REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Aurus

No jestli je tohle opravdu počátek tak to je docela dost špatný počátek a i zároveň špatně pokračování. Příběh je docela dobrý, postavy jsou až na tu malou holku která šla s těma lidma do toho kostela kde si ty týpci sehnali to brnění, i kromě Rypka který se nevešel do ventilace a musel se zabít a i kromě toho týpka který byl převlečený jako SpongeBob byly ostatní postavy špatné a nesympatické,hudba je docela ok, atmosféra tu alespoň trochu je, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé a kamera filmu není vůbec špatná. No jsem zvědav na poslední 4 díl který doufám nebude horší než trojka. Za mě Rec 3 Genesis 4/10. ()

jamesjimbo

Jsem opět velmi mile překvapen, nečekal jsem podle ukázek moc oproti předchozím dvěma dílům, ale nakonec vznikl velmi zábavný horor, který je jiný, než předchozí dva díly. A i tak velmi vydařený, se špetkou humoru a to i toho absurdního a černého. Já jsem spokojen! ()

boul

Když to beru jako Rec Génesis kde jsem se měl dozvědět o počátku viru, tak jsem se nedozvěděl nic, Plaza udělal slabší odvar zatím mojí nejoblíběnější hororové série a trochu to spackal takže bych hodnotil tak jednou hvězdou, ale když to beru jako zombie film s rychlým průnikem, dobrými herci a gejzíry krve což se mu celkem povedlo tak musím dát 3* ... A doufám, že Apocalypse bude pokračování druhýho dílu v domě a bude to zas pecka.. ()

SidneyP

Nevěsta si hraje na akční hrdinku, která řeže motorovkou zombíky na milion kousků... Heh. Trochu mi to s těmi litry krve stříkající z hlav a končetin připomínalo Saw. Ani vlastně pořádně nevím, proč to Plaza točil, když se nic nevysvětlilo. Je to prostě jen zbytečnej, tuctovej, španělskej krvák. Kromě názvu tedy nemá trojka s předešlými dvěma díly vůbec nic společného. 55%. ()

fixaman

Jako samostatný film by to nebylo špatné, originalita tomu rozhodně nechybí. Jako součást univerza [REC] je to ale úplně zbytečné. Děj to nikam neposouvá a vlastně jsme se jen dozvěděli jen další dva střípky z napojení zombie na cosi nadpozemského. Dal bych tři hvězdy, ale jednu uberu za to, že to má být [REC] :-/ ()

Fr3nk

Dafuq was this? Tak po téměr tříletém čekání absolutní zklamaní, pan Plaza to s prominutím dost zesral. S příběhem prvních dvou dílů to nemá nic společného. Plaza nám akorát ukázal, že při točení prvních dvou dílů panu Balagueró možná tak akorát nosil hrnky kafe. Ze začátku jsem doufal, že jdu na akčnější podívanou prequelující první dva díly ve venkovním prostředí, kde se údajně konečně vysvětlí génesis, avšak po pár desítkách minut vám dojde že to bude akorát rádoby vtipný survival s odhadnutelným koncem, který nám neodhalí z předchozích dílů absolutně nic. Já doufám, že Apocalypse od Džejbího tohle všechno napraví s tím, že uvidíme jak génesis, tak pořádnou apocalipsis a nějaký drsný kněz navíc by mi taky nevadil. Tři hvězdičky za Doleru a její motorovku! Jaume, please bring that great horor back! ()

Hapretor

Děj předvídáte několik minut dopředu, takže nic nepřekvapí ani vyloženě nepobaví. Přesto všechno, že je vše takové obyčejné, ohrané a navíc ta milostná linie je opravdu k smíchu, to zabaví, protože je to takový zlatý standard. Proč za každou cenu zkoušet být originální - stačí být klišoidní až na půdu, ale přitom zachovat koukatelný standard. Tomuhle jinak nic nechybí. I ta nadsázka je občas účelně vtipná - pokud tak byla myšlena. U mě dobrý. Konec správně debilní. ()

Eluin

Podle zdejších reakcí jsem čekal něco horšího. Film má celkem spád a i když chvíli se pohybuje na hraně určité parodie, tak v rámci žánru se podle mého názoru jedná o průměrný kousek. Herci mi moc nesedli, ale Tino Casal a jeho skladba Eloise se poslouchat dá :-). ()

owwidius

Blbost³, a ne REC³. Paco Plaza bol v REC serii zjavne ten za viac krvi a zombies. Lebo toto nema s REC absolutne nic spolocne, akurat teda jedneho z reziserov a jeden odkaz v telke, inak len vyuziva tu marketingovu hodnotu. Oka, mozno prvych 10minut sa to tvari ako REC, ale co nastava potom, neni ani priemerna zombiekovina (..keby aspon to!!). Hromada klise, tona predvitatelnosti a hluposti a zopar az fakt ze smiesnych scen (brnenie, motorova pila, svadobcania, ruka, atd atd). Mozno to niekomu sadne ako parodia, ale pre mna uplne o nicom - hlupucky teen-zombie-movie, az ma to vytacalo. A co je hlavne, napatie? 0 bodov. Este mozno ako daka halloween jednohubka by sa to dalo, ale takto je to velke sklamanie. Jednu hviezdu davam za to, ze to snad mohlo byt miestami este horsie (aleee, uplne som si tym neni isty). [#40/2013] ()

hororwatch odpad!

Nevím jak jinak hodnotit film,kterej mě první půli nudil a druhou mě sral.A to jsem si řekl,že nebudu v písemném projevu sprostej.Ani se mi to nechtělo dokoukávat.Tohle totiž není jenom naprostá parodie na předchozí dva výborné díly,ale i na žánr celkově a litry krve a pár šašků v maskách z toho horor nedělá.Nikdy nehledám ve filmech logické chyby když mě baví nebo alespoň nenudí a od hororu logiku nevyžaduji už vůbec,ALE.Abych to srhnul-První REC byl výtečnej film,jeden z prvních found footage hororů vůbec který jsem viděl.Film proběhl hladce tak jak měl bylo tam pár věcí které mě štvaly-hysterické až přiblblé chování postav je charakteristikou všech RECů, přehnaně hysterická reportérka(která mi nebyla vůbec sympatická) a na kameru jsem si musel zvykat.Vše ale postupně vygradovalo v perfektní konec a já se těšil na dvojku. REC2-na scéně se objevili policajti díky nimž se stupidní chování omezilo na 20% z 1 a jediný co mě tam štvalo byli vylízaní puberťáci.Objasnil se původ a typ ,,infekce'' a já napjatě čekal jak to skončí ikdyž překombinovaný konec,kterým tu sérii měli raději uzavřít dal samozřejmě prostor k dalším pokračování a já už kroutil hlavou.I přesto výborný film. A konečně tahle slátanina s názvem REC3 G.- Co na to říct-ještě jsem tak nějak znuděně přijal film do části,než si na sebe ten pablb oblékl brnění, to všechno potom už bylo jen koulení očima a kroucení hlavou.Po prvním střetu zomboposedlých s vyzáblou nevěstou vyzbrojenou motorovkou jsem film vypnul,protože to né to fakt nééé :) Já jen doufám,že čtyřka svojí kvalitou opět dožene dva první bratříčky a že se o ní zákulisně bude šeptat jako o trojce,protože tohle je od scénáristy a vlastně i od řežiséra jedna velká kláda pod nohy.A na závěr k uživateli LIVINGDEAD- chlapče nechápu,proč se ,,specializuješ'' na horory, ve kterých nedokážeš skousnout rutinní klíšé,které tě donutí hodnotit jinak kvalitní filmy odpadem(narážím na REC 1+2) a téhle ubohé frašce dát 3* za to,že je konečně natáčena normální kamerou a je tam míň idiotsky se chovajících lidí.Že celej film je demence, to už vlastně nevadí že. Naprostá totožnost s komentářem uživatele Zeck. ()

GOREGASM

První dva díly řadím bezpochyby mezi žánrovou elitu, protože tak "plné" kalhoty má divák v sedačce a za tmy při sledování hororu málokdy. Trojku dávala dopředu najevo, že se bude inovovat, takže k čemu vlastně došlo. Režie se tentokrát chopil jen Paco Plaza, což má své pro, ale většinou proti. Je škoda, že se upustilo od čistě found footage formy, tu snímek využívá jen dle potřeby, takže se tím většinou koukáte na řadový zombie splatter, což se sice rejža snaží změnit zejména ve druhé půli spoustou groteskního goreu, ale pocit stísněnosti prvních dvou snímků je nenávratně pryč. Přitom svatba nabízela velmi zajímavé prostředí a jediné co v těchto kulisách funguje je ústřední sympatická dvojce dvou neočekávaně rozdělených novomanželů. Série se tedy nikam nepohla, respektive ano, ale jde o dva kroky zpátky. 40% ()

merigieren

no prvních 20 minut je rozklepaná kamera, všichni se objímají a melou něco španělsky. Bylo to moc dlouhý. No pak se 30 minut honí a kousají, to tak nějak ujde, zabaví. Jediná světlá chvilka je kráska s motorovkou k nakousnutí. A pak ten happy end, nevím nic moc. ()

MickeyStuma

Třetí snímek o viru vytvářející z lidí zombie opouští hrůzostrašný dům obou předchozích dílů a předkládá příběh jedné zdánlivě obyčejné svatby. Found footage je tak ve stylu domácího videa, ale bohužel, jen prvních dvacet minut. Následuje úvodní titulek a dál je vše koncipováno již jako klasický film. Průběh děje se však nemění, takže to na takovou kameru vypadá hodně podivně. Název [REC] tak postrádá veškerý smysl. Příběh je absolutně bez děje. Všichni někam stále zoufale prchají a zombie hladově útočí. Toť vše. Ale je fakt, že nevěstu s motorovou pilou v rukách vypořádající se se zombíky zase tak často k vidění není. Žádné drama, žádná hrůza. Pouze prostoduchá zábava, kterou podporuje na žánr netypická hudba. A tak je velice složité toto filmové dílo nějak pojmout. ()

Wallis3

Sice si musím dát opáčko s původními REC, ale když tohleto byl teda ten Počátek... Hele jo, jakýs takýs to fungovalo, na slabý tři se mi to nam mém kultůrometru vyšplhalo. Leticia Dolera byla sexy i s rozmázlým makeupem a když motorovkou provedla zkracování svého svatebního šatu a odhalila se, byla ještě víc, kurňa byla sexy i jako zombice, co dala posmrtnýho francla svýmu Koldovi! A ani konec to nezprznil, že se žádnej stupidní happyend nekonal. Soundtrack byl ale hrůza, a dějově to byla zombie jednohubka. "ZATRACENEJ HLUCHEJ DĚDEČEK A JEHO NASLOUCHÁTKO!" ()

domirovec

REC 3 je rozhodně nejslabší díl z celé série, který ale zároveň ukázal jak zajímavým způsobem se může dobrá hororová série vydat. Ono to totiž je slabé, v některých částech filmu možná až moc a ano, mne taky ze začátku OPRAVDU vadilo, že to už bohužel není jenom found-footage. Jenže když se nad tím tak zamýšlím, zas tak hrozný to nebylo. Film nabral zajímavých obrátek a pan Plaza nám přinesl další, docela povedenou záležitost, kterou by však podle mě měli fanoušci prvního a druhého dílu možná i klidně vynechat.. 3/5 ()

Johny M.

Nebudu se stydět dát plný hodnocení, i když Génesis kvalit prvních dvou dílů tak úplně nedosahuje (jasně, Plaza neni Balagueró). Nemam problém skousnout, že už to neni 100% found-footage, naopak je to příjemná změna a maglajz, kterej by v tomhle případě vzniknul s ruční kamerou, by byl asi nekoukatelnej. Kvalitních 'zombie' snímků moc neni a tak nemam důvod odstřelit ani tuhle Plazovo sólovku. Za mě 4,5* a už se těšim na Apocalypsu! ()

towstit

Uvod je sice ako z recu, ale zvysok ako z konej riti. Cely film okrem uvodu je toceny normalne bez rucnej kamery. WTF. To VAZNE? Osobne mi to vela krat pripadalo ze sledujem parodiu, zrejme nechcenu. Keby sa to nevolalo Rec tak potom ani pes nestekne. ()