Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Willy Wonka

Dokonalost! Do nejmenšího detailu propracovanou režii Davida Finchera skvěle doplňují nekompromisní herci a vynikající hutná atmosféra. Příběh s přesahem za jedna s hvězdičkou. Pitt, Freeman a Spacey v nejlepší formě. ()

denisavary

Silný příběh...výborné obsazení, kde každý herec ztvárnil svůj nejlepší výkon, hlavně Spacey v roli šílence...vraždy ve filmu, jsou nechutný, zlý, krvavý, že to není pro slabší povahy, ale je to naprosto atmosférický, až z toho naskakuje husí kůže. Na ten film se dá koukat "dokolečka dokola" a pořád vás z něho popadne depresivní nálada.. ()

lxbch

Sedm, to je film, který nikdy nepřestanu obdivovat. Zajímavé je, že je v žebříčku ČSFD na sedmém místě (19.3.2012), náhoda? ()

joker30

Thriller je môj obľúbený žáner a tento film je jednotka v tejto sfére. Atmosféra je daná prakticky od začiatku a záverečné minúty berú dych. Freeman a Spacey sú nezabudnuteľní. Pitt je tu vo svojich hereckých začiatkoch, kedy väčšinou viac zaujal svojím zovňajškom, ale to záverečné váhanie zastreliť-nezastreliť to je kvalitne zahraté. 96% ()

Killingjoke

Temný kriminální thriller Sedm je Fincherův jasný opus magnum a zároveň jedním z nejlepších snímků tohoto žánru, které byly v celé filmové historii natočeny. V době svého uvedení do kin, mně film doslova "rozsekal" svou otevřenou demonstrací zla a krutosti v naprosto krystalické podobě. Sedm se vyznačuje inteligentní a netuctovou zápletkou a naprosto neopakovatelným rozuzlením. V centru příběhu stojí mladý detektiv David Mills v podání výborného Brada Pitta a jeho mentor William Somerset, unavený policejní veterán před důchodem v podání neméně skvělého Morgana Freemana, kteří řeší nejzávažnější případ svých kariér. Oba se pouští do nelehkého a bolestného pátrání po psychopatickém sériovém vrahovi, jenž své vraždy provádí jako vyobrazení sedmi smrtelných hříchů. Zpočátku standardní pátrání dostává pro Davida Millse postupem času velmi krutou osobní rovinu... David Fincher natočil nezaměnitelný film a přepsal tak dějiny kriminálního žánru. Atmosféra snímku v neo-noirovem pojetí, kdy téměř po celou dobu prší je opravdu depresivní a tísnivě emotivní. Kevin Spacey jako John Doe vyvolává děsivě mrazivé pocity. Podobný pocit jsem později u Finchera zažil jen u Klubu rváčů, což mě mrzí, protože onu osobitost v jeho současné tvorbě bohužel postrádám... ()

SimonShot

WoW Tak to jo něco, užasný film, všechno do sebe zapadá a ten konec mi sebral všechen dech užasný film se skvělým Freemanem a Pittem v hlavní roli. Blahopřeju Davidu Fincherovi k tomuto výstavnímu dílu kloubouk dolů pane režisére. ()

hatari

Super trihller, super výkony hlavních hrdinů...od začátku do konce napínavý biják s pořádně silným koncem ()

Mandalorian odpad!

Ne. Ten konec prostě neberu. Moc debilní vzhledem k tomu, co jsem sledoval přes 2 hodiny... Měl jsem pocit, že tvůrce tápal a dobu nevěděl, co tím chce říct. Nejdřív se to tváří jako zabíjení s poselstvím. Vypadá to, že vrah je vychytralý. Pak se z něj vyklube magor. A na konci už je to přepísknutý... Slabých 60% edit: Vzhledem k tomu, že hodnotíme film jako celek a ne bez posledních 5 minut, je film nefunkční. A co se dává nefunkčnímu filmu ? ()

anitae

Po letech jsem se k filmu vrátila, ale ani těd mne nezaujal - ano, bylo zde spoustu šokujících a nechutných scén, dva celkem příjemní detektivové ... ale to je sakra málo - od filmu s tak dobrým hodnocením čekám víc. ()

Pekisan

Jeden z tych najlepsich. Psychologicky psychopaticky temny az neopunkovsky beznadejny kriminalny triler o jednom uvedomelom, silno stratenom masovom vrahovi, ktory bol pravdepodobne inspiraciou pre este stratenejsiu (v inom zmysle slova) hororovu seriu. Ako najvacsi plus povazujem zaver a silno zavidim ludom, ktory to este nevideli. ()

Kadas97

Kto by kedy poveda, že 7 smrteľných hriechov môže byť takto originálne podaných. Psychológia postáv v tomto filme je tak dokonalá, že film je bezkonkurenčne na vrchole všetkých krimi a thrillerov. Dokonalé výkony Pitta a Freemana podčiarkujú zážitok z tohto filmu. Záver tak silný, že som ho rozdýchaval ešte na druhý deň. 10 z 10 ()

KafuR

Můžete některé filmy znát nazpamět, můžete vědět, co již od nich čekat a přesto se stane, že vás pustí z křesla až při závěrečných titulcích. Chválit Finchera za atmosféru, nápaditost nebo ponurost by bylo nošení dříví do lesa, přesto je jasné, že to, co vzniklo na podkladu Walkerova geniálního scénaře je nejvíce jeho zásluha. Jejich společnou zásluhou je pak to, že konec patří k tomu nejsilnějšímu, co nám Hollywood může nabídnout. Depka střídá depku a jediné, co ji dokáže nahradit, je pauza nebo reklama v televizi. ()

Kingjiri

Po první nepříliš nadšený projekci jsem si dal po letech ještě jednu a už můžu s klidem říct, že mě tenhle kult prostě minul. Jak stopáž plynula, dost mi vadila Finchera snaha neustále dokreslovat jinak povedenou depresivní atmosféru temnym vizuálem (déšť, scény v noci nebo temnejch místnostech za umělýho osvětlení). Příběh byl dobrej, zejména závěrečná pointa se povedla, ale určitě nešlo o nic tak geniálního, z čeho bych se musel dlouho vzpamatovávat a musel to vidět znova a znova. A myslim si, že se dalo se scénářem ještě víc vyhrát - co takhle ukázat víc vraha při "práci"? Herecký výkony se daj hodnotit jenom kladně (škoda nedostatku prostoru pro bezvadnýho Kevina Spaceyho). Slušnej žánrovej snímek, ale něco natolik hypnotizujícího, jako většina diváků, jsem v něm fakt nenašel, tři silnější hvězdy. ()

ludva10

Když jsem tento film viděl poprvé, tak to byl teda nářez. Takhle bravurně natočený thiller jsem nečekal. Atmosféra přímo pekelná, člověk celý film čeká, co se bude dít a co dalšího bude následovat. A jak se film blížil konci, říkal jsem si - vow, super film. To jsem ale ještě nečekal, jaké bude finále filmu. Po něm jsem zůstal sedět s otevřenou pusou a nebyl schopen slov. Něco takového jsem teda nečekal. Pro mne absolutně nejlepší film, který jsem doposud viděl. ()

tranquill

"Jak můžete říct, že jsou nevinní a neztratit při tom tvář?" Napínavý thriller, jehož závěr s psychologickým soubojem je opravdu kultovní záležitostí. Freemanův, Pittův i relativně krátký Spaceyho výkon jsou strhující. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý