REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

vrch07256732

Škoda. Od pôvodných REC úplny odklon k bezduchému Zombie splatteru bez štipky aspoň niečoho. Keby sa to poňalo trocha s humornou nadsádzkou (ako napr. Braindead) tak možno by to dopadlo lepšie. Tupý film akých sú kvantá natočené - nevytrhnú to ani gore ani splatter scénky - takých sme už videli v 80 tych rokoch. 3 hviezdy práve za technicky celkom vydarené gore a splatter + prakticky nekončiacu akciu, ale inak... fandovia REC očakávali niečo iné... ()

Nahnilaruka

Nemyslím si, že hodnocení odpovídá kvalitě filmu, mohlo by být o ždibec vyšší. Je to asi dáno tím, že první dva díly byly vysoce kvalitní a ve srovnání s nimi trojka zapadá do silně béčkových vod. Nechápu, proč film nenavazuje a nepokračuje ve vyprávění "story" o viru. Tím jsme ale asi byli zklamáni všichni, kdo jsme se těšili. Když tak o tom přemýšlím, vlastně ani nevím, jestli ve filmu byl nějaký děj, bylo to takové trhaně rozkouskované, vláčné a nikde nic. Chybí zde i napětí a chování postav je někdy opravdu dosti prapodivné. Proč si Aldo nevezme zpět ten kyj, když zabije toho zombíka a promenáduje se tam jak na procházce parkem? Když se skupinka přeživších dostane do kuchyně a snaží se odšroubovat kanál a nožík jim propadne skrz mříž, proč si nevezmou z kuchyně jiný nůž? je jich tam snad málo? Nebo proč se Aldo s Clarou objímají, když z kanálu se na ně valí zombíci? To maj tolik času? Proč mohli projít za karanténu, když v předchozích dvou dílech nepustili ani zcela zdravé lidi a hned to do nich naprášili? Asi i proto, protože jsem si četl před tím komentáře a tak jsem očekával ještě něco o hodně horšího. Fandům zombíku by se film mohl líbit, když nebudou moc očekávat 55% mohlo být hůř ()

folkos odpad!

Po shlédnutí prvního a druhého dílu jsem se na třetí docela těšil. Očekával jsem, že i třetí díl bude natočený stylem footage, ale nakonec se ve filmu takových záběrů vyskytlo jen pár. Film se zcela lišil od konceptu předchozích dílů a více než horor mi to připomínalo nějakou šílenou parodii. Scénáristi si pravděpodobně při psaní scénáře dávali nějakou tu odpolední siestu a tak zapomněli, že pár pasáží vynechali (tak mi to alespoň přišlo). Film byl natolik absurdní, že ve své sračkoidnosti překonal i tituly jako Grave Encounters 2. Jediné co mohu na filmu pochválit je ten chlápek v kostýmu Sponge Boba. ()

pratoriax odpad!

První dva díly jsou vynikající, nicméně za trojku bych scénáristy zavřel do vězení. Neskutečná (nejde to napsat jinak) sračka. Předvídatelná a neuvěřitelné trapná. Bohužel už asi nedostanu z hlavy momenty jako ženicha ve zbroji svatého Jiří, Sponge John, scénka s mixérem, všechny scénky s nevěstou a motorovkou nebo otřesný závěr celého toho utrpení a to ani nemluví o neuvěřitelné tuposti asi všech hlavních hrdinů, kteří jednají naprosto nepochopitelně. Proč? Proč jste to udělali? ()

keram01

Po prečítaní ostatných komentárov som, v porovnaní s Rec 1 a Rec 2, veľa neočakával. Rec 3 však prekvapil. Ale pravda je, že tam chýba tá úžasná schodiskovo-izbová atmosféra. Rec 3 je v podstate love story zasadená do zombie-satanistickej scenérie. Kladne hodnotím niektoré vtipné prvky. ()

Fiffty

Po skvelých prvých dvoch častiach vypustia vonku toto?...Nečakal som, že takto môžu pokaziť tak výborne naštartovanú sériu. Začína to amatérskou kamerou čo ešte bolo fajn, ale následne ako sa to ukončí je to celé zle. Miestami mi to pripadalo ako komédia alebo skôr paródia na predošlé časti, čo je veľká škoda. O nejakom napätí ani nejde hovoriť a ide skôr o zombie paródiu, ktorú naozaj nechcete vidieť. ()

Dalajlada

Tak tohle nebylo až tak zlé. Má to pár velmi dobrých nápadů, je to svižné a vtipné. Hlavní hrdina v brnění a hlavní hrdinka s motorovou pilou mě dostaly do kolen. Dokonce bych i řekl, že ty nesmyslné a nelogické scény byly účelově přehnány, jen aby bylo vidět, jak jsou nesmyslné. ()

Harrman odpad!

Tohle bylo moc. S 1 a 2 je to nesrovnatelné. Absolutní trash, bída všech bíd. Horší "horor" by jste těžko hledali. Nezajímavé, nudné, blbé a tupé. ()

drkaldj

Jestli to měl být prequel (což bohužel nebyl) který se odehrává na svatbě, to asi nebyl nejlepší nápad. Když už tak aby se to točilo fakt u zrodu (což by bylo u té posedlé holčičky o které se mluvilo v předešlých dílech). Ale všechno ostatní (zpracování) je zvládnuto více než kvalitně. Akce natočena opět dobře. Super je i kamera která tentokrát přechází z Found Footage do záběrů z obyčejného filmu a přechod je přitom pěkně plynulý a téměř nepostřehnutelný. (Že by ta podobnost s Evil Dead byla jen náhoda nebo ji vidím jenom já?). ()

Keledaia

Uplne nesnasim tyhle real life documentary bla bla ale REC jako vzdycky fajn, nevim cim to je, ale delaj neco fakt spravne :] ()

Mindf_ck

Vážně, nechápu koho napadlo cpát tuhle sérii do komedie. Nevěsta s motorovkou a blbec v brnění, vtipné to není, strašidelné taky ne. Chápu, že točit potřetí stejný film je asi nuda, ale tudy ne přátelé! ()