Město

The Town

Mesto hriechu

Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 061)

[imdb: 8.0/10] | me: Dynamický film, ktorý má čo ponúknuť ako po hereckej tak aj po akčnej stránke. Jeremy Renner je výborný, Ben Affleck ako režisér tiež podal slušný výkon. Je to inteligentná akčná oddychovka, ktorá má správne tempo, takže vôbec nenudí. Tento (dobre natočený) film v sebe kĺbi v správnej miere jednotlivé prvky tak, že celkový dojem (aj keď pri dlhšej stopáži) je veľmi príjemný. "I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people."(29.11.2010)

Mesto je pre mňa trošku sklamaním. Samozrejme, je to veľmi kvalitný film, ale asi ma nedostalo tak, ako ostatných. Affleck je asi lepší režisér, ako herec, čo bolo vidieť aj v tomto pohľade do bostonskej štvrte Charlestown. Výborný Renner vo vedľajšej role mierne vyšinutého grázla, ktorá mu ohromne sedela. Očakával som ešte viac napätia, silnejšiu zápletkou so ženskou hrdinkou, atď... Ale celkovo uspokojilo... 60%(7.3.2011)

Ak by mal Ben v tejto zanrovke trebars Ritchieho nadhlad, tak to by som si zgustol. Oproti predchadzajucemu filmu GBG, o stupienok nizsie, proste brachu vie lepsie dirigovat a vyzmykat ako seba.(14.3.2011)

Ben mi není již herecky tolik nesympatický jako dříve, ale na bráchu stále nemá. Herecky mě potěšili Jeremy Renner a Jon Hamm. Pokud beru film jako celek, nestačí na Gone baby gone, ale rozhodně se na Benův další režisérsko-režijní počin velmi těším. 70%(17.3.2011)

Celkem vydařený snímek, první co jsem viděl od Bena Afflecka, něco vněm bude 80%(31.3.2011)

„Příště dejte vědět, že bude focení. Mohli bysme to udělat třeba nahoře bez, použít trochu oleje. Všechno co vás rajcuje. Každý malý dítě tady v Bostonu ví, jaký zadní antény má FBI“. Další hustá hra na lupiče a poldy. Affleck je ve své roli naprosto v pohodě. Žádný velký kreace, na mě to působí přirozeně. Celý ten bostonský underground působí věrohodně, a to je to, co mě na filmu přitahovalo nejvíc. Ta milostná linie s rukojmí mi přišla poněkud na sílu, ale úplně pitomý to taky nebylo. „Jsem si jistá, že bych je poznala po hlase“. „No, víš, bude to asi těžší, než si myslíš.“ Celou dobu film drží napětí až do výbušného finálního zúčtování. Perfektně nazvučené přestřelky. Klidně na to mrknu ještě raz.(22.4.2011)

Trochu mi to propomínalo Bod zlomu s Patrickom Swayzeim, ale inak celkom dobrý film. Hlavne herecký výkon Jeremyho Rennera bol skvelý. Postavy gangstrov mu jednoducho sedia.(23.4.2011)

Vydařené, pěkné. Ale Gone, baby, gone přece jen o fous povedenější. Boston Benovi prostě a jednoduše prospívá:)(29.4.2011)

Bene Gezo Afflecku - vždycky jsem se tě zastával, když říkali, že nestojíš za nic. A ty mi to teď vracíš. Už druhým filmem mi dáváš za pravdu, že v tobě něco je. Že toho je v tobě tolik, to jsem ani já nečekal, ale o to větší mám radost. Vyrostl z tebe režisér s velkým R a já už se těším na další tvůj film(29.4.2011)

párádni filmeček,který má spád má své drobné mouchy,ale to mi nakonec u hodnocení bylo jedno já se skvěle bavil a to Afflecka kdovíjak nemusím,měl by si sednout na režisérskou židli častěji.. doporučuji takový mix nelitostného souboje a bod zlomu :-)(14.5.2011)

Režiserský talent, skvělé herecké obsazení, vynikající akční scény. Ben to vše namíchal tak, jak divák chce. Co ještě dodat? Zamiloval jsem si tento příběh z Charlestownu.(29.5.2011)

