Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Hyb_rid

Emmerich už prakticky 16 let neudělal film, který by za něco stál (záměrně nechci napsat dobrý, protože bych se pak musel stát flagelantem). Je to tu snad v každém druhém komentu, ale opravdu je to víceméně jednička jen větší v každém ohledu nebo snad ne? Ano i ne, klasická onanie každých 10 vteřin nad star spangled bannerem je Emmerichovou devizou už 2 dekády, co už mi ale fakt leze i ušima je social justice a politická korektnost snad v každé scéně ... kdyby to bylo v kurzu tak se pan Roland snad nechá u konťáku za mekáčem jebat za 5 babek od kdejaké minority, jen aby neurazil. Ono by to i mohlo fungovat, proč taky ne když jednička byla úplně super (a to neříkám jen proto že, jsem tehdá byl ještě poďobaný otyloň co hltal každé sci-fi). Můj hlavní problém je s castingem, většího buzeranta než je Hemsworth už opravdu najít nemohli a zdárně mu sekunduje generic nigga, který už si nikdy nikde nezahraje, opravdu zlaté devadesátky(Goldblum a Pullman snad jako jediní mají charisma a táhnou). Samozřejmě US of A vede ženská ne nepodobná Shillary alespoň co se osobnosti týká. Vrchol všeho je cgi naprosto na zblití, vím že v mad maxovi ten barevný filtr fungoval suprově, ale tam používali skutečná auta a techniku, to že mám k dispozici neomezený počet šekelů neznamená, že musím mít na kompu renderovanou i záchodovou mísu. ()

Mitin

Efekty asi jako jediná věc, co se z tohohle filmu dá vypíchnout. Sbírka filmových klišé v jednom filmu. Kdyby to aspoň nepůsobilo tak trapně a já si nepřál z kina už co nejdřív vylézt.. ()

peetriss

Přesně čeho jsem se obával - Den nezávislosti byl svého času trhák, který přes spoustu hloupoučkých prvků bavil a ohromoval. Pokračování už je pouze hloupoučké. Emmerich pouze recykluje jedničku a hromadu dalších filmů, bez špetky jakékoli nápaditosti, navíc trikově povedenější mně připadal dvacet let starý originál! Zcela zbytečný film, který je pozitivní pouze v tom, že mohl být ještě mnohem větším průšvihem. Herecké obsazení je slabé, ani Jeff Goldblum není tahounem, Maika Monroe na kvalitnější produkce opravdu asi nemá (škoda je mi sympatická), Liam Hemsworth svou průměrnost také nikdy nepřekoná. Táhlé nemastné neslané dvě hodiny. ()

Warle

Těšil jsem se na sci-fi blockbuster roku, ale dostal jsem jen špatný díl Hvězdné Brány s obřím rozpočtem. K čemu je, že to vypadá dobře a docela hezky se na to kouká, když je to naprosto o ničem? 2h nastavované kaše, nic víc. Zklamání roku. ()

Danken

7/10 Je pravda, že jsem si k žádné postavě nevybudoval takový vztah, jako kdysi v prvním dílu. Vůbec mě nevzalo, když někdo stěžejní přišel o život. K tomu, abych se ale bavil a připadal si zase jako ten malý kluk, který sjížděl tu oblíbenou kazetu xkrát dokola, mi to ale stačilo. Akorát si moc nejsem jistý tím, že by i přes otevřený konec vznikl 3. díl. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 41 600 000 $ (4068 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 5 337 994 Kč (127 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 34 071 diváků // Náklady na výrobu: 200 mil. $ ()

