REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

natalie15

Som trochu stratená... Mal to byť horror, romantický film, či paródia? Toľko patetickosti by sa vošlo aj do jedného dielu Twilightu :D. Prácu autentickej roztrasenej kamery po 20 minútach preberá normálna, filmová. Vidíme tu svadbu, zamilovaný pár, ktorý sa miluje až za hrob, strýka, ktorého pohrýzol pes a ktorý sa správa akosi zvláštne... Po 25 minútach sa to rozbehne. Myslela som, (dúfala) že sa to konečne začne aspoň trochu podobať na predchádzajúce dva diely. Márne. !!!SPOILER!!! Manželia sa v tom zmätku rozdelia, hľadajú cestu k sebe a nechýba ani zopár totálne debilných momentov (manžel sa oblečie do rytierskeho brnenia a uteká nájsť svoju milovanú). Farár príde na to, ako si poradiť s nakazenými (padlými anjelmi, podľa tohto dielu). Avšak ani to nestihne zachrániť zamilovaný pár... !!!KONIEC SPOILER!!! Aspoň som čakala, že keď to už bolo také patetické, skončí sa to dobre. Márne. ** a 50%: ()

ShortyIC

Po pozretí tohto filmu nastalo vo mne veľké sklamanie. REC 1 a 2 boli neskutočné napínavé, vynikajúce príbehy a REC 3 ? Napätie žiadne, vôbec som sa nebál a príbeh taktiež nič moc. Som sklamaný... ()

Uragan

Toto mělo být jako pokračování REC???? pro mě osobně veliké zklamání... kde jsou záběry z jedné kamery??? kde pokračování děje??? Tak dlouho jsem na to čekal a tak pěkně jsem se nedočkal :-P :-P škoda no... jestli si budu chtít pustit nějaké zombíky, tak si pustím Zombieland.... ()

oliveros

Deň, keď sa zo série REC stala telenovela. Vďaka Ti tretí "diel" za tento bullshit, ktorý si mi ponúkol a vyvolal vo mne pochybnosti, či máš vôbec niečo spoločné so svojimi nadupanými predchodcami. Nemáš... ()

Sticks

Ono to svetlé fragmenty má. Soundtrack bol fajn, herecké výkony úžasné a niektoré scény by s takou precíznosťou amatér nenatočil. Ak by jednalo o iný druh filmu(rozumej: nehoror) išiel by som s hodnotením vyššie. Avšak u sérii REC sme zvyknutí na poriadny desivý zážitok a tým Génesis nieje. V celom filme chýba atmosféra. Zatiaľ čo u predošlých dielov, sme prakticky bombardovaní skľučujúcou atmosférou(aj vďaka malému priestoru paneláka) tu toho prakticky niet. V paneláku sa skutočne trnulo pri prechádzaní poschodiami a s každým výkrikom ešte viac. Nehovoriac o skutočnom pocite karantény, ktorý pridával na uveriteľnosti. A čo tu? Nakazení prebrali úlohu zombíkov, bohužiaľ so všetkými zápormi. Pomalá chôdza ako u starých filmov, zvieracie počítačové zvuky, ktoré počujeme v každom filme so šelmami. Make-up ako v Raimiho filmoch a zvláštna choreografia. Rôzne pointy to hrozne kazili a s každou desaťminútovkou sa hlava krúti viac a viac. Ako som hovoril, nebyť to REC ale dajaký dobrodružný film, bola by to menšia katastrofa. Plaza svoju úlohu nezvládol 4/10. ()

Facerr

Jako milovník zombie filmů jsem dlouho váhal mezi třema a čtyřma hvězdama. Nakonec jsem čtvrtou nepřidal snad pro komorní zpracování, kde se toho moc neděje. Jinak zombíků je tady fůra, vypadaj k světu:), nějaký ty gore scény by taky byly a navíc tu nejsou žádný dialogický prodlevy, který by zbytečně natahovaly stopáž. Přechod ke statický kameře tady vidím, jako jednoznačnej přínos a oceňuju i romeojuliovskej tragikonec. Trochu mě zarazil přechod od čistě biologicky zmutovanejch nemrtvejch k jejich religioznějšímu rozpoložení. Nakonec mi to ale přišlo nejen nezávadný, ale i přínosnější. Přece jenom člověk má větší šanci přežít v zombie světě, když zná bibli nazpaměť:). ()