Naprosto precizní práce co předvedl Affleck,už to bylo hodněkrát viděné,ale přesto tady to mělo takový ten punc USA a já mu to žral i s navýkem.Milostná hra prostě musí být,škoda jenom,že postavy nebyly tak úplně dopodrobna,ale je fakt,že to bylo přesně taková směs krimi thilleru.takže velmi rád odpouštím..velmi jsem se bavil a to je důležité(1.6.2011)

Podle mě se Affleck posunul režijně kupředu. The Town je sice objektivně asi ideově slabší film než Gone, Baby, Gone, ale mě oslovil o fous víc. Řemeslně dobrá práce, k tomu příjemní herci. Slabší čtyři.(17.6.2011)

• kitagawa

taková trochu nudná žánrovka.(18.6.2011)

Ladies and gentlemens...Přivítejte novou režísérskou hvězdu..Mr.Afflecka. Sice je to jeho druhý snímek ale vypadá to jako by tenhle kousek režíroval nějakej 50.letý mazák.. Jen tak dál. Město je tak drsne a nelítosné kde přežije jen ten nejsilnější.(24.6.2011)

• Sticks

Tak čo sme tu mali? Dobrých scén spočítate na prstoch, hviezdu dávam hlavne za úvodnú lúpež v banke a za postavu Jema. Potom tu je FBI čo miesto spútania bije ako psov feťákov no a Ben Affleck, koho to vlastne hral? Depresívneho lupiča bánk, ktorý filozofuje, vymýšla ako správne vylúpiť banku či ako postupovať pri vypočúvaní a očividne sa minul v povolaní, lebo to občas vyzerá, že sa chce polepšiť, dáva morálne rady, no sám nemá čo rady dávať. No tak pri jednej lúpeži spôsobí trauma jednej pracovníčke a tak šupi-dubi poďme s ňou do vzťahu. Je tu pokus o drama už dakde pred polkou, svedčí o tom hudba použitá, no ale Ben si hrá celý film svojho znudeného týpka, ktorý je chladný na pohľad ako novembrové ráno. No a zabudol som, býval aj feťák. Proste všehochuť hrozne urobená, kde je vidieť, že to chlapci iba hrajú(okrem Jema, uveriťelnej postavy). Film sa tvári drsne, no nezvláda tento smer. Ak tento film oželiete o nič neprídete.(19.8.2011)

nerad davam 5* kazdymu filmu ,ale tak to hodnoceni dam i tady , a pokud se na film podivam podruhe ,pokusim se jej vice zobjektivnit ....nicmene kolik hvezd dat filmu, od ktereho jsem se neodtrhnul ani na toaletu pomalu, a ktery natocil pro me (az na GoneBabyGone) spise kazic Ben ..nicmene je videt ze se skrabe nahoru a podle me se od nej dockame jeste spousty kvalitnich snimku ,a musim rict ze se dost tesim na nejaky jeho film cca za 10 let(26.10.2011)

Něco podobného už jsem viděl. Jmenovalo se to tuším Nelítostný souboj a hrál v tom nějaký Al Pacino a De Niro. A bylo to sakra lepší. Sorry, Bene. Točíš vážně pekné filmy. Ale v tomto případě to chtělo přeobsadit hlavního hrdinu a ubrat na tradičním americkém patosu. Pak by to bylo skvělé! Akorát, že... Nebyl by to zase jen Nelítostný souboj po 20 letech?(21.1.2012)

Zhlédnuto ve verzi Directors cut bez vystřižených záběru... a je to o třídu lepší.(28.3.2012)

Lepší akčný film, preto tie 4 hviezdičky. Inak sa ťažko k takýmto filmom nejako vyjadrovať, keď sú takmer všetky na jedno kopyto.(9.4.2012)

Ben Affleck mě zaujal už svým prvním filmem Gone baby gone. V tomto filmu své umění ještě více vystupňoval, akční scény nemají chybu, a s kamerou, s tou si pohrává královsky.(12.7.2012)