Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Brain-D

Nabušené až to bolí. Všichni jsou tu totálně nabušení "The Rock" a Vin Diesel totální korby a moc se s tím ani neostýchaj. Jak jsem předpokládal není to už jen takový film o autíčkách. Tohle by se dalo zařadit jako akčňák i docela podobný Expendables. ()

Timak

Řekl bych, že už je to tak trochu zbytečnost. Tato série měla skončit druhým dílem. Ale teda na bitku Vina s Dwaynem jsem se těšil moc a byl to nářez. Shrnutí: Bylo to pěkné, druhá půlka byla nářez, na šestku se nejspíš taky podívám, ale do kina kvůli tomu rozhodně nepůjdu. ()

Slider

Človek by sa až čudoval, ako sa jedna séria dokáže dostať (bez zmeny režiséra!) behom dvoch dielov z dna až na vrchol žánru. Od začiatku do konca adrenalínová jazda plná nadupaných áut, zbraní a žien. Keby sme sa ešte nabudúce dočkali aj inteligentného scenára...to by bolo zase prekvapko! ()

Moviemaker

Kdyz vypnete mozek tak dáte 5 hvězd, ale když ho zapnete je z toho pouze 1.... já jsem ho zapínal poměrně často tak kompromis za 3. Nic víc ani nic méně. ()

VanTom

Parta über-sympaťáků připravuje v Riu loupež tisíciletí, přičemž jim jde po krku nejdrsnější polda na planetě. Děj opravdu není radno analyzovat, to dá snímek najevo už úvodní scénou vysvobození Doma z jedoucího vězeňského autobusu. Jak? No přece způsobením nehody, při níž autobus v plné rychlosti udělá několik salt a totálně se rozbije, tím se přece omráčí stráže a nepřipoutaný hlavní hrdina může bez škrábance uniknout. :-) Nicméně ta salta a všechny následující bitky a honičky, kterých je opravdu požehnaně, jsou natočené jednoduše skvěle, adrenalinově, přehledně a s hodně velkým rozpočtem. Poctivá akční práce, kterých se v takovémhle měřítku rodí hodně málo. ()

sskrblik

Angry Men RIO. Fast Five sice není alternativní kopie Angry Birds, ale naštvaných a agresivních je ve filmu požehnaně. Hlavní hrdinové jsou samozřejmě nezranitelní a dokáží protivníky se samopaly likvidovat pohodlně pěstí. Nehledě na to, že půvabná Jordana Brewster ve svém těhotenství prožívá asi nejvíce adrenalinu z "filmových matek" za poslední dobu. Dwayne Johnson působí ještě více zamračeněji a drsněji než Vin Diesel. Paulovi Walkerovi padne role přesně na míru a hrál pro mě nepřirozeněji. Tolik k hercům. Málokdo původně čekal, že F5 dokáže překonat své předchůdce, nicméně i přesto se nevyhne celé řadě "kobra 11" scének, kdy reálná jsou pouze auta popř. kaskadéři v nich. Co se mi velmi líbilo bylo zpracování Ria, které působilo velmi hezky oproti urbanistickým městům z dřívějších dílů. Z doposud viděných dílů mi vychází tato nerovnost: F5 > FF > FF4 > FF3 > FF2 ()

Ceres

Bez debat nejlepší díl série. Skvělý tah s D. Johnsonem se kterým film získal ještě větší koule. I když auta zbožňuji, tak tuhle sérii jsem nějak zvlášť nemusel, na všechny díly se dalo koukat i jen pro zábavu, ale tenhle kousek mě pořádně rozvibroval. Těším se na další pokračování. ()

harryy

Viac akčný ako závodný film, oproti predchádzajúcim dielom, ale bola to naozaj parádna jazda.Vin Diesel je sympatický ako v jednotke a po hlášku nejde ďaleko, Paul Walker sa stále nadrapuje, no do počtu sedí a potom je tu najlepšia akvizícia celej série The Rock! A netreba sa báť že by neprišiel aj poriadny súboj na férovku medzi dvomi buchačmi.Justin Lin totiž pumpuje akciu neustále a celkom variabilne. Od úvodnej akčnej scény cez množstvo naháňačiek, streľbu v uliciach.Exotické Rio má top výpravu a niekoľko skutočne špičkových scén na čele je samozrejme skvelá akcia s trezorom.Najlepšia časť z celej série. 100% ()

