Město

The Town

Mesto hriechu

Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 075)

[imdb: 8.0/10] | me: Dynamický film, ktorý má čo ponúknuť ako po hereckej tak aj po akčnej stránke. Jeremy Renner je výborný, Ben Affleck ako režisér tiež podal slušný výkon. Je to inteligentná akčná oddychovka, ktorá má správne tempo, takže vôbec nenudí. Tento (dobre natočený) film v sebe kĺbi v správnej miere jednotlivé prvky tak, že celkový dojem (aj keď pri dlhšej stopáži) je veľmi príjemný. "I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people."(29.11.2010)

Ben Affleck podruhé ukazuje, že režírovat opravdu umí! Parádní kriminální drama, které sice nemá takovou hutnou atmosféru jako Gone, baby, gone, ale přesto jde o výborný film. A Jeremy Renner (znovu) přesvědčuje, že hrát umí velice obstojně. Jsem zvědavý s čím nás (už) pan režisér Affleck překvapí příště.(11.1.2011)

Kromě toho, že (navzdory všem jeho kritikům) mám Bena rád jako herce, poslední dobou u mě stoupl ještě výš díky svým režijním počinům. Město je dokonce lepší než Gone Baby Gone, syrové, drsné, opravdové. Po delší době zase film, který mi sevřel žaludek, zrychlil tep, donutil držet palce a po skončení ve mě něco zanechal.(5.2.2011)

Film nejde do hloubky, spíše klouže po povrchu, ale dělá to s poctivostí. Stále se jedná o výbornou zábavu na celý večer, zejména akční scény jsou výborně zrežírované a divákovi se u toho až zastaví dech. Bravo, skvěle jsem se bavil! Jen ten sladkobolný konec bych oželel.(9.2.2011)

No, nabízí se srovnání s další gangsterkou z bostonského prostředí, a sice se Scorseseho Skrytou identitou. A podle mého názoru Affleckovo Městečko, či spíše Špatná čtvrť, na všech frontách více či méně prohrává. A nejde jen o pojetí a herecké ztvárnění, ale i o děj, který zdaleka nemá tak dynamické vyvrcholení a rázné rozuzlení. Nechme nyní Scorseseho stranou. Délka snímku, tempo či scénář totiž nakonec nebyly hlavním kamenem úrazu. Filmu především chyběla ona nezbytná a zásadní špetka soli, kterou by do pokrmu přimíchal mistr režie a díky které bych se mohl ponořit do vlastního děje a vychutnat si jedinečný zážitek. A bez soli to zkrátka nebude nikdy ono, protože bez soli to nejde... 66 %(13.2.2011)

Loupeže jsou vděčné a často ohrávané téma, ale jen málokterý film dokáže být originální a něčím výjimečný. Tento to bohužel nedokázal, i když jsem mu fandila. I tak 3 hvězdy si rozhodně zaslouží :)(20.2.2011)

Začínám si myslet, že Ben Affleck je lepší režisér než herec. I když v tomhle snímku zvládl obě své role na 1*. Jeremy Renner je navíc v roli padoucha naprosto úchvatný. Blake Lively zase předvedla, že dokáže hrát něco jiného než pubertální holčičku, taky už bylo načase. Tento film je mistrovské dílo a já si začínám myslet, že jich od Da Vinciho (Affleck) přijde ještě mnoho.(22.2.2011)

Zaujímavá story, ale film ma nenadchol, preto len tri hviezdy. Nadchol (resp. veľmi prekvapil) ma ale výkon Blake Lively. Bola sakra dobrá, v takejto polohe som ju nečakala.(25.2.2011)

Slušný akční film,dobré herecké výkony,zajímavý námět.Na víc než průměr mi to však nevychází.(27.2.2011)

Dosti dobrá akcička a konečně nepřehnaný konec....(6.3.2011)

Mesto je pre mňa trošku sklamaním. Samozrejme, je to veľmi kvalitný film, ale asi ma nedostalo tak, ako ostatných. Affleck je asi lepší režisér, ako herec, čo bolo vidieť aj v tomto pohľade do bostonskej štvrte Charlestown. Výborný Renner vo vedľajšej role mierne vyšinutého grázla, ktorá mu ohromne sedela. Očakával som ešte viac napätia, silnejšiu zápletkou so ženskou hrdinkou, atď... Ale celkovo uspokojilo... 60%(7.3.2011)

Ak by mal Ben v tejto zanrovke trebars Ritchieho nadhlad, tak to by som si zgustol. Oproti predchadzajucemu filmu GBG, o stupienok nizsie, proste brachu vie lepsie dirigovat a vyzmykat ako seba.(14.3.2011)

Celkem vydařený snímek, první co jsem viděl od Bena Afflecka, něco vněm bude 80%(31.3.2011)

„Příště dejte vědět, že bude focení. Mohli bysme to udělat třeba nahoře bez, použít trochu oleje. Všechno co vás rajcuje. Každý malý dítě tady v Bostonu ví, jaký zadní antény má FBI“. Další hustá hra na lupiče a poldy. Affleck je ve své roli naprosto v pohodě. Žádný velký kreace, na mě to působí přirozeně. Celý ten bostonský underground působí věrohodně, a to je to, co mě na filmu přitahovalo nejvíc. Ta milostná linie s rukojmí mi přišla poněkud na sílu, ale úplně pitomý to taky nebylo. „Jsem si jistá, že bych je poznala po hlase“. „No, víš, bude to asi těžší, než si myslíš.“ Celou dobu film drží napětí až do výbušného finálního zúčtování. Perfektně nazvučené přestřelky. Klidně na to mrknu ještě raz.(22.4.2011)

Trochu mi to propomínalo Bod zlomu s Patrickom Swayzeim, ale inak celkom dobrý film. Hlavne herecký výkon Jeremyho Rennera bol skvelý. Postavy gangstrov mu jednoducho sedia.(23.4.2011)

Vydařené, pěkné. Ale Gone, baby, gone přece jen o fous povedenější. Boston Benovi prostě a jednoduše prospívá:)(29.4.2011)

Bene Gezo Afflecku - vždycky jsem se tě zastával, když říkali, že nestojíš za nic. A ty mi to teď vracíš. Už druhým filmem mi dáváš za pravdu, že v tobě něco je. Že toho je v tobě tolik, to jsem ani já nečekal, ale o to větší mám radost. Vyrostl z tebe režisér s velkým R a já už se těším na další tvůj film(29.4.2011)

párádni filmeček,který má spád má své drobné mouchy,ale to mi nakonec u hodnocení bylo jedno já se skvěle bavil a to Afflecka kdovíjak nemusím,měl by si sednout na režisérskou židli častěji.. doporučuji takový mix nelitostného souboje a bod zlomu :-)(14.5.2011)

Naprosto precizní práce co předvedl Affleck,už to bylo hodněkrát viděné,ale přesto tady to mělo takový ten punc USA a já mu to žral i s navýkem.Milostná hra prostě musí být,škoda jenom,že postavy nebyly tak úplně dopodrobna,ale je fakt,že to bylo přesně taková směs krimi thilleru.takže velmi rád odpouštím..velmi jsem se bavil a to je důležité(1.6.2011)

Podle mě se Affleck posunul režijně kupředu. The Town je sice objektivně asi ideově slabší film než Gone, Baby, Gone, ale mě oslovil o fous víc. Řemeslně dobrá práce, k tomu příjemní herci. Slabší čtyři.(17.6.2011)

• kitagawa

taková trochu nudná žánrovka.(18.6.2011)