Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

imaginer21

Na všem, s čím předchozí díly série (zejména první a čtvrtý díl) držely celek pohromadě, tady Lin ještě mnohonásobně přidal a dovedl takřka do maxima. Krásky jsou tu ještě krásnější (Elsa Pataky...), auta ještě nabušenější, akce ještě propracovanější a mohutnější, testosteron podán v ještě hustších dávkách. Jak již napsal POMO, The Rock se svou kozí bradkou (mám pocit, že byla ze železa) nastavil značku F&F z olova na platinu a jen těžko odhadnout, kam se posuneme v (hádám) posledních dvou plánovaných pokračováních. Scéna na mostě pobavila. Ovšem zejména potěšil dějový mix alá Bad Boys II a Oceans eleven. Pokud bude Lin takhle bavit dál, za tyhle pseudovykrádačky se rozhodně zlobit nebudu. Akčňák roku beze sporu. Zaloužených 85 %. ()

Dacsus odpad!

Dementna dementnost pre dementnych dementov. Najsamlepsie v tychto mozgovych vyplachoch su tie velmi-velmi-velmi drsne vychrtle holky, vaziace tak 45 kg aj so silikonovymi implantatmi. Predpokladam ze kvery im produkcia nechava vyrobit z polystyrenu, realne by im svojou vahou najskor zlamaly hnaty... A ako vznikla scena s trezorom mi naozaj vobec nelezie do lebky. Ak pride typek s podobnym blabolom v scenari, rozumny predpoklad je ze sa na nom produkcia zasmeje ako na dobrom vtipe a akomzite to vyskrtne. V ziadnom pripade by ma nenapadlo ze niekto nieco podobne zrealizuje. ()

Tessina

Rychle a zběsile 5 byl podle mého názoru natočen skvěle. Většinou u filmu na pokračování je nejlepší první film, ale myslím si, že u tohoto filmu je výjimka a nejlepší je právě tohle páté pokračování. Děj byl velice zajímavý, ale podle mnoha názorů kolem mě byl nereálný. Bohužel se musím k tomuto tvrzení přiklonit. Konečná scéna s trezorem byla natočená velice dobře, ale myslím si, že opravdu by se to nemohlo stát. Je to sice jen film, ale mám raději filmy, kde děj se může stát skutečností. ()

MiniRecenze

Pro mě srdcová záležitost,kdo viděl tak ví... a kdo ne,honem pustit.Rychle a zběsile 5 může klidně konkurovat prvnímu dílu.Scénář,herci,efekty,hudba, jsou prostě dokonalé vychytaní.Navíc střetnutí dvou akčních vycházejících hvězd je prostě dokonalé.Nejde o žádnou sestříhanou sračku.Uvidíme solidní kaskadérské "kousky".Trošičku filmu podráží "americká" přehnanost. ()

kuře.gril

A jak je možné, že ... ? A jak dokázali ... ? A jak mohli... ? No dobře, já vím, že logiku u tohohle filmu musím vynechat, jinak by to nešlo. Budiž. Akce perfektní, zvláště závěrečná hlavní honička v Riu je skvělá. Ale jak dojde na klidné pasáže, ve kterých se mluví, je to tragédie! Zvláště na Vina se nedá koukat (a to jsem ho kdysi měla celkem ráda). A není nad to zamotat do akčního snímku citlivou linku v podobě rozjímání nad těhotenstvím Vinovy sestry a filosofování na téma otcovství. Nemluvě o neskonalém parťáctví a přátelství... V první půlce jsem zvažovala hodnocení někde mezi 1 a 2* , akce v druhé části to trochu vylepšila, ale aby bylo jasno- ty 3 hvězdičky jsou teda pořádně chatrné. ()

DexMASTER094

Většina filmů jako například (Scary Movie) každým dílem ztrácí to svoje kouzlo. Zde je to však naopak, od prvního dílu se vše začíná pomalu rozjíždět, ale až teď můžeme zařadit pětku a vytočit jí na 7500 otáček! Vin Diesel a Paul Walker v příběhu napěchovaným místy adrenalinem a špínou ulic Ria. Výborně zvolená lokalita, hudba a auta. RZ5 překonalo moje největší očekávání a hned po úvodním logu jsem si na plno odfrknul a pomyslel jen na jedno... "Tak to bude vopravdu nářez!" Podle mého je to nejlepší film roku 2011. Suma sumárum - parťáci Diesel a Walker, zkormupované Rio, nádherná auta a výborné automobilové honičky! Jasných 5/5! ()