Yoda sama

Podplatený policajti niesu ľudia a treba ich pozabíjať. Je obdivuhodné ako sa z pôvodne debilných filmov pre autičkárov stala plnotučná akčná bomba ktorá ani sekundu neváha a ponúkne vám hnusné klišé v absolútne prijateľnej podobe. Mega coolovej, mega zábavnej, mega over the top a nemožne nezmyselnej. Vážne, ťahanie trezora po celom Riu je tak neskutočné, až je to zábavné. 7/10 a premisa lepšieho záporaka v šiestom dieli ma teší, tu bol absolútne nevýrazný a nezaujímavý. ()

Terzeus

Keď už prišla tá F&F 6, pozrel som sa dva roky mladšej Fast Five na zúbok poriadne. Predošlé hodnotenie bolo len na akčné ústrižky, ktoré som zhodou okolností postrehol ešte dávno v škole. Anyway, bolo načase si pozrieť celý film. Aj preto zvyšujem na 5*/5*. Dá sa síce namietať, že objektívne päťka nie je za päť, ale záleží aj na uhle pohľadu. Stačí sa pozrieť pod kapotu testosterónu, nabúchanej akcie, strihu a svištiacich áut a na povrch vyjde hlavne sympatická zostava postáv, ktorá dokopy funguje presne ako má a filmu dodáva aj nejaký ten emocionálny náboj podtrhnutý záverom. Fast Five je totiž o rodine, priateľstve, poctivej práci a súdržnosti, stačí sa odosobniť od zdanlivo hlúpeho scenára (nedá mi nespomenúť komentár sťažujúci sa na suchý začiatok rozhovoru "Aký bol tvoj otec?". Je to úplne od veci, myslím, že z príbehu vyplýva jasne prečo mal Brian potrebu sa to spýtať). Kto na nič také nestriehne a pristúpi k tomu s očakávaniami ďalšej blbosti, bude len ľahko prekvapený technickou réžiou Justina Lina a to je tak všetko. Od Fast Five som nič neočakával ale dostal som plnohodnotný a hoci to bude znieť zvláštne, tak aj pokrokový akčný film. Justin Lin totiž nielen že buduje na podstate série, lásky k autám a rýchlosti, ale najmä na postavách a ich motívoch a hoci sa môže záver zdať skrátka rozprávkový, srší pozitívnosťou a katarziou vzhľadom k tomu, čo k nemu viedlo. Nie je to žiadne klišé, skrátka zaslúžené vyvrcholenie. 90% ()

pravdovravny

Tak tu už nešlo o autá!!! Toto miestami pripomínalo že pán Justin Lin sa zahral na mr. Baya:D Akciou nabití snímok, neskutočné a keď vravím neskutočné tak vážne nereálne skoky, tahanie trezora.... Ale neruší to, je to aj zábava. ()

Krysa SPK

Jednoznačně nejlepší díl série, který nejen že zastiňuje všechny ostatní díly, ale směle se může řadit mezi ty nejlepší akční filmy všech dob. ()

romajz15

Jednoznačně nejlepší díl série. Nádherná akce, nádherné efekty, nádherná hudba, nádherné prostředí Ria, skvěle napsaná postava Dwayna The Rock Johnsona, precizní použití všech dobrých postav z předchozích dílů a parádní finále s trezorem. Největší silou filmu je příběh, konečně je o více věcech než jen o závodění a loupení za jízdy. Celkově má příběh takové pomalejší tempo, které umožňuje více se soustředit na postavy, ale i na samotnou zápletku. ()

lykan9

Rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší díl série. Spojení všech skvělých postav z předchozích dílů, byl geniální nápad. Sice se již kaskadérské kousky dostaly spíše do žánru sci-fi a fantasy, ale mě se tato změna líbí a člověk se aspoň má pořád čím bavit. ()

blackJag

O chlup horší než předchozí díl, pořád ale slušný akční film s férovou příměsí LOPEŽE PO ITALSKU (nebo jiné loupeživé týmovky na rychlých kolech). Hodnotil bych i líp (souboj na pěsti Diesela a ´Rocka´ Johnsona je soubojem titánů akčního filmu dneška), scénář ale tak často popouští uzdu patosu, že pro samé lkání a testosteronové pochopení napříč postavami nejde slyšet “buldozer“. II Scénář: Chris Morgan. Hudba: Brian Tyler. 65% ()

JohnSmith

Že by skutečně návrat akčního žánru? Nejlepší Rychle a zběsile. Sice kýčovitost poměrně velká a nesmyslů taky dost,ale je to klasická akčňárna,kde se na to ohled zas tak moc nebere ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest