Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

phoenix9

Životopisný film ako komédia , tak to beriem. Úžasná jazda od režiséra a herca , ktorých mám oboch vysoko v oblubených. Dokopy tam bolo asi 10 minút , ktoré by som vystrihol ale inak paráda. Ale aby nebolo tej chváli vela , tam dodám poznámočku: na dve - tri top filmy režiséra Scorseseho to aj tak nemá. 90 % ()

Drslw

Hmm, no neviem... Mám z toho rozporuplné pocity. Ani som sa nezasmial, ani ma to nedojalo, ani ma to nezdrvilo odhalením pozadia sveta (ako napríklad Firma alebo Wall Street). To už aj Kokaín bol lepší. Ako herec DiCaprio dobrý, ale ostatné postavy, vedľajšie, dosť ploché alebo zbytočné alebo neuveriteľné. Hudba narýchlo vybratá - určite si s tým nedali prácu ako si dáva Tarantino. A vôbec, celé sa mi to zdá (napriek horám komparzu a výprave a hviezdam) šité horúcou ihlou. Celý výsledný dojem je momentálne asi takýto: Film si objednali skutoční vlci z Wall Street, aby zasiali zrnko sympatií k svojmu druhu, len tak, pre istotu - keby sa náhodou ľudia už fakt naštvali, tak nech aspoň trochu neskôr, alebo nech aspoň trochu menej... Takže tu máš prachy, Scorsese a DiCaprio, natočte film o našej ťažkej práci, o našom údele, my vám za to vybavíme Oscara. ()

Margiano

Tak po týhle 3 hodinový finanční kuchařce jak vydělat za 3 minuty 12mega a za další 3 minuty je utratit , a nebo jak se přez záda ostatnich vyšplhat a na finančnickej Olymp,... musím říct že to byl fuckt hustej snímek . Akorát myslím že když by byl o 1 /3 kratší byli by všichni ještě radši .Vzestup a pád sebestřednýho parchanta co se neštítí ničeho, jen uspokojení vlastních potřeb bez ohledu na ostatní. Leo mi tady přišel pořád takovej měkej vezmu. Pokud vezmu jeho předchůdce Gordna Douglase Gekka z Wall Street jedničky a nebo z dvojky kde ještě peníze nespí příjde mi i po letech Gekko lepší .V mediich člověk najde i to že předloha postavy kterou tu Di Caprio hraje byla ještě víc zparchantovatělá než nám Martin Scorsese předkládá. Tak to mi hlava nebere. Jinak film pěknej , provede díváka jeho tajnými sny o mamonu ale taky , ukáže jak může takovýhle život dopadnou. Zkrátka parchantům se daří a hodný kluci nebodujou. ()

Kokotek230mm

Asi nejsem jediný co v průběhu filmu začal myslet na to,že si chci nalajnovat metrovou čáru toho produktu a vyrazit směr burza Praha .. a tam vydělat nějaký ten milionek na naivních debilních občanech téhle debilní republiky a těsně před zavřením zdrhnout směr Seychely , či jiná podobná destinace, kde si vás budou za vaše hnusné činy vůči vaším bývalým spoluobčanům vážit. A proto se mně asi ten film moc líbil . Žádná lítost , žádné špatné pocity vůči lidem, kteří na vši osobnost dojedou a budou muset vyhlásit bankrot .. Jo to je správný přístup k životu.Myslet jen na sebe a své nejbližší a na ostatní srát jako na patník u silnice ()

sharktoucher

Lid vs. Jordan Belfort: Můžeme ho odsuzovat, můžeme mu závidět. Můžeme ho i obdivovat - alespoň jeho talent motivovat (či spíš zfanatizovat) své spolupracovníky a zapůsobit na pudy klientů obdivuhodný je. To všechno můžeme. Co ale musíme, je smeknout před strhujícím filmařským hodokvasem, který na půdorysu jeho pamětí Martin Scorsese rozpoutal! Asi nikdy v životě mi tři hodiny neutekly tak rychle! Vlk z Wall Street není ódou na bezskrupulózního burzovního selfmejdmena, ale gejzírem tvůrčí nirvány nad objevem tak silného, dekadentního a přitom autentického příběhu. To, co tu v herecké euforii převádí DiCaprio, je pak skutečná třešinka na dortu. Nevím jak vy, ale já jsem ve finále motivačního projevu před davem spolupracovníků z jeho vyceněných tesáků doslova viděl kapat krev nebožáků, vysátých jeho nenažraností a jejich vlastní naivitou! ()

