Zlatý Glóbus 2011 (TV pořad)

The 68th Annual Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2011, 120 min

Dave Boone

Ricky Gervais, Robert De Niro, Gia Mantegna, Alicia Keys, Al Pacino, Steve Carell, Matt Damon, Zac Efron, Tom Hanks, Katey Sagal, Chris Colfer, Jane Lynch, Steve Buscemi, Jim Parsons, Claire Danes, Christian Bale, Annette Bening, Paul Giamatti, Natalie Portman, Colin Firth, Amy Adams, Christina Aguilera, Tim Allen, Hayley Atwell, Kevin Bacon, Alec Baldwin, Halle Berry, Justin Bieber, Matt Bomer, Helena Bonham Carter, Julie Bowen, Sandra Bullock, Scott Caan, Toni Collette, Kaley Cuoco, Hope Davis, Judi Dench, Johnny Depp, Michael Douglas, Robert Downey Jr., Jesse Eisenberg, Idris Elba, Danny Elfman, Edie Falco, Tina Fey, David Fincher, James Franco, Romola Garai, Andrew Garfield, Ryan Gosling, Anne Hathaway, Jennifer Love Hewitt, Thomas Jane, Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Milla Jovovich, Nicole Kidman, Mila Kunis, Jennifer Lawrence, Melissa Leo, LL Cool J, Jennifer Lopez, Kelly Macdonald, Julianna Margulies, Lea Michele, Helen Mirren, Julianne Moore, Matthew Morrison, Elisabeth Moss, Christopher Nolan, Chris Noth, Robert Pattinson, Piper Perabo, Brad Pitt, Édgar Ramírez, Jeremy Renner, Trent Reznor, Naya Rivera, Geoffrey Rush, Kyra Sedgwick, Hailee Steinfeld, Julia Stiles, Emma Stone, Eric Stonestreet, David Strathairn, Josh Sussman, Blair Underwood, Carrie Underwood, Keith Urban, Sofía Vergara, Mark Wahlberg, Olivia Wilde, Michelle Williams, Bruce Willis, Tilda Swinton, Dianna Agron, Darren Aronofsky, Olivier Assayas, Susanne Bier, Danny Boyle, Jeff Bridges, Bryan Cranston, Chris Evans, Jimmy Fallon, Jane Fonda, Megan Fox, Joseph Gordon-Levitt, Nolan Gould, Jake Gyllenhaal, Michael C. Hall, Jon Hamm, Garrett Hedlund, Chris Hemsworth, Tom Hooper, Jeremy Irons, January Jones, Hugh Laurie, Daniel Leconte, Eva Longoria, Ian McShane, Leighton Meester, Alan Menken, Alex Pettyfer, Michelle Pfeiffer, Dennis Quaid, Kevin Spacey, Sylvester Stallone, Lee Unkrich, Jacki Weaver, Vanessa Williams, Marc Anthony, Warren Beatty, Kate Capshaw, Peter Facinelli, Joe Mantegna, Jack McBrayer, Ed O'Neill, Elsa Pataky, Ally Walker, Rita Wilson, Catherine Zeta-Jones, Atticus Ross, Simon Beaufoy, Jens Meurer, Benjamin Millepied

Ceremonial dobry prumer. Host Ricky Gervais v pohode. Vkusne rozesazeni kolem kulatych stolecku podle jednotlivych filmu. Co se oceneni tyce, Social Network skutecne JE nejlepsi film roku, kteremu konkuruje snad jen Black Swan, takze 4nasobne oceneni je zcela na miste. Nejvetsi radost jsem mel za Davida Finchera (rezie) a Trenta Reznora (hudba) v obou pripadech 100% zaslouzena zalezitost. Jak jsem jiz psal v recenzi na TSN, Chris Nolan a Hans Zimmer se snazili, ale na tyhle 2 pany proste nemaji. (Nolan neumi tocit akci a Zimmer jede furt to same). Co se hercu tyce, tak zatimco v zenach to pravem nadiktovala Natalie Portman, v muzich zustava oceneni Colina Firtha velmi spatnym vtipem (mel to dostat Jesse Eisenberg za TSN), je blbost ocenit herce jen za to, ze hraje koktajici postavu, je to stejna fraska jako oceneni homosexualnich roli, pred par lety to byl Milk, ted jsou to Kids are Allright a Annette Benning, uz je to trapne a naprosto nezaslouzene. Vtipny moment bylo vitezstvi Katey "Leeela z Futuramy a Peggy ze Zenatyho" Sagal a nasledny zaber na naprosto vytlemeneho a obtloustleho Eda "Al Bundy" O'Neilla. A pridavam se ke standing ovation pro celozivotni oceneni Roberta De Nira. Povedena generalka na Oscary, kteri pokud pojedou v podobnem stylu a dopiluji jeste par nedostatku jako hlavni muzskou roli, nebudu mit na co si stezovat. 6/10(20.1.2011)

Oproti předešlým ročníkům jsem maximálně spokojen. Diváky favorizované Inception naštěstí neuspělo a Leonardo DiCaprio také ne, což zamrzí vzhledem k Shutter Island. Mé koně úspěšně dojeli do cíle a dostali bohatou cenu. Jak mé srdcové Glee (Chris Colfer si zaslouženě došel pro svou cenu a dokázal že i v mladém věku se dá dokázat nevídané. Má můj obdiv. Jane Lynch si právem odnesla svůj druhý glób za ztvárnění božsky ďábelské Sue Sylvester.) Ricky Gervais je Bůh!(1.2.2011)

No musím uznat, že Ricky Gervais byl ve svých vtípcích kontroverzní, ale byl zábavný. Jeho humor tnul do živého. Byl pěkně kousavý a přitom trefný. Neurazil nikoho tak hrozným způsobem jak se psalo v novinách. Každý koho zmínil si trefit zasloužil. Já mu dávám jednoznačný palec nahoru a přeju mu ať dostane příště možnost moderovat třeba Oscary. Díky němu byly tyhle zlaté glóby opravdu zábavné(22.3.2011)

ricky gervais je prostě génius a jeho frky se pro mě stanou legendární a budou pro mě zásobárnou vtipů do hospod k pivu (: jinak přenos standardní, vtipné byly prostřihy do obecenstva, kde byly vidět všechny možné herecké esa i začínající hvězdičky ve své neskrášlené podobě. trochu škoda, že se šlo velmi krátkou cestou ohlášení nominací, ukázky a vyhlášení a předávající tak neměli prostor pro více vtipů. každopádně, plusy: RG, Carrell+Fey, Firth a de Niro + mírně rozladěné pohledy některých po jejich ohlášení na způsob RG...(26.1.2011)

Moje první setkání s celým ceremoniálem předávání cen a musím říct, že dopadlo nadmíru dobře. Ricky Gervais. To, co vypouštěl z úst mě překvapilo a neskutečně pobavilo, až jsem si chvilkama říkal, že za tohle bude následovat sprška žalob. Ale nejsme v ČR a v publiku neseděl Paroubek. Z ostatních potěšil třeba výstup Steva Carella nebo i předávání Matta Damona ceny Robertu De Nirovi a jeho vtipná replika směrem k Mattovi. To ostatní jsou především poděkování a citové výlevy, což je pochopitelné.(18.1.2011)