Deus3x

Dospělejší a vyzrálejší film, než byly předchozí díly série. Akce, vtip, rychlost, kamera, scénář - ve všem je předčí. Jedna hvězda dolů za nesmyslnou honičku s trezorem. Jinak bravo. ()

Jason13

Poctivej akční nářez! Mrzelo mě kam se F&F dostalo po 2. a 3. dílu, ale tohle (a vlastně už i čtyřka) to posunuje na správnou kolej. Miluju tyhle reuniony starejch známejch a chválím i ty méně nápadný narážky na předchozí díly (Vincova ruka). Vin Diesel vs. The Rock - může být ještě lepší dvojice pro pěstní souboj?? Pro mě top mezi akčňáky posledních let... ()

Bruce_cz

Ve chvíli kdy je v záběru nějaké to auto, tak naprosto libové. Ta honička s trezorem je neskutečná pecka a ta míra destrukce musí uspokojit každého. Ve všem ostatním to je taková celkem nudná a klasická omáčka a vůbec mám celou dobu dojem, že všechno to je až moc ujeté, ale možná tak správně ujeté. No jednoduše jsem se bavil a celou dobu jsem si říkal, že nad tím filmem nesmím moc logicky uvažovat. ()

Cazzysvjet

Venca nafta pumpička trhá pouta a asfalt v testosteronem nasáklé do puntíku zkopčené mixáži Dannyho parťáků a FaF. Do role záporáka dali ještě tupější poleno neboli kámen a vznik světe div se zatim nejzábavnější díl série. A hlavně už zde neoxiduje světovou zásobu kyslíku Mišél Rodrigéz alias tupý xicht alá unavená víčka, takže nezbývá než tleskat rukama i nohama jak se tohle povedlo. 85% ()

kolodej1

no, je to taková popcornová zábava, nic hlubokomyslného se tu očekávat nedá, stejně jako není možné čekat realistický příběh. Je třeba se naladit na tu správnou vlnu, vypnout mozek ( velkou chybou by bylo hledat logiku ) a prostě se jen nechat bavit. A v tomhle směru film rozhodně funguje. Má to tempo a je to místy vtipné a prakticky stále zábavné. A víc se od toho snad ani chtít nedá. ()

Tuty

Určitě nejlepší a nejnápaditější díl série, zejména finální honička je vynikajíc a dává zapomenout místy nudnějším pásážím připomínajícím Loupež po Italsku. Potěší přítomnost Dwayna Johnsona a všech nám z předchozích dílů známých starých součástek. 85% jako vyšitejch! ()

paradoxman

Rychlá pětka za čtyři hvězdy. Skřípe to víc než jednou, ale na všechno zapomenete, jakmile se proti sobě postaví Vin s Dwaynem a pozdvihnou pěsti velikosti podsvinčat. Nekonečné tahání přepravního kontejneru mi připomnělo souboje z posledních Transformerů - technicky dokonalé, ale svou zdlouhavostí nudné. Když jsem to viděl poprvé, těšil jsem se na ještě lepší šestý díl. Teď už vím, že nic takového se nekonalo a už nikdy konat nebude. O to víc jsem si užil tenhle brazilský nářez. R.I.P. Paul Walker. ()

WoodoX

Nikdy som túto sériu veľmi nemusel. Po prehypovaných troch dieloch nadišiel ten štvrtý, ktorý bol fakt nepozerateľný. No piaty diel to týmto predchádzajúcim dosť natrel. Akčnosti tam je na rozdávanie, má to správne tempo aj s tou dlhšou stopážou a sem-tam sa podarí aj nejaká vtipná narážka. Veľmi pekné predstavenie. ()

marekspanel

Tak málo chybělo k 5 hvězdám! Ani nevím co přesně, snad pár nelogičností v příběhu jako proč si drogový král nechá čip s důvěrnými údaji někde v autě?? A taky možná ten geniální herecký a absolutně uvěřitelný výkon Rocka! :D Jinak jízda jako prase, akční prvky taky dobrý, nějaká ta nostalgie, king Vin a celkově bez nudy :) ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest