REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

zbyshek

Po téhle pro mě nepovedené snaze vydělat nějaký ten halíř z úspěchu předešlých dvou kousků, mě to nutí myslet, že za úspěchem jedničky a dvojky stojí spíše Jaume Balagueró. Jelikož, Paco Plaza očividně tímto snímkem nějak nezabodoval. Nechápu už to, proč tento film vznikl, nijak nenavazuje a ani tam není žádná spojitost. Zbytečně natočený film. ()

Havaj8

Bál jsem se hlavně jedný věci a to, že ten zrod ukážou úplně v tak dávnejch dobách, že to nebude bavit, prostě jsem od toho očekával průměrný béčko, jak kdysi dávno někdo si hrál na chemika a zvrtlo se to...Kdepak on to byl klasickej film, kterej ale naopak nesouvisel vůbec s ničím, tudíž nám snímek neodpověděl na nic, jak by podle názvu měl. Absence FFka taky byla znát, holt REC tím prorazil, ale asi by bylo celkem zvláštní, kdyby se tam manželé naháněli s kamerama v ruce. Krve bylo až až, ale něco bylo zbytečně přestřelený viz. scéna v tunelu s motorovkou a spol. ()

Rodriguez

Série REC je po dlouhé době vynikajícím konkurentem sedmidílné série SAW, kde brutalita sršela proudem. Sice nám Génesis vůbec nevysvětlil, kde se vlastně samotný virus vyskytnul, ale s přibývajícími díly se to snad konečně dozvíme. A myslet si, že prsknout na svatbu jednoho strýce, s tím, že ho pokousal v ordinaci pes a pak během žranice promítat záběry z prvního dílu, kde se po domě pohyboval nakažený pes, nejsou pro mě dost uspokojivé odpovědi! 80% ()

bourec

Tady se přesně ukazuje,že dvojka vlastně ani špatná nebyla.V tomhle neni ani ta nervydrásající atmoška,ani ten plíživej děs ze tmy,nic.Chvílema pilot k nějakýmu milostnýmu španělskýmu seriálu s děsnou hudbou,chvílema rutinní americkej zombie horor,jakejch sem viděl už stovky.Neni to vůbec povedený,a to mě docela mrzí.30%. ()

TommyLeeJape

Strejdu kousne pes. Víc o Genesis jakožto počátku se zde nedovíme. Samotný film je sice celkem slušný zombie (technicky to teda nejsou zombie) survival, bohužel ale ani zdaleka nedosahuje kvalit prvních dvou dílů. REC bodoval díky nevědomosti postav, stísněnému prostoru a found footege kameře (no a Manuele Velasco, i když Leticia Dolera taky fajn). To co dostáváme tady je jen výplach, disponující několika momenty, které bychom hledali spíše v učebnicích komedie nebo v učebnicích japonské kinematografie (Svatý Jiří! Seriously? Pobavila i transformace nevěsty na Meiko Kaji. Milovníci japonské exploatace možná ocení). Nechápejte mě špatně, on je to ve výsledku celkem slušný průměr, my ale od této série očekáváme totální nadprůměr, takže přejmenovat (třeba na "27 hodin poté")! ()

ad

Tak tohle není ani drama, ani thriller a pokud horor, tak jen parodický. Kdyby to natočil Raimi a jmenovalo se to Evil Dead 4, vůbec bych se nedivil a pro film by to byla příhodnější a hlavně pravdivější reklama. Plaza si prostě úspěšně udělal legraci sám ze sebe a poslal celou sérii do kytek grandiózním způsobem. Problém je, že z vtipů fungují jen některé, po prokouknutí žánrového uchopení je to celé tak trochu nuda (navzdory sympaticky střídmé stopáži) a celé to tak trochu vypadá, že je to udělané na truc. Po vybuzení falešného očekávání působí film jako kopanec do rozkroku. Už za odvahu k tak nekompromisnímu kroku si body a respekt zaslouží. ()

dubinak

Teď doufám, že čtvrtý díl bude navazovat na druhý a já Génesis jednoduše vypustím a dám onomu filmu svůj vlastní název, který s kultovním REC nebude mít nic společného. Troufám si říct, že jediná chyba byla v názvu a to ovlivnilo hodnocení snad úplně každého, kdo viděl předchozí díly. Kdyby to nebyl prequel, možná bych tomu dala 3*,protože herci nebyli až tak strašní. Další faktor, který mi neseděl, bylo přepínání kamer. Už jen z toho důvodu to není REC! Ještě mě děsí ten podnázev. Počátek čeho? Počátek konce dvou novomanželů, nic víc v tom nevidím. Jen podprůměrnou krvavou chujovinu. ()

C0r0ner

Jednička byla špičková, dvojka over the top. Na trojku jsem se těšil několik let, abych nakonec jenom otráveně sledoval parodii na Grindhouse (což je samo o sobě parodie). A to parodii hodně trapnou a nevtipnou a pouze za předpokladu, že to celé bylo myšleno jako vtip. Protože pokud ne, musel bych s hodnocením ještě dramaticky dolů. 35% ()

campix

Škoda, škoda, škoda. Oba předchozí díly jsou pro mě takovým kultem co se týče hororového žánru a třetí díl očekávání bohužel ani zdaleka nenaplnil. Režisérská dvojice se rozdělila a každý letos udělá jeden další díl a už teď nejspíše vím kdo z té dvojice byl pro úspěch prvních dvou filmů důležitější. Paco Plaza to nejspíše nebyl jelikož jeho REC 3: Genesis už není nijak strašidelná, ale místy je spíše až k smíchu. Prostě klasický zombie survival horor. Se spoustou krve a odpadávajících končetin. Nic výjimečného. Doufejme teda že se Jaume Balaguero zhostí svého úkolu lépe a REC: Apokalypse bude zase návratem ke kvalitě. ()

Pajky3

Hororový pátek Part V. - Měl jsem dat na slova Chozého, protože mi tvrdil, že u tohohle filmu budu trpět. A taky, že jo. Tenhle film jsme přežili snad jen díky tomu, že byl hned první v pořadí, protože jinak pochybuju, že by byla síla ho dokoukat. Tohle bylo opravdu špatně, navíc to, že se to ohání jménem REC, je taky děsná ostuda. Zase jedna série v tahu. Postavy jsou úplně děsný, a je to jedno jestli je to chlápek nebo ženská. Oba se chovají jako idioti. Dám jednu hvězdičku, protože odpadem šetřím, nicméně tohle si s ním zahrávalo víc než je zdrávo. ()

Juto

Tam, kde si prvé dva filmy pohybovali a diváka dostávali do katarzie strachu tým, že našli novú cestu v žánri zombie prepojením fyzického vírusu s démonickým posadnutím, sa [REC] 3: Genesis čoskoro minú nápady a stane sa z neho, len krvavý masaker plný vizuálnych gagov. 5/10 ()

SHI-SHA

První díl nás nechal v šoku a depresi. Druhý předpověděl apokalypsu a třetí nasral. Plynule přešel z kolonky "legenda typu Úsvit mrtvých" do kolonky "recese - Soumrak mrtvých" a nechal tunu nezodpovězených otázek. Asi se už nedočkáme. ()

c.tucker

Ježiši, fuck you all. Je to jiné než když to kluci režisérský dělali spolu. První dva díly jsou atmosferické a tohle je zase komické a plné černého humoru. Krásně se to přehouplo z ruční kamery někam jinam a mě se to velice líbilo. Svatba plná nakažených z pekla vždy pokazí den a to si přeci nevěsta nenechá líbit. Jsem zvědavý jestli další díl bude pokračovat bez ruční kamery. ()

Nivenx

REC 3 - Genesis je název, který nemá nic společného o čem film je. To odkud se opravdu virus vzal se nedovíme, celé to začíná tím, že najednou jeden člověk měl virus v sobě a samosebou nakazil další. Kamery nevadily, herci byli sympatičtí a celkově to krásně odsýpalo a nenudilo. Jediné co třetímu dílu nejvíc škodí, je srovnávání s předešlými díly. Není to zase tak špatné. Paco Plaza neměl vůbec snadnou roli. Spousta lidí od toho očekávalo moc. Je to krvavá jízda, která si nebere servítky a já si to náramně užil. Vysoce podhodnocené! 65% ()

okkac

Ano, je to úplně jiné oproti všem očekáváním. Dle názvu by člověk čekal vysvětlení původu viru/posedlosti, ale toho se tady vůbec nedočkáme. Je to pouze narážka na pasáž z Bible. V úvodu jen jedna osoba prohlásí, že ho pokousal zdánlivě mrtvý pes. Rovněž, kdo čeká ruční kameru, tak po 20 minutách se film přepne do normálního záběrování a širšího formátu (byť nakonec jsem dospěl k poznání, že klidnější kamera oproti roztřesené ruční z úvodu je sice méně intenzivní, ale příjemnější). Rozdělení režiserského dua, kdy si tento díl vybral rozhodně ten slabší z nich asi nebylo ideální. Dle počtu hostů na svatební hostiny to má vypadat na brutální masakr, ale těch záběrů tu až tak moc není a poté to jde vlastně o příběh hledání se dvou milenců, kteří se v pravdě opravdu "romantickém" závěru najdou. ;-) A k tomu si připočtěte spíše komediálnější momenty typu brnění, mixér a chlápek oblečený jako Sponge Bob (teda jako Sponge John, aby nemusel platit za autorská práva) :-D. 6/10. Jsem zvědav jeslti ve čtyřce, kterou bude točit schopnější Balagueró, a která by měla navazovat na první dva díly nějak propojí tento vlastně stand-alone příspěvek do série. ()

majo0007

Veľký prúser.Že celá séria pôjde dole záchodom naznačil už druhý diel.Kalich sklamania pretiekol,keď sa na scéne objavil mladomanžel Don Quichotte so sluhom,ehm čašníkom Sancho Panzom v "plnej" zbroji.Prečo sa skvelé hororové filmy v pokračovaniach zmenia na komediálnu frašku(Evil Dead,Living Dead,Reanimator,...)?! 2 hviezdy za to gore. ()

midget

Splácanina nesourodých, nedotažených (nebo alespoň nijak nerozvíjených) rádoby cool scén, která se dost bezradně zmítá mezi vážným hororem a parodií. ()

Deyw

zbytecna sracka..tohle nema s rec nic spolecnyho..jo vlastne nazev..ale tohle se proste nemelo stat..kurva! ()