KasinovaDon

Pro mě to byl opravdu dramatický a vtipný film zároveň. Opravdu jsem se bavil a myslím si, že za takových 20 let by to mohla , alespoň z mého pohledu, být kultovní klasika. Scénář, herci, režie a celkové zpracování na 1*. ()

Purish

Po dvoch rokoch som sa konečne dostal k toľko ospevovanému filmu s názvom Vlk z Wall Street. Celé tie dva roky ma odrádzala minutáž, ktorá v tomto prípade činí presne 180 minút a mal som pocit, že tak dlhá komédia hádam ani nemôže byť. Priatelia, mýlil som sa. Martin Scorsese zasa raz potvrdil svoju genialitu a spoločne so svojim, tak trochu už dvorným hercom Leonardom dokázali, že aj dnešná komédia môže byť na úrovni, inteligentná a dokáže naplniť aj 3 hodiny filmového času. Takže ak ešte niekto váha, určite mu odporúčam pustiť sa do toho. ()

TheLannister

Skandální,sprosté,zhulené porno,tak nějak se dá zhrnout WoWS.Ale také se to dá nazývat jako dokonalé.3 hodiny plné opravdového poctivého smìchu.Leo a jeho improvizace válí.Např.Svatební tanec nebo zdrogované nastupování do auta.Film se pyšní také rekordem.Je to nejsprostší film všech dob s cca asi 500x "fuck" + 200 dalších.Za celej svůj život jsem neslyšel tolik názvů drog jako právě v tomhle filmu.Celé je to dokonalé jako zářivě bílý ubrus právě vypraný v Perwollu.Avšak je tu jediná malinká kapička červeného vína a to je scéna,kdy si gay komorník,zatímco pán tvrdě vydělává,pozve pár svých,též gay,přátel a uspořádají orgie.To byla opravdu rána podpás.Upřímně,nejsem žádný homofób,ale tohle bylo příliš.Avšak dá se to odpustit.No a ikdyž ani tento skvost nepřinesl Leovi Oscara,tak rozhodně doporučuji,jste-li připraveni se královsky bavit.-/100%/ ()

gentleman

To bola jazda. Užíval som si každú scénu a čakal, čo na mňa vybehne z tej ďalšej. Herci vynikajúci, z Jonaha Hilla som mal pocit, že sa celé natáčanie dobre baví a vychutnáva si svoju rolu ešte viac, ako v recesii This is the end, Dicaprio asi najlepší v jeho doterajšej kariére, ale to mám chuť napísať po každom jeho filme, ten snáď ani nemá zlý film. Aj napriek slušnej dĺžke som sa ani na chvíľu nenudil a kľudne by som pri tom strávil o nejakú tu hodinu naviac. Pri takýchto filmoch ani nechcem, aby skončili... ()

SONNY07

Musím dát čtyři hvězdy, protože ten film si to zaslouží. LEO je jako vždy výborný, téma scénáře je aktuální, možná až moc (dosah toho co se na WS dělo a možná děje, pociťujeme již dlouho a možná se stav ještě zhorší) ! a scénář je asi dobrý. Bohužel film je zbytečně moc dlouhý a děj je předvídatelný ! Pro mne je velmi milé překvapení výkon Jonaha Hilla - tady "vyrostl", stal se hercem vyšší ligy! ()

Ekdahl

he he, no je to slušná jízda, Scorsese tohle umí. Je to chytrý, vtipný, místy virtuozní, herci vynikající, filmový gurmán si pošmákne. Přes tu napálnou stopáž tam nejsou vyloženě slabý místa, řetěz nepadá. Herci vynikající. Oceňuju absenci moralizování. Nicméně i tady jsem měl ten problém, že téma toho filmu je mi vlastně dost volný - co je mi po nějakym šmelináři? Co je mi po tom, jak (ne)funguje americký kapitalismus? Na světě je milion zajímavějších věcí. Tenhle problém mám i s jinými Scorseseho filmy typu Zuřící býk, Taxikář, což je výborná filmařina o charakteristických amerických lidských typech a tématech, co jsou mi ale naprosto ukradený. Jsou to vlastně filmy o nezajímavých buranech. Co je mi po nějakém boxerovi? Ale kdo tenhle problém nemá, na Scorseseho kronikářství si pošmákne. ()