Vimrak158

REC 1 byl neskutečně originálním dílem, který byl sice natočený způsobem, který tu již několikrát byl, ale dojem z něj byl ze všech filmů (blair witch, Monster atd …) jednoznačně nejlepší. Z filmu sálala čirá hrůza a člověk byl chvíli co chvíli přepadáván infarktovými lekačkami, které jednoznačně vyvrcholily v 2. filmu . Od REC 3: Genesis jsem si příliš nesliboval a nic jsem od něj neočekával, a ničeho jsem se ani opravdu nedočkal. Film je jako první bez pocitu, že tam opravdu jsme (kamerou se natáčí pouze v první čtvrtině) a celkový vyznění je spíše takového béčkového hororu. Některé situace jsou vyložené trapné, chování hlavních hrdinů je divné, lekaček je minimum a krve je zase (jsem odpůrce filmů, které jsou cenzurovány kvůli PG 13 dostupnosti viz. Avengers) až příliš. Film je velmi symbolický ( na to si každý musí přijít sám) a se sérií REC má společného jen minimum. Jak řekl můj kamarád, kdyby se film jmenoval pouze GENESIS, lidé by byli možná i příjemně překvapeni, ale takhle každý očekává strach, pocit bezradnosti a také ty lekačky, a dočká se pouze slušné krvavé podívané, na kterou se znova už nikdy nepodívá. ()

george16

Taková romantika, aneb jak dva zamilovaní ke štěstí přišli. Tenhle REC není natočen stylem amatérské kamery, takže se to těžko porovnává, ale i tak na dva předchozí díly nemá... Ale ubíhalo to dobře, takže na jedno zkouknutí to je dobrý, kdy uvidíte nevěstu s motorovkou a ženicha jako Aragorna :) ()

Todd_Hewitt

Bylo to lepší než první dva díly, ale pořád stejná píčovina. Nebyl by to špatný film, ale tim božstvem, světlem a tadytěmahle sračkama to jenom totálně posrali a stává se z toho neuvěřitelná kravina. Ale konec byl luxusní, takováhle rozstřílečka se nevidí ani v těch nejlepších střílečkách. /10%/ ()

Mr.Keli

Čekal jsem více než jenom pouhou zombie vyvražďovačku, takhle ta série nikdy nebyla o hektolitrech krve, jakoby se španělský komorní snímek snažil trumfnout americké horory.A zde selhává na plné čáře. Žádné sympatizování s hl. představiteli není na místě, vše se děje iracionálně a chladně. Se sérii REC má film společný pouze název. 20% ()

Unterschleif

Jednotka bola perfektne natočená a dobre napísaná, dvojka dobre natočená a zle napísaná, trojka je zle natočená a príšerne napísaná. Režisér a scenárista je fakt paco... ()

djbarrel

Jak asi bude úspěšný pokus o získání chutného a silného čaje, z již dvakrát do poslední kapky vylouhovaného pytlíku ? Bude to stejně úspěšný pokus jako je REC 3 ... Moje hodnocení prvního dílu bylo 5 * a 95 % , ani dvojka nebyla špatná - 4 * a 85 % ... ale tohle fakt ne, jako komedie či parodie by se to dalo brát, ale jako vážně myšlený horor fakt ne. Je mi líto, ale nemohu hodnotit lépe. 40 %. ()

Lula.cz

Po úžasných prvních dvou částech je trojka hodně slabá. Nemůžu se zbavit pocitu, že se tvůrci rozhodli jít trošku americkou cestou a tím pádem tenhle horor ztratil vše, díky čemu byl předtím takřka dokonalý. Stupidita zejména hlavních postav byla do očí bijící a připomínala mi úrovní americké středoškoláky nalité po maturitním plese. Prostě tragédie. Nicméně z počátku jsem byla spokojená, vypadalo to, že se dočkáme stejné "zombie zábavy" jako v jedničce i dvojce, takže na odpad to není, ale i tak velké zklamání. ()

CrazymanM

Trošku jiné,jak předchozí dva filmy,méně hororové,ale jinak dobré.Jsem zvědavý,co předvede Balaguero v Apocalypse? ()

Dali91

Tak strejc se mění na zombíka minimálně celej den ale hned jak kousne prvního hosta tak se začnou měnit všichni během pár vteřin. Do toho se z nevěsty stane karatistka a s motorovou pilou by se proti ní styděl i sám Thomas Hewitt. Povedená scéna s naslouchátkem a pár slušných momentů film nezachrání 15% ()

Patrik559

Po všech stránkách nejslabší díl. Postavy docela ušly, přiběh docela zklamal, očekával jsem že se dozvím odkud se virus vzal, což se prakticky nestalo. Moc to nezachránilo ani prostředí svatby, na druhou stranu je příjemné že celý film není natočený roztřepanou amatérskou kamerou. Pokud jste natěšeni z prvních dvou dílů, budete zřejmě zklamáni. Za mně 20% ()

Aywes

Ke konci se to zvrhlo v docela solidní béčko. Jenže to, co tomu předcházelo, byl opravdový horor. Nejspíš je to nevydařená sebeparodie, ale sledovat tlustýho, kníratýho a krpatýho španěla v kroužkový zbroji je celkem cringe fest. Béčko najdete lepší, hororovou komedii taky a...vlastně hledejte jinde. Tenhle díl můžete vynechat. ()