Město

The Town

Mesto hriechu

Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 062)

[imdb: 8.0/10] | me: Dynamický film, ktorý má čo ponúknuť ako po hereckej tak aj po akčnej stránke. Jeremy Renner je výborný, Ben Affleck ako režisér tiež podal slušný výkon. Je to inteligentná akčná oddychovka, ktorá má správne tempo, takže vôbec nenudí. Tento (dobre natočený) film v sebe kĺbi v správnej miere jednotlivé prvky tak, že celkový dojem (aj keď pri dlhšej stopáži) je veľmi príjemný. "I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people."(29.11.2010)

Trochu mi to propomínalo Bod zlomu s Patrickom Swayzeim, ale inak celkom dobrý film. Hlavne herecký výkon Jeremyho Rennera bol skvelý. Postavy gangstrov mu jednoducho sedia.(23.4.2011)

Vydařené, pěkné. Ale Gone, baby, gone přece jen o fous povedenější. Boston Benovi prostě a jednoduše prospívá:)(29.4.2011)

Bene Gezo Afflecku - vždycky jsem se tě zastával, když říkali, že nestojíš za nic. A ty mi to teď vracíš. Už druhým filmem mi dáváš za pravdu, že v tobě něco je. Že toho je v tobě tolik, to jsem ani já nečekal, ale o to větší mám radost. Vyrostl z tebe režisér s velkým R a já už se těším na další tvůj film(29.4.2011)

párádni filmeček,který má spád má své drobné mouchy,ale to mi nakonec u hodnocení bylo jedno já se skvěle bavil a to Afflecka kdovíjak nemusím,měl by si sednout na režisérskou židli častěji.. doporučuji takový mix nelitostného souboje a bod zlomu :-)(14.5.2011)

Režiserský talent, skvělé herecké obsazení, vynikající akční scény. Ben to vše namíchal tak, jak divák chce. Co ještě dodat? Zamiloval jsem si tento příběh z Charlestownu.(29.5.2011)

Naprosto precizní práce co předvedl Affleck,už to bylo hodněkrát viděné,ale přesto tady to mělo takový ten punc USA a já mu to žral i s navýkem.Milostná hra prostě musí být,škoda jenom,že postavy nebyly tak úplně dopodrobna,ale je fakt,že to bylo přesně taková směs krimi thilleru.takže velmi rád odpouštím..velmi jsem se bavil a to je důležité(1.6.2011)

Podle mě se Affleck posunul režijně kupředu. The Town je sice objektivně asi ideově slabší film než Gone, Baby, Gone, ale mě oslovil o fous víc. Řemeslně dobrá práce, k tomu příjemní herci. Slabší čtyři.(17.6.2011)

• kitagawa

taková trochu nudná žánrovka.(18.6.2011)

Ladies and gentlemens...Přivítejte novou režísérskou hvězdu..Mr.Afflecka. Sice je to jeho druhý snímek ale vypadá to jako by tenhle kousek režíroval nějakej 50.letý mazák.. Jen tak dál. Město je tak drsne a nelítosné kde přežije jen ten nejsilnější.(24.6.2011)

Vynikající film. Pro mně špička ve své třídě. Kde se Di Caprio pochlapil před kamerou, Affleck to dal za ní. Kdo by to do nich před pár lety řekl. 99% za květináře a jeho airiš eksent.(5.7.2011)

Po Daredevilovi jsem si řekl, že Afflecka už ne. Ale nějak mi to nedalo a pustit jsem si město, a musím říct, že jsem nadmíru spojen. Grandiózní příběh perfektně Affleckem zrežírovaný a navíc s úžasným Jeremy Rennerem, který mě svým hereckým výkonem naprosto uchvátil a zadupal ostatní herce včetně Afflecka do země. Město si klidně pustíte i několikrát a nepřestane vás bavit.(8.8.2011)

• Sticks

Tak čo sme tu mali? Dobrých scén spočítate na prstoch, hviezdu dávam hlavne za úvodnú lúpež v banke a za postavu Jema. Potom tu je FBI čo miesto spútania bije ako psov feťákov no a Ben Affleck, koho to vlastne hral? Depresívneho lupiča bánk, ktorý filozofuje, vymýšla ako správne vylúpiť banku či ako postupovať pri vypočúvaní a očividne sa minul v povolaní, lebo to občas vyzerá, že sa chce polepšiť, dáva morálne rady, no sám nemá čo rady dávať. No tak pri jednej lúpeži spôsobí trauma jednej pracovníčke a tak šupi-dubi poďme s ňou do vzťahu. Je tu pokus o drama už dakde pred polkou, svedčí o tom hudba použitá, no ale Ben si hrá celý film svojho znudeného týpka, ktorý je chladný na pohľad ako novembrové ráno. No a zabudol som, býval aj feťák. Proste všehochuť hrozne urobená, kde je vidieť, že to chlapci iba hrajú(okrem Jema, uveriťelnej postavy). Film sa tvári drsne, no nezvláda tento smer. Ak tento film oželiete o nič neprídete.(19.8.2011)

nerad davam 5* kazdymu filmu ,ale tak to hodnoceni dam i tady , a pokud se na film podivam podruhe ,pokusim se jej vice zobjektivnit ....nicmene kolik hvezd dat filmu, od ktereho jsem se neodtrhnul ani na toaletu pomalu, a ktery natocil pro me (az na GoneBabyGone) spise kazic Ben ..nicmene je videt ze se skrabe nahoru a podle me se od nej dockame jeste spousty kvalitnich snimku ,a musim rict ze se dost tesim na nejaky jeho film cca za 10 let(26.10.2011)

Něco podobného už jsem viděl. Jmenovalo se to tuším Nelítostný souboj a hrál v tom nějaký Al Pacino a De Niro. A bylo to sakra lepší. Sorry, Bene. Točíš vážně pekné filmy. Ale v tomto případě to chtělo přeobsadit hlavního hrdinu a ubrat na tradičním americkém patosu. Pak by to bylo skvělé! Akorát, že... Nebyl by to zase jen Nelítostný souboj po 20 letech?(21.1.2012)

Zhlédnuto ve verzi Directors cut bez vystřižených záběru... a je to o třídu lepší.(28.3.2012)

Lepší akčný film, preto tie 4 hviezdičky. Inak sa ťažko k takýmto filmom nejako vyjadrovať, keď sú takmer všetky na jedno kopyto.(9.4.2012)

Ben Affleck mě zaujal už svým prvním filmem Gone baby gone. V tomto filmu své umění ještě více vystupňoval, akční scény nemají chybu, a s kamerou, s tou si pohrává královsky.(12.7.2012)

Ben Affleck ako režisér??? Trochu úlet nie? Práve že vôbec! Skvelé, a právom mu patrí moja poklona :) Ten film mal všetko! Akciu, napätie, zápletku, kopec reality, nepredvídateľnosť a na koniec rozuzlenie ....... 95%(31.7.2012)

Začalo to pěkně, ale pak jsem valil oči, jak si postavy po vteřině seznámení začali sdělovat své nejniternější pocity a zkušenosti. Nějak mi tam ta chemie nefungovala (a bohužel hlavně u ústřední dvojice). Ale pak jsem se do toho začal propadat, jak se to zamotalo a všechno to šlo do kelu. Do poslední chvíle jsem byl napnutý jak kšandy. Vážně super.(16.9.2012)

Výborne zrežírovaný film s dokonalým výberom hereckého obsadenia a skvelo vykreslenými postavami, žialbohu postavený na otrepanom príbehu a klišé. No stále nadpriemer.(17.12.2012)