Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

pornogrind

Sci-Fi filmům a Sci-Fi žánru všeobecně už neholduju tak jako kdysi a vyloženě tyhle filmy už nevyhledávám. Dobrým Sci-Fíčkem ale nepohrdnu nikdy. A tohle je rozhodně jedno z těch povedenějších. Milovníci Sci-Fi(kdo neviděl)by tomu měli dát určitě šanci. Lepší 3hvězdy. ()

liskam

Sci-fi ve kterém jde o vesmírné lodě a kolonizace planet vždycky můžu. U tohoto snímku ale bylo spousta věcí nedotažených (filmová atmosféra, scénář, kamera) a některé nefungovaly vůbec (hudba). Škoda že si s touhle věcí tvůrci nedaly více záležet. Za mě 55% ()

IQ Tiqe

Sci-fi s dobrou myšlenkou, podobně jako třeba Moon. Život na Zemi je nemožný, existuje vzdálená planeta Rhea. Děj se odehrává na nákladní lodi, které veze náklad k jakési vesmírné stanici. Jak už to bývá, děj se odehrává v uzavřeném prostoru lodi, něco není jak má, někdo umře, trocha tajemna, hledají záškodníka... Myšlenka je dobrá, zpracování špatné není, ale já na tohle moc nejsem, i přes světlé momenty jsem se těšil, až bude konec. Snímku se ale musí nechat, že neobsahuje nic nereálného nebo nadpřirozeného. # [viděno: TV, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 5 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

ŠVAJČIARSKE SCI-FI??? Ako sa dá natočiť veľmi kvalitné scifi s hustou atmosférou a kvalitným príbehom predvádzajú slovenským a českým scenáristom a režisérom dvaja švajčiari. Takže netreba megarozpočet, stačí mať nápad (nevadí, že omletý, vesmírne stanice nikdy neomrzia) a vizuálne cítenie. To nie je kritika hollywoodu, ale hore spomenutých jedincov, ktorí sa radi odvolávajú na nedostatok peňazí. Takže prečo potom nemáme aj my kvalitnú žánrovú tvorbu, ak to ide v nefilmovom Švajčiarsku? ()

Campbell

Zklamání a to dost velké. Na film jsem se strašně těšil, trailer, příběh, a prostě všechno tohle slibovalo zajímavé sci-fi. Který se ale bohužel nekoná. Celou dobu je to spíše nuda a šed bez špetky napětí. Jo je tu pár scén které potěšily, třeba nabíhání po lodi bylo výborné, ale toho je minimum a tak se tu spíše řeší kraviny typu "Kdo je zrádce". Takže spíše o ničem, film nesplnil ani z poloviny očekávání, ale zase na druhou stranu od Švýcarů moc filmů neznám takže zas tak zklamanej ani bejt nemůžu. ()

PetrPan

Spíš nic než moc. Švýcarské vesmírné drama s prvky thrilleru. Velmi minimalistické, velmi pomalé a s velmi okoukaným tématem. Povedla se atmosféra a potěšila soudnost autorů, kteří si evidentně uvědomovali přiškrcený rozpočet a nepouštěli se do žádných náhražkových digitálních hloupostí. Pomalý způsob vyprávění mi většinou nevadí, má-li smysl (měl) a vygraduje-li do něčeho úchvatného (nevygradoval). Pointu jsem uhodl velmi rychle a už jen čekal jakým způsobem se s ní Náklad popere. A bohužel přinesl jen extrahovaný matrix. Lehce zklamaná trojka. Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

Hunter2222

Tak od tohoto scifi som očakával oveľa viac. No bohužiaľ všetky moje očakávania padli na nudných pasážiach a niektorých trápnych efektoch. Svoje atmosféru, dá sa povedať, že hororovú to má, ale všetko to ničí pridlhá stopáž. Koniec sa mi páčil, bol absolútne neočakávaný, ale ináč to bola nuda. ()

klerik

Švajčiari fakt prekvapili. Atmosferické sci-fi naplno využíva mrazivosť vesmírnej lode a po vizuálnej stránke dorovnáva naväčšie pecky žánru. Asi jedinou chybou je, že film nedokáže gradovať (britský SUNSHINE tak vyznieva omnoho gulervúckejšie). Jednotlivé scény sú fajn, ale film má takmer stále (hlavne v závere) rovnaké tempo. Napriek tomu, podmanivé... ()

SeBig odpad!

Další jedna z miliard nudnejch, temnejch, levnejch sraček v kosmu. Příběh naprostá tisickrát viděná rutina s dávkou mystérie, to aby jste zavolali Skubydůa. Bavilo mě to asi jako sledovat potrat, oči mi odcházeli od obrazovky, odjeli výtahem a už sem je nikdy nespatřil.š ()

Chrustyn

Po všech stránkách laciná a nudná sci-fi, která dokáže získat pozornost jen díky faktu, že se jedná o jediný švýcarský film, podobného druhu. Přesto raději zůstaňte u "Sunshine" či jiných podobných filmů. ()

honajz

Na to, že je to švýcarská sci-fi, je vizuál úžasný. Podobně dobře působí i minimalistická hudba. Horší je to s příběhem a hereckými výkony. děj je natahovaný jako seriál Ulice nebo Ordinace, postavy jsou poněkud nesympatické a samotný děj na lodi je šablonka, žádný v podstatě originální nápad. Být to kratší, hodnotím i výš. MOŽNÉ SPOILERY: Nepochopil jsem dvě věci: 1. Proč měli potřebu fyzicky někam cestovat 4 roky, když šlo o simulaci, a tu mohli mít třeba na Jupiteru. 2. Jak by ta holčička mohla být důkaz, když už není v cryoboxu s napojením na simulaci? ()

ArnoldJ

Velká nákladní loď, daleká cesta vesmírem a záhadné události na palubě. Toto téma mě snad nikdy neomrzí. ()

JohnCZ

Vizuálně poměrně pěkné vesmírné sci-fi se zajímavou leč neoriginální myšlenkou. Má slušnou atmosféru, ale děsivě pomalé tempo, ne moc výrazné herce a na některých frontách ne zcela dotažený děj (vesmírná stanice na začátku, anorgatická hmota zůstala nedovysvětlena), což film strhává do průměrných vod. ()

Hoyt

Konečně po dlouhé době sci-fi z vesmírné lodi, které mělo ale rozhodně navíc. Dojem kazí slabí herci a docela nevygradované vyprávění příběhu. Nadruhou stranu ne to, že se jedná o evropský film tak atmosféru a hlavně vizuál je na dobré úrovni. Trošku lepší průměr. ()

ledzepfan

Inteligentní sci-fi variace na platónovskou speleologii, což samo o sobě něják ultraoriginální není, ale pořád to stačí na dobrý film. Zde se více než kde jinde hodí popisek "Za málo peněz hodně muziky". Jednoduchý, ale precizní design, relativně nápaditá režie, dobří herci........... Scifíčko s decentním přesahem. Nepřepíše to sice dějiny filmu, ale ani to není nic pro blbce a popkorňáky. ()

harfuska

Tieto intergalaktické scifáky z budúcnosti, plné pojmov ako hibernácia, simulácia a pod., niesú mojím mozgom úplne vstrebateľné. Často mám problém pochopiť kam posádka letí, prečo tam letí, kde je zbytok civilizácie a čo má kto za lubom. Ale myslím, že v tomto prípade to nevedela ani sama posádka. Nielenže boli všetci zmätení, ale celý dej sa ťahal dosť pomaly, takže som mala pocit, že hibernujem s nimi. Oceňujem však chladnú a tajomnú atmosféru. ()

italka63

Tak jsem dlouho váhala, kolik dát těch hvězd, když se okolo nich řítila obrovská nákladní loď, jenž měla mířit na stanici 42, ale místo toho letěla pěkně zakamuflovaně k osadě šťastných kolonizátorů ze Země, která není právě po epidemii ke svým obyvatelům životně vlídná, na tu báječnou, vysněnou planetu Rhea, kde lze žít, jen musíte mít dost prostředků na letenku, a to sakra není levné.A tak aby si jedna mladá lékařka na tuhle cestu za svoji sestrou a jejími dětmi vydělala, přijme místo na tomhle cargu. Jen hibernace je na čtyři roky a služby o samotě nejsou psina...zvlášť, když se cosi začíná dít....nepopírám, že střípky námětu by se daly nalézt v knihách několika sci-fi autorů...atmosféra dobrá, vizuálně také, hudba seděla....tak dáme švýcarským tvůrcům hvězdy tři:-) ()

Kangax

Slušné sci-fi, ale s horšími hereckými výkonmi, a poslabšou atmosférou. Postavám ako keby bolo jedno čo sa bude diať, na môj vkus primálo emócii, a primálo strachu. Ale za zvládnutú vizuálnu stránku, a vzhľadom na to, že sa jedná o čisto európsku produkciu s menším rozpočtom dávam s privretými očami tri... ()