pumlic

Docela dlouhý film a místy jsem doufala, že rozhovor už bude končit. Ohledně sexuálních scén jsem si myslela, že budou ještě pikantnější a bude jich i více, když jsem si četla komentáře ostatních. Styl života i konec mě ani moc nepřekvapil, tihle zbohatlíci jsou zvrhlí a myslí si, že mohou vše, protože na to mají. Takže strmý pád se dá lehce předpokládat, zvláště, když je to nelegální a jsou v tom drogy. Alespoň v Americe to snad ještě funguje. Skutečná hodnota a podstata života jim uniká a na konci, když bilancují, je již "pozdě bycha honit " (nebo někoho jiného? :-)). Nicméně DiCaprio to zahrál moc dobře. ()

BH7

Docela silnej tří-hodinovej šálek ostrýho kafe. Co jinýho taky čekat od dua - Scorsese + DiCaprio. Film, jehož děj se tisíckrát přehoupl od zdi ke zdi a přelítával z extrému do extrému. Absurdních situací tam bylo bezpočet, až se mi z toho zamotala hlava. Jen na začátku si film držel klidnou a stabilní hladinku, ale pak.... Scénář byl opravdu velmi drsný a otevřený. Je spoustu filmů, které ukazují problémy chudoby, a jak se z ní dostat a happyendem je vydělání/ukradení peněz nebo nalezení pokladu. U Vlka z Wall Street mě ale moc překvapilo, že je to úplně obráceně - tady film ukazuje, jakej je to průser mít tolik peněz. Tenhle fakt je pro mě příjemné zpestření narozdíl od těch ostatních tuctovek. ()

Necrophobic

Tak to byla jízda. U normálních smrtelníků vstávajících každý den na šestou do rachoty a zdravým libidem mohla zbudit lehkou závist.Hodně dobré. ()

Mrliš odpad!

Děsný, příšerný, nudný!!! Nechápu takto vysoké hodnocení u filmu, který je vlastně o ničem. Už jen kdyby film trval 30min, tak by to byla docela nuda. Příběh je nulový. Vystižen asi takto. Šikula rychle zbohatl, dělal nelegální kšefty, fetoval, šla po něm FBI, která ho sebrala a zavřela. Jako co to je!!! Tohle autor nemůže snad ani myslet vážně! Tři hodiny utrpení. Neshlédl jsem ani celé. Hodinu jsem raději vypustil, abych nudou neusnul. ()

D.D.Dees

Váháte jestli má cenu ztratit tři hodiny vašeho bezpochyby naplněného, drahého a vzácného času nad Vlkem z Wallstreet? U Vlka na 100% ANO !! Dialogy, scénář, kamera, hudba a hlavně skvělé herecké výkony Leonarda DiCapria vás nenechají ani na vteřinu vydechnout. Vtip střídá akci, dokonale sestavený playlist Vás donutí zabrouzdat na internet a okamžitě po skončení si ho pustit, prostitutky a sexy modelky Vás udrží "tvrdého" až do konce. (Ženy se ovšem nemusí bát, Leonardo bude nahá také :D) PS: Po skončení filmu budete jak se říká "HYPNUTÍ", takže doporučuji nevolat šéfovi, že končíte, protože si rozjíždíte makléřskou firmu. ()

StarFsh

Kto by to bol do starčeka Scorseseho povedal, že na staré kolená dokáže nabrať druhý dych a natočiť takýto film? Túto 180 minútovú párty z Belfortom som si jednoznačne užíval naplno. ()

Makovecz

Trochu mě zaráží hodnocení filmu, která zohlednují morální kvality J.B., případné znechucení tehdejší dobou. Scorsese nehodnotí, nemoralizuje, ale ani nevychvaluje zníněmého pána. Jen, dle mého poměrně věrně, ukazuje, jak se dokázal zorientovat v te dzungli a jakej to byl parchant, jak se vším vyjebával. Já mu to žeru, mě to baví. Filmařsky geniální záležitost. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení