavně zbytečně dlouhý – ke konci už jsem se trošku nudil. Rozhodně se nejedná o film pro široké masy – člověk prostě musí být fanda žánru a a vychutnat si to jako celek, protože samotný děj ubíhá velmi pomalu a až na pár výjimek zcela poklidně, takže se o žádnou akční řežbu rozhodně nejedná. Mě osobně tenhle snímek ale zaujal, protože obdobných filmů se točí pohříchu velmi málo a žánr jako takový je v podstatě na vymření. Proto jen houšť a větší kapky! ()

vitekpe

Svycarska scifi..., to jsem si nemohl nechat ujit. :) Vyprava, triky i celkova "vesmirnost" je uplne ok. Pokulhava story, herci a delka...tyhle tri veci jsou prece jen trosku vic "B". Ale podivanim nic nezkazite, zadna katastrofa to neni. 3+ ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy. Videné v dobe vzniku a viem, že to nebolo úplne od veci. Kulisy fajn, atmosféra tiež a dokonca aj myšlienka nebola zlá. Len to bolo také malé veľké vykrádanie väčších hollywoodskych značiek bez ich hlavných elementov. ()

legatio

Já bych řekl, že tady kluci švýcarský odvedli slušný kus práce. Vesmírné stanice i lodě mají klasický sci-fi vzhled i atmosféru jako to známe z nejlepších snímků v tomhle žánru. Příjemné evropské překvapení. No tak, fanoušci sci-fi, šup s tím do červených čísel. ()

Mazlik4

Musím zaspojlerovat, poněvadž spousta lidí koukám vůbec nepochopila oč v příběhu kráčí ... Zkrátka v roce 2275 se na Zeli nedá žít. Lidé odlétají na čerstvou planetu RHEA. My od začátku sledujeme cestu nákladní lodi, vezoucí materiál k dokončení vesmírné stanice. Dvě zdánlivě nesouvisející věci se propojí po té co posádka zjistí, že vysněná planeta RHEA, je pouhou simulací (na kterou je v metrixáckém stylu připojen každý kdo opustil zemi). Dále zjistíte, že naše nákladní loď neveze materiál, ale další spící kolonisty. Cílová stanice je pak místem, kde jsou spící lidé uskladněni (jakýsi Matrix ve vesmíru). Dva hl. klaďasové se proto rozhodnu celé tajemství zveřejnit. Co říct víc? I přes krkolomné vyprávění, nesympatické herce, "libozvučnou" němčinu, podprůměrnou techniku a režii, ... zde máme v celku originální a díky hororové atmosféře (hlavně na začátku) příjemně koukatelné sci-fi. ()

Junglista

Je mi celkem jedno, jestli film natočili Švýcaři nebo nějaký africký domorodci. Cargo doplácí hlavně na scénář, kterej má schízu jak blázen a během deseti minut poznáte v ději několik (vydařenějších) předchůdců a po těch deseti minutách to vyšumí do ztracena. Nakonec sem se přistih, že film mám spíš jenom jako kulisu a moc pozornosti mu nevěnuju. I tak sem o moc nepřišel. Je to škoda, protože první polovina vypadala o dost slibnějc. ()

Disease

Tady se tedy scénárista a sound designer docela rozvášnili. Ale vzít a dát dohromady několik neoriginálních nápadů neznamená, že vznikne originální film. Nicméně koukatelné to bylo. ()

sona123

Sci-fi z vesmírné lodi, takových filmů je jako šafránu. Tady - a to je SPOILER - sice nejde o žádné vetřelce, ale i tak zde není o napětí nouzi. Pro milovníky žánru povinnost, i když film je sám o sobě skutečně průměrný. Na druhou stranu, je to možná můj první švýcarský film, první setkání tedy solidní. ()