Piri

Ach jaj Emmerich, už to smeruje do starobnej demencie. Čo fungovalo v 1996 teraz už evidentne nepostačuje, dokonca ani to nedokázal Emmerich preniesť na toto pokračovanie.. Jeden veľký gýč cez druhý, toľko blockbusterov a dobré témy a scenáre zapadajú prachom. Tento ID je skutočne veľmi silný vývar prvého, aj preto, že je tu aplikovaných až príliš uniformovaných vecí, vrátane prestarnutých hercov z ID1 - pekný holly koktejl. Absolútna absencia napätia, jedine si sám kopnúť 220V. CGI bolo fajn, až na niektoré scény so "zeleným plátnom", vidno najviac v závere filmu. Veľká pekná biela robotická guľa - žeby odkaz na robota Marvina? A opäť téma ako je ľudstvo primitívne pre zvyšok galaxie - hlavne, že tí inteligentní si vedeli poradiť s agresívnou rasou ufónov. Vtipné bolo aj zničenie vesmírnej lode - gule jedným malým zásahom. Dokonca Emmerichova Godzilla je lepšia ako tento celý film. Keby sa to natočilo ako paródia, tak by to malo asi väčšiu šťavu. Ale niektoré nápady neboli úplne najhoršie, našli sa aj dobré scénky. Dal by som aj 3*, ale fakt nemôžem. Napriek obľube ID1 považujem za najlepšiu Emmerichovu tvorbu stále iba dva filmy - Hviezdnu bránu a Patriota. Dúfam, že sa ešte od neho dočkám nejakých dobrých filmov. ()

Greny

Nic jsem od toho nečekal a nic mě nepřekvapilo, celý film i scénář nalajnovaný, předvídatelný. Vše je strašně prvoplánované, průhledné. V kombinaci s pivem a chipsy naprosto legitimní podívaná - béčko jako když vyšije. ()

kill-tec

Sci-fi digitální slátanina se všemi možnými klišé, které jdou ve filmovém průmyslu udělat. Musím dát Pomovi za pravdu větu, jak může někoho takový snímek bavit v době, kdy vznikají mnohem lepší žánrové filmy. Nebavilo mě to šíleným způsobem, protože jsem přesně věděl co se bude dít v dalších scénách. Tenhle film je naprosto zbytečnej! ()

bloodcountes

Vypněte mozek, zapněte rušičku exaltovaných pochodů a filtr emerického patriotismu a můžete si užívat prachsprosté nádhery vizuálu od technických detailů zbraní až po celky a detaily vetřelčích krasavců a krasavice a skvělých akcí. Ale i přes vypnutej mozek:autobus plnej dětí to jako fakt???? ()

Lefty86

Větší čalamáda se vidí málokdy. První hodina byla na odpad. Ani nevim co mě zlomilo k tomu ho nedat. Protože dialohy jsou neskutečně debilní, plus dabing kterej debilitu podtrhuje. A k k tomu všemu tragickej Hemsworth. V Expendables mi nevadil. Ale tady byl vyloženě trapnej a dřevěnej. 35% ()

Paldiny

Pokračovania kultových vecí to majú ťažké a vo väčšine prípadov nemuseli vzniknúť. ID nie je výnimkou a to si tvorcovia ešte brúsili zuby na tretí diel. Vyčítať Rolandovi, že sa neposunul a len recykluje staré postupy, postavy, príhovory je síce na mieste, no čo mi prekážalo viac, že je vyprahnutý ako Saharská pustatina. A je to tak, nedisponuje jediným poriadnym nápadom a zakiaľ čo prvý ID bol po trikovej stránke revolučný film a jeho monumentálnosť prevyšovala doposiaľ videné, tak Resurgence neponúka zhola nič. Chýba deštrukcia čo by zdvihla zo stoličky, postava aká by rozosmiala a charizma vďaka ktorej by ste hodili rukou nad pátosom a naivitou. Tento paškvil je len blbý, ruší so zbytočnými odbočkami (Čierny panter s mačetou, kravaťák s dušou bojovníka, decká v aute, neskôr v autobuse) a rutinne ponúka jednu vyšťavenú scénu za druhou, vlastne ani tá nostalgia nefunguje. O percento lepší Geostorm je o dve triedy vyššia liga. ()

