Zlatý Glóbus 2011 (TV pořad)

The 68th Annual Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2011, 120 min

Dave Boone

Ricky Gervais, Robert De Niro, Gia Mantegna, Alicia Keys, Al Pacino, Steve Carell, Matt Damon, Zac Efron, Tom Hanks, Katey Sagal, Chris Colfer, Jane Lynch, Steve Buscemi, Jim Parsons, Claire Danes, Christian Bale, Annette Bening, Paul Giamatti, Natalie Portman, Colin Firth, Amy Adams, Christina Aguilera, Tim Allen, Hayley Atwell, Kevin Bacon, Alec Baldwin, Halle Berry, Justin Bieber, Matt Bomer, Helena Bonham Carter, Julie Bowen, Sandra Bullock, Scott Caan, Toni Collette, Kaley Cuoco, Hope Davis, Judi Dench, Johnny Depp, Michael Douglas, Robert Downey Jr., Jesse Eisenberg, Idris Elba, Danny Elfman, Edie Falco, Tina Fey, David Fincher, James Franco, Romola Garai, Andrew Garfield, Ryan Gosling, Anne Hathaway, Jennifer Love Hewitt, Thomas Jane, Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Milla Jovovich, Nicole Kidman, Mila Kunis, Jennifer Lawrence, Melissa Leo, LL Cool J, Jennifer Lopez, Kelly Macdonald, Julianna Margulies, Lea Michele, Helen Mirren, Julianne Moore, Matthew Morrison, Elisabeth Moss, Christopher Nolan, Chris Noth, Robert Pattinson, Piper Perabo, Brad Pitt, Édgar Ramírez, Jeremy Renner, Trent Reznor, Naya Rivera, Geoffrey Rush, Kyra Sedgwick, Hailee Steinfeld, Julia Stiles, Emma Stone, Eric Stonestreet, David Strathairn, Josh Sussman, Blair Underwood, Carrie Underwood, Keith Urban, Sofía Vergara, Mark Wahlberg, Olivia Wilde, Michelle Williams, Bruce Willis, Tilda Swinton, Dianna Agron, Darren Aronofsky, Olivier Assayas, Susanne Bier, Danny Boyle, Jeff Bridges, Bryan Cranston, Chris Evans, Jimmy Fallon, Jane Fonda, Megan Fox, Joseph Gordon-Levitt, Nolan Gould, Jake Gyllenhaal, Michael C. Hall, Jon Hamm, Garrett Hedlund, Chris Hemsworth, Tom Hooper, Jeremy Irons, January Jones, Hugh Laurie, Daniel Leconte, Eva Longoria, Ian McShane, Leighton Meester, Alan Menken, Alex Pettyfer, Michelle Pfeiffer, Dennis Quaid, Kevin Spacey, Sylvester Stallone, Lee Unkrich, Jacki Weaver, Vanessa Williams, Marc Anthony, Warren Beatty, Kate Capshaw, Peter Facinelli, Joe Mantegna, Jack McBrayer, Ed O'Neill, Elsa Pataky, Ally Walker, Rita Wilson, Catherine Zeta-Jones, Atticus Ross, Simon Beaufoy, Jens Meurer, Benjamin Millepied

Objektívne by to bolo za priemerné 3 hviezdy, pretože Ricky Gervais bol nesympatický a reklama každých cca 7 minút sa po prvej hodine nedala zniesť. Ale vítazi boli podla môjho gusta a tak mi to nedovolí nedať vyššie hodnotenie. Dakovná reč De Nira či skvelej Melissi Leo, standingovation pre Douglasa a konečne sa dočkal aj Fincher. Predošlé roky boli lepšie, ale ako predohra pred Oscarmi to bolo fajn.(17.1.2011)

Ricky Gervais to zachránil - opravdu hýřil drsným humorem a shazoval všechny bez výjimky. To se cení a některé jeho hlody neměly chybu. Bohužel jinak jsou Zlaté Glóby jen rychlým sledem vyhlašování a děkovných řečí, kde nezbývá místo na program mezi. Bohužel kategorií je hdoně a program už tak moc dlouhý (a to jsem se podíval po skončení na verzi bez reklam). Je to škoda, protože právě Gervais se mohl rozpovídat víc nebo někteří předávající mohli předvést více než jen "And the Golden Globe goes to ... OMG" Pak tři minuty vesměs nudných děkovných řečí a jedeme dál...(18.1.2011)

Moje první setkání s celým ceremoniálem předávání cen a musím říct, že dopadlo nadmíru dobře. Ricky Gervais. To, co vypouštěl z úst mě překvapilo a neskutečně pobavilo, až jsem si chvilkama říkal, že za tohle bude následovat sprška žalob. Ale nejsme v ČR a v publiku neseděl Paroubek. Z ostatních potěšil třeba výstup Steva Carella nebo i předávání Matta Damona ceny Robertu De Nirovi a jeho vtipná replika směrem k Mattovi. To ostatní jsou především poděkování a citové výlevy, což je pochopitelné.(18.1.2011)

Potvrdil jsem si pár věcí. Ricky Gervais je zábavnej a za mikrofonem je stokrát lepší než v hollywoodským filmu. Zúčastněné celebrity se povětšinou neuměj oblíkat a jediný, co hadrama vyjadřujou, je cena. Sošku nedostávaj ani na Globech ani na Oscarech nejlepší filmy a lidi, ale hollywoosky žádaní a tak hodně na objednávku politicky i ekonomicky. Generace hvězd 60./70, už fakt stárne. Definitivně musím mít sex s Milou Kunis.(25.1.2011)

Ceremonial dobry prumer. Host Ricky Gervais v pohode. Vkusne rozesazeni kolem kulatych stolecku podle jednotlivych filmu. Co se oceneni tyce, Social Network skutecne JE nejlepsi film roku, kteremu konkuruje snad jen Black Swan, takze 4nasobne oceneni je zcela na miste. Nejvetsi radost jsem mel za Davida Finchera (rezie) a Trenta Reznora (hudba) v obou pripadech 100% zaslouzena zalezitost. Jak jsem jiz psal v recenzi na TSN, Chris Nolan a Hans Zimmer se snazili, ale na tyhle 2 pany proste nemaji. (Nolan neumi tocit akci a Zimmer jede furt to same). Co se hercu tyce, tak zatimco v zenach to pravem nadiktovala Natalie Portman, v muzich zustava oceneni Colina Firtha velmi spatnym vtipem (mel to dostat Jesse Eisenberg za TSN), je blbost ocenit herce jen za to, ze hraje koktajici postavu, je to stejna fraska jako oceneni homosexualnich roli, pred par lety to byl Milk, ted jsou to Kids are Allright a Annette Benning, uz je to trapne a naprosto nezaslouzene. Vtipny moment bylo vitezstvi Katey "Leeela z Futuramy a Peggy ze Zenatyho" Sagal a nasledny zaber na naprosto vytlemeneho a obtloustleho Eda "Al Bundy" O'Neilla. A pridavam se ke standing ovation pro celozivotni oceneni Roberta De Nira. Povedena generalka na Oscary, kteri pokud pojedou v podobnem stylu a dopiluji jeste par nedostatku jako hlavni muzskou roli, nebudu mit na co si stezovat. 6/10(20.1.2011)

• Colin Firth