Zlatý Glóbus 2011 (TV pořad)

68th Annual Golden Globe Awards, The

Publicistický

USA, 2011, 120 min

Dave Boone

Ricky Gervais, Robert De Niro, Gia Mantegna, Alicia Keys, Al Pacino, Steve Carell, Matt Damon, Zac Efron, Tom Hanks, Katey Sagal, Chris Colfer, Jane Lynch, Steve Buscemi, Jim Parsons, Claire Danes, Christian Bale, Annette Bening, Paul Giamatti, Natalie Portman, Colin Firth, Amy Adams, Christina Aguilera, Tim Allen, Hayley Atwell, Kevin Bacon, Alec Baldwin, Halle Berry, Justin Bieber, Matt Bomer, Helena Bonham Carter, Julie Bowen, Sandra Bullock, Scott Caan, Toni Collette, Kaley Cuoco, Hope Davis, Judi Dench, Johnny Depp, Michael Douglas, Robert Downey Jr., Jesse Eisenberg, Idris Elba, Danny Elfman, Edie Falco, Tina Fey, David Fincher, James Franco, Romola Garai, Andrew Garfield, Ryan Gosling, Anne Hathaway, Jennifer Love Hewitt, Thomas Jane, Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Milla Jovovich, Nicole Kidman, Mila Kunis, Jennifer Lawrence, Melissa Leo, LL Cool J, Jennifer Lopez, Kelly Macdonald, Julianna Margulies, Lea Michele, Helen Mirren, Julianne Moore, Matthew Morrison, Elisabeth Moss, Christopher Nolan, Chris Noth, Robert Pattinson, Piper Perabo, Brad Pitt, Édgar Ramírez, Jeremy Renner, Trent Reznor, Naya Rivera, Geoffrey Rush, Kyra Sedgwick, Hailee Steinfeld, Julia Stiles, Emma Stone, Eric Stonestreet, David Strathairn, Josh Sussman, Blair Underwood, Carrie Underwood, Keith Urban, Sofía Vergara, Mark Wahlberg, Olivia Wilde, Michelle Williams, Bruce Willis, Tilda Swinton, Dianna Agron, Darren Aronofsky, Olivier Assayas, Susanne Bier, Danny Boyle, Jeff Bridges, Bryan Cranston, Chris Evans, Jimmy Fallon, Jane Fonda, Megan Fox, Joseph Gordon-Levitt, Nolan Gould, Jake Gyllenhaal, Michael C. Hall, Jon Hamm, Garrett Hedlund, Chris Hemsworth, Tom Hooper, Jeremy Irons, January Jones, Hugh Laurie, Daniel Leconte, Eva Longoria, Ian McShane, Leighton Meester, Alan Menken, Alex Pettyfer, Michelle Pfeiffer, Dennis Quaid, Kevin Spacey, Sylvester Stallone, Lee Unkrich, Jacki Weaver, Vanessa Williams, Marc Anthony, Warren Beatty, Kate Capshaw, Peter Facinelli, Joe Mantegna, Jack McBrayer, Ed O'Neill, Elsa Pataky, Ally Walker, Rita Wilson, Catherine Zeta-Jones, Atticus Ross, Simon Beaufoy, Jens Meurer, Benjamin Millepied

Další příklad toho, že předávání nejrůznějších ocenění se dá udělat s vtipem, půvabem, nadhledem a elegancí..(14.4.2011)

