REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Smashed

Podle názvu jsem celou dobu marně čekala na vysvětlení původu viru. No nic, původ neznám, ale neva. Po stísněných prostorách domu, kde se odehrávala jednička a dvojka, jsem u trojky uvítala přesunutí do částečně venkovních prostor.. celý film nabral docela jiný rozměr, uvítala jsem i změnu v tom, že se nejedná (aspoň z části) o found footage film. No, já byla asi oproti ostatním změnami nadšená a kdyby mi byl vysvětlen původ viru, neváhala bych dát 5* . Tak uvidíme ve čtyřce. ()

uprchlice

Režisér Paco Plaza natočil úspěšnou sérii REC. První a druhý díl byl fenomén. Ovšem to samé se nedá říct o díle třetím. Tady režisér trochu zavrávoral a pustil se "nóbl" dílu. Chyba nebyla na jeho straně, ale spíše na straně scénáristy, který se spoléhal pouze na krev. Nedá se říct, že by to bylo strašné, ale bohužel dobré také ne. Lehkým průměrem by se dal Rec 3 ohodnotit. Nehledě na scénu, kde zakrvácená a nas*aná nevěsta bere do rukou motorovou pilu o hmotnosti alespoň 5 kg, což je ve skutečnosti nemožné, jelikož taková vychrtlá princeznička by si akorát udělala "bebíčko". Odvrátíme - li se od chyb ve filmu, dalo by se říci , že lze hodnotit akorát krví nasáklou svatební hostinu a závěrečnou scénu, kdy ke smrti přijde nevěsta i ženich. REC 3 je brutální nákaza, ve které se nešetřilo krví, ale chybí tomu trochu té "šťavnatosti" a hlavně zábavy. ()

AmunRa

Prequel REC série po první pětině opustí found footage roztřesenou kameru, protože se dá těžko vysvětlit, proč někdo vláčí zapnutou kameru, když mu jdou po krku zombies. Bohužel však tím ztrácí série své kouzlo a mění se na tuctovou vyvražďovačku s několika dobrými vtípky a popkulturními odkazy. Faktem je, že už kvůli úchvatné nevěstě s motorovou pilou z plakátu se vyplatí film zkouknout. Bohužel závěr se místo finálního masakru motorovou pilou uděje ve stylu deus ex machina - už je to moc dlouhé a musíme to ukončit. Leticia Dolera v hlavní roli svým charismatem zachraňuje film z průměru a Diego Martín jí zdatně sekunduje. Kdyby se Paco Plaza trochu rozjel ve stylu Brain Dead, na který stejně v některých scénách pomrkává, a neutnul závěr do ztracena, mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

draxxi

Nechtena, nevtipna parodie. Totalni prusvih. Jen hromada hnusu a nechutnosti bez jakyhokoliv napeti. S predchozimi dvema dily to nema prakticky nic spolecnyho. Debilita. 5/1/2021 40% ()

RISOvonVODKA

V inom vesmíre by som tento film možno nazval dobrý, v druho zase zlým. Je to proste zombieovka ako sa patrí, aj keď to nie je [REC]. Očakával som found footage masaker, dostal som len masaker. Film by teoreticky mohol byť dobrým, lenže niektoré scény úplne strácajú logiku. Áno viem, že sa bavíme o filme plnom živých mŕtvol, ale prečo by postavy museli čumieť na všetko 2 minúty, kým sa konečne pohnú z miesta. Ja mať za zadkom zombie, tak bežím ako klobása pred Maďarom. Stupidná love story a bozky počas toho, ako hlavné postavy naháňa horda zombie, tomu tiež veľmi nepomohli. Nebyť vskutku zábavnej brutality (už som videl všeličo, ale vraždu ponorným mixérom, to nie), tak by som skončil na dvoch hviezdach. Názov Genesis je tiež pekne zavádzajúci, nakoľko sa dozvieme veľké makové. Stále však zábavná vyvražďovačka na dobrú noc. Ale zle, podotýkam ZLE, natočená. Veľmi zle. ()

R.O.B.I.N007

Jednička byla parádní, dvojka taktéž z obou jsem byl nadšen ale trojka? Co to jako má být ?! ..Vůbec nebylo vysvětlěno kde se to zlo vzalo..a vůbec..celé to bylo divné..tak dlouho jsem čekal tak dlouho jsem se těšil ..na to zklamání. ()

Minka_

Pokiaľ by sa tento film nevolal REC, ale napríklad "Krvavá svadba" :-P dostal by možno aj 4 hviezdy. Bohužiaľ, to s pôvodným RECom nemá abolutne nič spoločné. A už vôbec nie názov Genesis. Čakala som, že sa dozviem, kde to naozaj začalo a namiesto toho som dostala krvavú vyvražďovačku. Prvá polovica filmu nuda. Následne som pochopila, že sa na film musím začať pozerať inak, a v druhej polovici som sa neskutočne bavila na tom, čo to pre boha skrslo v hlave rejžovi. Ženích v brnení od sv. Juraja s palcátom a štítom, Sponge John, ktorý mal problém s licenčnými právami, aby sa volal Sponge Bob wtf :-D ? a v závere nevesta s motorovkou :-) Ako komédia/paródia to áno, ale v žiadnom prípade to nie je horor. Naozaj dúfam, že to napraví Jaume Balagueró v trojke, ktorú robí. ()

kamziksvk odpad!

Úplné sklamanie, kto videl REC a REC 2 - neodporúčam si kaziť chuť a radšej si pre istotu pozrieť jeden z prvých dvoch filmov - trojka je absolútny a totálny gýč, ktorý nič nerieši, nič nevysvetľuje a neponúka ani čiastočné vysvetlenie toho, čo sa v predchádzajúcich dvoch filmoch udialo. Ak mal toto byť prequel tak ja som Matka Tereza. Odpad! ()

Deivulak

Místo abych se bál a lekal jako v předchozich, dilech tak tady sem se jen smál a kroutil hlavou co z toho udělali za film.Dementní nevěsta alá Xena bojovnice ,ženich asi král Artuš s mečem v ruce a s rytířskou zbrojí a hurá na zombiky. Tohle není žadný REC toto je sračka na entou.Jedna * za par dobrych momentů. ()

dentalux

To čo toto bolo kokos ako som pozrel tento film tak na druhy den som nevedel ani PC zapnut co sa spamataval z tohto pseudohorroru....ako kde zacat reziser PACO si asi poriadne nevytriasol svoje spongiovite erektilne tkanivo pri filme resident evil tak sa tu musel kompenzovat na tomto (scena s motorovou pilou) .... ach jaj ako skoda premrhaneho nametu... tesil som sa na trojku ako SLovaci na prvu zlatu medailu na LOH 2012 ale co som dostal od Paca bola maximalna romanticka PACOVINA kde som uz cakal kedy zacne med tiect z poza obrazovky a hrat Celinne Dion....1 hviezda z respectu kvoli REC 1 A REC 2 rec 3 co najskor zabudnut .... ()

klobasa

Já s tímhle filmem nemám absolutně žádný problém.Po úmorném found footage začátku se film po odhození kamer mění v zábavnou horror comedy s perfektním černým humorem.No a ten závěr... Od filmu jsem po přečtení zdejších komentů moc nečekal, ale jsem nadmíru spokojen.Snímek beru jako takovou zábavnou blbůstku v serii REC. ()

RonnieR

Paco spac(k)al celú sériu, aneb dokurvil to ako sa len dalo! Neostáva nič iné, len čakať na Jaumeho Apocalypsu...33%. ()

Septex

Tak po shlednutí jsem trošku zklamaný, nicméně po husté jedničce a nadupané dvojce aspoň trochu více uvolněný film, který obsahuje hodně černého humoru, nelogické chování postav, děj se dá hodně dobře předvídat, ale na druhou stranu vám nabídne dobrou brutalitu a některé opravdu povedené scény, nicméně ve finále je to taková parodie na celou sérii. Určitě se u toho bát nebudete, nicméně pro opravdové fanoušky REC bude film zklamáním... ()

sanjozko

Zbytocny film, zbytocne poskodzujuci seriu Rec. Z povodnych zombie sprinterov sa stali zombie krypli, film nema ani hlavu ani patu, takisto ako mnozstvo az trapnych scen. Ocividne si musel Plaza nieco snupnut. Jedine pozitivum, za ktore si film zasluzi aspon hviezdicku je polozenie kamery na stativ. ()

Figuto

Splatter, parodie. Opět stupidní chování postav - mluvme dostatečně hlasitě, aby jsme přitahovali pozornost; máme-li zbraň (palcát) a obranné prostředky (přilba, štít), je lépe je zahodit; pokud chceme utéct do autobusu, nespěchejme se zavíráním dveří. S těmito wtf vychytávkami jsem měl problém. Je zřejmé, že formát 1st person nemá do série už co přinést a tak tento díl dopadl tak jak dopadl. S čím přijdou ve 4. pokračování, už není tak podstatné. Osobně mi u obou předchozích vadila neautentičnost a chování postav - teď už je to jedno. Pak tu máme věc se zrcadly - takže jak to s nimi je, když v činžáku byl vidět bos jako v zrcadle? A strejda to nespustil, zombíci tam začali skákat hned po něm. ()

Cvrčíno odpad!

Aneb jak podělat jinak skvělou sérii. Sakra, myslel jsem, že ten člověk spolurežíroval předchozí dva díly, ale tady to vypadá, že absolutně zapomněl o čem byly. Ty potácející se rádobyzombíci jsou jako nakažený stejně jako ty bestie z prvního dílu? Leda kulový... Ani procento! ()

techniksen

Z tohto filmu som neskutočne sklamaný. Očakával som trikrát lepší film než sa mi dostavil. Scény, kde som sa mal akože báť, mi pripadali viac smiešne ako hrozivé...No nič dúfam, že mi napraví chuť Apocalypse. ()