Prochy38

A jak to většinou s podobnými návraty po x letech bývá? Efekty jdou nahoru a to vše na úkor kvalitního příběhu, dobrých vtipů a především hereckého obsazení. Někdy je lepší povedené projekty prostě nechat spát. Ano, ono to bylo myšlené dobře. Dokonce se na to podílela i část původní sestavy, a právě to z toho nedělá sračku, která se chce přiživit na úspěchu originálu. ()

Foxhound#1

Dvojka trpí klasickým sequelovským komplexem - všeho je 2x víc než předtím, co do velikosti tak i kvantity, nové postavy jsou jalové a vám tak nezbývá nic jiného než tíhnout ke starým postavám, které gumově hrají to co v jedničce. Vůbec je to celé jako pestrobarevná kopírka jedničky kde závěr dává tušit, že se mistr ničitel Emmerich teprve zahřívá a z řetězu přeplácanosti se teprve utrhne ve třetím díle. Je jedno že dvojka přišla po 20 letech, i kdyby ji tehdá natočil s krátkým odstupem, furt to bude slabé. ()

filipvrbik

Důstojné pokračování kultovního sci-fi velkofilmu- lehce nostalgie , hodně inteligentního humoru, skvělý vizuál, moc se mi to líbilo a hurá bude trojka (normálně nemám pokračování rád,ale tady udělám vyjímku) a protože je to téměř kopie jedničky přidám i stejné hodnocení ..viděno v kině ve 3D...97% ()

H4ku11

Zo začiatku som bol dobre naladený, ale ako film pokračoval bolo to len horšie a horšie. Klinec do rakvy bol keď sa na konci zjavila godzilia matka mimozemšťanov. Veľké sklamanie! ()

Oňďo

Hneď na začiatok musím povedať že Independence série (teda ak ju tak môžem nazvať) nepatrí medzi tie filmy ktoré by som mal potrebu vidieť viac krát. V Druhom pokračovaní je viac deštrukcie, viac efektov, viac mimozemšťanov a samozrejme nesmieme zabudnúť na hollywoodske klišé z ktorého mi stúpa tlak keď to musím sledovať. No aj napriek tomu som si kino užil ()

Ricky_CZ

V podstatě to, co jsme už viděli před 20ti lety, jen trochu vizuálně vymazlenější. Bohužel bych čekal trochu zvýšenou laťku, což se ani za mák nepodařilo a v podstatě některé věci dopadly i hůře. Některé zkratkovité scény z finální třetiny filmu jsou přímo k vzteku, vezmeme-li v potaz zdlouhavou první půlku filmu. Trochu tedy zklamání, ale na druhou stranu pobavilo. ()

Yardie

Tak u mě spokojenost a to velká. Asi půjdu proti davu, jak se mi to občas stává, ale prostě se mi to líbilo a to více než jednička (kacířská to myšlenka... :-)). Dostal jsem od toho přesně to, co jsem čekal. Od takového filmu neočekávám nějaký hluboký intelektuální zážitek, ale akci a triky. Začátek trošku pomalejší, představování postav, ale když se nad tím tak zamyslím, nebylo to zase tak dlouho a už se začali řešit návštěvníci. Poté to chytilo velmi rychlý spád a jedna akce následovala další. Samozřejmě, byli jsme svědky hromady klišé, občas trapných infantilních hlášek a rádoby vtípků, ale zase jich nebylo tolik. Ale když už, byly do uší. Každopádně, akce výborná - různé druhy (pozemní, vzdušný, nějaké ty honičky a ujíždění), slušné vtípky (hlavně profesor válel), celkem v pohodě hudba, super triky, magalomanské pojetí, destrukce a hlavně akce, akce, akce a ještě jednou akce. Možná bych uvítal ještě trošku destrukce, ale spokojil jsem se s tím málem. Dost dlouho to taky vypadalo, že by to nemuselo dopadnout úplně dobře pro lidstvo jednou a myslím, že tam bylo i pár "zvratů", resp. překvapení a nešlo to tak hladce, jako v jedničce. Za mě to prostě splnilo co mělo, bavil jsem se, užil jsem si to, uteklo to jako voda a klidně bych na to juknul znovu. Howgh! ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)