R. Gervais si už podruhé za sebou (2x ještě nikdo nemoderoval) nebere žádné servítky, utahuje si z alkoholismu Ch. Sheena, adopce Brangeliny, gay scientologů, údajné korupce některých novinářů z asociace... Tenhle Brit má na uťápnutou Ameriku možná až příliš nekorektní humor. Glóby jsou uvolněnou událostí (herci chodí pořád čůrat, Depp si v klidu žvýká na kameru, Jolie si líčí své obří pysky), letošní ročník byl prostě velmi zábavný./// Nejvíc mě pobavily narážky na poněkud pornograficky znějící názvy filmů R. Downeyho Jr. a na staré rašple ze Sexu ve městě - Gervais si utahoval z grafiků, kteří dokonale vyhladili všechny známku stáří dam na plakátu./// Legitimně nemůžu komentovat výsledky, neviděla jsem všechny nominované filmy - doufám, že alespoň Asociace zahraničních novinářů ano:). Ale pár věcí na srdci mám. Zklamalo mě, že Počátek totálně ostrouhal na úkor pro mě až příliš odtažité TSN. Radost mi udělala výhra J. Parsonse (Sheldon) a 2 Glóby pro Boardwalk Empire, ovšem tři ocenění (herci: gay, lesba a nej seriál) pro Glee mě zvedly mandle. Tak stupidní a klišovitý seriál už jsem dlouho neviděla. To, že ho žerou Amíci, by se dalo ještě chápat. Ale zahraniční novináři?/// Letos hýřili vtipem i předávající, a to nemálo: Douglasův stěr ostatních, když tleskali ve stoje, Buscemiho narážka na časový limit při děkovačce zakončený „sad music“ a nečekaně hodně pobavila T. Fey a S. Carell./// Poněkud mě zarazila jedna věc. Tři herci, kteří před pár dny předávali ceny na People's choice awards, si své role zopakovali znovu na Glóbech. To mají v Hollywoodu tak málo herců nebo je opravdu cosi shnilého ve státě kalifornském?// A na závěr módní koutek! Svůj androgynní vzhled podpořila T. Swinton příšerným bílým pytlem ze saténu s přišitou halenkou, vše zhoršila velmi nevýrazným líčením a absencí doplňků. Palec dolu! H. Bonham Carter - extravagantní jako vždy, účes jak čarodějnice a každou botou jinou (respekt!) způsobila na červeném koberci menší faux pas. A. Hathaway si vybrala na svůj věk až příliš konzervativní róbu - ohyzdné upnuté hnědé šaty navíc s flitry, A. Jolie se pokusila o comeback šílených ramenních vycpávek. Dámy sejděte se příště na disko večeru s hudbou ze 70´s!:) A cenu za nejvtipnější ksichtík večera získává M. Douglas (v pozadí snímku). Vítězkou v kategorii „nejlepší maskovací róba“ získává těhule (ano, plačte pánové) N. Portman za něžný model s růží, který díky nabrané látce šikovně zakrývá bříško. Nejvíc sexy byla M. Fox - ostatně jak jinak. Zvolila šaty ve starorůžové s odvážným rozparkem a šik řešeným vrškem z několika pruhů přes sebe. Palec (atd.) nahoru! [Zhlédnuto bez reklam, též doporučuji].(20.1.2011)

Ceremonial dobry prumer. Host Ricky Gervais v pohode. Vkusne rozesazeni kolem kulatych stolecku podle jednotlivych filmu. Co se oceneni tyce, Social Network skutecne JE nejlepsi film roku, kteremu konkuruje snad jen Black Swan, takze 4nasobne oceneni je zcela na miste. Nejvetsi radost jsem mel za Davida Finchera (rezie) a Trenta Reznora (hudba) v obou pripadech 100% zaslouzena zalezitost. Jak jsem jiz psal v recenzi na TSN, Chris Nolan a Hans Zimmer se snazili, ale na tyhle 2 pany proste nemaji. (Nolan neumi tocit akci a Zimmer jede furt to same). Co se hercu tyce, tak zatimco v zenach to pravem nadiktovala Natalie Portman, v muzich zustava oceneni Colina Firtha velmi spatnym vtipem (mel to dostat Jesse Eisenberg za TSN), je blbost ocenit herce jen za to, ze hraje koktajici postavu, je to stejna fraska jako oceneni homosexualnich roli, pred par lety to byl Milk, ted jsou to Kids are Allright a Annette Benning, uz je to trapne a naprosto nezaslouzene. Vtipny moment bylo vitezstvi Katey "Leeela z Futuramy a Peggy ze Zenatyho" Sagal a nasledny zaber na naprosto vytlemeneho a obtloustleho Eda "Al Bundy" O'Neilla. A pridavam se ke standing ovation pro celozivotni oceneni Roberta De Nira. Povedena generalka na Oscary, kteri pokud pojedou v podobnem stylu a dopiluji jeste par nedostatku jako hlavni muzskou roli, nebudu mit na co si stezovat. 6/10(20.1.2011)

Výborný Ricky Gervais a Robert De Niro, ovšem nejlepší úvod měli Steve Carell a Tina Fey :-)(18.1.2011)

Ricky je Bůh! (k uděleným cenám se raději vyjadřovat nebudu) :-)(1.2.2011)