Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

komatsu

Ještě štěstí, že to má jen šest dílů. První polovina byla docela fajn, druhou jsem se pronudil. Bude zapotřebí hodně přemlouvání, než se podívám na druhou serii. ()

Dondi

Do teraz som nevidel taku serialovu šlehu ako je Misfits. Mega naklady kazdy diel, originalita, humor pre mna nieco nove co ma dostalo ! btw celu 1 seriu som dopozeral na jeden krat ^_^ ()

lomikarus

Něco tak zvláštního a originálního se jen tak nevidí. Zasazení superhrdinského filmu do prostředí anglického ghetta byl skvělý nápad. Zábavné, vtipné, ujeté, co víc si přát? Snad jen trochu dotaženější scénář a větší organičnost světa, ve kterém se pohybují (spousta vražd – skoro žádné vyšetřování, nelogické přesouvání mrtvol – nikdo si ničeho nevšiml). ()

djcremo

Angličania sa proste nezaprú a opäť dokazujú to, že vedia točiť seriáli. Britský humor a žiadne servítky pred ústa. V prvej sérii to začalo pomaličky upadať sem tam do nudy, ale vyzerá to tak, že druhá séria opäť bude mať našliapnuté. ()

t4

Moc nechapu caste srovnavani Misfits s Heroes...Misfits jsou prece uplne o necem jinem. Uvolnena mluva vsech zucastnenych, jejich zajimave herecke vykony a hlavne neamericky dej(zadne zachranovani sveta - zatim) zarucuji tomuto dilu originalitu. To jak bude prijat verejnosti je vec druha...hlavne u nas neni po boku vkv, zahrad a podobnych... o originalitu zjevne zajem. ()

Pute

I přes občasné hodně viditelné chyby (v jednom záběru něco je, v druhém ne, ...) to rozhodně stojí za to. Heroes mi lezli krkem, tady jde o nesympatický lemply, ktery vám ale přirostou k srdci. Občasné gore a parodování jiných seriálů to jen příjemně doplňují. ()

Amarylliska

Tohle me vážně bavilo :) superhrdinové trochu jinak,melo to potencial a myslím že naplno naplnilo (aspon mé ano ) očekávání. Občas mě už trošku otravovaly ty neustálé vulgarismy..ale dá se to omluvit protže to tam nějak tak "pasuje" :) *britský dialekt *sympatické obsazení *našlápnuté hudební podkreslení za mě 90% ()

Smudge

Nářez, další nekorektní anglický seriál. Něco jako Skins, akorát s mladistvými delikventy v hlavních rolích a jako bonus - schopnosti alá Heroes. To už zní jako hodně nadějně namíchaný koktejl. A ještě bych to rozdělil, první série, víc Skins, více dění ve vztazích postav, schopnosti takovou třešničkou, druhá série víc Heroes, více se využívají schopnosti, skoro každá nová vyskytnuvší se postava přijde s nějakou další a k tomu se ještě začnou řešit globálnější témata spojená s existencí superschopností, naštěstí ne tolik, aby z toho byl nějaký průser. Dost už ale škatulkování, faktem je, že tohle je originální kousek, který když chytne, tak už nepustí. Navíc Nathan je nejlépe obsazená a zahraná postava s prořízlou hubou ever, tomu prostě člověk žere všechno, i když se chová jako totální idiot. Zřejmě to nebude sedět každému, ale já se bavil královsky. ()

Janie.

Originální, plné černého humoru, sprostých slov a hlavně bez jakýchkoli servítek. Snad proto a ještě díky britské angličtině (pro kterou mám obrovskou slabost) je to jeden z mé top trojky seriálů. Výrazné postavy, skvělý soundtrack a některé legendární hlášky a scény (za všechny třeba ta s gumovými rukavicemi a mp3jkami v uších - "We need to gear up") způsobí, že když vidíte i jediný díl, rozhodně vám už Misfits nesplynou s ničím jiným. ()

lister_dave

To už se nové ´kvalitnější´ seriály neobejdou bez toho, aby zde nebylo nějaké nadpřirozeno, na kterém se dají stavět absurdní zápletky? Začínám si čím dál víc vážit britských seriálů z devadesátých let, kde to tvůrci zvládali ´postaru´ a leckdy mnohem lépe. ()

RomanT

Originální, ale značně nevyrovnané. Jakoby každý díl natočil jiný režisér bez nadhledu nad celým seriálem. ()

deathmoon

Konečne seriál ktorý je iný.Seriál o nadprirodzených schopnostiach využívaných inak ako na záchranu sveta, o priateľstve trochu inak, o rôznych charakteroch s drsnejším humorom zaklincované nezabudnuteľnou postavou Nathana v podaní Roberta Sheehana. ()

metztlimoon

Prvé dve série sú úplne super. A práve sledujem tretiu a v tej mi niečo vadí. A to niečo je "uncle Ruby". Nathan bol šašo, Ruby je magor. Nathan je sympaťák, Ruby je pako. Keby Nathan ostal a robil všetky tie obscénnosti, čo má v scenári Ruby (plus ešte pár hovadín naviac), bolo by to uber-super. Chvalabohu, že sa tie epizódy točia hlavne okolo ostatných štyroch hlavných (a pôvodných) postáv a Ruby je len "do počtu", takže z môjho hodnotenia hviezdy nejdú dole. Chýba mi Nathan... BTW, skvelý soundtrack, odporúčam (až na pár odveci songov;)). --- Akurát som dopozerala s03e04 a úplne ma dorazila Kelly s jej typickým britsko-sedliackym prízvukom: "Džas bé fájtin fokin nacís ant kikin t šáof Hitla." :D ()

benda02

Tak i v tomhle případně mě přepadla dlouhá chvíle a hledal jsem něco nového, něco odlišného od ostatních a po určitěm čase mi bylo doporučeno právě Misfits. Zpočátku fantasmagorie, která sloužila pouze k zaplácnutí času ovšem počase se z toho stávalo mnohem více. Děj se začal rozvíjet, začal být daleko pestřejší, nápaditost byla luxusní, ale to vše jsem si uvědomil až se třetí serii, kde právě ta nápaditost byla na maximu, vůbec bych si ani ve snu nepředstavil, co scénáristi mohou vymyslet, navíc k tomu ta dávka hlavně zvráceného humoru, ukázka části světa, která je tak pošpiněná. Ale bohužel vím, že tento seriál je určen spíše pro mladší generaci, která si v tom bude libovat, naštěstí do ní patřím a těšim se na další serie. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V