jacksax

Docela kvalitní sci-fi, které si s přimhouřením oka tu čtverku zaslouží. Po shlédnutí jsem si říkal, že by bylo zajímavé, kdyby to natočili japonci jako animák, protože k nim by se to téma hodilo podle mě víc. Dobrý, ale ne nijak zvlášť oslnivý scénář, zajímavé, ale trochu matoucí prostředí; Chybí tomu jen trochu víc zkušeností a nasazení. U mne spokojenost. Zato bych vyliskal a poslal zpátky na základku uživatele s reakcemi typu: mluví tam jenom německy/nudný pasáže, hele/ vykrádají Aliena, Sunshine, Pandorum (dokonce nějaká omezená osoba tvrdí, že Blair Witch)/trapné efekty/na švýcary dobrý/ na Evropu docela ujde... a podobné hovadiny. ()

radekgfx

Tak tenhle film u mě vzbuzoval velkou nedůvěru. Psychologické sci-fi s minimálním množstvím postav odehrávající se ve vesmíru na jedné vesmírné lodi a ještě k tomu ryze švýcarská produkce… Obsahovou stránku bude nejspíše každý porovnávat s filmy jako Sunshine, 2001: Vesmírná odysea, Horizont událostí, Moon nebo Vetřelec. A Cargo si kupodivu vede velmi dobře. Nehledě na kulisy z papundeklu, místy až moc minimalistickou hudbu a opravdu zbytečný konec, který se snaží být až přehnaně epický, se podařilo opravdu velmi dobře navodit ponurou atmosféru vesmírné lodi pomalu plující vesmírem. Děj je velmi pozvolný a navíc lehce předvídatelný, přesto film nenudí. I když si zhruba v polovině začnete uvědomovat pointu, stejně vytrváte ve stejném očekávání až dokonce, jelikož budete chtít vědět, jestli byl váš odhad správný. Když k tomu přidáte solidní casting, dostanete velmi dobré sci-fi, u kterého byste jenom stěží hádali švýcarskou provenienci. ()

krvavamera

na tomhle filmu je dobrý hlavně to, že je švýcarský. nebo taky to, že někdy člověk neví, jestli se má tomu, jak film pracuje s různými klišé upřímně smát v dobrém, nebo ve zlém. no aspoň že se směje. spíš ale platí, že jestli jste předtím už někdy viděli nějaký sci-fi, tak vás to dost možná bavit nebude. ()

PhillM.

Cargo je pomalý scifilmík s depresivní atmosférou, bezkrevnými herci (a přitom se přiznám, že jsem se na neokoukané tváře těšil) a nikterak silným nebo nedejbože originálním nápadem. Takový dobrý průměr. Nicméně je příjemné, že něco takového je chuť a příležitost realizovat v Evropě. ()

Martinius

zaujimavy film, akurat s labilnou pointou a nametom, ktory je derivatom hned niekolkych kultov svojho zanru. ked odhliadneme od zrucne natocenej tuctovosti, divalo sa nan celkom dobre. ()

Illy

Je škoda, že to nevyšlo, například prostředí a atmosféra mají něco do sebe. Vše zabíjí dlouhá stopáž a ....prostě jsem to nepochopil, takže buď jsem idiot já, nebo je idiotský scénář. Ale moje hlava to prostě nepobrala. ()

JM87

Na to, že jsem snad nikdy neviděl scifi ze Švýcarska je to dobrý. Vlastně když odmyslím občasnou né úplně povedenou grafiku, tak by to mohlo konkurovat spoustě Hollywodským scifi filmům. Jen to má pár much v příběhu, který to celkem kazí a konec mi přišel lacinej. Nicméně na tu danou zemi příjemný překvapení. ()

ddf76

Svycarske Sunshine, ale dej je o necem jinem nez Boyleovo britske sci-fi, i kdyz vyznivaji stejne. Posadka nakladni lodi zjisti, ze v nakladovem prostoru neni to, co tam melo byt a jeste cestuje nekdo navic, takze mix sci-fi a thrilleru. Musim rict, ze se to fakt Svycarum povedlo natocit vesmirnou sci-fi bez trikarskym magu z ILM za zady. Velmi slusne sci-fi. Film je o 15 minut kratsi, ma jen 105 minut. ()

gonga

Je mi líto, ale zápletka mi přišla značně ohraná a nepříliš dobře provedená. Když v první třetině filmu uhodnete, co bude následovat, je zřejmě něco špatně. ()